» »

Nepricakovano resetiranje sistema!

Nepricakovano resetiranje sistema!

seeker ::

Imam cuden problem, ki se je pojavil ob nakupu nove graficne - takrat mi je sredi iger zacel crkovati racunalnik.

SISTEM + OPREMA + DRIVERJI:
-Athlon XP 1700+
-512 MB RAM (2x 128 + 1x 256)
-VIA KTI133-C (4in1 drivers, BIOS flashan na najnovejso verzijo)
-SB Live (najnovejsi driverji)
-GeForce4 TI 4200 (Gainward, najnovejsi driverji)
-Win XP Pro
-DirectX 9.0 (probal sem tudi 8.1 pa je blo isto)

Tezaja se je pojavila ko me je naenkrat sredi Unreala2 vrglo iz igre nazaj v Win, kasneje pa je kr vse skupaj crknilo in se znova zagnalo. Ker sem ljubitelj Unrela sem sprobal tudi UT in UT 2003 pa me pri vseh Unreaih po nekaj casa vrze iz igre. Vcasih se celo sistem sam resetira. Cudno je, da ce npr. dam nastavitve na slabso kakovost spil dela pocasneje in malo dalje (na koncu me itak vrze ven) ce pa dam grafiko na high dela hitreje a me tudi prej vrze iz igre. Pomislil sem na pregrevanje in sem GeForca nastavil na nizjo frekvenco a tudi to ni pomagalo. (pa nekaj je celo originalnih CDjev!)
Isto mi je zacelo delat tudi pri drugih igrah npr. GTA3.

Probaval sem z razlicnimi driverji in nastavitvami, formatiranjem in novo nalaganje sistema,... Mislim da je kriv GeForce, vendar niti priblizno ne vem kaj se sploh lahko naredim.

Lahko pa da je kaj cisto drugega, a se mi niti ne sanja, zato se obracam na vas in upam da mi boste lahko pomagali. Vsak nasvet je dobrodosel.

njok ::

Poizkusi samo z 256MB palcko oz. z 2x128MB ce sta enaki.


A si geforca dal na default frekvence?
Poizkusi se load optimized defaults v biosu.

seeker ::

GeForca sem dal na "safe mode" (Expert Tool), pa vecino nastavitev sem dal pod "nadzor aplikacije". Priporocate kaksne posebne nastavitve, kak mate drugi nastavljene funkcije?

Ko sem v BIOSu loadal optimal defaults so stvari malo boljse delovale. GTA3 recimo brez problema pa ne resetira se sam od sebe. Iz Unreala pa me se vedno mece ven - to je pa tak tema za IGRE tak da se tu stvar neha (upam da bo kaki popravek priso).

Grem se malo testirat kak je kaj z rami,...

HVALA!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OC 6600 265MB

Oddelek: Navijanje
321630 (1232) AndrewSmith
»

Problemi z kompatibilnostjo gr. kartice z osn. ploščo

Oddelek: Strojna oprema
141199 (963) medo12
»

Tezave z graficno

Oddelek: Pomoč in nasveti
141207 (960) Zoidberg
»

Geforce 2 mx 400 problemi z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
101222 (1031) akulp
»

KYRO 2 -- najboljši (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
615018 (4014) Paramedic

Več podobnih tem