» »

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja

spamer ::

Oberyn je izjavil:



Glede sovražnega govora, ja, se tudi strinjam, da vsako nestrinjanje še ni sovražni govor, samo to je teorija. Lahko rečeš, da se ti zdijo mormoni bedaki zaradi enega razloga. Ampak ali si upaš reči, da se ti zdijo muslimani bedaki zaradi enega razloga? No jaz si ne upam. Zato ker nekje na svetu živi en osebek z intelektom deževnika, ki mi lahko zaradi tega nabije na glavo smrtno obsodbo in ima moč, da jo tudi udejani. To se mi zdi pošastno. Menda se spomniš onega z mohamedovo sliko, kar sigurno ni bil sovražni govor, pač pa satira.


Ja tudi med zombiji se lahko najdejo kaksni taki psihopati, ki ce ga uzalis vprasanje, cesa so sposobni storiti, saj konec koncu smo vsi le ljudje in povsod se najdejo ekstremisti.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M.B. ::

Ja, res je. Ampak tanke so meje med "true" religijo, biznisom, nategom ali pa parodijo. Še posebej kadar gre za koriščenje ugodnosti. Najpreprostejše oz. edino praktično je, da se vse ugodnosti za vse religije ukine. Skratka ločitev države od religij.


Po moje je to v bistvu tudi cilj te zombi cerkve. Glede na to da je glavni vodja isti ki je prinesel podpisane pole da bi v parlamentu plače znižali na minimalca. Vsaj tak vtis sem jaz dobil iz prispevka na Preverjeno. Prav zanimivo za pogledat. Kako lahko imajo mašo kr na prostem in jim policaji ne morjo nič ker maš ni treba prijavlat in jih ne smeš motit. Kak lahko z zvonjenjem maltretirajo vse okoli pa jim nič ne moreš ker po zakonih to ni hrup.

Me zanima če bo klicanje k molitvi ko bo Džamija narejena hrup ali ne?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

chironex10 ::

Še en vernik več... Bong,bong,bong...
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

driver_x ::

ramiz?! je izjavil:

Upam, da kdo od vas ni poslušal intervjuja na valu 202 z enim od teh kekcev, ker tega pač ne privoščiš tudi svojemu sovražniku. Je težko sploh najti med ljudmi človeka z tako razmajano osebostjo, ki si potem upa še javno nastopat...


Se poslušal. Govorl je na enak način, kakor bi predstavnik kakšne druge cerkve, le pojme imajo malo drugačne.

chironex10 ::

driver_x je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

Upam, da kdo od vas ni poslušal intervjuja na valu 202 z enim od teh kekcev, ker tega pač ne privoščiš tudi svojemu sovražniku. Je težko sploh najti med ljudmi človeka z tako razmajano osebostjo, ki si potem upa še javno nastopat...


Se poslušal. Govorl je na enak način, kakor bi predstavnik kakšne druge cerkve, le pojme imajo malo drugačne.


In točno to moti razne drone drugih religij: da jim v obraz mečejo njihovo lastno dikcijo, ki pa je seveda nihče ne sme smatrati kot totalno sranje. In kot je novinarka v preverjenem povedala: da ješ kristusovo telo, da se oblačiš kot šema (kar leti predvsem na katoliško duhovščino), govoriš kot da bi bil kastriran, namakaš dojenčke v vodo, itd. se zdi normalnemu, "nenavdihnjenemu" človeku popolno sranje in med zombi cerkvijo blaženega zvonenja in katolisko cerkvijo ne vidi nobene razlike. Razen da so zombiji neškodljivi, kar pa bi se za katolisko cerkev tezko reklo.
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

chironex10 je izjavil:

Razen da so zombiji neškodljivi


Noise health effects @ Wikipedia

Hrup dokazano skoduje zdravju.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Glugy ::

Ja sam kar je za enga hrup je za druzga blaženost. Kje je meja dopustnega? Hrup je zlo subjektivne narave.

