» »

Vpis na FDV - izobrazba

Vpis na FDV - izobrazba

«
1
2

GabrieLeo ::

Sicer je pred mano še eno celo šolsko leto, a čim prej izvem tem bolje.
Torej kakšno potrebno izobrazbo rabim za vpis na FDV? Obiskujem drugače
srednjo medijsko in grafično - Medijski tehnik. Rad bi se usmeril v
oglaševalske vode, kar je na FDVju tudi možno, če sem prav razumel.

lp

eric_cartman ::

Če boš šel na UNI, potem rabiš izdelat poleg tvojih predmetov še 5 predmet na ravni gimnazijske mature.

Če pa boš šel na VSŠ, potem rabiš le tvojo šolo oz. dokončan program 3+2.

Razlika med njima je ta, da so nekako VSŠ-jevci tretirani kot nekoliko manj vredni kot UNI. Vsaj s strani delodajalcev. Sicer pa je na VSŠ (na FDV sploh ne vem če obstaja) več praktične smeri, medtem ko se UNI bolj drži teorije oz. imaš mnogo več teorije, šele kasneje v višjih letnikih pa tudi praktično vse obravnavaš.

Sicer pa je preko FDV-ja službo zares težko dobit. In vsakdo tukaj na tem forumu ti bo predlagal faks s tehničnimi znanji (elektrotehnika, računalništvo, strojništvo ipd.). Ampak še vedno pa je pomembno sledit temu kar si želiš počet v življenju. Samo na Slovenijo ne računaj!

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

FDV je načeloma tvoja smer (komunikologija) ampak so vse smeri UN. Alternativa je marketing na ekonomiji. Srčnega oglaševalca se danes zelo išče. Če misliš, da si talent in to tudi z leti dokažeš, boš vozil mečko do vile v dalmaciji še daleč pred penzijo.
www.strancar.com

GabrieLeo ::

Ja to me zanima, pa sem pozabil ime sčasoma. komunikologija. Oglaševalski posli me zelo zanimajo. Že od vedno mi je prodajanje ter promoviranje na 100 načinov zdelo zanimivo. Samo zanima me, kaj pomeni biti v oglaševalskem poslu? Grafično oblikovanje verjetno ne, ampak kaj potem še ostane? Režiser? Tisti, ki daje ideje? Analitik trga?

eric_cartman ::

Glede na tale predmetnik je razvidno to, da se učiš predvsem iz ekonomskega in sociološkega vidika. Ne boš dobil kakšnih konkretnih inženirskih znanj, kot so grafično oblikovanje.

Glede zaposlitve piše takole:
Diplomanti in diplomantke se zaposlujejo na delovnih mestih, ki zagotavljajo ustvarjalno in razgibano delo in kar kličejo po akciji. Najdemo jih med ključnimi strokovnjaki v vodstvih podjetij ter vladnih in nevladnih organizacijah, med svetovalci, načrtovalci in izvajalci tržno-komunikacijskih aktivnosti v oglaševanju, odnosih z javnostmi, pospeševanju prodaje, medijskem načrtovanju, raziskovanju trga, na področjih sponzorstev in donatorstva, samostojnega podjetništva, spletnega komuniciranja; skratka skorajda ni organizacije, ki ne bi potrebovala njihove pomoči.

To vse malo vzemi z rezervo, glede na to, da v današnjih časih vsak službo težko dobi.. Pa saj pravim.. Če nisi omejen samo na Slovenijo potem se možnosti konkretno povečajo. Vidim pa, da je kar dosti politologije, psihologije in ekonomije. Če ti to ni všeč, potem boš sploh v prvem letniku malo gagal.. :) Upam pa da veš, da je študij 4. leten.

Phantomeye ::

eric_cartman je izjavil:

Če boš šel na UNI, potem rabiš izdelat poleg tvojih predmetov še 5 predmet na ravni gimnazijske mature.

Če pa boš šel na VSŠ, potem rabiš le tvojo šolo oz. dokončan program 3+2.

Razlika med njima je ta, da so nekako VSŠ-jevci tretirani kot nekoliko manj vredni kot UNI. Vsaj s strani delodajalcev. Sicer pa je na VSŠ (na FDV sploh ne vem če obstaja) več praktične smeri, medtem ko se UNI bolj drži teorije oz. imaš mnogo več teorije, šele kasneje v višjih letnikih pa tudi praktično vse obravnavaš.

Sicer pa je preko FDV-ja službo zares težko dobit. In vsakdo tukaj na tem forumu ti bo predlagal faks s tehničnimi znanji (elektrotehnika, računalništvo, strojništvo ipd.). Ampak še vedno pa je pomembno sledit temu kar si želiš počet v življenju. Samo na Slovenijo ne računaj!


fdv ima samo en vš program (pa še tega bodo ukinili bojda, zaradi finančnih rezov). Poleg tega pa se UNI programih sprejema samo splošne maturante in nobenih hibridov (5 predmet)

GabrieLeo ::

eric_cartman je izjavil:

Glede na tale predmetnik je razvidno to, da se učiš predvsem iz ekonomskega in sociološkega vidika. Ne boš dobil kakšnih konkretnih inženirskih znanj, kot so grafično oblikovanje.


