» »

Računalniški operater

Računalniški operater

Šolar ::

Jaz bom drugo leto naredil OŠ in
zelo me je pritegnil poklic
Tehnik računalništva :D
Zanima me, koliko imate Vi
(tehniki računalništva)plače
za V. stopnje izobrazbe?
LP
Šolar :D
  • odbrisal: bluefish ()

shadeX ::

Sam tko. A se ti gre zaradi plače al zaradi tega ker uživaš v delu z računalniki?

Šolar ::

Drugače uživam v delu z računalnikom
plača me samo zanima, da vidim koliko bom prbl. imel

bluefish ::

Če se to sprašuješ, boš verjetno eden mnogih iz statistične množice brezposelnih.

d4vid ::

Sem 3. letnik srednje elektrotehnične šole, ko sem bil v 9. razredu nisem sploh pomislil na to koliko bom imel plače. Me je pač elektrotehnika zanimala.

Ne vem, kaj je sedaj s mularijo, da jih zanima samo koliko denarja bojo mel...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Šolar ::

zanima moje starše...

Janac ::

Šolar je izjavil:

zanima moje starše...


Reč da neboš mel plače :)

d4vid ::

Šolar je izjavil:

zanima moje starše...


1421,92€

Hm... Povej jima, da te računalništvo zanima, če nista že sama to opazila. Jima mogoče ni prav da bi rad šel na računalniško šolo ali zakaj točno je važna ta informacija? Kako bi rekel, minimalna plača zagotovo ne bo. Za začčetek bi rekel nekaj več kot povprečna.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

Lahko služiš miljone ali pa vlečeš minimalca (oz. pomožnosti si brez službe). Vse je odvisno od tega kako znajden si. Neka narejena šola ti pač ne da fiksne plače.
#brezpodpisa

korenje3 ::

kot tehnik računalništva boš delal verjetno na kakšnem servisu, ker boš imel podpovrečno plačo.

če odpreš svoje podjetje je potem druga zgodba.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Šolar ::

Hvala vsem za odgovore
Lp
PS: o plači si bom zapomnil

Yacked2 ::

Še enkrat pomisli kaj si zares želiš delati. Jaz bi ti osebno predlagal gimnazija , ter naprej na FERI/FRI. Odloči se pa sam.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

heero ::

moj predlog . ko sem jaz izbiral sem najprej gledal na racunalnicarja in ker mi je prislo v glavo kje bo dobilo sluzbo toliko ljudi (30 ucencev x 2 razreda) sem vedel da bom tezko dobil sluzbo zato sem sel za avtomehanika kjer sem uspesno koncal 3 leta da bi ponovno izbiral bi izbral kuharja placa je visoka in delo se vedno dobi .

pojdi tam kjer te veseli ne gledat na visino place ker bos hitro obupal nad solo jaz ko sem se vpisal za avtomehanika (mi ni drugega preostalo edino prosto mesto) nisem vedel kaj je avspuh 1. letnik sem komaj vlekel ker nisem vedel o cem se gre 2. sem ze gledal po forumih o avtomobilih popravila in te stvari 3. sem ze s sosolci sraufal skuterje v garazi

LP.

Blinder ::

nekoč je vsak ki je kej vedel o računalnikih dobro kasiral, danes z internetom ti vsak sosednji mulc zna popravljat računalnike. poklic rač. operater, tehnik, je izumrl. Ni več potrebe po njih.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Šolar ::

a za računalniškega operaterja greš lahko takoj po OŠ al moraš najprej narest računalniškega operaterja pa pol delat naprej na višji/visoki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šolar ()

bluefish ::

Kaj hudimana sploh je računalniški operater?

chironex10 ::

Šolar je izjavil:

zanima moje starše...


Glede na to, da je vpis v IT spet v porastu boš ali zelo dober ali pa brezposelen. Ker je tistih uporabnik (ne zelo dobrih!) mogoce nekaj procentov od celotne populacije, verjetnost pravi, da boš verjetno brezposelen.

Razen tega so časi denarnega booma v ITju že davno minili, trg pa se je consolidiral. Če bi rad imel denar pojdi raje za vodovodarja ali energetika.
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

korenje3 je izjavil:

kot tehnik računalništva boš delal verjetno na kakšnem servisu, ker boš imel podpovrečno plačo.

če odpreš svoje podjetje je potem druga zgodba.

raje v IT oddelku kaksne firme, tut s SŠ izobrazbo

techfreak :) ::

@bluefish: ocitno to: http://www.ess.gov.si/ncips/cips/opisi_...
Operater na računalniškem sistemu opravlja dela, ki so potrebna, da se centralizirano organizirane računalniške obdelave nemoteno odvijajo. To obsega vklapljanje, izklapljanje in preproste nastavitve računalniških perifernih naprav, omrežja in komunikacijskih naprav ter nadzor delovanja.

Sicer nevem zakaj rabis srednjo solo racunalniske smeri, niti koliko je kaj delovnih mest.

Zgodovina sprememb…

chironex10 ::

korenje3 je izjavil:

če odpreš svoje podjetje je potem druga zgodba.


Ne ni druga zgodba. Trg se je ze oblikoval in hudimano težko je priti zraven, pa še druge firme ti nagajajo če se le da. Razen tega je scena postala taksna kot pri androidu, takoj ko nekdo naredi nekaj novega, to vsi skopirajo in na koncu vsi slabo zasluzijo (kljub temu, da vsi zelo radi citirajo zgodbe o uspehu, ki jih ni niti za promil).
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

Blinder ::

jaz sem govoril z lastnikom rač. servisa časa nazaj. Nekoč ... je laufalo. zadnjih nekaj let pa ne laufa več, propadla firma.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Yacked2 ::

Blinder je izjavil:

jaz sem govoril z lastnikom rač. servisa časa nazaj. Nekoč ... je laufalo. zadnjih nekaj let pa ne laufa več, propadla firma.


