» »

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja

««
«
1 / 6
»»

spamer ::

Zanima me ali ste se ze vclanili v njihovo vero ali ne, ter kaj si mislite o teji najhitreje rastoci veri v nasi drzavi?

Ali ste bili kdaj na njihovi masi?



Imeli so tudi grupo z okoli 7.000 clani, toda sedaj je nekam skrivnostno izginila.
Spodaj je samo njihov fanpage nekako.

https://www.facebook.com/CZCBZ?fref=ts
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
  • zaklenil: bluefish ()

ramiz?! ::

Zdrav in razumen človek pomoje nima potrebe po učlanjevanju v vsako primitivno skupino ljudi, ki se nabere na kupu.

Kot drugo: v vero se ne moreš včlanit ...

Kot tretje: že če bi se v to "cerkev" včlanilo samo 50 ljudi (niti nevem kolikov jih ima in me tudi ne zanima), bi bila to najhitreje rastoča vera v Sloveniji, ker bi se njen obseg povečal za 50x ... kar pa je pri drugih verah nekoliko težje (malo zdrave pameti ne škodi)

Lahko bi napisal še več nesmislov, pa se mi niti ne da ubadati s tem...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

xxxul ::

Mislim da na neki ravni postavljajo ogledalo druzbi;
Ampak je IMO razlog za ustanovitev cist financne narave (verjetno ni nakljucje da je nastala/bila registrirana med sprejemanjem nepremicninskega zmazka, in da so domovi clanov opredeljeni kot verski objekti)

Vsekakor so pa ustanovitelji zelo inteligentni zahebant

jype ::

Jaz sem član in me žalite in vas bom vse po vrsti prijavil!

Kaj se pa to pravi moja verska čustva žalit!

hojnikb ::

In v čem je point tega ?
#brezpodpisa

Brane22 ::

Verjetno kaj v ugodnostih statusa verskih objektov.

xxxul ::

@jype
Kdo pa žali tvoja čustva verska in kako?

jype ::

xxxul> Kdo pa žali tvoja čustva verska in kako?

PA KAJ SE ZAJEBAVAŠ!!!!111!!11

pirat ::

jype je izjavil:

Jaz sem član in me žalite in vas bom vse po vrsti prijavil!

Kaj se pa to pravi moja verska čustva žalit!


Ti cist verjamem, da si se vclanil v to.

hojnikb ::

Pa sej @jype vas heca, no :\
#brezpodpisa

xxxul ::

Si mislu napisat trolla >:D

Ozric ::

Brane22 je izjavil:

Verjetno kaj v ugodnostih statusa verskih objektov.


Definitivno; še posebej zdaj, ko je možno vsako lopo, hišo, stanovanje itd. razglasiti za sakralni objekt...

Brane22 ::

Ampak kaj točno so prednosti tega ?

xxxul ::

Sakralni objekti so bili izvzeti iz davka na nepremicnine?

Ozric ::

Cerkev je edini pravni subjekt, ki mu ni treba plačevati davščin, kljub temu da ima v Sloveniji največji kapital, saj poseduje veliko stavb, gozdov ipd. Ob tem cerkev trdi, da župnije denarja za plačilo davka nimajo. Cerkev ima vsega dovolj, le bolj gospodarno bi se morala obnašati. Zakaj ta oprostitev v ZDN?

Zakon o davku na nepremičnine razveljavlja obstoječe dajatve s področja obdavčitve posedovanja nepremičnin v Sloveniji (davek od premoženja fizičnih oseb ter davek na nepremično premoženje večje vrednosti) in dajatve, ki imajo po namenu vlogo davka na nepremičnine oziroma dopolnjujejo obstoječ davčni sistem (nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča ter pristojbina za vzdrževanje gozdnih cest). Davek na nepremičnine je usmerjen v bolj poenoteno in pravičnejšo ureditev obdavčitve nepremičnin, saj načeloma obdavčuje vse nepremičnine glede na njihovo vrednost.
Skladno z določbami Zakona o davku na nepremičnine je davka oproščeno ozko število nepremičnin in sicer:
- v lasti tujih držav in jih te uporabljajo za namene opravljanja dejavnosti,
- v lasti mednarodnih organizacij ali predstavništev mednarodnih organizacij in jih te uporabljajo za opravljanje dejavnosti v Republiki Sloveniji,
- v lasti institucij EU v Republiki Sloveniji in se uporabljajo za opravljanje njihove dejavnosti,
- v lasti humanitarnih organizacij,
- javno dobro, razen nepremičnin oziroma njihovih delov, ki so namenjeni opravljanju dejavnosti proizvodnje električne energije, izkoriščanju mineralnih surovin, opravljanju pristaniške dejavnosti, letališke dejavnosti in dejavnosti bencinskih servisov,
- kulturni spomeniki, ki niso arheološka najdišča, naselbinski spomeniki in zavarovana kulturna krajina oziroma ki niso stanovanjske, poslovne, industrijske ali energetske nepremičnine ali kmetijske stavbe v skladu s tem zakonom;
- sakralni objekti, ki so v lasti registriranih verskih skupnosti, in
- gozdovi z omejeno možnostjo koriščenja (varovalni gozdovi, gozdni rezervati in gozdovi s posebnim namenom brez ukrepanja) ter neplodna zemljišča.

