» »

KAM na faks?

KAM na faks?

1
2
»

pickle_rick ::

Je bilo že toliko debat o tem v raznih temah da najbolje da malo pobrskaš po njih. Povzetek je tak kot si ugotovil, s tem da papir seveda ne škodi..

DOOM_er ::

No, saj to. Ne rabiš se grebst za dva faksa hkrati, bolj šteje pridobljeno znanje, je res da diploma nekaj velja in je v grobem fajn da jo maš, vendar vsaj po mojih izkušnjah delodajalca vedno najbolj zanima kar znaš. Glede na pedagogiko ( vsaj na FE VSŠ ) od faksa, če ga delaš ravno toliko da ga delaš odneseš zelo malo. Sam sem se največ naučil z lastnimi hobi projekti in samostojnim nadgrajevanjem znanj ki sem jih dobil na elektro. Sicer sem avtomatik, vendar sem recimo kar dober z industrijskimi roboti in celicami, poleg tega mi pa ni nek hud problem zrisati in izdelati kakšno kompleksnejše tiskano vezje, ki je področje ki je načeloma v domeni elektronikov. Vpiši se tja kamor te najbolj vleče, če boš delal še kaj zraven potem se nimaš kaj bati.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

Phantomeye ::

tako je, namesto, da čas zapravljaš za to, da bi imel dve diplomi na enkrat, raje drugo polovico čas uporabi za neformalno izobraževanje. več koristi.

Sicer je pa neumno, da se razmišlja od dveh faksov na enkrat, če niti ne veš, kaj te čaka (zate osebno) na enem.

Zgodovina sprememb…

KraitPay ::

Predlagam, da si avtor prebere naslednji članek:
Z Diplomo brez službe in brez opcij a obstajajo možnosti!

Res odlično spisan članek.

sandmat ::

bluefish je izjavil:

Ne gre.
Lahko pa narediš prvo bolonjsko stopnjo na eni fakulteti in potem na drugi vpišeš drugo v skladu s pogoji.


ni res. Konkretno poznam vsaj enega (član ŠS - look it up), ki študira FRI in FE uni vzporedno.

googleg1 ::

Jaz tudi 2 poznam. Tako, da se da ampak moraš imeti ogromno volje. Načeloma po končanem prvem letniku (FE ali FRI), v primeru dobrega povprečja, lahko zaprosiš za vzporedni študij na drugi fakulteti. Je pa malo verjetnosti, da ti bo to dejansko všeč. Veliko elektrotehnikov programira in verjetno tudi kakšen FRI-jevc zatava na področje elektrotehnike.

Offtopic: @DOOM_er tudi elektroniki znamo kakšnega robota sprogramirat :)

jazbec ::

Je kdo od tukaj mogoče na FVV smer Varstvoslovje (UN program) ?

DOOM_er ::

@googleg1 hehe me veseli :D da je tudi kontra
Robots will steal your job. But that's OK

Smurf ::

Jaz imam prav tako narejeno FE-Avtomatika, profesionalno pa sem sedaj software developer. Avtomatika je dejansko dosti programiranje tako, da svetujem, da raje studiras na enem faksu in izberes tako podrocje, kjer se FE in FRI prekrivata (imas take smeri na obeh faksih).

lebdim ::

hahaha, ja, če sta faksa v isti stavbi, pol je verjeten res možno kakšno prekrivanje smeri ... :D

weasel ::

Julija naj ne bi bila več ;)

lebdim ::

aja, točno ... FRI se bo selil zraven BF ... tam se gradi.

tt2 ::

Meni se zdi dober tale novi študij na FE http://www.fe.uni-lj.si/studij_na_fakul...
Škoda, da ni bilo tega nekaj let nazaj. :D

Smurf ::

tt2 je izjavil:

Meni se zdi dober tale novi študij na FE http://www.fe.uni-lj.si/studij_na_fakul...
Škoda, da ni bilo tega nekaj let nazaj. :D

FDV elektro faksa :P

xardas ::

Tako je, kot so ti že ostali odgovorili. Bolonjska reforma je prinesla kar nekaj sprememb. Sprotnega dela ni malo. Poleg tega se FRI, z novim šolskim letom, seli v novo stavbo.

theBill ::

jazbec je izjavil:

Je kdo od tukaj mogoče na FVV smer Varstvoslovje (UN program) ?


Bejži stran od tega, ta faks je sam sebi v namen in z diplomo si lahko samo rit obrišeš. Diplomanti delajo kot navadni varnostniki, kot cestni policaji po šnelkurzu v Tacnu (čisto vseeno če greš kar takoj tja), večinoma pa neke čisto tretje službe, kjer jih pač dobijo. Polno je enih magistrov in doktorjev iz tega faksa, ki jih noben ne potrebuje, folk pač študira ker službe ne dobi.

Policija novih kriminalistov ne zaposluje oziroma izredno malo, največ jih rabijo za preiskovanje gospodarske kriminalitete - rabiš imet ekonomsko fakulteto narejeno in spet izvisiš.

Če misliš po diplomi it v 3. letnik prava z diferencialnimi, se rajši direktno na pravo vpiši.

scenic16 ::

roccat ::

jaz se zanimam študij multimedije ?? kam

sandmat ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344207 (6399) nejc_nejc
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123432 (16629) jernejl
»

Kontakt FDV-jevca/ke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10426221 (22938) bbbbbb2015
»

Kronično pomanjkanje naravoslovno-tehničnega kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19326909 (19056) CaqKa

Več podobnih tem