» »

Nova matična, windows se ne zažene?

Nova matična, windows se ne zažene?

SkyEye90 ::

Zaradi okvare sem zamenjal matično ploščo, zdaj pa se windowsi ne zaženejo. Imam windows 7.
Niti v safe mode, niti pod repair ne najde nobene težave. Ob zagonu v notmalnem načinu ali safe mod-u se takoj po windows logotipu pokaže moder zaslon za stotinko sekunde in nato se restarta.

Ob menjavi matične naj bi windowsi 7 sami našli nove gonilnike, dobil sem tudi nasvet naj najprej v varnem načinu odstranim stare. Nobena možnost pa ni izvedljiva.. :(

xnnx ::

Problem pa je ta ker ima nova matična drugačen chipset, in je zelo problematično, kakšen xp bi še zagnal po menjavi plate win7 pa nažalost ne, občasno v zelo redkih primerih, ko sta podobna chipseta, napiši model stare pa nove plate.
lp
Earth provides enough to satisfy every man's need but not every man's greed.

SkyEye90 ::

Stara Asus P5QL-PRO, nova Asrock G41C-GS

amigo_no1 ::

Asrock
Northbridge: Intel(R) G41
- Southbridge: Intel(R) ICH7


Asus
Intel(R) P43
ICH10

Si šel na slabše.

Integriraj v win 7 setup ich7 šoferje in naredi repair.

SkyEye90 ::

Kaj pomenijo te cifre nimam pojma :) ja vem da je plata slabša, druge ni za dobit. Kako pa to naredim po domače povedano?

amigo_no1 ::

Problem je v tem, ker si imel verjetno na stari hdd na ahci, pri Ich7 pa ima ahci samo par modelov
Only the ICH7DH, ICH7R, ICH7-M, ICH7-M DH chip have AHCI support.

I/O Controller Hub @ Wikipedia

SkyEye90 ::

To je zdej zame barvna televizija :)
Se torej da kaj narest, popravit, na kakšen način? Ali je potreben format, druge ni?

tilenmpower ::

najbols da formatiras če nimas kej pomembnega gor pa še nove driverje pa bo delal k šus lp

amigo_no1 ::

Omenjaš repair, to si že naredil ?
bootaš z win7 medija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

SkyEye90 ::

Sem poskusu tudi to, en čas pregleduje in napiše neuspešno.. bom kar formatiral, nekaj dni bom vse skup sestavljal, ampak zgleda lažje kot se zajebavat par dni s postavitvijo sistema.. ah pa ti windowsi 7 in blue screeni ;((

SimplTech ::

Bil sem pred tednom dni v podobni situaciji. Še celo isto podnožje na plošči.

Stara plošča MSI MS-7504 je preprosto mrknila (nič znakov življenja) in vzel sem novo ASRock G41M-VS3. Tako sem šel iz plošče na NVIDIA MCP73PV chipsetu na Intel(R) G41 chipset.

Na PC-ju je bila nameščena Vista in ni bilo želje po formatiranju sistema. Obstoječa Vista ni bootala niti v Safe-mode. Med nalaganjem gonilnikov je ven metala BS in se resetirala. Malo sem iskal po Googlu in našel tale postopek, ki je deloval:
1. get a Hirens boot cd
2. boot into the mini xp Provided on Hirens
3. In the hirens utilities, Find registry tools, and click on FIX hdd controller

It launches a dos window, where you select your target root, and choose repair.
It seems to delete the old driver out of current control set 00 from your registry, and replace it with generic version.

Ko sem naredil to, sem lahko normalno bootal Visto v Safe modu, odstranil sem lahko gonilnike za staro ploščo. Potem ponovni reset in normalni zagon ter instalacija novih gonilnikov.

Mogoče ta informacija pride komu prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okvara matične plošče in zagon windowsov

Oddelek: Strojna oprema
101193 (1100) hojnikb
»

Matična plošča

Oddelek: Kaj kupiti
212091 (1878) Rasho
»

vgradnja SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
81718 (1483) amigo_no1
»

Zvok ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
14780 (695) Blinder
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193189 (2166) Gutjerez

Več podobnih tem