PaX_MaN ::

To je moot, ker je US-RS to razveljavilo.

Ozric ::

PaX_MaN je izjavil:

To je moot, ker je US-RS to razveljavilo.


Res je.

ramiz?! ::

Ozric je izjavil:

Cerkev je edini pravni subjekt, ki mu ni treba plačevati davščin, kljub temu da ima v Sloveniji največji kapital, saj poseduje veliko stavb, gozdov ipd. Ob tem cerkev trdi, da župnije denarja za plačilo davka nimajo. Cerkev ima vsega dovolj, le bolj gospodarno bi se morala obnašati. Zakaj ta oprostitev v ZDN?

Zakon o davku na nepremičnine razveljavlja obstoječe dajatve s področja obdavčitve posedovanja nepremičnin v Sloveniji (davek od premoženja fizičnih oseb ter davek na nepremično premoženje večje vrednosti) in dajatve, ki imajo po namenu vlogo davka na nepremičnine oziroma dopolnjujejo obstoječ davčni sistem (nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča ter pristojbina za vzdrževanje gozdnih cest). Davek na nepremičnine je usmerjen v bolj poenoteno in pravičnejšo ureditev obdavčitve nepremičnin, saj načeloma obdavčuje vse nepremičnine glede na njihovo vrednost.
Skladno z določbami Zakona o davku na nepremičnine je davka oproščeno ozko število nepremičnin in sicer:
- v lasti tujih držav in jih te uporabljajo za namene opravljanja dejavnosti,
- v lasti mednarodnih organizacij ali predstavništev mednarodnih organizacij in jih te uporabljajo za opravljanje dejavnosti v Republiki Sloveniji,
- v lasti institucij EU v Republiki Sloveniji in se uporabljajo za opravljanje njihove dejavnosti,
- v lasti humanitarnih organizacij,
- javno dobro, razen nepremičnin oziroma njihovih delov, ki so namenjeni opravljanju dejavnosti proizvodnje električne energije, izkoriščanju mineralnih surovin, opravljanju pristaniške dejavnosti, letališke dejavnosti in dejavnosti bencinskih servisov,
- kulturni spomeniki, ki niso arheološka najdišča, naselbinski spomeniki in zavarovana kulturna krajina oziroma ki niso stanovanjske, poslovne, industrijske ali energetske nepremičnine ali kmetijske stavbe v skladu s tem zakonom;
- sakralni objekti, ki so v lasti registriranih verskih skupnosti, in
- gozdovi z omejeno možnostjo koriščenja (varovalni gozdovi, gozdni rezervati in gozdovi s posebnim namenom brez ukrepanja) ter neplodna zemljišča.

Zdej nevem a se ti zanalašč delaš neumnega al, si? Nevem zakaj je potrebno zadeve posploševat do onemoglosti in prikazovat neresnično sliko? Ne pravim, da je v Sloveniji okoli KC urejeno idealno, ampak tvoj zapis, da je KC edina pravna oseba, ki ji ni treba plačevati davkov je BS, zato se mi ne da niti odgovarjat...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Ozric ::

Khm, ne se razburjat. Tole je z uradne strani, ne moja pogruntavščina. http://www.durs.gov.si/si/davek_na_nepr...

ramiz?! ::

Khm, ti si napisal, da ne plačuje davščin, kar je totalna laž. Cerkev plačuje:
Davek od vseh stavbnih zemljišč, razen za cerkve.
Davek od dohodkov pravnih oseb za pridobitne prihodke (prodaje, najemnine, obresti...). Izvzeti so darovi in drugi nepridobitni prihodki.
Davek ob prodaji nepremičnin.
Prispevek za vzdrževanje gozdnih cest (lastniki gozdov).
Obvezno članarino za članstvo v Kmetijsko gozdarski zbornici Slovenije (lastniki zemljišč).
20 % DDV pri nakupih opreme, obnovi nepremičnin, tudi cerkva, itd. Ker cerkvene ustanove praviloma niso zavezanke za DDV, plačanega DDV-ja ne dobijo povrnjenega.

Toliko o davščinah cerkve.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

PaX_MaN ::

Ozric je izjavil:

Khm, ne se razburjat. Tole je z uradne strani, ne moja pogruntavščina. http://www.durs.gov.si/si/davek_na_nepr...