Machete ::

Prejšni petek je Šalehar gostil v 'Spetek' odaji tega tipa, ki je kao glavni te 'cerkve'.
Zelo slab sogovornik. Dolgočasen, neiznajdljiv in z zelo okorno slovenščino oz 'flowom' jezika. Drugače pa kar je bilo predstavljeno, kaj ta 'vera' naj bi bila, je totalno nič novega. V bistvu neka demokratična združba z sprejemanjem vsakega in vseh drugačnosti. Skratka to že imamo in tako živi in se obnaša vsak ateist, katerega glavno pravilo je da ne škoduje drugemu in pusti vsem svoje mnenje in svoje življenje. Skratka vsak odprt intelektualec, naj bi tak bil.
Nevem pa kaj magnetira k njim jugo nostalgike, vsaj kolikor je bilo izpostavljeno. Politična gravitacija imo jim samo škodi.
Vem da je joke, pa vseeno..

chironex10 ::

[D]emon je izjavil:

chironex10 je izjavil:

Razen da so zombiji neškodljivi


Noise health effects @ Wikipedia

Hrup dokazano skoduje zdravju.


Ok, popravljam: Razen da so zombiji napram ostalim neškodljivi.

Hint:


Machete je izjavil:

Skratka to že imamo in tako živi in se obnaša vsak ateist, katerega glavno pravilo je da ne škoduje drugemu in pusti vsem svoje mnenje in svoje življenje. Skratka vsak odprt intelektualec, naj bi tak bil.


Ampak ne razumeš bistva: vsak ateist nima pravic, kot jih ima vernik in verska organizacija, verniki so zaradi tega priviligirani v druzbi in zombiji zdaj te pravice imajo. In jih razgaljajo na najbolj prikupen mozen nacin, najedajo lahko z zvonovi (kot katoliki), zdaj so zahtevali še svojega kurata v policiji, vojski,... Žal mi je samo, da niso namesto zvonenja za verski obred izbrali tuljenja s sirenami, ker bi lahko ob cerkvenem nabijanju z zvonovi te lahko PREGLASILI.
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

M.B. je izjavil:

Ja, res je. Ampak tanke so meje med "true" religijo, biznisom, nategom ali pa parodijo. Še posebej kadar gre za koriščenje ugodnosti. Najpreprostejše oz. edino praktično je, da se vse ugodnosti za vse religije ukine. Skratka ločitev države od religij.


Po moje je to v bistvu tudi cilj te zombi cerkve. Glede na to da je glavni vodja isti ki je prinesel podpisane pole da bi v parlamentu plače znižali na minimalca. Vsaj tak vtis sem jaz dobil iz prispevka na Preverjeno. Prav zanimivo za pogledat. Kako lahko imajo mašo kr na prostem in jim policaji ne morjo nič ker maš ni treba prijavlat in jih ne smeš motit. Kak lahko z zvonjenjem maltretirajo vse okoli pa jim nič ne moreš ker po zakonih to ni hrup.

Me zanima če bo klicanje k molitvi ko bo Džamija narejena hrup ali ne?


Oviranje verskih obredov

311. člen

Kdor ovira, prepreči ali moti verski obred ali kdor se na kraju, ki je temu namenjen, žaljivo obnaša, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

Machete ::

chironex10 je izjavil:



Machete je izjavil:

Skratka to že imamo in tako živi in se obnaša vsak ateist, katerega glavno pravilo je da ne škoduje drugemu in pusti vsem svoje mnenje in svoje življenje. Skratka vsak odprt intelektualec, naj bi tak bil.


Ampak ne razumeš bistva: vsak ateist nima pravic, kot jih ima verska organizacija. Zombiji pa zdaj te pravice imajo. Najedajo lahko z zvonovi (kot katoliki), zdaj so zahtevali še svojega kurata v policiji, vojski,...


Ja ja ok, to sem dojel, da gre tudi za pravno mahinacijo. Nevem pa kje se skriva agenda.

chironex10 ::

Machete je izjavil:

a ja ok, to sem dojel, da gre tudi za pravno mahinacijo. Nevem pa kje se skriva agenda.


Imho hocejo postati tako najedljivi, da bo treba zakonodajo popravit, ta pa bo popravljena tudi za druge verske organizacije. Pa tudi sicer, prikazati, da ločenost države in verskih skupnosti ne drži tudi ni slabo.
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

ramiz?! ::

driver_x je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

Upam, da kdo od vas ni poslušal intervjuja na valu 202 z enim od teh kekcev, ker tega pač ne privoščiš tudi svojemu sovražniku. Je težko sploh najti med ljudmi človeka z tako razmajano osebostjo, ki si potem upa še javno nastopat...


