» »

Ubuntu 16.04

Ubuntu 16.04

1
2
»

Ozric ::

Zvezdica27 je izjavil:

p.... m....

tale LTS je hroščat za popizdit... najbolj moti random trzanje sistema. Vsakih nekaj dni se nekaj rebootov vse kar zmrzuje na cca 3 sekunde... hudo nadležno, sam sploh ne vem kaj bi bilo, top mi kaže hude skoke v loadu xorga in systemd...

Plan: treba bo na bunsen ali pa na debian netinstall+openbox.

zz

Ne eni domači kišti sem za foro naredil upgrade Xubuntu-ja (iz 14.04 na 16.04) in začuda celo lepo dela.

Zvezdica27 ::

meni na službeni kišti upgrade ne gre iz 15.10 na 16.04, kao ni pravi apt nameščen ??? No, ker mi lepo dela (zelo konzervativne komponente), se trudil lih ne bom ;)

Pa hroščat ni systemd, zgleda da nekaj v xorgu proizvaja kwork, torej kernel neki praska... najbrž bo povezano z AMD grafo, ki v 16.04 ne temelji več na fglrx ampak na opensource driverjih (delajo bolje!)... po pol ure neha "cukat". Ostali obenbox distroti imajo prestar kernel out of the box, tko da bom moral malo počakati zgleda, razen če bi šel tvegati z debian sid...

zz

Zvezdica27 ::

lp,

no, če koga zanima, v 16.04 težave dela network service .local nisem še pogruntal v čemu je fora, a idle napava na mreži povzroča moje zgoraj omenjeno zatikanje, v mojem primeru internetni radio. Če ga izklopim, ali izklopim .local service (kar je zdaj sam začel delati tudi sistem), vse dela normalno.

Sem tako zelen v temu, da po moje niti pojasniti ne morem točno.

b

McMallar ::

Jaz tudi imam tezave z networkom v 16.04 server verziji. Server tece v VirtualBox-u in po dolocenem casu network enostavno odleti. Ne pomaga niti reboot, enkrat mi je uspelo povezavo dviginiti z ethtool in spustiti hitrost na 100Mbps. Ker nisem imel casa troubleshootati sem enostavno dal gor 14.04 in ta dela b.p. ze cca. 1 teden.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Ozric ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V čudnih časih izšel novi Ubuntu 17.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5829335 (24701) SuperVeloce
»

Izšel Ubuntu 16.10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6120650 (16469) klinker
»

Tu je Ubuntu 15.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4918513 (13033) Ozric

Več podobnih tem