» »

Kako nakazati, da se ti mudi?

Kako nakazati, da se ti mudi?

Temo vidijo: vsi

St235 ::

Pol pa še zračunaj koliko časa je reševano vozilo zasedeno v primeru intervencije, ko je treba bolnika peljat na urgenco, ker mu v lokalnem zdravstenem domu ne morejo pomagat.

šernk je izjavil:

Rešilcev ali rešilcev z zdravnikom v pripravljenosti?

ker rešilec brez zdravnika je namenjen bolj prevozom oseb med zdravstvenim domom in bolnico ter med dvema bolnicama. Teh je ponavadi nekaj več ampak te je pa še sploh treba vedno čakat.


redko kater zdravstveni dom v sloveniji si lahko privošči dodatna reševalna vozila za take transferje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

M-XXXX ::

M-XXXX je danes ob 12:30:26 izjavil:
energetik je danes ob 12:06:00 izjavil:
Lakotnik29 je danes ob 11:57:16 izjavil:
Pa ti resno misliš, da ima vsak zdravstveni dom v Sloveniji 5 rešilcev na standby in so situacije, kjer si bližje zdravstvenemu domu kot rešilcu nekaj popolnoma nemogočega?
Logično bi bilo, da je vedno na standby vsaj 1 rešilec za res nujne primere.

In če sta 2 nujna primera na enkrat? Prvi ki kliče preživi, drugi umre :D?


ne, pogledajo tvoj dick-o-meter na slo-techu, kakšne komentarje pišeš in se na podlagi tega odločijo. Če si proti divjakom, te rešijo, drugače pa si mislijo da se boš že sam odpeljal ;) :D

Napačno razmišljanje, saj bo v tvojem imenu en drugi divjal :D

Blum ::

Vprašanje je bilo samo, kako nakazati (vljudno), da se ti mudi.

St235 ::

Vljudno v bistvu nikakor. Važno je da čim bolj očitno nakažeš (kljub vsemu večina "rednih" norcev ne vozi s prižganimi štirimi utripalakami, blenda in trobi) in da ne greš z glavo skozi zih, ker razbit avto ne bo šel nikamor.

Aston_11 ::

Blum je izjavil:

Vprašanje je bilo samo, kako nakazati (vljudno), da se ti mudi.
Če si živčen, blendaš, trobiš, se približuješ riti, krožiš po cesti, si puliš lase, zavijaš z očmi in jezno gestikuliraš, če nisi, se približaš, poblendaš, čakaš...

MIHAc27 ::

Ma jaz sem samo komentiral, da so se Italijani dobro spomnili na nek znak, da je urgentna vožnja.

Pustimo sedaj ali je pametno ali ni prevažati npr. ranjenca. Enostavno recimo da vožnja je nujna, klic na 112 pa je vrnil, da bo trajalo 1 uro preden pride rešilec. Sam si tam v 10-15 minutah. Prva pomoč ne pride v poštev, da bi jo izvajal 1 uro, ampak je nujen čimprejšnji obisk bolnice.

Če mi en blenda jaz ne morem vedeti, zakaj se mu mudi. Če leti v bolnico se mu bom takoj umaknil, če se mu mudi domov gledat TV pa seveda ne. Ampak saj ne moreš vedeti....

Engineer_ ::

MIHAc27 je izjavil:

Če mi en blenda jaz ne morem vedeti, zakaj se mu mudi. Če leti v bolnico se mu bom takoj umaknil, če se mu mudi domov gledat TV pa seveda ne. Ampak saj ne moreš vedeti....



kako da ne?! Po pisanju slo-tehovcev itak vedno veš da samo divja in se mu nihče ne bo umaknil =) Tak in tak vsi vse vedo in znajo brat misli da nekdo pa izključno samo divja ker je pač divjak ki samo prehiteva ;)

Če bodo videli da imaš urgentni primer bodo rekli TA PRASEC PA ŽE NE BO DIVJAL IN ME OGROŽAL ZARADI NUJNEGA PRIMERA in te bodo še ustavili sredi ceste da boš moral čakati rešilca ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Ti pa še vedno ne razumeš, da v primeru divjakov govorimo o osebkih, ki se spredaj vozečemu nalimajo na rit, blendajo, hupajo,...
Normalen voznik, ki se mu dejansko mudi, bo kljub temu ohranjal varnostno razdaljo in sam skrbel za prehitevanje na primernem mestu. Tak tudi ne bo doživel pacientov, ki ob pogledu na prehitevajoče vozilo pospešijo.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Ti pa še vedno ne razumeš, da v primeru divjakov govorimo o osebkih, ki se spredaj vozečemu nalimajo na rit, blendajo, hupajo,...


torej če dobiš takega moraš biti šerif in se ne smeš umakniti ter moraš pritisniti na gas?