Ja to me precej zanima. Ravno sedeti za računalnikom nisem mislil nikoli, samo medijska šola mi je ponudila mnogo izkušenj s programi, ki mi bodo lahko prišli prav še velikokrat.
Torej kot hibrid ne bom mogel iti na ta predmet?

Orchestra ::

najboljši nasvet glede vpisa na FDV; ne se vpisat. Zmeraj se najdejo neki hepani, ki po opravljeni "doplomi" jamrajo, da ne morejo dobit službe, kljub temu da so vedeli ža pred vpisom, kakšna je situacija. Najdi si nek bolj resen faks, ki si zasluži tako ime in je vreden davkoplačevalskega denarja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Tear_DR0P ()

Invictus ::

GabrieLeo je izjavil:

Ja to me zanima, pa sem pozabil ime sčasoma. komunikologija. Oglaševalski posli me zelo zanimajo. Že od vedno mi je prodajanje ter promoviranje na 100 načinov zdelo zanimivo. Samo zanima me, kaj pomeni biti v oglaševalskem poslu? Grafično oblikovanje verjetno ne, ampak kaj potem še ostane? Režiser? Tisti, ki daje ideje? Analitik trga?

Večina oglaševalskega posla sloni na telefoniranju in teženju folku. In to te čaka. Dolgi delovni dnevi, ker je tako cel kup samskega folka tam in se čez dan preveč zafrkavajo.

Kratki roki, zoprne stranke. Me ne spraviš v oglaševalski posel.

Analitik trga? Lahko se komu prodaš. Če boš dovolj zabluzil. Na FDV tega znanja ne boš dobil. Kar se pa dajanja idej tiče, ti pa povem da glede na to da niti nisi sposoben preverit kaj FDV sploh uči, ne bo to ravno delo zate ...

V glavnem, ne hodi tja. Nauči se nekaj uporabnega. Je pa simpl faks. Za naredit spotoma ob kavi ... Komunikologijo boš pa potem lahko koristil, ko boš stregel v kakem kafiču ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tear_DR0P ::

Invictus je izjavil:

V glavnem, ne hodi tja. Nauči se nekaj uporabnega. Je pa simpl faks. Za naredit spotoma ob kavi ... Komunikologijo boš pa potem lahko koristil, ko boš stregel v kakem kafiču ...

???

@GabrielLeo - poglej si v razpis, ki izide vsako leto februarja, tam notri piše katere predemete moraš vzeti pri splošni maturi, da se lahko vpišeš na posmezno smer. Vprašanje pa je, kaj na FDVju te zanima.

In ne daj se prestrašiti forumskim vseznalcem, da gre za slab faks - faks je dejansko dovolj dober, je pa od tebe odvisno, a boš kaj naredil, al boš izbiral stran šanka v kafiču.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Blinder ::

ta faks je dober za imet status študenta. da pol uspeš nekako dovolj zaslužit za se preživjat in da ni treba pol staršem te preživljat.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

[D]emon ::

Komunikologija je na FDVju samo na UNI smeri, kamor pa je vprasanje ce se sprejemajo folk z narejenim petim predmetom.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

St235 ::

Poglej v razpis za vpis v visokošolske programe. tam točno piše ali sprejemajo z petim predmetom ali ne. Kot vem FDV ne sprejema drugega kot gimnazijske maturante.

GabrieLeo ::

Damn... Tukaj pa znate spodbujat mlade :)) Vseeno hvala, bolje da vem preveč kot premalo. Komuniciranje z ljudmi ter različni načini pristopa pri prodajanju me
je vedno zanimalo. Torej je ta študij še vedno prava smer, ali obstaja še kakšna smer?

Tody ::

Ja, zdraven imaš faks, ki se mu reče Ekonomski faks :) Naredi, kako bolj splošno smer in komuniciranje vadi z izvenšolskimi dejavnostmi, ki jih polno, boš več odnesel :)

Mi smo se včasih zafrkaval da FDV-jevci dobijo potem edino tole službo
:)

Čeprav dva iz Ekonomije služita kr dobro s tem, naredila sta HUD BURGER :)https://www.facebook.com/hoodburger.lju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Invictus ::

FDV ni bil nikoli prava smer ... niti prava fakulteta ...

Cel kup diplomiranih FDVjevcev dela nekaj česar niso študirali. Je pa res da je iz tega nastal cel ceh v določenih branžah, kjer drugega kot FDVjevcev sploh ne zaposlujejo. Recimo marketinške agencije. Sicer so to govorice, ampak če ti je všeč lezenje v rit kreativnim direktorjem, potem zna biti to prava smer.

Seveda spodbujamo mlade. Samo hočemo jim malo predstaviti "real life".

