» »

EU volitve 2014

EU volitve 2014

««
«
1 / 7
»»

MrStein ::

Volilnega molka je uradno konec....

Komentarji kandidatov so zanimivi, citiral bom le enega:

volivcev, ki so se [tokrat] »napačno odločili«.

8-O
A gospodu ni jasen pojem "demokracija" ?


Na vprašanje, ali ostaja v politiki, je odgovoril: Po 23 letih sem se vrnil v politiko, kjer se bil enkrat že neuspešen, očitno sem bil zanič politik in sem zanič politik tudi ostal.

No, vsaj samokritiko premore.
(gre za Mencingerja)

Vir: http://www.delo.si/novice/politika/eu-2...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
  • spremenil: MrStein ()

WizmoTo ::

Poraz tega fašista je bila ena dobra stvar teh ubogih volitev. Problem je samo, ker bo zdaj delal bedarije na domačem terenu.

šernk ::

zaradi majhne udeležbe bi bilo potrebno volitve razveljavit in članom vseh dosedanjih sodelujočih strank prepovedat ponovno kandidaturo, ker očitno ni nobena od strank bila sposobna prepričat 80% ljudi, da bi sploh na volitve šli, kaj šele da bi za koga glasovali.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

Mi bi morali imeti sistem, ki bi določil število poslancev glede na udeležbo. Se pravi 100 % udeležba... 8 poslancev, 50 % udeležba 4 poslanci itd.

Ravno tako pri državnozborski volitvah. 90 sedežev bi zasedli samo ob 100 % udeležbi.
Tomi

PrihajaNodi ::

Kaj hudiča je bilo tole? Spet sami borci na voliščih? Katastrofa.

Moja glas je šel "sansjki službi" če je ne bi bilo bi jo dal piratom. Že samo zaradi tega, ker imajo ljudi, ki niso bili prisotni pri krajah.

Kaj hudiča se dogaja v Sloveniji?

Sanjska služba, pirati niti enega poslanca? Vsi se pa bunijo za spremembe. Pri nas če bi polovico familije zakurili nekomu pa bi dal glas levi ali desni budali.

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

Twitter@Pizama

Saj se izvoljeni zavedajo, da so dobili manj glasov kot pevski imitatorji nocoj na Popu?

Hehe

dzinks63 ::

Odloča že en veljavni glas v korist nekega kandidata, če se nevolilci tega ne zavedajo, bodo rabili še precej časa, da skužijo sedanji volilni sistem. Izbira je bila dokaj pestra, pa še vseeno porazno nizka volilna udeležba. Večina nevolilcev je popolnoma nezainteresiranih za politiko, pametni so samo za šankom po primerni dozi, ko se jim razveže jezik, tako da stanje je zaskrbljujoče. Sedaj se jih je vrglo v morje in imamo le peščico katera zna plavati in odloča v imenu vseh. Sicer pa rezultati so nekako primerljivi s stanjem v evropskem parlamentu, vendar je to še zdaleč premalo, da bi bili zato že na zeleni veji.

PrihajaNodi ::

Pa vsi jodlajo mladi, mladi, mladi...Kdaj bo ta stara garda pomrla? Bomo res to gledali do konca? Mencinger pride iz penzije za evro-poslanca. Noro.
Kakšna je bila udeležba glede na starost. To bi bilo zanimov videti. Mladine praktično ni. Očitno so samo stare indoktrinirane budale ki volijo ampak obremenjene z vojno politko levi/desni. Samo da je njihov tam, pa če tudi mu posili in ubije sestro...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

PrihajaNodi je izjavil:

pa če tudi mu posili in ubije sestro...

No, zdaj pa malo pretiravaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrihajaNodi ::

nah vse skupaj je itak ena bolana farsa. Zakaj imamo državno zborske volitve naj ustane tako kot je. Ni potrebe po spremembi. Desni bojo zamanjal leve in levi desne čez leto ali dve.

Matako ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mladine praktično ni.


Po podatkih SURS spada v kategorijo "mladi" 17,5% prebivalstva, vendar nimajo vsi volilne pravice.

