» »

Zavod za zaposlovanje in vabilo na razgovor

Zavod za zaposlovanje in vabilo na razgovor

jufka ::

Zdravo,
situacija je takšna: slaba dva tedna nazaj mi je potekla pogodba za določen čas, nove nisem dobila, tako da sem se prejšnji ponedeljek prijavila na zavodu in zaprosila za denarno nadomestilo. Prvi razgovor s svetovalko imam šele 21.2. Vabilo na razgovor za delovno mesto pa sem dobila že ta ponedeljek, v kraju ki je zame predaleč in v panogi, katere se res hočem dokončno rešiti (gostinstvo). Na razgovor za to delovno mesto se moram prijaviti do 17.2. V teh treh mesecih ko bi prejemala nadomestilo, sem se želela prekvalificirati in iti povsem v drugo smer, z izobraževanjem sem tudi že začela (neformalno). Zdaj pa ne vem, kako naprej da ne bi bila ob nadomestilo. Moram najprej predčasno obiskati svojo svetovalko in se z njo o tem pogovoriti? Prvič sem namreč na zavodu in ne vem kako to poteka. Je kdo že bil v podobni situaciji?
Hvala :)

mlamat ::

Kar pojdi na razgovor, saj te ne bodo vzeli.

Za vsak slučaj pa v svojo prošnjo napiši, da te je napotil zavod in v nadaljevanju čim manj o sebi... ali pa kakšno neprimerno stvar.

Me pa prav zanima, kakšno je tisto izobraževanje, da je toliko povpraševanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

mancini ::

Na razgovor moraš, tam pa glej da ga boš tako opravila, da ne boš prišla v ožji izbor.
Delodajalec rad sliši resnico, povej jim iskreno tvojo zgodbo, tako kot si jo tukaj napisala, da se enostavno ne vidiš več v gostinstvu.
Verjemi da ti bodo hvaležni za to, ker kdo pa hoče nezadovoljnega in nemotiviranega delavca, s takimi so sami problemi. Si bodo že poiskali ustreznega, ki bo vesel priložnosti, ki mu jo bodo ponudili.

Oni zelo dobro vedo da so nekateri ljudje enostavni prisiljeni priti na takšne razgovore, da si zagotovijo na zavodu svoje pravice še za naprej. In ti bodo z veseljem ustregli in poštempljali papirje

jalovec09 ::

Prjaviš se in to je vse.

urli ::

mancini je izjavil:

Na razgovor moraš, tam pa glej da ga boš tako opravila, da ne boš prišla v ožji izbor.
Delodajalec rad sliši resnico, povej jim iskreno tvojo zgodbo, tako kot si jo tukaj napisala, da se enostavno ne vidiš več v gostinstvu.
Verjemi da ti bodo hvaležni za to, ker kdo pa hoče nezadovoljnega in nemotiviranega delavca, s takimi so sami problemi. Si bodo že poiskali ustreznega, ki bo vesel priložnosti, ki mu jo bodo ponudili.

Oni zelo dobro vedo da so nekateri ljudje enostavni prisiljeni priti na takšne razgovore, da si zagotovijo na zavodu svoje pravice še za naprej. In ti bodo z veseljem ustregli in poštempljali papirje


Odvisno od delodajalca. Najnižje kvalificiranih del se mnogi izogibajo, tisti, ki jih pa delodajalci že dobijo, so pa ponavadi slabi, tako da imajo mnogi že malo živčke načete in potem kandidate, ki prihajajo na razgovore namenoma zajebavajo, če lahko (da izgubijo socialko) - poznam ene par takšnih pacientov med delodajalci tko da po moje je bolš napisat tko da nisi zanje zanimiv kot pa jih prositi za "usmiljenje", da te ne sprejmejo.

finpol1 ::

mlamat je izjavil:



Me pa prav zanima, kakšno je tisto izobraževanje, da je toliko povpraševanja.


Jaz mislim, da se ona to sama izobražuje, a ne?

mojsterleo ::

Stvar je enostavna. Na razgovoru delodajalcu povej, da te je napotil zavod, ampak da je oddaljenost tega kraja zate problem, ker nimaš prevoza. Po možnosti stvar podkrepiš s tem, da se na razgovor pripelješ z busom in delodajalcu pokažeš karto. Pod nos mu pomoli še knjižico iskalca zaposlitve in ga prosi da ti jo potrdi da boš dobila povrnjene stroške prevoza. Ne se mu preveč hvaliti, pa te delodajalec garant ne bo sprejel. :)

perci ::

Najboljsa resitev je, da ne gres na razgovor in se odpoves nadomestilu.

r3dkv1c4 ::

perci je izjavil:

Najboljsa resitev je, da ne gres na razgovor in se odpoves nadomestilu.

Zakaj naj bi se odpovedala nadomestilu?

"Zboli" in se reši razgovora.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

49106 ::

Zakaj naj bi se odpovedala nadomestilu?


