» »

Google pripravlja tablico Tango za razvijalce

Google pripravlja tablico Tango za razvijalce

Google - Google je danes napovedal, da lahko razvijalci še ta mesec pričakujejo tablico v okviru projekta Tango. Telefon iz tega gnezda so napovedali že februarja, in sicer gre za tehnologijo, ki bo omogočila združitev računalniškega vida in trorazsežnega zaznavanja okolice. Medtem ko bo telefon namenjen sleherniku, bo tablica namenjena razvijalcem aplikacij.

Zavoljo tega Google pri njej ni varčeval, ampak je poskrbel za najzmogljivejše drobovje. Za 1024 dolarjev bodo ponudili zaslon s sedempalčno diagonalo, nov procesor Nvidia Tegra K1, 4 GB pomnilnika, 128 GB prostora, podporo za Wi-Fi in LTE, kamero s slednjem gibanju in senzor globine oziroma oddaljenosti predmeta. Kupiti ga še ni mogoče, bo pa to izvedljivo kmalu in dostopno vsakomur, ne le posameznim izbranim razvijalcem.

Tango še zdaleč ni končan, zato bodo imetniki teh tablic sproti prejemali posodobitve. Google pravi, da je Tango podoben kot Kinect. Medtem ko slednji vidi človeka v treh razsežnosti, Tango tako vidi celotno okolico.

Tekmovanje v treh dimenzijah se krepi. Apple je lani kupil PrimeSense, ki ima 3D-senzor, Facebook je pohrutal Oculus, Microsoft pa tako ali tako že ima lasten Kinect. Googlu torej ne preostane drugega, kot da se pridruži veselici. Pri tem so si malo pomagali z nakupi, saj Tango razvija ekipa Advanced Technology and Projects, ki so jo dobili leta 2012 z nakupom Motorole.

8 komentarjev

mtosev ::

hud hardware ima tale tablica. ima to kakšno uporabnost tud za non developerje al ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

flbroker ::

ko bi bila vsaj 10incna za tak denar, 7 incov je premalo za "razvijanje"

filip007 ::

Ja gor bo kamera, da vidiš kam hodiš, da ti ne bo treba možganov uporabljati.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Engineer_ ::

filip007 je izjavil:

Ja gor bo kamera, da vidiš kam hodiš, da ti ne bo treba možganov uporabljati.


ali pa da nisi bedak in pomisliš na 3d posnetke prostora in predmetov za majhnih 1000 EUR. Game development ni bil še nikoli tako enostaven. Ali pa 3d posnetki nekega prostora, ki se potem uporabi za namene 3d dizajniranja prenove prostora itd ;)

Zgodovina sprememb…

Gavran ::

mtosev je izjavil:

hud hardware ima tale tablica. ima to kakšno uporabnost tud za non developerje al ne?


Nekako bi rekel, da ima uporabnost za Google - SW, ki je razvit na hudem HW, bo na slabšem HW tekel slabše, torej bo Google prodal več močnejših, dražjih izdelkov.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

first_line ::

Kolikšna pa je resolucija 3D senzorja? 1mm, 1nm, 1cm...?

A boš lahko skeniral samo hodnik, ali morda tudi trdo kuhano jajce?

next_byte ::

je natančnost pogojena tudi z časom skeniranja?

dope1337 ::

Obujam temo, ker sem pred nakupom tablice za testiranje oz. kreacijo dipl. naloge.

Stvar je taksna, da sem jo pripravljen financirati sam, vendar me zanima ali obstaja moznost, da univerza oz. pristojni organ sofinancira nakup. Vglavnem, ali je kdo imel podoben primer?

Drugic, bi pa malo vrgel kost in vas vprasal za katero resitev, bi se odlocili, ce bi imeli na voljo C, Javo ter Unity. Osebno sem cisto za Unity, vendar me skrbi. Projekt se bo nadaljeval v fazo, kjer bi pristopili strokovnjaki robotike/avtomatizacije. Ali bi bilo smotrno vseeno premisliti o C-ju, ali bo vecplatformnost Unityija pokrila integracijski del?

Tnx
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodnost Skyneta po Googlovo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
308764 (6522) Markoff
»

Soli je pomanjšan Kinect na steroidih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1021690 (18734) Rudolf
»

Googlov Tango je telefon, ki se zaveda okolice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6823152 (20548) bluefish
»

Motorola resno razmišlja o Windows Phone

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4915247 (13536) Icematxyz
»

tango za windowse

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121514 (1286) Lisko

Več podobnih tem