Morala zgodbe: strateško gledano je staviti na mlade hočeš-nočeš zgubljena volilna strategija. Vprašaj Karla, on je dojel. ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

šernk ::

Odloča že en veljavni glas v korist nekega kandidata, če se nevolilci tega ne zavedajo, bodo rabili še precej časa, da skužijo sedanji volilni sistem.


volilni sistem, ki več kot očitno pri nas ne deluje!

imeli smo dosedaj 6x volitve in 11 vlad. Torej je nekaj narobe ali s tistimi, ki so izvoljeni ali pa z volilnim sistemom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WizmoTo ::

Matako je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mladine praktično ni.


Po podatkih SURS spada v kategorijo "mladi" 17,5% prebivalstva, vendar zajema vse od 15-24 let.


Kar pomeni, da je mladina izpustila idealno priložnost, da izbere v EU parlament vsaj 3 bodoče parazite 8-)

PrihajaNodi ::

Kaj je definicja mlade po SURSU je nepomembno, mene zanima starostna lestvica. od 18 do 25 od 25 do 35 pa tako naprej.

Matako ::

Kakorkoli obračaš, je volilna baza "mladih" vsako leto proporcionalno manjša. Če hočeš spraviti čez svoj program.. rabiš penzote pa če so ti še tako zoprni.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

PrihajaNodi ::

Kar pomeni, da je mladina izpustila idealno priložnost, da izbere v EU parlament vsaj 3 bodoče parazite


Izpustila ja bo tudi ko bo treba v državi voliti 80 parazitov.

Matako ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kar pomeni, da je mladina izpustila idealno priložnost, da izbere v EU parlament vsaj 3 bodoče parazite


Izpustila ja bo tudi ko bo treba v državi voliti 80 parazitov.


90. In to so samo tamali paraziti. :D
/\/\.K.

PrihajaNodi ::

Kakorkoli obračaš, je volilna baza "mladih" vsako leto proporcionalno manjša. Če hočeš spraviti čez svoj program.. rabiš penzote pa če so ti še tako zoprni.



Torej bomo morali počakati da penzoti pomrejo da se politični prostor spuca? Nekateri imajo prekleto dobre penzije in bodo živeli še in še.

Matako ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kakorkoli obračaš, je volilna baza "mladih" vsako leto proporcionalno manjša. Če hočeš spraviti čez svoj program.. rabiš penzote pa če so ti še tako zoprni.



Torej bomo morali počakati da penzoti pomrejo da se politični prostor spuca? Nekateri imajo prekleto dobre penzije in bodo živeli še in še.


Ehem... demografska piramida pa to? Nič ne bo s spucanjem se bojim. Prebivalstvo se nezadržno stara. Saj ravno zato je Kahl strateški genij.

No, je pa res, da pravijo, da v prihodnosti penzij sploh ne bo.. tako da tehnično potem penzotov ne bo več. :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

PrihajaNodi ::

90. In to so samo tamali paraziti. :D


Ja super, še več parazitov. A jih mi dejansko potrebujemo? Zakaj ne damo tja otrok, ki bi se igrali tako bi gledali vsaj neko ustvarjanje.

No, je pa res, da pravijo, da v prihodnosti penzij sploh ne bo.. tako da tehnično potem penzotov ne bo več. :D


Ne, bodo samo še penzoti pa socialci. Ostali, delovni bodo odšli v DE ali AU.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

No, ko smo že pri tem... udeležba gor ali dol, Kahl je našo (nisem preveril) politično inovacijo, upokojensko stranko, uspešno plasiral na tuje trge. Sicer z enim poslancem ampak hej, treba je nekje začeti. Uspešen bo tudi na parlamentarnih volitvah in še naprej težil in krošnjaril svojo podporo za katerokoli koalicijo že.

Penzo powah!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

PrihajaNodi ::

Ja a Janša pa ne? Šoltes je tudi en podrepnik enako kot cerar. Vsi pa imajo staro gardo za seboj.

Meni sta se oba kandita pri Sansjki Službi in Piratih zdela fenomenalna. Ampak taki ne bodo prišli nikamor.