Komunikacija z ljudmi pa obstaja povsod. Prodaja tudi. Samo za Evropo se ne učit ameriških načinov komuniciranja, ker te bo večina poslala v tri krasne ... Sicer zanimivo kot tehnika, ampak neuporabno v Evropi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GabrieLeo ::

To vprašanje bo zdaj precej kislo, ampak kaj je bil pa naprimer tisti človek, ki ga je Steve Jobs toliko časa nagovarjal, da naj preide iz Pepsija v Apple?
Ali ni bil prav tako nekaj v povezavi s marketingom? Kakšne izobrazbe so taki ljudje?

driver_x ::

FDVjevec sigurno ni bil.

Tear_DR0P ::

GabrieLeo je izjavil:

To vprašanje bo zdaj precej kislo, ampak kaj je bil pa naprimer tisti človek, ki ga je Steve Jobs toliko časa nagovarjal, da naj preide iz Pepsija v Apple?
Ali ni bil prav tako nekaj v povezavi s marketingom? Kakšne izobrazbe so taki ljudje?


naj te nekaj kislih ljudi ne odvrne od želenega študija.

Ampak prva stvar, ki se je boš moral naučiti, je to, da sam poiščeš informacije, ki jih je mogoče preprosto zgooglat (kot recimo pogoji za vpis na faks ali kateri slavni marketingar je sledil Jobsu).

FDV je lahko super faks, ponuja ti študij pri nekaj zelo dobrih predavateljih in nekaj zelo slabih. dejstvo pa je, da boš ti moral delati, veliko na faksu in še veliko ob študiju. Izobrazba ti ne bo nikoli dala službe. Pol mojih sošolcev s FDVja dela v kaki analitiki ali programiranju. Ne zato, ker smo se tako dobr naučil programirat na faksu, ampak ker jih je to veselilo in so se s tem ukvarjal še popoldan.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

GabrieLeo je izjavil:

Ja to me zanima, pa sem pozabil ime sčasoma. komunikologija. Oglaševalski posli me zelo zanimajo. Že od vedno mi je prodajanje ter promoviranje na 100 načinov zdelo zanimivo. Samo zanima me, kaj pomeni biti v oglaševalskem poslu? Grafično oblikovanje verjetno ne, ampak kaj potem še ostane? Režiser? Tisti, ki daje ideje? Analitik trga?

Večina oglaševalskega posla sloni na telefoniranju in teženju folku. In to te čaka. Dolgi delovni dnevi, ker je tako cel kup samskega folka tam in se čez dan preveč zafrkavajo.

Kratki roki, zoprne stranke. Me ne spraviš v oglaševalski posel.

Analitik trga? Lahko se komu prodaš. Če boš dovolj zabluzil. Na FDV tega znanja ne boš dobil. Kar se pa dajanja idej tiče, ti pa povem da glede na to da niti nisi sposoben preverit kaj FDV sploh uči, ne bo to ravno delo zate ...

V glavnem, ne hodi tja. Nauči se nekaj uporabnega. Je pa simpl faks. Za naredit spotoma ob kavi ... Komunikologijo boš pa potem lahko koristil, ko boš stregel v kakem kafiču ...



ko svetuješ drugim, svetuj iz izkušenj :). Enmu odsvetovat fakulteto, zaradi stvari, ki si jih SLIŠAL je neodgovorno.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Saj svetujem. Iz izkušenj kolegov in znancev, ki so delali FDV.

V glavnem en cel kup jamranja koliko se imajo za učiti, potem ti pa povedo da gre za 40 strani dolgo skripto. Seminarske so bile malo boljši osnovnošolski prosti spisi.

O diplomski pa ne bi. Na računalništvo zadeva ne bi zadostovala niti za malo boljšo seminarsko ...

Mogoče je danes kaj drugače. Ampak dvomim. Ni baš nek napor. Čeprav potem znajo profesorji zaradi manjka materiala zafrkavati na ustnih izpitih. In loviti brezzvezne podrobnosti v pisnih izpitih. Pač nekje je treba narediti filter. Ampak dekolteji in mini kiklce pa baje še vedno dobro palijo ...

Ni NEODGOVORNO ljudem sporočati govorice študentov FDVja. Če ga zanima samo pozitivno mnenje, naj pa pač posta zadeve na FDV forumu. Tam gotovo nihče ne pljuva po faksu ... Razen seveda po profesorjih ...

Poanta je, da karkoli je FDV študent izvedel koliko se je treba učiti na ostalih faksih, je preprosto obmolknil. Nekateri so bili pač pošteni da pri njih se pa že toliko ne dela in ni toliko materiala za preštudirat, nekateri so pa začeli bluziti o tem da količina materiala ni vse. Pač vsak išče opravičilo za svoje stanje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Sej FRI je tudi bil in je precej lahek faks, ce imas nekaj logike. Ni bas nek napor. Dekolte in mini kiklce pa pomagajo se toliko bolj zaradi vecje redkosti ;).

Posplosevanje rules!

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Sej FRI je tudi bil in je precej lahek faks, ce imas nekaj logike. Ni bas nek napor. Dekolte in mini kiklce pa pomagajo se toliko bolj zaradi vecje redkosti ;).