Ali kaj si hotel povedat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

torej če dobiš takega moraš biti šerif in se ne smeš umakniti ter moraš pritisniti na gas?
Šerif je kvečjemu tisti, ki si predstavlja, da se mu morajo umikati drugi.

Engineer_ ::

ne, šerifi ste vi, slotehovci, ki pravite da se takemu ne smeš umakniti. zakaj? si s tem povečal svoj penis? Ker te ni "divjak" prehitel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Seveda se mu lahko umakneš, ni pa to tvoja obveza.

St235 ::

predvsem pa na regionalki situacij kjer ti folk vozi 2cm za ritjo, torbi, blenda in maha ni ne vem koliko. Če pa že sta točno dve možnosti: Al se mu resnično mudi al je pa trčen. Zdaj naj pa vsak pri sebi razčisti, če kako je smiselno ravnat v enem in drugem priemru.

Invictus ::

Najbolje je "norce" spustiti mimo. Najbolj varno za oba ...

Ignoranca samo potencira situacijo. Še bolj pa glupa zagledanost v neko svojo pravičnost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Engineer_ ::

je pa stvar debate kdo je norec. Tisti, ki se nastavlja, da ga nekdo ne bi prehitel ali tisti, ki skuša prehiteti.

bluefish je izjavil:

Seveda se mu lahko umakneš, ni pa to tvoja obveza.


http://www.uradni-list.si/1/content?id=...
(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

Če torej voziš 80 kmh omejitev pa je 90, si se dolžan umakniti. Če pa voziš 90, pa izvoli, naj te nihče ne prehiti da bo tvoj penis še vedno velik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Dragi, zakon govori o koloni, ne napihnjencu, ki bi rad letel 120 pri omejitvi 90.

Engineer_ ::

torej, če je LE on za tabo si varen, se ti ni treba umakniti. če pa so trije pa si najebal ;)

No, če imaš digitalni prikaz hitrosti in voziš natačno 90, si seveda tudi varen v vsakem primeru.


dodatno, dokaži da je le napihnjenc, ne paničen histeričen voznik ki drvi na urgenco.
dodatno2, podaj mi kakšno listini, ki ti daje pravico umirjanja prometa in igranja šerifa, da se norcu nastavljaš namesto da bi se umaknil in nevarnost spustil naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

dodatno, dokaži da je le napihnjenc, ne paničen histeričen voznik ki drvi na urgenco
Me ne briga. On je tisti, ki se na cesti obnaša neracionalno.

Engineer_ ::

ne, ti si tisti ki se neracionalno nastavlja. Veliki heroj, ki brani vse ostale?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

dodatno2, podaj mi kakšno listini, ki ti daje pravico umirjanja prometa in igranja šerifa, da se norcu nastavljaš namesto da bi se umaknil in nevarnost spustil naprej.
CPP.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

dodatno2, podaj mi kakšno listini, ki ti daje pravico umirjanja prometa in igranja šerifa, da se norcu nastavljaš namesto da bi se umaknil in nevarnost spustil naprej.
CPP.



cpp daje TOČNO TEBI pravico igranja šerifa?

Če je temu tako, me ne preseneča da imamo v sloveniji toliko šerifov na cestah, hvala zaa ta odgovor ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

cpp daje TOČNO TEBI pravico igranja šerifa?
Ne, CPP odvzema pravico igranja šerifa napihnjencu.

Engineer_ ::

tebi pa jo da, da se nastavljaš?

bluefish ::

Če vozim v skladu s pravili, se nikomur ne nastavljam.

Engineer_ ::

Seveda se. Igraš heroja in "norcu" preprečuješ da bi divjal.

Ampak s tem ne dojameš da ga boš s tem samo zrajcal do kraja da bo šel prehitevat v škarje in bo nastala nesreča, za katero si (sicer ne po zakonu) tudi ti kriv saj si ga sprovociral.

Se ti vidi da ne voziš avta veš, o cestah ne veš nič, samo neke predpise navajaš in misliš da te ščitijo. Pa te ne veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Mu ne. Če bi rad divjal, me lahko varno prehiti in se po mili volji zaleti v najbližji kandelaber.

Engineer_ ::

Se ne bo zaletel v kandelaber, zaletel se bo v nasproti vozečo družino.


ampak važno da imaš ti največjega tiča ker mu nisi prostovoljno se umaknil.