Da ne omenjam, da so vsi neki pravniki, fdvjevevci.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

šernk je izjavil:


imeli smo dosedaj 6x volitve in 11 vlad. Torej je nekaj narobe ali s tistimi, ki so izvoljeni ali pa z volilnim sistemom.

Volilni sistem je napačen. To smo baje celo na referendumu ugotovili.
Samo potem smo po stari balkanski navadi pozabili spoštovati izid referenduma.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizmoTo ::

Fajonova je rekla, da so verjetno ljudje prepoznali njeno borbo proti korupciji. Ta ženska je imela Thalerja kot prvega na facebook friends :))
No, po njegovi 007 karieri, ga je nahitro zbrisala.

radmannsdorf ::

Razočaran sem. Očitno gre ljudem ful dobro v lajfu, da ne rabijo hodit na volitve.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

R
azočaran sem. Očitno gre ljudem ful dobro v lajfu, da ne rabijo hodit na volitve.


1+

Tudi jaz.

Massacra ::

Številne nove stranke so dobile skupaj kar dosti procentov kljub nizki udeležbi. Naj se malo povežejo, na državnozborskih jim lahko grata. ;)

MrStein ::

Folk ne verjame, da lahko vplivajo.
Poglej zadnje volitve. (državnozborske)
Ful navdušeno izvolijo PS ("nove obraze") in potem...

Razen tega gre za EU parlament, ki je ljudem še bolj tuj. Šteje se bolj kot neki "gulag", kamor pošljemo nezaželene (za ene bolj kot šala, za druge manj).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

Jao. Mel smo odlično priložnost odpustit polovico parazitov v JU (=izvolit Štruklja), pa smo jo zapravil. :'(

dronyx ::

EU volitve so precej drag šov tipa "Sanjska služba", z zelo nizko gledanostjo.

Me pa zanima, ali morajo ti EU poslanci kakšen fiksni znesek EU plače nakazati stranki? Po moje je vsaj pri nekaterih strankah zanesljivo tako, saj gre tu za čisti biznis, kjer stranka nenazadnje investira svoj denar za propagando, da so ti ljudje potem izvoljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jype ::

Na Švedskem je bila udeležba več kot 50%, pa ni obvezna.

V Belgiji, kjer je obvezna, prek 90%.

Pri nas? Precej češka.

avani ::

Mah ja, po mojem smo čisto zreli za uvedbo kazni za neodhod na volišča, prosto po Belgijskem zgledu.

techfreak :) ::

Če bi imeli obvezno udeležbo potem bi večina volila naključno oz. tako kot je slišala pri znancih, kolegih ali sorodnikih. Takšnih, ki gredo samo za to da ker morajo, verjetno nočeš, a ne?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem že v eni drugi temi napisal... 23.12.1990 sem šel glasovat za neodvisnost Slovenije tudi zaradi tega, da mi v bodoče ne bo nihče hodil na vrata gnjavit, "ali sem izpolnil svojo državljansko dolžnost".... Volitve niso moja dolžnost, temveč moja pravica, udeležba na njih pa moja volja!

Če pa pride do obvezne udeležbe na bilo kakšnih volitvah, pa zahtevam, da se na glasovnico doda točka, ki bo jasno povedala, da ne podpiram nobenega od naštetih na glasovnici. Da ne bom ravno neveljavne glasovnice moral oddajati...

LP

Jože

Zgodovina sprememb…

WizmoTo ::

avani je izjavil:

Mah ja, po mojem smo čisto zreli za uvedbo kazni za neodhod na volišča, prosto po Belgijskem zgledu.


Ne vem, koliko je to še demokratično, da si prisiljen voliti. Nazadnje je bilo to v jugi, kjer so te prišli domov iskat, na koncu pa je bil rezultat 113% za edino stranko, ki je kandidirala.
Mogoče ni nobene stranke s sprejemljivim programom (dajmo se delat, da je program pomemben :))), nisi zadovoljen s samim sistemom izbire, ali pa ti je vseeno, če drugi izberejo namesto tebe.