Se poslušal. Govorl je na enak način, kakor bi predstavnik kakšne druge cerkve, le pojme imajo malo drugačne.

Verjetno res govori podobno, samo njegova slovenščina je na ravni 2. razreda osnovne šole + to, da ga je Šalehar ene 5x dobro osmešil, ker imajo v svoji veri očitna in temeljna logična nasprotja. To pa se lahko zgodi samo neukim in nerazgledanim ljudem. Če ne drugega, bi lahko vsaj malo premislili, si vzeli vsaj en teden časa (ali pa vsaj 2 popoldneva) in sestavili neko delujočo zgodbo, ne da se jim pri dveh vprašanjih sesuje vse skupaj...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

chironex10 ::

ramiz?! je izjavil:

driver_x je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

Upam, da kdo od vas ni poslušal intervjuja na valu 202 z enim od teh kekcev, ker tega pač ne privoščiš tudi svojemu sovražniku. Je težko sploh najti med ljudmi človeka z tako razmajano osebostjo, ki si potem upa še javno nastopat...


Se poslušal. Govorl je na enak način, kakor bi predstavnik kakšne druge cerkve, le pojme imajo malo drugačne.

Verjetno res govori podobno, samo njegova slovenščina je na ravni 2. razreda osnovne šole + to, da ga je Šalehar ene 5x dobro osmešil, ker imajo v svoji veri očitna in temeljna logična nasprotja. To pa se lahko zgodi samo neukim in nerazgledanim ljudem. Če ne drugega, bi lahko vsaj malo premislili, si vzeli vsaj en teden časa (ali pa vsaj 2 popoldneva) in sestavili neko delujočo zgodbo, ne da se jim pri dveh vprašanjih sesuje vse skupaj...


Tudi to lahko zelo na hitro popravijo, dodajo še en člen, da nelogičnosti dokazujejo pravilnost ostalih členov. Sicer pa so verjetno vse skupaj sestavljali preko fbja in je čisto logično da v gori predlogov tezko sledis logicnosti. Sicer pa za logicnostjo tukaj niti ni neke resne potrebe, mar ne? Pomembno je da VERUJEŠ, sicer se hitro zapleteš v logičnost brezmadežnega spočetja, govorečih gorečih grmov in podobno.
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

Zgodovina sprememb…

ramiz?! ::

chironex10 je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

driver_x je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

Upam, da kdo od vas ni poslušal intervjuja na valu 202 z enim od teh kekcev, ker tega pač ne privoščiš tudi svojemu sovražniku. Je težko sploh najti med ljudmi človeka z tako razmajano osebostjo, ki si potem upa še javno nastopat...


Se poslušal. Govorl je na enak način, kakor bi predstavnik kakšne druge cerkve, le pojme imajo malo drugačne.

Verjetno res govori podobno, samo njegova slovenščina je na ravni 2. razreda osnovne šole + to, da ga je Šalehar ene 5x dobro osmešil, ker imajo v svoji veri očitna in temeljna logična nasprotja. To pa se lahko zgodi samo neukim in nerazgledanim ljudem. Če ne drugega, bi lahko vsaj malo premislili, si vzeli vsaj en teden časa (ali pa vsaj 2 popoldneva) in sestavili neko delujočo zgodbo, ne da se jim pri dveh vprašanjih sesuje vse skupaj...


Tudi to lahko zelo na hitro popravijo, dodajo še en člen, da nelogičnosti dokazujejo pravilnost ostalih členov. Sicer pa so verjetno vse skupaj sestavljali preko fbja in je čisto logično da v gori predlogov tezko sledis logicnosti. Sicer pa za logicnostjo tukaj niti ni neke resne potrebe, mar ne? Pomembno je da VERUJEŠ, sicer se hitro zapleteš v logičnost brezmadežnega spočetja, govorečih gorečih grmov in podobno.