Posplosevanje rules!

Seveda ti to veš ker si diplomiral FRI :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sej FRI je tudi bil in je precej lahek faks, ce imas nekaj logike. Ni bas nek napor. Dekolte in mini kiklce pa pomagajo se toliko bolj zaradi vecje redkosti ;).

Posplosevanje rules!

Seveda ti to veš ker si diplomiral FRI :D.

Ne rabim. Govorim iz izkušenj kolegov in znancev, ki so delali in studirali na FRI.

Mavrik ::

Invictus je izjavil:


Seveda ti to veš ker si diplomiral FRI :D.


Vem pa jaz. In enako vem da te vsak drugi dan ulovimo kako nakladaš na pamet in razlagaš popolne neresnice. :)
The truth is rarely pure and never simple.

Marat ::

Ah, tud čez FRI se da prešvercat. Moj nasvet: ne pričakovat, da se boš na faksu ful koristnega naučil. Večina predmetov je kr neki, ali pa so preveč splošni/teoretični, ali pa celo zastareli (pa to velja tako za FDV kot tudi za EF, FE in FRI). Največ se boš naučil z delom na konkretnih projektih. Na faksu pa išči take profesorje, ki delajo kaj praktičnega in ti lahko dajo kak dober nasvet.

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Vem pa jaz. In enako vem da te vsak drugi dan ulovimo kako nakladaš na pamet in razlagaš popolne neresnice. :)

Neresnice za nekoga, sveta resnica za koga drugega.

Stvar perspektive. Vprašaj vernike političnih strank ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tear_DR0P ::

Invictus je izjavil:

Saj svetujem. Iz izkušenj kolegov in znancev, ki so delali FDV.

V glavnem en cel kup jamranja koliko se imajo za učiti, potem ti pa povedo da gre za 40 strani dolgo skripto. Seminarske so bile malo boljši osnovnošolski prosti spisi.

O diplomski pa ne bi. Na računalništvo zadeva ne bi zadostovala niti za malo boljšo seminarsko ...


če so tvoji kolegi leni fuksi, ki so se s švercali skozi faks samo toliko da je šlo, ni treba zarad tega faksa v smeti tlačit. Če bi se pa trudili pridobiti znanje, potem bi bil FDV za njih ne samo čisto dober faks, ampak zelo dober faks.

Se pa da na FDVju priti skozi z dosti malo dela, kot tudi na drugih faksih. Ampak zadostne kave še nihče ni z veseljem spil.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Saj svetujem. Iz izkušenj kolegov in znancev, ki so delali FDV.

V glavnem en cel kup jamranja koliko se imajo za učiti, potem ti pa povedo da gre za 40 strani dolgo skripto. Seminarske so bile malo boljši osnovnošolski prosti spisi.

O diplomski pa ne bi. Na računalništvo zadeva ne bi zadostovala niti za malo boljšo seminarsko ...

Mogoče je danes kaj drugače. Ampak dvomim. Ni baš nek napor. Čeprav potem znajo profesorji zaradi manjka materiala zafrkavati na ustnih izpitih. In loviti brezzvezne podrobnosti v pisnih izpitih. Pač nekje je treba narediti filter. Ampak dekolteji in mini kiklce pa baje še vedno dobro palijo ...

Ni NEODGOVORNO ljudem sporočati govorice študentov FDVja. Če ga zanima samo pozitivno mnenje, naj pa pač posta zadeve na FDV forumu. Tam gotovo nihče ne pljuva po faksu ... Razen seveda po profesorjih ...

Poanta je, da karkoli je FDV študent izvedel koliko se je treba učiti na ostalih faksih, je preprosto obmolknil. Nekateri so bili pač pošteni da pri njih se pa že toliko ne dela in ni toliko materiala za preštudirat, nekateri so pa začeli bluziti o tem da količina materiala ni vse. Pač vsak išče opravičilo za svoje stanje ...



Seveda, da rečeš kako FDV narediš ob kofetu, je pa baš korekten nasvet ;). Ti hecaj koga drugega. Eno je objektivno mnenje, eno je pa na govoricah osnovan bullshit. Če se že čutiš poklicanega, da predstaviš negativne vidike, potem bodi objektiven.

Kar se tiče seminarskih... ljudje, ki študij vzamejo resno z namenom, da kaj odnesejo, pišejo seminarske na visokem nivoju, tisti, ki je pa cilj prit skoz s 6ko, so pa druga zgodba.

Sploh pa ne moreš primerjat družboslovnih diplom in diplom na računalništvu. Lahko kvečjemu primerjaš teoretski del diplome, ki je v diplomah s FRI-ja pogosto šibkejši in inferioren marsikateri družboslovni diplomi (ne samo fdv-jevski).

Jaz se dobro zavedam, da FDV ni med težjimi fakultetami in vem, da ima svoje pomanjkljivosti (itak imajo vse fakultete v sloveniji), ampak kar pa res ne morem poslušat, so pa ljudje, k se ob kofetu pogovarjajo o FDV-ju in so očitno strokovnjaki za razmere na njem. Očitn gre za nabijanje ega, češ, kako ste sami na najtežjih fakultetah.

