» »

Prepaid internet na Hrvaškem (in drugje)

Prepaid internet na Hrvaškem (in drugje)

MrStein ::

Kateri mobilni prepaid je "insert-and-forget" na Hrvaškem?

Da ni treba nekih tarif aktivirat vsak dan, potrjevat, preverjat itd.

Kot recimo Vodafone v Egiptu: vstaviš SIM in imaš internet teden-dva, brez ukvarjanja z njim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

S katerim ponudnikom imaš takšne izkušnje, da si vsak dan nastavljal tarife?

Pravijo, da je bonbon OK;

BonBon
http://www.bonbon.hr
5GB 45kn (cca 6 eur).

Škoda, da je Telekomova ponudba letos toliko slabša.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MrStein ::

Tilen je izjavil:

S katerim ponudnikom imaš takšne izkušnje, da si vsak dan nastavljal tarife?

T-Mobile
Če nisi aktiviral tarifo "Internet Dan" (velja 24 ur), ti je požrlo stanje takoj, ker računa, ne vem, 10 centov za megabajt...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Daniel ::

VIP broadband tarifa se sama ponovno aktivira za vsak dan ko jo rabiš, dokler so kune na računu.

NeMeTko ::

Jaz sem na črpalki vzel VIP paket s SIM kartico za 100 kun - vsebuje 10 predplačanih dni po 1 GB - ob prekoračitvi pade hitrost na 64k (počasno, ampak za mail, twitter in slotech je dovolj tudi to).
Ciklus 'dneva' je od aktivacije dalje 24 ur in se avtomatsko podaljša v nov 24-urni cikel, ko prvič po izteku prvega spet uporabiš dostop do interneta.
Ko zmanjka predplačanih 10 dni, dofilaš račun. 'Bonove' dobiš na črpalkah,.... tarifa pa je 10 kun/24 ur.

Drugače pa praktično isto ponuja tudi HT, če se ne motim. Priporočam, da po prispetju na lokacijo preveriš (vprašaš v recepciji, preveriš signal na mobitelu,...), kateri mobilni operater ima najbolj močan signal in potem nabaviš predplačniški paket tega ponudnika. Nič ti ne koristi, če vzameš VIP, potem pa ugotoviš, da ima HT 3x boljši signal, VIP pa komajda loviš. (velja tudi obratno).

Daniel ::

HT nima samodejne reaktivacije po 24 urah in če si pozabljiv lahko hitro ostaneš brez kun na računu.

MrStein ::

NeMeTko je izjavil:


preveriš signal na mobitelu

Je za to kaka priročna aplikacija?
Ala inSSIDer oziroma Wifi Analyzer ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MrStein ::

Te mape so bolj teorija, meritev na licu mesta pa praksa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Sam imam dobre izkušnje. Odstopanja za več kot 50% nisem nikjer opazil. Tam, kjer je na moji lokaciji na zemljevidu pisalo "do 21 mbit/s" sem povsod dosegal vsaj 10 mbit/s. Preverjeno lani s Telekomovo ponudbo "HT Internet".
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MrStein ::

Si prepotoval celo hrvaško? :)
Če ne, lahko poveš, kje ti je lovilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Mali Lošinj, recimo. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hogar Grozni ::

Sam sem že par let koristil bonbon, ki je, če ne rabiš zadosti res najcenejši 3 kune/dan za 300 MB.

Letos pa bom verjetno vzel paket simpa 10kun/dan za 1 GB (link)

Edino kar je škoda, da se ne da naročiti preko spleta k nam.

mat xxl ::

Kaj pa enako vprašanje v Sloveniji ?

MrStein ::

Telekom ima ... hmm, neko predplačniško SIM za internet.
Na web-u ne najdem, ker imajo vsak mesec večji kaos tam. :P

Aha, sem našel: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Cenik uporabe
Časovni zakup   Vključena količina    Cena   Ključna beseda za vklop
1 dan            2 GB                  2 EUR	DAN 1 na 1917
30 dni           2 GB                 10 EUR	DAN 30 na 1917
100 dni         10 GB                 20 EUR	DAN 100 na 1917

(količine so podvojene, neka akcija, ampak link na razlago je "mrtev"...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Hogar Grozni ::

Za občasno rabo uporabljam Tušmobil 1eur/dan za 1 GB prenosa.
Zaenkrat mi je to najcenejša varianta in sem z njo zadovoljen.