To je tudi en problem ja. Nevednost. Da ti misliš, da kdo od katoličanov res verjame v zgodbe ... no mogoče kdo že. Samo tudi človek z osnovno izobrazbo bi lahko vedel, da so zgodbe, ki si jih naštel, zgodbe in se jih nikoli ne predstavlja kot resnične (vsaj kakor jaz vem, jih cerkveni predstavniki pripovedujejo kot zgodbe in ne kot resnična dejstva). Mogoče se spomniš prilike o dveh sinovih, če si obiskoval srednjo šolo...

Glede teh nakopičenih podatkov se strinjam. Ampak če bi že rad izpadel kul s svojo vero in se toliko angažiral v javnosti, bi pričakoval, da si bo človek vzel vsaj toliko časa, da bo naredil/spisal kolikortoliko verodostojno zgodbo, kar po mojem ni težko, zahteva pa vsaj malo logike in razmisleka.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

chironex10 ::

ramiz?! je izjavil:

Glede teh nakopičenih podatkov se strinjam. Ampak če bi že rad izpadel kul s svojo vero in se toliko angažiral v javnosti, bi pričakoval, da si bo človek vzel vsaj toliko časa, da bo naredil/spisal kolikortoliko verodostojno zgodbo, kar po mojem ni težko, zahteva pa vsaj malo logike in razmisleka.


Ne rabiš. A je drugim veram potrebno zagotoviti konsistenco njihovega nalaganja? Ne. To se verjame, je dogma, tudi če nima smisla. In ne vidim nobenega razloga, zakaj bi morali pa ravno zombiji biti konsistentni.
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

radiokills ::

ramiz?! je izjavil:


Verjetno res govori podobno, samo njegova slovenščina je na ravni 2. razreda osnovne šole + to, da ga je Šalehar ene 5x dobro osmešil, ker imajo v svoji veri očitna in temeljna logična nasprotja. To pa se lahko zgodi samo neukim in nerazgledanim ljudem. Če ne drugega, bi lahko vsaj malo premislili, si vzeli vsaj en teden časa (ali pa vsaj 2 popoldneva) in sestavili neko delujočo zgodbo, ne da se jim pri dveh vprašanjih sesuje vse skupaj...


Ne vem no. Oddaje sicer nisem poslušal, vendar retorične spretnosti niso nujno v sorazmerju z intelektom. Sploh pri Šaleharju, ki (velikokrat) sogovornika vodi po neki 'varni' poti, ga nato prehiti, nato pa ga za ovinkom pričaka s kolom ter nabije ko psa. Pa tudi sicer, iskat logiko v verskih tekstih je precej jalovo početje.

Machete ::

Kolikor je tip znal kar koli razložit, od kje, zakaj, čemu in kako, je bil odgovor ' na fejsbuku'. Jaooo
Sej drugače pa je link oddaje tu, in lahko vsak posluša to govorniško torturo: http://4d.rtvslo.si/arhiv/spetek/174276...

jest10 ::

Machete je izjavil:

Kolikor je tip znal kar koli razložit, od kje, zakaj, čemu in kako, je bil odgovor ' na fejsbuku'. Jaooo

Kako pa se to razlikuje od odgovora v svetem pismu/koranu/xyz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

ramiz?! ::

Ja odvisno kakšen je namen vsega skupaj. Če se hoče vključevat v debate po radijih in nastopat, je lažje če nastopa z dodelano strategijo, razen če mu ni problem večkrat med debato ostati brez odgovora ali smešnimi izgovori.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Machete ::

jest10 je izjavil:

Machete je izjavil:

Kolikor je tip znal kar koli razložit, od kje, zakaj, čemu in kako, je bil odgovor ' na fejsbuku'. Jaooo

Kako pa se to razlikuje od odgovora v svetem pismu/koranu/xyz?


Kaj pa vem. Dolgočasno in forumsko je. Svete knjige ufurajo vsaj zgodbice, preroke, svete može itd.. Če ne je to samo gibanje in težje religija :)

Mipe ::

"Vera" je dober izgovor za druženje, ko odpadejo vsi drugi izgovori.

chironex10 ::

Machete je izjavil:

jest10 je izjavil:

Machete je izjavil:

Kolikor je tip znal kar koli razložit, od kje, zakaj, čemu in kako, je bil odgovor ' na fejsbuku'. Jaooo

Kako pa se to razlikuje od odgovora v svetem pismu/koranu/xyz?