Ma kr prav, se je treba razburjat.
Jebiga, naslednjič prav citiraj, da bo razvidno kaj je kar je in kaj ni kar ni.

Brane22 ::

Glede oprostitve sakralnih objektov se poudarja, da so davka oproščeni le verski objekti v ožjem smislu - (sakralni objekti so stavbe ali deli stavb s šifro dejanske rabe 1272101 ali 12723001: cerkve, kapele, mošeje, sinagoge in drugi podobni deli stavbe), torej stavbe ali deli stavb za opravljanje verskih obredov, če so slednji v lasti registriranih verskih skupnosti.

Ozric ::

xxxul je izjavil:

Mislim da na neki ravni postavljajo ogledalo druzbi;
Ampak je IMO razlog za ustanovitev cist financne narave (verjetno ni nakljucje da je nastala/bila registrirana med sprejemanjem nepremicninskega zmazka, in da so domovi clanov opredeljeni kot verski objekti)

Vsekakor so pa ustanovitelji zelo inteligentni zahebant


Se popolnoma strinjam. Kot verskemu skeptiku/ateistu mi je stvar več kot simpatična. :)

jype ::

Včlani se, potem boš tudi ti lahko kričal, da žalijo tvoja verska čustva.

Ozric ::

Domnevam, da bi se moj krik s stražnega stolpa slišal dlje. :)

jype ::

Ja, sam tistga bullshita noben resno ne jemle, tole kakosežereče vero pa morajo vsi, ker je edina prava.

spamer ::

hojnikb je izjavil:

In v čem je point tega ?


V cem je point katerekoli druge vere? Pac, ce lahko ostali verujejo v razne bedarije imamo tudi mi pravico verjeti v pisker, ponev ali karkoli pac, preberi si nanjihovi strani v kaj verjamerjo tocno.

http://cezvesoljskacerkev.weebly.com/sv...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

floyd1 ::

Mislim da na neki ravni postavljajo ogledalo druzbi;

Zgoraj napisano je še najbližje resnici. Iz prispevka na TV (Preverjeno?), sem razbral, da gre za druščino inteligentnih ljudi, ki so dobro naštudirali zakone (glede verstev, cerkve) in sklenili vso zadevo prignati do absurda. Ob vsem tem pa se tudi odlično zabavati. Dopuščam tudi možnost, da se zelo motim ;).
Nekaj poudarkov v prispevku:
- Ker so se registrirali kot verska skupnost so lahko cele dneve "ružili" pred parlamentom, pa jim nihče ni mogel nič - cerkveno zvonenje pač ni nekaj, za kar bi policist lahko napisal globo. Zelo dobro premišljeno.
- Obilo smeha (vsaj pri meni) je sprožila malce nervozna reakcija RKC, ko je nekdo zahteval, naj dokažejo obstoj svojega boga, če je to res prava vera... Njihov "šefe" pa je komentiral:"Si predstavljate, da bi jaz to zahteval od njih?"
- Da niso tam samo stali in zganjali hrupa, so mimogrede še zbirali hrano za prazna humanitarna skladišča. Lepa gesta.

Pridobivanje osebnih koristi (oprostitev davka na nepremičnine) pa po mojem ni bil ravno njihov prvi cilj. Bolj bi rekel, da je to le "prijetna posledica" vsega tega angažiranja.

krneki0001 ::

Dobro premišljena zadeva in ogledalo stanja v sloveniji.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

driver_x ::

Zahtevajo tudi (od države plačanega) svojega predstavnika v vojski, policiji, bolnicah. Za kar imajo seveda pravico.

DeeJay ::

Imeli so tudi grupo z okoli 7.000 clani, toda sedaj je nekam skrivnostno izginila.


Grupa še vedno obstaja in ima nekaj manj kot 7000 članov.

imagodei ::

On topic:

Meni se zdi ta reč neposrečena parodija na religijo. Ne zato, ker bi me parodije na religije kakor koli žalile, ampak enostavno zato, ker je zadeva izgleda tako plehka, kot da bi jo v pijanskem večeru postavili na noge trije najstniki.

Za norčevanje iz množičnih verskih psihoz ter predvsem iz Intelligent Designa, je tu Pastafarianizem, oziroma Cerkev Leteče Špageti Pošasti. Le-ta ima vsaj nek jasen motiv, neko premiso: FSM fenomen je izšel iz satiričnega pisma Kansaškemu šolskemu odboru, ki je razmišljal o uvedbi poučevanja Kreacionizma oziroma Inteligentnega načrta v šolah. Avtor je v pismu zapisal, da predstavlja versko skupnost več milijonov ljudi in da zahteva, da se v šolah nameni enaka količina časa za poučevanje o FSM, Inteligentnemu načrtu in o evoluciji. (Kljik)

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja je zanimiva zgolj zaradi svojega bizarnega imena, ki pa nima nič z vsebino. "Verniki" povzročajo malo hrupa, to je to.