Telekomova ponudba

Zgodovina sprememb…

Hogar Grozni ::

Končno so se pri Telekomu prebudili in dvignili prenos z 1 GB na 30GB za enako ceno.
Pohvalno, vendar so si brez veze nakopali jezo svojih uporabnikov.

Link

Izaso ::

Jaz uporabljam že dve leti Bonbon in je zadeva super, ne morem prehvalit. Si na omrežju HT Telekoma, prenosi so zadost hitri in do sedaj nisem imel še nobenih težav. In mi je vseeno za te ponudbe Telekoma in Simobila, ki gledata samo na to kako bosta skubla uporabnike. Spremeni eden ponudbo, samo zaradi drugega in se hvali da to dela zaradi nas uporabnikov. Večjega nakladanja še nisem slišal...

jusv ::

Na Hrvaškem je najboljša zadeva Bonbon, enostavna in tudi cenovno najbolj ugodna!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Hogar Grozni ::

Definitivno Bonbon, razen če rabiš več prenosa. Sedaj pa ima res vsak glede na svoje potrebe možnost izbire :).

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

Hogar Grozni je izjavil:

Končno so se pri Telekomu prebudili in dvignili prenos z 1 GB na 30GB za enako ceno.
Pohvalno, vendar so si brez veze nakopali jezo svojih uporabnikov.

Link

Če nebi Simobil ponudil 20 GB bi ostalo tako kot je.

LeQuack ::

Sem zakupil ta Telekomov HT Internet, ki deluje preko HT Telekom omrežja, in je čisto POLOM, vsaj v okolici Pule. Deluje totalno nezanesljivo, čisto odvisno od trenutnega razpoloženja. Recimo poženeš Speedtest pa kaže ping 50 ms, DL nekje 2 Mbit, UL pa nekje 0,15 Mbit. V teoriji sicer ni slabo, ampak v praksi ko pa uporabljaš internet pa je nemogoče, strani se kar loadajo in loadajo, na trenutke kar hiter rat in vse normalno dela, par sekund zatem pa spet isto.

V glavnem kar nekaj, ne priporočam, mogoče pa da na drugih lokacijah dela kaj bolje. Jaz sem si kupil od Vipnet preplačniški paket in deluje 100x bolje, hitrost je dosti boljša, sploh UL, delovanje pa je konstantno in stabilno. 10 kn za 24 ur uporabe, limit je 1GB v teh 24 urah.
Quack !

matobeli ::

Jaz sem tudi uporabljal HT Internet zadnji teden, ravno v okolici Pule, prenesel malo več kot 2GB.

Kakor rekel LeQuack, realne hitrosti so bile cca GPRS ali pod, niti ne EDGE. 3G hitrosti so včasih ponesreči prišle mimo.

Se mi je zdelo da pa so zvečer manjši problemi, youtube je takrat lepo laufal, podnevi pa niti internet radio ni vlekel. Zgleda je omrežje res na meji delovanja.

Signal je bil ob obrobju naselja še kar OK, v počitniškem naselju pa obupen. Sem imel par lokacij kjer je bil ok, večinoma pa zelo slabo.
Kot že rečeno: POLOM

ToniT ::

Meni je letos delalo brez problema z zadovoljivo hitrostjo razen med vikendom zvečer - takrat je bilo vse skupaj počasno.! Tudi okolica Pule (Premantura).

Hogar Grozni ::

Tudi meni je delalo brez problema, cel čas je bila povezava 3G in sem bil v kampu in še bližina Splita, tako da sem bil res zadovoljen.

sunny12321 ::

Ima kdo izkušnje z Vipme Internet SIM card "turistično" za 11€?
A to plačam teh 11€ ter dobim SIm kartico ter imam že naloženih zadosti HRK za 10 dni, ali je potrebno plačat 11€ + 11€? za 10 dni uporabe?
Kje se jo kupi, ter koliko časa je veljavna? Rabim namreč internet za Hrvaško, kjer bom nekajkrat po dan ali dva v roku 5 mesecev...

Hvala za odgovor in Lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127350 (9982) Daniel
»

Hr - operaterji (dopust)

Oddelek: Mobilne tehnologije
326319 (5268) MrStein
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7124913 (16558) klemenSLO
»

Internet na Hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
246326 (5582) Samson
»

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
237700 (6952) koyotee

Več podobnih tem