Saj je on divjal, saj je izključno samo on kriv, right?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

Saj je on divjal, saj je izključno samo on kriv, right?
Točno tako.

luksorzi ::

Nekateri se obnašate tako, kot da je velik problem, se umaknit nekomu ... Pa naj bo norec, nekdo, ki bi rad vozil malo hitreje, ali pa nekdo, ki se mu resnično mudi ... Reskiraš manj kot 10 sekind svojega življenja, ali pa (morebiti) reskiraš prehitevanje v škarje (če je norec) ter s tem življenje mlade družine (ali pa kogarkoli drgega, naprimer pijančka).

Pametnejši popusti (ali kako že?)

T-h-o-r ::

predvsem pa tvegaš, da bo šel prehitevat v škarje, uni nasproti vozeči pa bo zavil na tvoj pas, ko se bo umikal v paniki
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

Saj je on divjal, saj je izključno samo on kriv, right?
Točno tako.


kar govori si to, ko boš reševal družino iz avta kamor se bo zaletel divjak, ki je prehiteval zato ker se mu ti nisi umaknil ;)

edini ki v tem primeru kogarkoli ogroža, si ti. On je pač divjak, ga moraš obravnavat kot divjaka in se čimprej umakniti ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

jype ::

Engineer_> kar govori si to, ko boš reševal družino iz avta kamor se bo zaletel divjak, ki je prehiteval zato ker se mu ti nisi umaknil ;)

Sorry, ampak umakniti se človeku, ki za teboj vozi brez varnostne razdalje, je mnogo težje in bistveno bolj nevarno kot umakniti se komurkoli, ki takšno razdaljo pravilno vzdržuje.

luksorzi ::

jype je izjavil:

Engineer_> kar govori si to, ko boš reševal družino iz avta kamor se bo zaletel divjak, ki je prehiteval zato ker se mu ti nisi umaknil ;)

Sorry, ampak umakniti se človeku, ki za teboj vozi brez varnostne razdalje, je mnogo težje in bistveno bolj nevarno kot umakniti se komurkoli, ki takšno razdaljo pravilno vzdržuje.

Še bolj nevarno pa je temu človeku pustit, da za tabo pelje 10km ;)

bluefish ::

Se nikoli ne, ker prej prehiti, pa čeprav preko polne črte.

luksorzi ::

No, če pa to veš, se pa umakni ... Ker je tak problem dat desni smernik malo zmanjšat hitrost in se pomaknit na desni rob ...

bluefish ::

Kadar opazim, da se mi kdo hitro približuje, se itak umaknem proti desnemu robu in počakam na prehitevanje. Ne rinem pa zaradi tega v bankino ali se umikam na avtobusno ali drugo postajališče,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

sheeshkar ::

luksorzi je izjavil:

No, če pa to veš, se pa umakni ... Ker je tak problem dat desni smernik malo zmanjšat hitrost in se pomaknit na desni rob ...


Žalostno, da še vedno diskutiramo o tem, kako bi se moral nekdo umikati divjakom in ne o tem, da bi divjaki morali prilagoditi hitrost in počakati na primeren trenutek za prehitevanje. Ker tudi nepotrebno ali izsiljeno ustavljanje na robu cestišča ni najbolj varno.

bluefish ::

Ja, to je tudi meni zanimivo. Toliko bolj, ker bi potem za morebitno nezgodo, ki jo povzroči divjak, nekateri radi obtožili vse druge, ki so se v tistem momentu drznili ovirati božansko bitje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

luksorzi ::

Bluefish:

mkatra86:
Lahko je divjak, lahko želi voziti malo hitreje, lahko se mu pa RES mudi. Prvi in zadnji te bosta šla prehitevat, pa ni nujno da varno. Če je neumen divjak, si lahko pametnejši in ga bp spustiš naprej, ker stane te !!0!!, če se mu pa RES mudi je pa tudi prav, da se mu umakneš ... No umaknit se je dobro v Obeh primerih. Vsaj sam ravnam tako, da se umaknem vsakemu hitrejšemu od mene oziroma, si kdaj rečem, da sem res malo počasen in pospešim do neke normalne hitrosti.
Se mi je pa že zgodilo, da folk ni poštekal, da mu dajem prednost xD (ali pa se tudi njemu ni mudilo/ljubilo)

TheJack ::

Zanimivo se mi zdi, da noben ne omenja ljudi, ki vozijo dva cm za tabo, prehiteti te pa nočejo. Ponavadi ponoči, po dežju, da ja nič ne vidiš, ker idiot sveti za tabo.