Ker se sam črpa iz proračuna in mu gre v nos, če se še kdo drug, pa čeprav je bogi delavc vsak mesec plačeval zavarovanje za primer brezposelnosti. V kakšni normalnejši državi bi bil škandal, v Zloveniji, pa ti to celo svetujejo. Vse za nekoliko lepšo statistiko o nezaposlenosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

perci ::

49106 je izjavil:

Zakaj naj bi se odpovedala nadomestilu?

pa čeprav je bogi delavc vsak mesec plačeval zavarovanje za primer brezposelnosti


Ja, pod pogojem, da bogi delavc sprejme službo, ki mu jo Zavod najde.

Nekateri pa si očitno predstavljate, da je to zavarovanje namenjeno dopustu po izgubljeni službi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

RegulusDraco ::

in sprejeti moraš vsako reč, ki jo zavod najde?

Ajde, programer se lahko dogovori za delo od doma, če je služba predaleč, kelnarca pa bo bolj težko od doma stregla. Roboti še niso tako dobro gibčni.

perci je izjavil:


Nekateri pa si očitno predstavljate, da je to zavarovanje namenjeno dopustu po izgubljeni službi?


Ja, dejansko je namenjeno točno temu, da po izgubljeni službe razmisliš kaj zaboga bi zdaj rad delal in zato tistih nekaj mesecev lahko prejemaš nadomestilo, da najdeš nekaj, kjer ne boš "fural safra". Če bi blo zamišljeno drugače, bi službo dobil povsem avtomatično, takoj ko bi se prijavil na zavod.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Pa obvezno pazite, da boste opravljali samo dela primerna vaši izobrazbi, da si ne bi pulili las, tako kot si jih je profesor, ki ni smel zavrniti delo kuharja le zato, ker je to delo opravljal pred nedavnim. Posloviti se je moral od nadomestila za 6 mesecev, za katerega je vsa ta leta plačeval zavarovanje.

fosil ::

Precej bizarno je, da na zavodu drago plačujejo zunanje izvajalce za predavanja kjer razlagajo kako je treba razvijat kariero in kako najti sebi primerno službo, hkrati pa profesorjem ponujajo delo kuharja.
Ker če naj bi človek vzel prvo službo, ki jo vidi, potem zavoda ne rabimo. Ne rabimo svetovalcev, zaposlitvenih načrtov in cel kup drugih stvari.
Potem rabimo samo oglasno desko (oz. spletno stran) za zaposlitvene oglase.
Tako da zavod naj se sam odloči kaj hoče.
Od tega je potem odvisno tudi delovanje zavoda in (ne)plačevanje nadomestila za brezposelnost.
In pravila morajo biti enaka za vse.
Ne more zavod nekomu ponujat razvoj kariere in mu plačevat izobraževanja, drugemu pa takoj vzet nadomestilo, če ne vzame prve službe, ki mu jo ponudijo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

[D]emon ::

perci je izjavil:

Najboljsa resitev je, da ne gres na razgovor in se odpoves nadomestilu.


Ce iz neopravicenega razloga izostanes, te zavod brise iz evidence, potem si ga pa nasankal za 6 mesecev. (No ja, odvisno kako zatezenega svetovalca imas. Moj ni nikoli kompliciral.)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

49106 ::

Meni je svetovalka prijazno razložila, da smo novodobni sužnji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zobnik ::

Greš na razgovor in to je to, 99,9% te ne bodo izbral. Zakaj, ker zavod nekaj mora delat, tak je zakon in nekam te morajo pošiljat, da te smatrajo za aktivno iskalko. Če pa te izbere mu pa rečeš, da te ne zanima in problem 2 rešen.
Zavod se te ne bo nikoli znebil, če hodiš na razgovore in posvete na zavod.

[D]emon ::

Mene so v sedmih letih napotili na tocno dva razgovora. Spet odvisno od tega kaksnega svetovalca imas. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Alien123 ::

Sedem let si bil brezposeln?

AndrejS ::

Enkrat so mi poslali vabilo na razgovor. Pred razgovorom sem seveda preveril firmo in videl da imajo blokiran račun. Seveda sem zavodu to javil in so mi rekli da ne rabim na razgovor.

[D]emon ::

Alien123 je izjavil:

Sedem let si bil brezposeln?


Ja, vmes tudi eno obdobje nisem iskal zaposlitve ker sem imel zdravstvene probleme. :) In ne, nisem vlekel sociale.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bambam20 ::

jufka je izjavil:

Zdravo,
. Vabilo na razgovor za delovno mesto pa sem dobila že ta ponedeljek, v kraju ki je zame predaleč



Kar pojdi na razgovor, pa ne pozabi , da ti podpišejo potrdilo, da si bila , da boš uveljavljala povračilo potnih stroškov . Če ne druga boš nekaj € zaslužila ,če ti avto ne kuri ravno 10 litrov ( zavod povrne potne 0.18 centov po km)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavod me napotuje že tretjič k istemu delodajalcu

Oddelek: Loža
122950 (1768) Scorpy84

Povabilo na službeni razgovor

Oddelek: Loža
335654 (4118) zee

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269600 (60548) dzinks63
»

Zavod Za Zaposlovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
164351 (3805) IceIceBaby
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723439 (20949) Invictus

Več podobnih tem