» »

Format c: zaradi nove matične?

Format c: zaradi nove matične?

MI_KO ::

Zdravo

Da ponovim vprašanje:
Kupil sem si novo matično in probal zadevo priključiti. Vse se lepo zažene, pol pa ne pride v winse ampak se čez čas na novo zažene.
Ali je potrebno zaradi zamenjave matične plošče (vlkučno s procesorjem) formatirati disk?

Je možno samo prek winsow (XP) še enkrat inštalirat (popravit instalacijo), tak da mi ostanejo vsi programi in druge datoteke?

Cosmo ::

Ce imas chipset iz iste druzine kot prejsnji - recimo prej Sis 735 -> 745,746 ali pa KT266A -> KT333, KT400 potem ti naceloma ni potrebno, je pa zelo priporocljivo.

Ce pa je chipset cisto drugi pa le formatiraj (lahko tud naredis repair installation vendar vseeno priporocam clean install). Ko sem jaz sel iz Sis 746 na KT400 sem dobival blue screene ne glede ali sem sel navadno v winse ali pa v safe mode, po repairu sem pa bp prisel v winse da sem lahko naredil backup in nato clean install.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

Mr.B ::

V tvojem primeru preveri kako si imel nastavitve za ACPI in PnP os. Meni se je to vedno zgodilo če sem spreminajl nastavitve, potem se je samo restartal v nedogled.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ali3n ::

Dober teden nazaj sem menjal plato in čipset; uporabljam Win2k; zadostovalo je le, da sem "popravil" inštalacijo z zagonskim cdjem...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mrTwelveTrees ::

ne moreš verjet !

jaz sem frendu ki ima Celerona 633 in athlona 1800+ prešravfal plate (plato+proc+ram) iz ene kište v drugo - disk je ostal isti.
na obeh mašinaj so bili XPji - vse so sami inštalirali in popravili ! in nobenega klicaja :\
edino za zvočno na intel. plati nisem mel driverjev

čudil sem se :)
še zdaj mu vse dela

sem pa že prej sprobaval to, pa boot sploh ni delu...
priporočam clean install :)

the_unborn ::

ko so menjal plato KT400 za KT133 so se winsi obesli, pomagal je le format, v drugo smer je slo pa brez tezav, se pravi iz 133 na 400

boštjan ::

Prešel iz SiS730 na SiS735 in XP vse zrihtali.na začetku sem samo mel probleme z AGP vodilom,toda popravo z CD od plate.Aja formatiro zarad dobre volje in ker nisem mel v device menegerju procesora:D .Če pa maš ti probleme pa čist instal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pomenijo številke pri RAM-ih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
205019 (4403) Hayabusa
»

VIA: nič več veznih naborov za namizne računalnike?

Oddelek: Novice / Matične plošče
374046 (2833) Pyr0Beast
»

VIA, izpovej se nam!

Oddelek: Novice / Matične plošče
392806 (2806) MrStein
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595743 (4478) frenk
»

SiS 746(FX)

Oddelek: Strojna oprema
121446 (1238) Cosmo

Več podobnih tem