Mogoče, če bodo svoj obstoj nekako osmislili (recimo, da gre za satiričen prikaz nestrinjanja z zvonjenjem cerkvenih zvonikov), pa če si bodo nataknili neko normalno ime. Drugače je pa to na nivoju Fredija Milerja in "Vedno si sanjala njEEEEEEga..."
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Zakaj žališ moja verska čustva?!?!

imagodei ::

Reakcija jypeta, na drugi strani, je seveda precej posrečena satira. ;)
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Nič ni satira, jaz smrtno resno mislim. Ta država se gre vsesplošno vojno proti zombijaštvu!

Malcolm_Y ::

Jih bo minilo.

FlyingBee ::

jype je izjavil:

Ja, sam tistga bullshita noben resno ne jemle, tole kakosežereče vero pa morajo vsi, ker je edina prava.

vsaka vera je bullshit, eni se okoristijo ostali so pa ovce

Zgodovina sprememb…

jype ::

Napadajo z vseh strani!

V teh časih je res težko bit zombijaš, na šege in tradicijo se danes vsi požvižgajo, čeprav ljudje sploh ne bi imeli palcev na rokah brez naše vere.

Stojansto> vsaka vera je bullshit, eni se okoristijo ostali so pa ovce

NE PA NE!!!!11!!

Vaše vere so bullshit, moja je pa taprava in nehaj me žalit, ker te bom prijavil.

isildur2 ::

Pa ravno to koliko neposrečena parodija je ta zombi cerkev je meni kul, vse skupaj je samo ena igra. In ta cerkev ima ravno toliko kredibilnosti kot vse ostale haha, mogoče ti delujejo bolj uradno vse skupaj pa je isti k. Sploh ne vem kaj ljudje še hodije v cerkve glede na to koliko sranja vsem na očeh se tam dogaja, vrjetno pa je procent tega kar je pomedeno pod preprogo še večji. Na srečo vidim upad sledenja veram med mladimi in upam, da bomo nekoč v prihodnosti končno lahko prestopili ta prag ki nas omejuje že od vekomaj. Na žalost tega nebom dočakal :)

FlyingBee ::

a je jajpiju kdo hijack-al račun na slo-techu?

Malcolm_Y ::

Krščanstvo, islam, hinduizem in budizem so štiri največje religije in obstajajo že na tisoče let. Z razlogom. In težko jih bodo s piskri premagali.

FlyingBee ::

heh, pa otroke vmešavajo, bravo .... me je kar strah teh ljudi, sej ne da ne obstajajo hujši, ampak ...

harmony ::

Islam je trenutno najhitreje rastoca religija. Zakaj le, ce se skoz omenja islamski terorizem, se sprasujem?

[D]emon ::

Islamski terorizem je samo prirocen izgovor za demoniziranje cele skupine, kar pride prav Ameriki, ker Rusi niso vec bad guys. (Ceprav utegnejo spet postat.)

Enacit vse muslimane z radikalnimi skrajnezi je priblizno na istem nivoju kot enacit vse kristjane z WBC lunatiki.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Malcolm_Y> Krščanstvo, islam, hinduizem in budizem so štiri največje religije in obstajajo že na tisoče let. Z razlogom. In težko jih bodo s piskri premagali.

To je samo brainwash, prostozidarska verska zarota iluminatov, a nč ne gledaš youtube?

Mojo religijo so mel že dinozavri.

FlyingBee ::

heh, precej debilen film Dracula 2000, vendar quote Drakule: Propaganda!, ko Drakula vidi Biblijo, pove veliko ;-)

sicer pa ovce rabijo ovčarja

jype ::

Stojansto> sicer pa ovce rabijo ovčarja

Ja, ampak tapravga, ne pa vse te fake izmišljene pastirje, ki so jih naredili samo zato, da bi vladali človeštvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FlyingBee ::

heh, tole bi lahko potegnil povezavo: pastir, pes ovčar in ovce ... kdo zdaj točno kontrolira ovce?

jype ::

Sodobna kvantna teologija še raziskuje, če jih FSM ali zvonenje.

Ampak glede na mojo vero je samo rezultat pravilen, tako da je že odločen.

Matako ::

jype je izjavil:

Jaz sem član in me žalite in vas bom vse po vrsti prijavil!

Kaj se pa to pravi moja verska čustva žalit!



No pa je šel najverjetnejši kandidat Morebitne Slotech Stranke za mandatarja . :'(

Razen, če malo zrahlamo kriterije glede religioznih rabot v politiki.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183219 (73686) Gandalfar
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929920 (27251) JanK
»

Pakistan blokiral Facebook, Youtube, Wikipedijo in Flickr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7626662 (24800) ahac

Več podobnih tem