Kaj pa vem. Dolgočasno in forumsko je. Svete knjige ufurajo vsaj zgodbice, preroke, svete može itd.. Če ne je to samo gibanje in težje religija :)


Hja lahko bi se navezali na kakšen večji rpg, bi imeli hitro legend in zgodb za vedno... elder scrolls npr. :)
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

ZaphodBB ::

Če bi hotel sodelovati v bedasti in shizofreni religiji, bi se pridružil kaki od obstoječih. Teli zombiji se imajo za svobodomiselne v resnici so pa fašisti.

xxxul ::

Še mal pa bomo spet pri komunistih levo desno rdece crno...

Zombijem pac dogaja, drzava jih je priznala, men kot zunanjemu opazovalcu je vse skp zabavno; nihce te ne sili, niti ti ne bodo z ognjem ocistili telesa ce bos drugace mislu od njih...

Lahko konstruktivno kritiziraš, žalit jih pa ne smeš z fasist, sploh ce ne das ama nobenga argumenta.

Glugy ::

Mene ne motjo z lonci pač jih gledam pa se jim čudm od kje jim tok energije da jo tko za brezveze trošjo. Tud cerkveni zvonovi me ne motjo. Nevem zakaj ene vse neki mot.

trenerkar ::

Mislim da je večina verstev in religij ustanovljena z dobrim namenom, in na začetku lahko celo dobro deluje.
Ampak s časom in z menjavo generacij se vse vere pokvarijo. Zato ker pri vodilnih prilika dela tatu. Pa s tem ne mislim zgolj na denar.

noraguta ::

ma v osnovi parodija, vonnegut je imel pa "cerkev povsem brezbrižnega boga".nic narobe, celo nekaj pistroumnih so imeli svoje čase, potem se jenpa stvar iz satire sprevrgla v poniževanje. nič narobe samo stil jim je padel.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mojca ::

Brane22 je izjavil:

Kot sem jaz to razumel, gre za sakralne objekte, ki se upoabljajo _zgolj_ v ta namen. Se pravi ni variante, da v to pade bajta, v kateri živiš.

Lahko postaviš bajto kot sakralni objekt ampak tam plačaš DDV, samo davka na nepremičnine ne plačaš, dokler ti bajta služi samo za sakralni objekt. Ko jo boš hotel uporabljat kot bajto, si spet na nepremičninskem davku.


Pod katero kategorijo sodijo kloštri? Kaj pa kapela v kloštru? In kam sodijo cerkve, kjer je vsako nedeljo zvečer še glasbeni koncert, ki nima veze z verskim obredom? In če župnik dovoli skavtom spati na koru v spalnih vrečah (ja, to se redno prakticira), se seveda za tisti teden cerkvi zaračuna enak davek kot hotelu, torej po 0,7%?

noraguta ::

al 0.7% od ništa je opet ništa. (bob rock)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PaX_MaN ::

mojca je izjavil:

Pod katero kategorijo sodijo kloštri? Kaj pa kapela v kloštru? In kam sodijo cerkve, kjer je vsako nedeljo zvečer še glasbeni koncert, ki nima veze z verskim obredom? In če župnik dovoli skavtom spati na koru v spalnih vrečah (ja, to se redno prakticira), se seveda za tisti teden cerkvi zaračuna enak davek kot hotelu, torej po 0,7%?

Nikamor. Ne. 42. Samo kadar Bog prišepne DURSu.
(Hočem rečt, na napačnem delu internetov sprašuješ.)

jype ::

ZaphodBB> v resnici so pa fašisti.

Res? Komu pa zapovedujejo, kako mora živeti?

xxxul> drzava jih je priznala,

Država glede tega nima niti najmanjše izbire.

noraguta> nič narobe samo stil jim je padel.

Ja, to je precej žalostno. Ampak v neki predalpskem zaselku pričakovati kulturne vrhunce je precej naivno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

[D]emon ::

jype je izjavil:

Ampak v neki predalpskem zaselku pričakovati kulturne vrhunce je precej naivno.


Zakaj ze ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Nikakor ne pravim, da jih ni - samo, da jih je naivno pričakovati.