Drugače ti pa dajem še eno šanso. Daj objektivne razloge zakaj naj se nekdo ne vpiše na FDV. In ja, ne obstaja smer FDV. FDV ima več študijskih smeri, ki pokrivajo različna področja. In kdor jih enači med seboj v sklopu koristnosti in težavnosti, dokazuje samo to, koliko v resnici nima pojma :)

Jaz sem precej časa in dela vložil v študij in en bimbo, k ni sposoben kritično presodit 'informacij', ki jih sliši, mi ne bo tukaj bluzil, kako bi jst to ob kavi naredu.

Zgodovina sprememb…

Marat ::

@Phantomeye: To da ob kofetu narediš faks je res bedarija in seminarske so res pogosto zahtevne (ter kvalitetno narejene) - ampak kaj konkretno odneseš od njih? Tu je en kup teorije, ki ti nič ne koristi v lajfu. Sorry, ampak veš da je res.

Phantomeye ::

Marat je izjavil:

@Phantomeye: To da ob kofetu narediš faks je res bedarija in seminarske so res pogosto zahtevne (ter kvalitetno narejene) - ampak kaj konkretno odneseš od njih? Tu je en kup teorije, ki ti nič ne koristi v lajfu. Sorry, ampak veš da je res.


Ja, za druge smeri ne vem kako je z razmerjem med teorijo in empirijo. Ampak na moji študijski smeri je redko katera seminarska izključno teoretska. Pogosto je lep delež statističnih analiz primarnih in sekundarnih podatkov.

Je pa res, da sem pa pri izbirnih predmetih veliko seminarsk je mal kot nek guilty pleasure.

Invictus ::

Ja saj.

Slovenija je postala dežela, kjer vsak k**** teži z neko anketo za seminarsko in diplomsko. S temo ki nobenega prav nič ne zanima, ponavadi niti avtorja ne. Pač tlaka ki jo mora opravit, zraven pa še težiti na vseh forumih in facebooku.

Vzorci so majhni (30 ljudi), kar ponavadi res da pravo sliko o navadah prebivalstva. Ravno tako bi rezultate anket zgeneriral naključno, pa ne bi bili rezultati nič slabši.

Predelovanje statističnih podatkov pa tako ali tako naredi logika v specifičnih programih veliko bolje kot pa en povprečen FDVjevec s svojim pomanjkljivim znanjem matematike, kaj šel statistike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Ja saj.

Slovenija je postala dežela, kjer vsak k**** teži z neko anketo za seminarsko in diplomsko. S temo ki nobenega prav nič ne zanima, ponavadi niti avtorja ne. Pač tlaka ki jo mora opravit, zraven pa še težiti na vseh forumih in facebooku.

Vzorci so majhni (30 ljudi), kar ponavadi res da pravo sliko o navadah prebivalstva. Ravno tako bi rezultate anket zgeneriral naključno, pa ne bi bili rezultati nič slabši.

Predelovanje statističnih podatkov pa tako ali tako naredi logika v specifičnih programih veliko bolje kot pa en povprečen FDVjevec s svojim pomanjkljivim znanjem matematike, kaj šel statistike.



Mi mamo matematiko 1, matematiko 2, statistiko 1, statistiko 2: z računalniško analizo podatkov, multivariatno analizo, nominalne spremenljivke, programiranje, operacijske raziskave... tezko bi reku, da je 'pomanjkljivo'.

ampak brez veze, itak je tebi kolega s FDV-ja vse povedal in si itak strokovnjak :).

Invictus ::

Pač ste jemali osnovno statistiko. V matematiki je statistika precej bolj obsežna.

Večino tistih predmetov naredi malo matematično normalno sposoben človek v enem semestru ...

Ja, sem strokovnjak ko sem prosil kolega iz FDVja naj mi posodi materiale za statistiko. Vse skupaj so vzeli toliko kot mi v 3 tednih. Pač od družboslovcev ne moreš zahtevati prevelikega matematičnega napora, ko jim že osnovne računske operacije delajo probleme ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

Phantomeye je izjavil:

Marat je izjavil:

@Phantomeye: To da ob kofetu narediš faks je res bedarija in seminarske so res pogosto zahtevne (ter kvalitetno narejene) - ampak kaj konkretno odneseš od njih? Tu je en kup teorije, ki ti nič ne koristi v lajfu. Sorry, ampak veš da je res.


Ja, za druge smeri ne vem kako je z razmerjem med teorijo in empirijo. Ampak na moji študijski smeri je redko katera seminarska izključno teoretska. Pogosto je lep delež statističnih analiz primarnih in sekundarnih podatkov.

Je pa res, da sem pa pri izbirnih predmetih veliko seminarsk je mal kot nek guilty pleasure.