Kakšen računalniški servis ? Namesto da je zapru firmo, bi se raje usmeril v podprčje 3D grafike ter robotike.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Blinder ::

niti nevem kako se kliče. vem da mu je nekoč laufalo, zdaj pa že nekaj let ne več.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

azislo ::

Yacked2 je izjavil:

Blinder je izjavil:

jaz sem govoril z lastnikom rač. servisa časa nazaj. Nekoč ... je laufalo. zadnjih nekaj let pa ne laufa več, propadla firma.


Kakšen računalniški servis ? Namesto da je zapru firmo, bi se raje usmeril v podprčje 3D grafike ter robotike.


A se ti ne zdi, da sta ti dve področji malo kontra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

kixs ::

Cedalje manj bo (je) povprasevanja po serviserjih, sys_adminih... programerji so zaenkrat se edina svetla tocka.

nwave ::

Ravno končujem ta program (tehnik računalništva na ŠCNM), in ti sam svetujem da doma velik delaj pa vadi. Na tem programu se boš v vseh štirih letih naučil samo neke male osnove računalništva(spletne strani, baze, programiranje, pa malo strojne opreme), če iščeš visoko plačo v tej smeri se boš sam moral veliko naučiti.

Blinder ::

končaš sredno in se moraš potrudit, da prideš do visoke plače. fora je da če končaš fri faks se moraš potrudit da prideš do najnižje plače :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MasterKiD ::

Pojdi raje elektro, je več šans za dobro plačo in zaposlitev :)

Šolar ::

nwave je izjavil:

Ravno končujem ta program (tehnik računalništva na ŠCNM), in ti sam svetujem da doma velik delaj pa vadi. Na tem programu se boš v vseh štirih letih naučil samo neke male osnove računalništva(spletne strani, baze, programiranje, pa malo strojne opreme), če iščeš visoko plačo v tej smeri se boš sam moral veliko naučiti.


Hvala za nasvet!

chironex10 ::

Šolar je izjavil:

nwave je izjavil:

Ravno končujem ta program (tehnik računalništva na ŠCNM), in ti sam svetujem da doma velik delaj pa vadi. Na tem programu se boš v vseh štirih letih naučil samo neke male osnove računalništva(spletne strani, baze, programiranje, pa malo strojne opreme), če iščeš visoko plačo v tej smeri se boš sam moral veliko naučiti.


Hvala za nasvet!


Jih je bilo veliko boljših. Daj se oglasi mimo čez 8 let pa povej kdo ti je dal boljšega :D Sumim, da boš rekel: "zakaj te nisem poslušal" (energetika, vodovodar)...
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

mihec87 ::

nwave je izjavil:

Ravno končujem ta program (tehnik računalništva na ŠCNM), in ti sam svetujem da doma velik delaj pa vadi. Na tem programu se boš v vseh štirih letih naučil samo neke male osnove računalništva(spletne strani, baze, programiranje, pa malo strojne opreme), če iščeš visoko plačo v tej smeri se boš sam moral veliko naučiti.


To velja več ali manj vsepovsod, sam papir ne bo prinesel velike plače še posebej ne v privatnem sektorju..

Phantomeye ::

kako sovražim starše, ki otroku pogojujejo kam naj hodi v šolo. Sovražim pa tudi tiste, ki jih otrokova izobrazba ne gane.

flbroker ::

Wtf je racunalniski operater?

Trendi se spreminjajo zelo hitro v IT-ju tako da to kar sprasujes zdaj vec ne bo relevantno ko koncas solo. Tako pac je, tako da se usmeri v tisto kar te zanima in sluzba se bo nasla ce le ne bos skakal okrog kot osel za korenjem v upanju da ti bo ta tehnologija zdaj pa prinesla sluzbo in dobro placo. Delaj to kar imas rad in postani zelo dober v tem.

S poslovnim partnerjem sva se odlocila da greva z managed na self-managed colo in sva zaposlila dva NOC tehnika prejsnji mesec za nocno delo. Placa je ?20pa reci starsem, ampak bos moral priti v UK za to delo in tako placo. :)

Loocas ::

Wtf je racunalniski operater?


Mi vsi smo operaterji, saj operiramo z računalniki. :D
Matev - najslabši troll vseh časov

flbroker ::

Inzenirji ze, operaterji ne vem no.

Šolar ::

Moj ati je električar visoke napetosti in mi glih tega poklica (električarja) ne svetuje
(bil je že v hudi eksploziji, bil je čisto opečen (1mesec v bolnišnici:( ) )
Tak, da sem v v dilemi kateri poklic naj izberem

jype ::

Električarji visoke napetosti bi morali poznati protokole in razumeti, kaj je lahko nevarno.

IMO si še premlad, da bi se odločal o poklicu - dokončaj katerokoli srednjo šolo, ki te vsaj približno zanima, potem se boš pa odločil, kako naprej.

Šolar ::

Ok
hvala jype
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis iz 4-letnega programa v 3-letni program

Oddelek: Šola
111803 (1429) jype
»

Tehnik računalništva

Oddelek: Šola
396064 (4044) janezekk
»

Kako s faksom in službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6611894 (9647) nekikr
»

SREDNJA ŠOLA

Oddelek: Šola
71486 (1206) Siddh
»

Poklic programerja in programiraje

Oddelek: Programiranje
388450 (6739) Vesoljc

Več podobnih tem