» »

Kako pripraviti HP LaserJet 1010 za delo v Win7

Kako pripraviti HP LaserJet 1010 za delo v Win7

krneki1919 ::

Imam tiskalnik HP LaserJet 1010, ki me po 9 letih še dobro služi.
Delal je super na Visti, potem sem nadgradil Visto na Win7 in je še delal.
Zdaj sem kupil nov računalnik, ki ima že v štartu Win7 (32bit) in mi ne najde gonilnikov.
Na HP strani piše, da ni podpore za Win7. Kako to, da sem ga vseeno lahko uporabljal prej, zdaj pa ne? Samo zato, ker sem nadgradil z Viste, kjer je še delal?
Bistveno mi je, da mi nekdo pove, kako ga spet prepričati, da bo delal na Win7.
Hvala
Bratko

ghost13xc ::

Poizkusi z istim gonilnikom kot je bil za Visto, ali ga poisci s programom Driver scaner.

Lahko pa poizkusis nekaj od tega LINK

MIHAc27 ::

Poskusiš lahko še z HP universal drivers...če bo delalo. žal brez gonilnikov ne bo šlo, in če jih niso napisali bo treba nov tiskalnik.

MTB ::

MIHAc27 je izjavil:

Poskusiš lahko še z HP universal drivers...če bo delalo. žal brez gonilnikov ne bo šlo, in če jih niso napisali bo treba nov tiskalnik.

Če je nadgradil visto na win 7 in je delalo, potem ni hudič, da ne bi delalo tudi zdaj.

Shrike ::

Jst sem tudi zgubljal živče ob tem, potem pa obupal, pa si postavil virtualko z win xp in veselo printal dalje : P

solatko ::

To je čisto normalno obnašanje sistema, ko si nadgradil iz Viste na w7 je gonilnike za vse zadeve, potegnilo s seboj, na čisti instalaciji pa ne dela, ker printer ni podprt v w7.

Imaš dve možnosti - instaliraš visto, namestiš vse gonilnike in nadgradiš na w7. Ali poizkusiš z gonilnikom za visto preko sistema združljivosti strojne opreme in gonilnik zaženeš v načinu vista.

Prva opcija ti bo pobrala kakšni 2 uri, druga dve minuti. Odločitev je tvoja.

HP ima namreč stran z gonilniki za Microsoft zaprto, tako da sistem ne more sam poiskati ustrezen gonilnik. Windows bi namreč vzel samo gonilnik, brez tistih 15 programčkov, ki ti jih samodejno naloži HP, če nisi pozoren.

Zadeve, ki delajo na XP in niso podprte v poznejših OS, pa rešiš z nadgradnjo XP-VISTA-W7, potem vse deluje, kot na xp, če prav v poznejših sistemih, HW ni podprt.

Sicer je pa w8 zakon, deluje namreč ves HW (vsaj do sedaj se še ni pojavil problem, tudi z gonilniki iz xpsp3).
Delo krepa človeka

Mesar ::

Jaz sem dosedaj že na dve boxi nameščal točno LaserJeta 1010 in dela z driverji od 3050PCL5 čist kul :)

evo tu je nekdo detajlno opisal zadevo: http://hp1010windows7solution.blogspot.... ;)

Pa ni potrebno nič druga pacarit :) nebo samo zaradi printerja virtualca poganjal? :))
Your turn to burn!

Frenckie ::

Se oproščam, če vključujem napravo drugega proizvajalca.
Kolega ima skener Canon CanoScan 3000F. Uradni gonilniki so samo do Viste 32bit, ki ne dopuščajo instalacije.
Po prehodu na Win 7 / 64bit, ga ni mogoče prepričati k delovanju (na Win XP pa normalno deluje).Skener mu je kar pomemben, saj večkrat skenira in digitalizira stare filme in slike arhivira (mu je hobi).
Če je komu uspelo tak skener usposobiti na Win7 se priporočam za nasvet.
Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
425402 (5119) IvoJan
»

nadgradnja vista na win7

Oddelek: Operacijski sistemi
111221 (974) solatko
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916474 (13868) jest10
»

Windows 8 že poleti 2011? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10512054 (8787) BoLhCa
»

Windows 7 22. oktobra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9310229 (7129) Tina_

Več podobnih tem