Aha, druzboslovna informatika :). Tam je (vsaj po predmetniku sodec) res vec takih predmetov, kjer lahko kaj uporabnega odneses. Je pa seveda vse odvisno od profesorjev/asistentov, marsikdaj znajo kak (po imenu) dober predmet zagnusit. :)

sandmat ::

Phantomeye je izjavil:


Mi mamo matematiko 1, matematiko 2, statistiko 1, statistiko 2: z računalniško analizo podatkov, multivariatno analizo, nominalne spremenljivke, programiranje, operacijske raziskave... tezko bi reku, da je 'pomanjkljivo'.


sem skupaj z FDVjevci poslušal multivariatno analizo na 3. stopnji in lahko označim to kot 'pomanjkljivo'. Anuška (sicer totalna carka) je porabila 6 ur, da je kolegom, ki naj bi glede na tvojo izjavo poslušali ves ta nabor predmetov in poglobljenega znanja, razložila nekaj tako osnovnega, kot je PCA.

Dejstvo je, da folk ni imel blage o statistiki. So pa znali SPSS poklikat, a je slednje brez pomena, če ne razumeš, kaj takšna analiza nosi v sebi.

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Pač ste jemali osnovno statistiko. V matematiki je statistika precej bolj obsežna.

Večino tistih predmetov naredi malo matematično normalno sposoben človek v enem semestru ...

Ja, sem strokovnjak ko sem prosil kolega iz FDVja naj mi posodi materiale za statistiko. Vse skupaj so vzeli toliko kot mi v 3 tednih. Pač od družboslovcev ne moreš zahtevati prevelikega matematičnega napora, ko jim že osnovne računske operacije delajo probleme ...


Ja, fajn. Kr mej svoj master race odnos do drugih. Si boš vsaj nekaj imel za ponavljat v glavi, k boš končal kot code monkey.

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:

Ja, fajn. Kr mej svoj master race odnos do drugih. Si boš vsaj nekaj imel za ponavljat v glavi, k boš končal kot code monkey.

Sem precej slab koder. Tako da code monkey ne bom.

Sem pa precej dober integrator. Predober za slovenske razmere. Zato pač ne hlapčujem na rodni grudi ...

In ja, sem master race.

Ampak to ne spremeni dejstva da so tisti matematični in računalniški predmeti neka leva zadeva zato da jih lahko povprečen, brez matematične podlage, družboslovec lahko naredi. Čeprav v večini primerov sploh nimajo pojma kaj delajo. Sem v preteklosti precej družboslovcem naredil statistično analizo njihove analiz za diplomo. Če sem že jaz komaj kaj vedel o tem (priznam, statistika ni moje priljubljeno področje, se je izogibam če je le mogoče), sem še vedno vedel več kot oni.

Tolaži se ti s tem da pljuvaš po nekom, ki ga sploh ne poznaš. FDV faks je pa od začetka znan kot precej šalabajzerski faks. Približno tako kot FOV v Kranju. Se mu ni zastonj reklo kranjska Sorbona.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meizu ::

Uu mater smo eni visoki tule. Sicer sem sam nevtralen tule ampak bejž no. A res ne znate drugega kot pljuvat po ostalih.

Sej sm bil tudi sam na FRIju, pa so se IŠRMjevci cel čas oglašali češ kašni carji so oni, oni so vrhunec slovenske programerske logike. Seveda, ko so jih pa ravno na ta način profesorji pumpali med predavanji. Res žalost.

Na FRIju seveda ni bilo nič drugače. Demšar je bil skoraj vsako predavanje pre pameten, češ, kako je na FDVju.

Lahko da je mogoče fdv manj zahteven kot nekatere tehnične smeri, ampak pljuvat čez njih pa res ni treba. Vsaj ne v takšnem tonu.

Master race, pa take. Pod kožo si toliko krvav kot vsi ostali.

Po tvoji logiki lahko upravičeno torej trdim, da so fiziki alfa in omega tega sveta. Vsi ostali smrtniki jim lahko pušimo k***c. Saj praktično brez fizikov ostale stroke sploh obstajale ne bi. Koliko smisla ima takšno promoviranje pa veš samo ti, invictus. No ja, mogoče boš pa zaradi takšnih žaljivk prej dobil službo v računalniški sferi. Kompjuteraši imajo dejansko radi takšne pljuvače. Sem doživel sam na FRIju, ko sem ob pametnih anti FDVjevskih izjavah Demšarja poslušal navale smeha in navdušenja študentov. Za kozlat.

fikus_ ::

FDV je faks za javno upravo! Da imajo "ustrezno" izobrazbo in temu primerne plače!
Dodano:
V dokaz en primer; znanka je leta 1991 končala srednjo ekonomsko in nato po VIP (Veze In Poznanstva) liniji dobila službo na občini. Dobivala je maksimalno plačo za svojo izobrazbo. Pa je šla ob delu študirati na FDV. Ko je končala, je dobila povrnjeno šolnino, potne stroške in naslednji mesec višjo plačo!

