» »

Lažja nesreča brez klicanja policistov

Lažja nesreča brez klicanja policistov

JankoK ::

Torej 2 dni nazaj se mi je pripetila lažja prometna nesreča z motorjem, na prednostni cesti sem se peljal po omejitvah (še pod omejitvijo celo) nakar penzionist brez da bi pogledal če je cesta prazna spelje in nekaj metrov pred njim začnem zavirati vendar neuspešno in tako se zaletiva ter padem na ramo. Materialnih stroškov ni bilo in na kraju nesreče me je rama samo malce bolela, zaradi tega sva se strinjala da ne kličeva policije in se odpeljeva dalje, nato pa me je doma začelo trgati ob premikih roke zato sem se odpravil na urgenco (zaradi vztrajnosti določene osebe) kjer sem ponovno zaradi te osebe povedal kako se mi je nesreča pripetila (ja vem, bedak²), oni mi takoj rečejo da bodo obvestili policijo in se mi bo zglasila doma (juhej!), zdaj pa me zanima če mi grozi kakšna kazen (ker jih nisem klical) oziroma kaj jim moram v tem primeru reči? Ima kdo kakšno podobno zgodbo za delit in kaj lahko pričakujem od policistov sedaj ?

M-XXXX ::

Policije NI potrebno klicati v primeru manjše nesreče (zgolj v primeru poškodb ter večje gmotne škode). Zdaj kaj štejejo pod kaj je sicer pa drugo. Pomoje več kot kakšnega vprašanja ni za pričakovat.

St235 ::

Kazni načeloma ne boš dobil, ker sta se s povzročiteljem sporazumno razšla v dobri veri, da ni nič narobe. Zato tudi nista bila dolžna klicat policije. Boš pa seveda moral dat podatke o povzročitelju nesreče, ki pa bo dobil kazen zaradi povzročitve nesreče oziroma prekrška, ki je do tega pripeljal, ker se je izkazalo, da ni šl oza nesrečo brez poškodb.

Zdaj, če hočeš bit fer do povzročitelja, potem boš policiji povedal, kaj se je zgodilo, da pa nimaš pojma kdo je bil voznik, ker sta se razšla misleč, da ni poškodb. Zna se edino zakomplicirat, če bi na primer sedaj policija sklepala, da si sam padel motroja. Ali je na motroju vidno, da si butnil drugo vozilo? Če da, potem ni panike.

Drug scenarij je seveda, da poveš kdo je povzročil nesrečo, potem lahko pa še vložiš odškodninski zahtevek zoper njegovo zavarovalnico zaradi poškodb.

M-XXXX je izjavil:

Policije NI potrebno klicati v primeru manjše nesreče (zgolj v primeru poškodb ter večje gmotne škode). Zdaj kaj štejejo pod kaj je sicer pa drugo. Pomoje več kot kakšnega vprašanja ni za pričakovat.


Če je bil človek na urgenci, potem bo bolj težko to klasificirat kot nesrečo brez poškodb. Ravno tako je bila prijava o prometni nesreči podana in jo je policija dolžna obravnavat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

M-XXXX ::

Če je bil človek na urgenci, potem bo bolj težko to klasificirat kot nesrečo brez poškodb. Ravno tako je bila prijava o prometni nesreči podana in jo je policija dolžna obravnavat.

Saj si si ubistvu kar sam odgovoril:

Kazni načeloma ne boš dobil, ker sta se s povzročiteljem sporazumno razšla v dobri veri, da ni nič narobe.

JankoK ::

Nesreča se je na srečo izšla brez poškodb, so slikali pa ni bilo nič zlomljenega. Pri motorju je za par centi odmaknilo ročke kar imam namen jutri nazaj privit.
Drugače je relevantno da motor ni name pisan ? imam pooblastilo za vožnjo (napisano na papir od prejšnega lastnika) in bova uredila prepis čez teden dni. To znajo kaj komplicirati ?

St235 ::

M-XXXX je izjavil:

Če je bil človek na urgenci, potem bo bolj težko to klasificirat kot nesrečo brez poškodb. Ravno tako je bila prijava o prometni nesreči podana in jo je policija dolžna obravnavat.

Saj si si ubistvu kar sam odgovoril:

Kazni načeloma ne boš dobil, ker sta se s povzročiteljem sporazumno razšla v dobri veri, da ni nič narobe.



?
Kar ne spremeni dejstva, da bo policija primer obravnavala in če bo imela podatke povzročitelja nesreče bo ta seveda plačal kazen. KEr avtor teme ni povzročitel nesreče to seveda ne bo on.

Samo kot opozorilo, pa sem navedel možen scenarij in sicer, da policija ne bo verjela njegovi zgodbi in bo sklepala, da je sam padel z motorja. V tem priemru pa mu seveda lahko prilimajo kazen, če tehm domnevam ne bo mogel oporekat.

JankoK je izjavil:

Nesreča se je na srečo izšla brez poškodb, so slikali pa ni bilo nič zlomljenega. Pri motorju je za par centi odmaknilo ročke kar imam namen jutri nazaj privit.
Drugače je relevantno da motor ni name pisan ? imam pooblastilo za vožnjo (napisano na papir od prejšnega lastnika) in bova uredila prepis čez teden dni. To znajo kaj komplicirati ?