Zakaj mladina ne gre volit ? Možnosti je precej (poleg zgornjih)
- ker jim ni hudega
- ker se jim fučka za vse
- ker se jih je v preteklosti zlorabilo (SMS, zombi protesti, razne šobe)
- ker so mazohisti
- ker nameravajo spokati
- ker se raje zadevajo na lep dan, kot pa obkrožajo parazite

Obtoževati penzionerje, zakaj grejo na volitve, je pa vseeno malo mimo. Navsezadnje niso edini, ki volijo populiste, ki jih držijo pri sebi s strahom. Pač izkoristijo svojo pravico.

driver_x ::

radmannsdorf je izjavil:

Razočaran sem. Očitno gre ljudem ful dobro v lajfu, da ne rabijo hodit na volitve.


Zakaj bi se pa obremenjevali s ceremonijadami, kot so evropske volitve? Itak potem 90% teh poslancev glasuje tako, kakor jim namignejo razni lobisti. Kar poglejte si malo rezultate glasovanja, bo kmalu jasno v čigavo korist delajo. Volitve so le farsa, ki nam daje občutek pomembnosti. Državnozborske niso nič boljše, saj je volilni sistem nastavljen tako, da v parlamentu že 20+ let gledamo ene in iste. Zato še enkrat sprašujem, zakaj naj bi žrtvoval 15 minut svojega časa in šel volit?

Buggy ::

Kaksna volilna udelezba...to je ze groteskno. Bebast narod si pac zasluzi bebsate izvoljence in bebasto zivljenje. Samo potem ni potrebno cmerat vsepovsod kako ste bogi ;((

medenko ::

to je že noro, samo 1/4.....potem ostalih 3/4 niti nima pravice jokat, bi rekel?

dronyx ::

avani je izjavil:

Mah ja, po mojem smo čisto zreli za uvedbo kazni za neodhod na volišča, prosto po Belgijskem zgledu.


To bi bila pa res "češnja na torti". Naredijo naj, da lahko voliš od doma prek interneta, pa bo takoj nekaj odstotkov višja "udeležba".

Je pa potrebno razumeti, da so se ljudje iz dosedanjih izkušenj pa že naučili, da z volitvami praktično ne morejo spremeniti ničesar.

V Republiki Sloveniji sem se zadnjih volitev udeležil leta 2004. Zaradi mene me lahko tudi izbrišejo iz volilnega imenika in tako prihranijo nekaj denarja za pošiljanje vabil in vodenje evidence.

Da bi moral pa pod prisilo obkroževati neke ljudi, do katerih ne morem čutiti nič drugega, kot prezir...pa kaj ste res čisto utrgani!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mr.B ::

Volitve niso moja dolžnost, temveč moja pravica, udeležba na njih pa moja volja!
Sedaj boš moral samo visoko izobraženemu kadru razložiti, zakaj je temu tako. Ker večina na tem forumu itak razmišlja koproducentkino glede na lastno skledo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Mr.B je izjavil:

Sedaj boš moral samo visoko izobraženemu kadru razložiti, zakaj je temu tako. Ker večina na tem forumu itak razmišlja koproducentkino glede na lastno skledo...

Visoko izobražen kader zna izkoristiti sistem za svoj dobiček. raja pač ne pozna vseh lukenj, še manj pravih ljudi.

Visoko izobražen kader tudi ne bo šel v politiko, dokler bodo tam tako mizerne plače. Kdo pa hoče delat in se zajebavat za 2500 EUR/mesec? V poklicu se da bistveno več zaslužit brez javnega psovanja.

Mladina pa če ne bo sama zase poskrbela, tudi ne bo nobeden drug za njih. Generacije 30-35 letnikov so namreč zgubljene s svojim izkoriščanjem študija v nedogled. Tako imaš danes cel kup diplomantov, ki po 30 letu iščejo prve izkušnje in zaposlitev. Kot taki so neuporabni.

Mlajše generacije se že zavedajo (počasi , ampak se) da jim preprosto nihče ne bo nič dal na pladnju. In so bolj zagrebeni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Poldi112 ::

MrStein je izjavil:

Volilnega molka je uradno konec....