Že dvakrat ali trikrat sem to doživel. Noč. Regionalka. Avto vozi tik za mano. Upočasnim, cesta je ravna, prostora za prehitevanje dovolj. Upočasnim na 50 km/h, umaknem se čisto na rob. Človek noče naprej. Pospešim na 100 km/h, saj se ga hočem znebiti, ker me njegove luči motijo. Avto pospeši, vozi za mano 2cm za ritjo. Skratka, noče naprej, ni milom, ni silom. Na koncu sem bil prisiljen ustaviti na robu ceste, da je le šel mimo. Ponavljam, da je bila cesta pregledna in da bi me lahko igraje prehitel že prej.
Bonis nocet, qui malis parcit.

St235 ::

Zanimivo se mi zdi, da noben ne omenja ljudi, ki vozijo dva cm za tabo, prehiteti te pa nočejo. Ponavadi ponoči, po dežju, da ja nič ne vidiš, ker idiot sveti za tabo.


Mogoče zato, ker ni tema o takih voznikih? Tega natepavanja počasni vs. hitri imamo že v 10 temah.

TheJack ::

Še enega pripetljaja sem se spomnil, ki mi ga je povedala moja draga mati. Peljala se je po regionalni cesti. Pride do avta, ki vozi 40 km/h (omejitev: 90 km/h). Hoče ga prehiteti, on pospeši (jasno je imel vsaj 50 KM več kot ona). Potem spet upočasni na 30-40 km/h. Mati hoče mimo, tip spet pospeši. Nato spet upočasni. In sta šla tako 20 kilometrov.

Kaj če človek reči na to? Da imajo nekatri izgleda res žalostno življenje, da se zabavajo na tak način?

St235 je izjavil:

Zanimivo se mi zdi, da noben ne omenja ljudi, ki vozijo dva cm za tabo, prehiteti te pa nočejo. Ponavadi ponoči, po dežju, da ja nič ne vidiš, ker idiot sveti za tabo.


Mogoče zato, ker ni tema o takih voznikih? Tega natepavanja počasni vs. hitri imamo že v 10 temah.


Če je v desetih, zakaj ne bi bilo še v enajsti?
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

RejZoR ::

S spuščanjem bedakov naprej samo potrjujete njihovo dejanje. Če jim uspe enkrat, pa dvakrat, pa trikrat, hudiča, da mu potem mora vedno pa tud če bo potem hotel it kar čez tebe. Zato jih NE spuščajte naprej z umikanjem. Dafak no, a ste glupi al kaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

zato, ker je bilo že vse 3 krat povedano in razen kup jamranja je tvoj do prinos k temi enak 0?

RejZoR je izjavil:

S spuščanjem bedakov naprej samo potrjujete njihovo dejanje. Če jim uspe enkrat, pa dvakrat, pa trikrat, hudiča, da mu potem mora vedno pa tud če bo potem hotel it kar čez tebe. Zato jih NE spuščajte naprej z umikanjem. Dafak no, a ste glupi al kaj.


Kot že rečeno, za vsakeg kretena, ki nori se na cesti najde kreten, ki misli, da mu je sveta dolžnost urejat promet in srat po glavi vsem v okolici. Ker drugače revež še pol leta poriva z mehkim. Rezultat, ko se takšna kretena srečata je pa v črni kroniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

luksorzi ::

Lakotnik, dobro povedano :D

Aston_11 ::

Ni pa pravilo. Je precej tudi takih, ki jih bedak odzadaj ne briga, pa zaradi tega imo niso bedaki, ker se ne sekirajo zaradi bedaka za njimi.

thramos ::

St235 je izjavil:

kreten, ki misli, da mu je sveta dolžnost urejat promet in srat po glavi vsem v okolici. .


Čaki, divjak, ne?

Kdor vozi po predpisih, ne serje nobenemu po glavi in ne ureja prometa.

St235 ::

Vsak, ki se v prometu ne briga kaj se dogaja okoli njega je bedak.

Aston_11 ::

thramos je izjavil:

Kdor vozi po predpisih, ne serje nobenemu po glavi in ne ureja prometa.
V bistvu je z vožnjo po predpisih neke vrste protestnik, če ve za in ne spusti predse bedaka za sabo.

luksorzi ::

Pa rejzor, cesta ni vzgojni zavod, če veš kaj mislim ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121365 (98387) solatko
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24747760 (43155) solatko

Več podobnih tem