» »

problem z radeon 9000

problem z radeon 9000

tomazjur ::

Imam torej Radeon 9000 64mb. Windows xp, prec. 900 amd athlon.

Problem, ki nastane, se vedno pojavi le pri Word Office-u xp. In sicer, ko nekaj časa delam v tem programu, se mi začne pačiti slika, predvsem tako, da se začnejo pojavljati zelene črte. Če ne preklopim iz programa se mi v nekaj minutah tako poslabša slika, da se prav nič ne vidi- postane povsem motna z zelenimi črtami ter pikami različnih barv. Takrat moram vedno rebootat sistem in pol je spet kakšno uro ok.

Kaj bi lahko bilo narobe?
Sam mislim, da kartico zamori tako visoka belina slike, ki jo povzroča ozadje Worda in ma verjetno neke povezave s frekvenco.

Prosim za kakšen nasvet.
Aha še tole, čist novi driverji, ki jih zdavnlovdam iz atijeve strani mi povročajo ene motnje v igri Medieval Totar war, tisti driverji, ki sem jih dobil zraven na cd-ju pa te motnje ne povročajo. Sicer se slika kar nekak trese in migota pri tej igri, sicer je pa v redu. Tako da najnovejših driverjov ne morem uporabit.

LP

Klemenn ::

Pregrevanje :\

tomazjur ::

ok, sam sej gre samo za word. V igrah nimam teh težav.

A to pomen, da bi moral nabavt dodaten ventilator?

LP

boštjan ::

če v igrah nimaš težav pol ne gre za pregrevanje.word pa tudi ni grafično zahteven.naložo še 1X celi office

ToniT ::

Word sicer res ni grefično zahteven, je pa tesno povezan z grafično karto oz. gonilniki in so lahko težave. Naredi tako, kot predlaga boštjan.

klemena ::

Meni se dogajajo enake zadeve. Slika se začne pačiti pri word-u in podobnih programih, medtem ko vse graficne teste prestane brez problemov. Sem dal kisto na servis pa niso nic zrihtal.
Kaj naj naredim?

klemena ::

Tudi ce cel sistem na novo nalozim se vedno ni dobro.
Ej Tomaz kje si kupu graficno?

Alkoman ::

Če mislis da je zaradi belega ozadja v Wordu pa ga spremeni: bele črke na modri podlagi:D

Orodja > Možnosti > Splošno > Bele črke...

/// --- I Am What I Am --- \ \ \

tomazjur ::

Pri Mlacomu sem kupil grafično.

Sem se pa pogovarjal tud z enim kolegom danes in se mu zdi čudn, da bi se pregrevala, glede na to, da se v igrah ne.

Čeprav sam mislim, da druzga ne more bit, kot pa pregrevanje.

No in ta isti kolega mi je predlagal, naj probam izklopit tv-out. Zaenkrat še nism naredu tega, bom pa sporoču, če bo kaj uspeha.

LP

kuglvinkl ::

Kateri R9000 to?
Your focus determines your reallity

klemena ::

Ja po mojem se ne pregreva. Lahko da je vzrok tudi RAM ali pa napajalnik.
Bom poskusal te dni ugotovit kaj je narobe z zmanjavo posameznih komponent.
Ej Tomaz katero mas pa osnovno plosco pa napajalnik?

tomazjur ::

Matična je k7s5a ver 1.0.

Napajalnik pa ne vem kjer je.

Zadnjič mi je kolega omenil tud to, da bi znal biti problem v ramu ali napajalniku.

Se mi je pa raven prej zgodilo, da se mi je slika začela sesuvat tud v explorerju.

Razmišljam, da bi nesu računalnik na servis, ker je grafična stara šele dva meseca in je v garanciji.

LP

tomazjur ::

Od Ati-ja.

LP

tomazjur ::

Grafična je od Ati-ja.

Matična pa od Elita, model glej zgoraj.

LP

tomazjur ::

Sem pogledal še, ker napajalnik imam, če bo kaj pomagal.

Sunny Technologies cwt-235atx-a 235 w max.

LP

klemena ::

Sem dal boljsi napajalnik not pa je tezava enaka, tako da sem napajalnik izkljucil.
Bom v soboto poizkusil z drugo kartico pa bom videl.

tomazjur ::

A si že kaj ugotovil.

Jaz mam še vedno težave, pa ne vem kako naj odpravim to sesuvanje, ker precej uporabljam Word. Zadnje čase se mi slika spači tud že po 2 sekundah.

LP

klemena ::

Ocitno je tezava v graficni kartici. Sedaj imam Radeon 9100 in dela brez problema. Predagam, da reklamiras graficno.

kuglvinkl ::

Khm, danes sem dobil HIS 9000 Pro. Ok, uheblam 3dMark, freeze pri tretjem testu (5.). Zelene črte, flicker, verjetno tipično pregrevanje. Dvignem voltažo. Čez 3dMark pride, ampak proti koncu se že pojavi kakšen flicker. V špilih; na vrhu trza ena vrstica bele barve.

Zdej, voltažo sem malo dvignil in povečal fekvenco AGPja (amapak močno dvomim, da ima to veze).

Se še komu to dogaja?

Catalysti so 3.2 + win2k SP3.

Your focus determines your reallity

ali3n ::

kuglvinkl: reklamacija.... nimaš kej...;(
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

kuglvinkl ::

Ja, zdej sem fasu ta ogaben zelen srceen tudi pri 3D. AAAAARRRGGHhh!!!!. Bemti, ampak, čist nič ne gre skup pri novem sistemu...
Your focus determines your reallity

Klemenn ::

heh si kot jz, kjer je skoraj nemogoče, da bi šlo vse normalno ;D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amd radeon 6770

Oddelek: Strojna oprema
18756 (595) Gasperxy
»

Nujno pomoč pri nakupu grafične

Oddelek: Kaj kupiti
242215 (1911) Meizu
»

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

Oddelek: Pomoč in nasveti
421934 (1297) Mirč
»

Radeon 9600pro ali 9600XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513918 (2884) Tradewind
»

Pregrevanje R9000 PRO HIS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
914271 (3006) kuglvinkl

Več podobnih tem