Komentarji kandidatov so zanimivi, citiral bom le enega:

volivcev, ki so se [tokrat] »napačno odločili«.

8-O
A gospodu ni jasen pojem "demokracija" ?


In kaj točno je nedemokratičnega v njegovi izjavi? Mogoče z njo namiguje, da so volitve nelegitimne, ker ni izvoljen?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zagor_tenay ::

veseli me, da nista bila izvoljena Kacin in Mencinger. Kacin mi gre na jetra, ker je vedno bahat, nadut in poln samega sebe in ker se stalno meša v zadeve balkanskih držav, o Mencigerju in njegovih ekonomskih nebulozah pa itak vsi vse vemo.

WizmoTo ::

Najlepše je bilo videti novinarje z nosovi do tal, ko so vsi s kislimi facami hiteli delat intervjuje, "kaj je šlo narobe". Pa tako so se trudili z medijsko kampanjo, potem pa nič. Ti, ti, volivci zagamani, ki niso prišli volit ta pravih. Slovensko nevtralno novinarstvo FTW. V današnjih medijih lahko pričakujete spet strašenje z zlobno EU, kanibalsko trojko in izgubo pridobitev socialne demokracije.

dronyx ::

Zverova (večkrat ponovljena) izjava na Twitterju:

Slabe politike izvolijo dobri ljudje, ki ne glasujejo (Bad politicians are elected by good people who don't vote!).

Ne štekam, če jaz štekam, ali on res razume to izjavo!

WizmoTo ::

Ni on nek možganski trust (poleg tega, da ima karizmo mokre cunje). Se pravi, da je idealen za v EU parlament, kjer itak vsi glasujejo po navodilih superstrank. Glavno, da poveča kvoto pro-eu stranke napram ekstremistom, populistom.

VaeVictis ::

Najbolj zanimiv del volitev je jokanje ljudi, ki se ne udeležijo volitev, da vedno pridejo vedno isti ljudje in vedno iste stranke...

Drugi najbolj zanimiv del ljudi pa je, da večina voditeljev strank razlaga, da je zmagala na volitvah...

Recimo Lukšičeva izjava, da so volivci razumeli namige, da naj on vodi stranko na državnozborske volitve in da se je stranka okrepila... WTF!?

Jerry000 ::

radmannsdorf je izjavil:

Razočaran sem. Očitno gre ljudem ful dobro v lajfu, da ne rabijo hodit na volitve.


Niti ne, nočjo lopovou volt, to je to. Itq se sam lažejo, pa nas zapufajo do konca, takih nočmo

jest10 ::

VaeVictis je izjavil:


Recimo Lukšičeva izjava, da so volivci razumeli namige, da naj on vodi stranko na državnozborske volitve in da se je stranka okrepila... WTF!?


Mu ne potegne, da bi imela SD vsaj par % več, če bi se spokal iz stranke>:D

VaeVictis ::

Se je pa na evropskih volitvah videl polom strank "bivše" vlade!

Samo dva sedeža od osmih so dobili na teh volitvah...

Se pa tudi še vedno vidi, da je slovenski prostor na volitvah vedno razdeljen na približno 50/50...

Razlika je samo v tem, da imamo na desni eni močno stranko in potem še par manjših, na levici si pa stranke "kradejo" glasove, verjetno pa se bo na državnozborskih volitvah zgodila konsolidacija glasov v samo par levih strankah (tako stranko, za katero se bo pokazalo, da bo imela možnost za zmago in bodo volivci podprli to opcijo).

Katera bo ta leva opcija: Cerar, Šoltes, Bratuškova, Janković, Lukšič ali kdo drug bo pa čas pokazal.

Zaenkrat sicer kaže najbolje Šoltesu in Cerarju, kar je po svoje zanimivo glede na to, na niti en niti drugi nista prikazala še P od programa.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domoljubni shod (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10023134 (19387) krneki0001
»

Katera stranka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17531066 (21460) donfilipo

Več podobnih tem