» »

Menjava matične plošče zahteva ponovno inštalacijo Windows 7

Menjava matične plošče zahteva ponovno inštalacijo Windows 7

Mitch ::

V računalniku sem zamenjal matično ploščo z H61 "čipsetom" z H81 in procesor Sandy Bridge z Ivy Bridge. Najprej sem pognal varni zagon ki me je avtomatsko preusmeril v System Repair, ki se je nekaj trudil 15 minut. Po ponovnem zagonu sem izbral "normal start" a se že takoj po prikazu Windows logotipa resetira. Se pravi da bo nujna ponovna namestitev Windowsov 7.

Sedaj me pa zanima, kje se vsi tisti cepci ki ste trdili, da pri menjavi plate ni potrebna ponovna namestitev Windows 7 operacijskega sistema!?

Sami ::

V vsakem primeru ti ob menjavi plate priporočam svežo namestitev.

Seveda pa gre tudi brez tega, pred menjavo bi moral izbrisati driverje od stare plate.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

medenko ::

Zakaj ostale kličeš cepce?

Sami ::

medenko je izjavil:

Zakaj ostale kličeš cepce?


Tudi to sem hotel omeniti, zakaj bi bili drugi cepci, če si ti naredil napako oz. nimaš pojma o čem govoriš?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

shadeX ::

Po mojih izkušnjah je čist odvisno. Največkrat je bilo treba namestiti še enkrat windowse, ampak se je tudi že zgodilo da je tudi z drugo plato čist normalno bootalo v windowse. Ampak še vedno sem naredil potem format.

Mitch ::

Zato cepci ker sem naredil natanko po njihovih navodilih pa ne dela...

bluefish ::

Pred tovrstnim postopkom vedno narediš backup podatkov, če so ti na sistemski particiji. Nato odstraniš gonilnike za plato,...
Ni pa nujno, da bo zadeva uspešna.

Yacked2 ::

Kakšen cepec si, da brezpogojno ubogaš popolne neznance. Objavo bi ti lahko komentiral 10 letni mulc, ti ga greš pa brez pomisleka ubogat...cepec.

Sedaj pa uporabi Linux LIVE CD, da se boš prebil do svojih fajlov (ker jih cepec nisi prej backupal) in jih skopiraj na USB kjuč....cepec....
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Mitch ::

Eni tukaj ne razumete namena mojega posta. No razen bluefisha in shadeXa, ki sta se osredotočila na problem in ne na pomen ene besede. Gre se za to, da so kakšno leto nazaj na tem forumu določeni osebki modrovali, kako da je ponovna namestitev Windowsov po menjavi matične plošče preteklost oz. stvar XPjev in OSjev pred njim. Nobeni argumenti jih niso prepričali v nasprotno.
Kar se tiče podatkov so vsi na varnem, ker se gre za sistemsko particijo na katerem je samo OS in programi. In v vsakem primeru sem nameraval ponovno inštalirati Windowse 7.
No, upam, da zdaj razumete "point" mojega posta...

sočan ::

Če je čipovje isto,100% ni potrebna ponovna namestitev os.
Tudi brez brisanja starih gonilnikov komp lepo zazna novoplato in se brez problema boota.

lp

Sami ::

sočan je izjavil:

Če je čipovje isto,100% ni potrebna ponovna namestitev os.
Tudi brez brisanja starih gonilnikov komp lepo zazna novoplato in se brez problema boota.

lp


Točno tako, tedensko sestavim oz. popravim kakšen računalnik, nisem še imel primera da se po menjavi plate in ustrezno pobrisanh driverjih windowsi nebi bootali, v kolikor pa od računalnika pričakuješ nek performance pa je seveda logično ob menjavi HW-ja narediti format in novo inštalacijo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
291985 (1576) GummyBear
»

Prenosnik > Servis > Deluje Veliko Počasneje > Zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
241523 (1020) jozekuch
»

Nova matična, windows se ne zažene?

Oddelek: Operacijski sistemi
10898 (807) SimplTech
»

bluetooth miška - kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
192287 (2008) Dzuro10
»

Menjava matične in processorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5783 (718) bluefish

Več podobnih tem