[D]emon ::

Nisi odgovoril na vprasanje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Zato, ker je mainstream kultura skrajno goveja, ostali pojavi so pa redki in se jih grdo gleda.

Unknown_001 ::

Tisti ki se bolj spoznate na tole in spremljate zadevo.

Kaj točno naj bi to novo skropucalo bilo od religije?

sekta
cerkev
denominacija
mogoče kakšen kult ?

Koga sploh častijo oz. ga postavljajo za vrhovno dogmo stvaritve, ki potrjuje nastanek in naš obstoj ?

Kakšen je izvor pripadnosti?

Glede na to kar sem malo zasledil od njih, je to ena sama revšina od vsega skup. Neka "wannabe" organizacija, brez nekih jasnih ciljev z zelo površno mal tako ker se je en spomnu zastavljenimi načeli... V glavnem po domače kr neki.

Jaz samo upam da ne bo iz te moke nastalo isto sranje kot jehovove priče al pa mormoni (čeprav so slednji veliko prijetnejši kot jehouci), da bodo po domovih začel težit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Raptor F16> V glavnem po domače kr neki.

Kako, natanko, se pa to razlikuje od katerekoli druge religije?

Raptor F16> Jaz samo upam da ne bo iz te moke nastalo isto sranje kot jehovove priče al pa mormoni (čeprav so slednji veliko prijetnejši kot jehouci), da bodo po domovih začel težit.

Ker si malce počasnejše pameti, ti lahko namignem, da ta religija nadvse direktno izvira iz slovenske zakonodaje.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> V glavnem po domače kr neki.

Kako, natanko, se pa to razlikuje od katerekoli druge religije?



Good question. Načeloma imajo vse druge vere za razliko od te zelo dobro pripravljeno podlago, ki je v celoti zelo dobro povzeta v verki pripovedi. Imajo dobro organizacijo. In so se razvile počasi, ne pa nekaj na horuk kot bi tukaj radi spacali.

Načeloma gre pa tako ali tako pri vsaki religiji zgolj za potešitev duševne praznine in razlage neznanega. Največji strah je ravno strah pred NEZNANIM, kar pa religija na hitro poflika, in ti da določen steber na katerega se lahko v življenju opreš, če le dovolj verjameš. Načeloma tudi sam pripadam krščanski cerkvi, vendar ne po lastni izbiri, a čeprav se mi veliko zadev zdi nesmiselnih (predvsem obredi ipd ceremonije) je vsaj osnovna moralna ideja dovolj dobra, da samega sebe še štejem kot pripadnika cerkve kot skupnosti in ne kot ustanove, kajti za vero ni ravno glavni pogoj da k maši hodiš, se udeležuješ procesij, moliš takrat ko fajmošter reče ipd. za boga pa ne bom trdil, da ga ni, ker pravtako kot ni dokazan njegov obstoj ni dokazano tudi to da ne obstaja.

Tole kar se tile grejo je zgolj neka grupica ljudi ki bi radi toplo vodo pogruntali, s tem ,da imajo zagotovo katastrofalno postavljene temelje za to novo religijo.

In še da te potrdim.
Je pa res, kot sem nekje tukaj zapisal, večina zadev z izjemo par dobrih idej in načel (ki jih lahko iz religije pobereš) vse ostalo res bolj kot ne brezveze.

jype je izjavil:


Ker si malce počasnejše pameti, ti lahko namignem, da ta religija nadvse direktno izvira iz slovenske zakonodaje.


Even worse!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

Raptor F16> zelo dobro pripravljeno podlago

Res? Lahko eno (1) tako religijo našteješ?

Raptor F16> Even worse!

Skratka, zakonodajo bo treba spremeniti, ker je trenutno absurdna.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> zelo dobro pripravljeno podlago

Res? Lahko eno (1) tako religijo našteješ?


Ne vem če sva istih misli. Mislil sem tukaj predvsem na osnovne stvari ki religijo zadevajo, da funkcionira. Verska pripoved, simbolika, ipd. kar naj bi bilo vse skupaj povezano in zastavljeno tako dobro, da bi kljub dvomom še vedno malo popustil njihovim dogmam.