Gleda na opisano pač ni minila brez poškodb.

Lastništvo motorja nima vpliva na situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

JankoK ::

Torej kaj predlagate glede na to da nimam podatkov o vozilu (registrske nimam, vem pa model ter barvo avta) ter ni bilo materialne škode ? kaj naj se pripravim na plačilo kazni ter kolikšne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JankoK ()

St235 ::

Jaz bi policiji lepo pojasnil kaj se je zgodilo. Pač povej tudi znamko in model vozila in seveda lokacijo nesreče. Velika verjetnost je, da se bo zadeva s tem zaključila.

Worst case scenarij je 500€ in 5 točk. Samo IMO ne bi smelo prit do tega.

JankoK ::

ok, poročam kako se bo izteklo. V koliko časa pa ponavadi pridejo policisti?

St235 ::

V takem priemru bodo načeloma prišli naslednji dan.

first_line ::

Čudno da ti ni zdravnik naglas povedal, da nisi padel z motorjem, ampak doma s kavča.
Znanec je imel podobno situacijo in mu je očitno zadišalo, da bi dobil kak €, zato je začel jokat da ga boli -> urgenca -> kličejo policaje -> je vedel tablico a je lastnik rekel da ne ve o čem govori, ni dokazov -> fina kazen in točke.

Po toči zvoniti pride drago.

Invictus ::

Zdravniki so dolžni vsako poškodbo iz nesreč prijavit na policiji.

Ko je prijava tam, padeš v sistem in izvlečejo vse iz tebe. V drugo pa ne govori preveč. Bo bolje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SkIDiver ::

Za v bodoče se nauči, da se kljub temu, da sprva ni kazalo, da gre za poškodbo, izpolni evropsko poročilo s podatki. Nesreča je nesreča pa tudi, če ni nobene poškodbe in materialne škode. Dokument na katerem piše kaj se je zgodilo pa ni nikoli odveč.
Nanj se napiše kaj se je zgodilo, na koncu tisti, ki je povzročitelj/krivec za nesrečo spodaj pod opombo napiše, da priznava krivdo za povzročitev nasreče in gresta vsak svojo pot.
Načeloma bi lahko ta penzionist prijavil nesrečo, češ da si bil krivec ti in ti zagrenil življenje čisto po nepotrebnem.

Skoraj dvomim, da boš dobil kazen. Policiji povej odkrito kaj se je zgodilo in zakaj si tako ravnal. Naloga policije je, da razišče ali gre za kaznivo dejanje in kdo je povzročitelj ter nato ustrezno ukrepa. Če sodeluješ kot je treba potem se ti ni treba bati za posledice v dotičnem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

St235 ::

Policija se poleg kaznivih dejanj seveda ukvarja tudi s prekrški. Žal pa so pod kar velikim pritiskom, da je potrebno zaznane kršitve striktno sankcionirat. Včasi so policisit, dejansko lahko opravili ogled nesreče itd in potem odstopili od pregona, eč sta se udeleženca sporazumela (seveda samo pri nesrečah 1 reda), danes to več ni možno.

OP, kako se je izšla zadeva?

Mehmed ::

Op, v bodoce si padel z motorja doma v garazi ali pa nekje v tujini. Ce ze cutis potrebo dohtarjem razlagat.

shadeX ::

Doma v garaži je bolj slab izgovor. Naslednjič reči da si se spotaknil oz. nekaj verjetnega si izmisliš glede na to kje poškodba je in koliko je resna.

Sicer pa OP se ne bo več javil. Zgleda da so ga strpali v čuzo. :))

SkIDiver ::

St235 je izjavil:

Včasi so policisit, dejansko lahko opravili ogled nesreče itd in potem odstopili od pregona, eč sta se udeleženca sporazumela (seveda samo pri nesrečah 1 reda), danes to več ni možno.


Si prepričan? 14 dni nazaj sem imel neljubi pripetljaj pri čemer bi skasiral konkretno kazen. Prišli so na ogled, popisali, poslikali in dejali, da bodo prišli na uraden razgovor, če bodo preganjali. Za enkrat ni bilo nikogar, edini kriv in poškodovan z udarcem pa sem bil sam.
Je pa res, da bi se policista že v začetku najraje obrnila in odšla a sta se mogla odzvat na prijavo urgentne ambulante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

St235 ::

ne vem, po mojih informacijah naj bi moral obravnavat vsak dogodek o katerem so obveščeni. Lahko pa da se je spet kaj spremenilo.

oyoy69 ::

Policist lahko odstopi od obravnavanja prometne nesreče, če so izpolnjeni pogoji iz 4. točke 111. člena ZPrCP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7817440 (13594) fikus_
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817792 (14432) Keyser Soze
»

Prometna nesreča - vprašanje

Oddelek: Na cesti
223413 (2827) ;-)
»

Kaj v primeru prometne nesreče

Oddelek: Loža
295287 (4508) SkIDiver
»

Rabim pravni nasvetek...

Oddelek: Loža
144351 (3977) Brane2

Več podobnih tem