Lep dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Smurf ::

Meizu je izjavil:


Po tvoji logiki lahko upravičeno torej trdim, da so fiziki alfa in omega tega sveta. Vsi ostali smrtniki jim lahko pušimo k***c. Saj praktično brez fizikov ostale stroke sploh obstajale ne bi. Koliko smisla ima takšno promoviranje pa veš samo ti, invictus. No ja, mogoče boš pa zaradi takšnih žaljivk prej dobil službo v računalniški sferi. Kompjuteraši imajo dejansko radi takšne pljuvače. Sem doživel sam na FRIju, ko sem ob pametnih anti FDVjevskih izjavah Demšarja poslušal navale smeha in navdušenja študentov. Za kozlat.

Ah kje, fizika je v bistvu matematika za une, ki niso razumeli dobro matematiki in so sli raje to studirati (kar me spomne na tale strip). Tako da uber si samo, ce si studiral matematiko, teoreticno, do doktorata, seveda ne na FMFju, ki je lev faks, ampak na kaksnem iz Ivy lige ali Cambridga.



V resnici pa je pri nekomu uspesno predvsem odvisna od njega in ne samega faksa. Obstajajo tudi FDVjevci, ki znajo bolje matematiko in celo racunalnistvo od FRIjevcev. Ce svoj ego gradis na podlagi svojega faksa, potem v zivljenju nisi naredil ravno veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Invictus ::

Sami družboslovci pravijo da je FDV lev faks. Seveda ne tisti ki tam študirajo.

Pa kaj, ali se vi nič ne pogovarjate s študenti ostalih fakultet o zahtevnosti študija? V mojih časih smo se.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Sami družboslovci pravijo da je FDV lev faks. Seveda ne tisti ki tam študirajo.

Pa kaj, ali se vi nič ne pogovarjate s študenti ostalih fakultet o zahtevnosti študija? V mojih časih smo se.

Seveda se, zato pa vem, da bi jaz bistveno lazje naredil FRI kot pa FDV.

Tear_DR0P ::

vse to kar se tu pogovarjate, smo že enkrat krepko obdelali na tem forumu :D
FDV je nekoristen fax

da ne bo kdo preveč tople vode odkril. pa tako in tako ste offtopic.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

tiran2000 ::

Le čevlje sodi naj kopitar

Tody ::

Ko se ti sanje o tvoji koristnosti in strokovnosti spremenijo v prah :) Ne, faks ni niti prva stopnjička v karieri.

Glugy ::

No moj znanc hod na FDV. FDV ima nekaj predmetov noro zanimivih pa ti res odprejo oči v prvem letniku ampak ostalo je pa kriza. Kr ena dolgočasna teorija pa ful enih blesavih imen za zapomnt. Tud imena teorij si morš zapomnt. V glavnm ful nekih stvari k ti nikol navjo pršle prov. Ogromno je pogrevanja nekih prastarih "izumiteljev" raznih teorij. Ful je važn katera oseba se je kej spomnla, po možnosti pa morš vedt tud še kdaj. In teh nesmislov z učenjem je ful. Da ne govorim o tem da zdej ko je bolonjski ti sploh ne odpredavajo vse snovi ampak se morš več k pol sam naučit z knjig (ali skript k pa še vedno vsebujejo en kup nesmislov v obliki nepomembnih podatkov ki se zdijo pomembni profesorjem). Statistika je pa taka da dol padš. Ene stvari so zlo lahke ampak pol zakomplicirajo v polno. Pa kao ti dajo za obkrožvat odgovore pr statistiki, kao da je to laži. Sam so pa tm sami taki odgovori možni da te hitr zavedejo. Če si recimo 80% izračuna prov naredu pa če narobe obkrožš si pač dobil 0 pik s tega naslova. Pa še neki mi je govoru znanc..da sploh ni 50% da nardiš statistiko ampak 60 al kok že. V glavnm krneki. Tud če nimaš težav z učenjem je pa problem to da ne boš velik odnesu. Vse programe bi mogl posodobt pa mal predrugačt, mal bl v prihodnost bi mogl usmert vse skp. Pol bi pa mogoče za kej bil ta faks. Drgač pa brezveze.

alexa-lol ::

Glugy je izjavil:

No moj znanc hod na FDV. FDV ima nekaj predmetov noro zanimivih pa ti res odprejo oči v prvem letniku ampak ostalo je pa kriza. Kr ena dolgočasna teorija pa ful enih blesavih imen za zapomnt. Tud imena teorij si morš zapomnt. V glavnm ful nekih stvari k ti nikol navjo pršle prov. Ogromno je pogrevanja nekih prastarih "izumiteljev" raznih teorij. Ful je važn katera oseba se je kej spomnla, po možnosti pa morš vedt tud še kdaj. In teh nesmislov z učenjem je ful. Da ne govorim o tem da zdej ko je bolonjski ti sploh ne odpredavajo vse snovi ampak se morš več k pol sam naučit z knjig (ali skript k pa še vedno vsebujejo en kup nesmislov v obliki nepomembnih podatkov ki se zdijo pomembni profesorjem). Statistika je pa taka da dol padš. Ene stvari so zlo lahke ampak pol zakomplicirajo v polno. Pa kao ti dajo za obkrožvat odgovore pr statistiki, kao da je to laži. Sam so pa tm sami taki odgovori možni da te hitr zavedejo. Če si recimo 80% izračuna prov naredu pa če narobe obkrožš si pač dobil 0 pik s tega naslova. Pa še neki mi je govoru znanc..da sploh ni 50% da nardiš statistiko ampak 60 al kok že. V glavnm krneki. Tud če nimaš težav z učenjem je pa problem to da ne boš velik odnesu. Vse programe bi mogl posodobt pa mal predrugačt, mal bl v prihodnost bi mogl usmert vse skp. Pol bi pa mogoče za kej bil ta faks. Drgač pa brezveze.