Tukaj zadeva pade takoj že ko ime te organizacije prebereš. Bolj butastega imena se pa res niso mogli spomnit? Come on... to ne bi razumen človek ni 2 dni zdržal v taki organizaciji, medtem ko jaz poznam mnogo takih z visko izobrazbo, razgledanostjo in odprtim mišljenjem, ki so kristjani pa čeprav tudi sami prizanvajo da določene stvari niso potrebne, še vedno vztrajajo, ker je vsaj TEMELJ IDEJE dovolj dober da se ga lahko obdrži, pa če že ne drugega, lahko vse skupaj razumemo tudi kot del kulture, zdaj samo vprašanje, komu se da s to kulturo še danes ukvarjat in komu ne.

jype je izjavil:


Skratka, zakonodajo bo treba spremeniti, ker je trenutno absurdna.


O tem ni dvoma.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

Raptor F16> Verska pripoved, simbolika, ipd. kar naj bi bilo vse skupaj povezano in zastavljeno tako dobro, da bi kljub dvomom še vedno malo popustil njihovim dogmam.

http://bibviz.com/

Raptor F16> O tem ni dvoma.

No, potem je namen dosežen.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Verska pripoved, simbolika, ipd. kar naj bi bilo vse skupaj povezano in zastavljeno tako dobro, da bi kljub dvomom še vedno malo popustil njihovim dogmam.

http://bibviz.com/


Interesting
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

ZaphodBB> v resnici so pa fašisti.

Res? Komu pa zapovedujejo, kako mora živeti?


Norca se delajo iz religioznih ljudi. Meni to ni nič drugače, kot fašistično norčevanje iz Slovencev ali pa Nazi izživljanje nad Judi.

Oberyn ::

ZaphodBB je izjavil:

Norca se delajo iz religioznih ljudi.

Ja, to je bistvo. Jaz tudi mislim, da se eni religiozni ljudje delajo norca iz mene. Dejansko se delajo. Zato moramo stvari izravnati. Ljudem je treba vbiti v glavo, z zakoni ker drugače ne gre, da ima človek pravico verovati v tako bedarijo, kot je sveta kahla, drug človek pa ima pravico verovati v tako bedarijo, kot je troedini bog. Oba verujeta v popolno naracionalnost in noben od njiju ne potrebuje navajati razlogov in dokazov in zgodb in kompleksnih verskih obredov in razvite organizacije lokalnih odborov, kar tu gre za VERO, ne za novo vejo matematike ali za korekture teorije splošne relativnosti.

Mi je pa jasno, da ena določena religija tak hrup zganja okoli novejših, ker se boji za svoje privilegije. Če bodo zdaj kar vsi dobili te privilegije, bodo privilegiji kamlu ukinjeni. Usrali so se, ker brez privilegijev jim več nič ne ostane, lahko se razpustijo.

jype ::

ZaphodBB> Norca se delajo iz religioznih ljudi.

Kar je prav, ker so religiozni ljudje norci.

ramiz?! ::

jype je izjavil:

ZaphodBB> Norca se delajo iz religioznih ljudi.

Kar je prav, ker so religiozni ljudje norci.

Jaz verjamem v dobro na svetu. Sem zato norec? Ti verjameš v matematiko. Si zato norec?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

ZaphodBB> Norca se delajo iz religioznih ljudi.

Kar je prav, ker so religiozni ljudje norci.


Koga šteješ kot religioznega?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

mihaz> Jaz verjamem v dobro na svetu. Sem zato norec? Ti verjameš v matematiko. Si zato norec?

Oba imava z ustavo zagotovljeno pravico, da en o drugem poveva točno to.

Obstaja seveda pomembna razlika: Ti verjameš v dobro na svetu brez dokazov ali celo v nasprotju z njimi (in torej veruješ), jaz pa v matematiko na podlagi dokazov (in sem torej prepričan).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

Ker legalno je moralno. Na trhlih nogah stoji tvoja etika in to tudi veš. Zato te pa vedno zmerjam s hinavcem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183228 (73695) Gandalfar
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929925 (27256) JanK
»

Pakistan blokiral Facebook, Youtube, Wikipedijo in Flickr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7626664 (24802) ahac

Več podobnih tem