Da za nepravilen rezultat dobiš 0 točk .. kriminal.
Da z 51% ne moreš naresti izpita in diplome .. kako si drznejo.

Vedno sem mislil da greš na faks zato da se naučiš nekaj novega ... zgleda da greš na faks zato da po čim lažji poti dobiš diplomo.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ja, fajn. Kr mej svoj master race odnos do drugih. Si boš vsaj nekaj imel za ponavljat v glavi, k boš končal kot code monkey.

Sem precej slab koder. Tako da code monkey ne bom.

Sem pa precej dober integrator. Predober za slovenske razmere. Zato pač ne hlapčujem na rodni grudi ...

In ja, sem master race.

Ampak to ne spremeni dejstva da so tisti matematični in računalniški predmeti neka leva zadeva zato da jih lahko povprečen, brez matematične podlage, družboslovec lahko naredi. Čeprav v večini primerov sploh nimajo pojma kaj delajo. Sem v preteklosti precej družboslovcem naredil statistično analizo njihove analiz za diplomo. Če sem že jaz komaj kaj vedel o tem (priznam, statistika ni moje priljubljeno področje, se je izogibam če je le mogoče), sem še vedno vedel več kot oni.

Tolaži se ti s tem da pljuvaš po nekom, ki ga sploh ne poznaš. FDV faks je pa od začetka znan kot precej šalabajzerski faks. Približno tako kot FOV v Kranju. Se mu ni zastonj reklo kranjska Sorbona.


Zakaj nisi code monkey? Mar niste FRI-jevci vsi asocialci, ki se bojite žensk, govora in pogledov v oči, cele noči ždite pred zasloni in programirate? in potem se po forumih hvalite s svojo superiornostjo. Težko ti verjamem, da počneš kaj drugega kot to. Saj si diplomiral na FRI-ju. Saj vendarle vsi vemo, kako je tam.

Phantomeye ::

Glugy je izjavil:

No moj znanc hod na FDV. FDV ima nekaj predmetov noro zanimivih pa ti res odprejo oči v prvem letniku ampak ostalo je pa kriza. Kr ena dolgočasna teorija pa ful enih blesavih imen za zapomnt. Tud imena teorij si morš zapomnt. V glavnm ful nekih stvari k ti nikol navjo pršle prov. Ogromno je pogrevanja nekih prastarih "izumiteljev" raznih teorij. Ful je važn katera oseba se je kej spomnla, po možnosti pa morš vedt tud še kdaj. In teh nesmislov z učenjem je ful. Da ne govorim o tem da zdej ko je bolonjski ti sploh ne odpredavajo vse snovi ampak se morš več k pol sam naučit z knjig (ali skript k pa še vedno vsebujejo en kup nesmislov v obliki nepomembnih podatkov ki se zdijo pomembni profesorjem). Statistika je pa taka da dol padš. Ene stvari so zlo lahke ampak pol zakomplicirajo v polno. Pa kao ti dajo za obkrožvat odgovore pr statistiki, kao da je to laži. Sam so pa tm sami taki odgovori možni da te hitr zavedejo. Če si recimo 80% izračuna prov naredu pa če narobe obkrožš si pač dobil 0 pik s tega naslova. Pa še neki mi je govoru znanc..da sploh ni 50% da nardiš statistiko ampak 60 al kok že. V glavnm krneki. Tud če nimaš težav z učenjem je pa problem to da ne boš velik odnesu. Vse programe bi mogl posodobt pa mal predrugačt, mal bl v prihodnost bi mogl usmert vse skp. Pol bi pa mogoče za kej bil ta faks. Drgač pa brezveze.


Ni za obkroževat, zato da je lažje ... popravljanje izpitov je programsko (300 študentom na roke popravljat izpit je logistično precej zahtevno). Sicer je pa bistvo multi-choice izpitov, da so odgovori med seboj težko razločljivi, če ne poznaš snovi.

Sicer je pa naloga študenta, pri statistiki, izračunat nalogo in obkrožit odgovor. Delni izračuni ne štejejo. So pa rezultati njih med možnimi odgovori.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123053 (16250) jernejl
»

Kontakt FDV-jevca/ke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10425927 (22644) bbbbbb2015
»

KAM na faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6814852 (12078) sandmat
»

Diplomska na FDV... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22580684 (73355) Matako

Več podobnih tem