» »

Zvočna kartica

Zvočna kartica

kratos ::

Ja vem da je bilo že veliko takih tem z takim vprašanjem vendar so že vse bolj ali ne zastarele zato me zanima katero zvočno kartico mi priporočate, sedaj imam povezane logitech z-5500 preko optike z sedanjo zvočno ki je stara že vsaj 5 let+ in v kratkem si mislim kupit še ene malce boljše slušalke (obenem mi lahko tudi kakšne slušalke predlagate, ker sedanje medusine 5.1 že izduhujejo + kvaliteta zvoka se je močno dvignila). No glavno vprašanje je katero zvočno naj si kupim oz. vsaj če kdo ve kakšen deadline cene naj gledam, ker tisto poceni sranje za 20€ dvomim da spravi iz sebe definicijo glasbe, ali pač ?

Aja pa zvočno/slušalke bom uporabljal za video/glasbene datoteke in ne za igranje iger.

Če je slučajno kdo malce bolj vešč glede teh stvari bi bil vesel vsake pomoči :)

Venum ::

Za zvočnike preko optičnega vhoda ne kupovat nove zvočne, ker boš pridobil točno nič, ker se prek optike zvok procesira v ojačevalcu oz. v elektroniki tvojega sistema. Ker si pa še omenu slušalke (zdej je spet odvisno kolk poslušaš) je pa za premislit, sam js spet nebi devu celega premoženja za to...Pač na slušalkah boš opazu razliko napram integrirani (oz. karkoli maš zdej). Malo sm padu iz zvočnih sam se mi zdi da so te asus xonar 1A, za kaj več pa počaki še na kak odgovor.

kratos ::

Poizkusil sem logitech z-5500 na zaprašanem xboxu preko optike (streamal sem glasbo) in je bila razlika kar precejšna, zdej mogoče sem glih trofil 320kb glasbo in je zaradi tega bil zvok boljši ampak nevem...

Kaj pa zunanje zvočne kartice? da niso omejene samo na pc? recimo tale http://www.mimovrste.com/artikel/288000... ima THX certifikat katerega imajo tudi zvočniki in predvidevam da bi skupaj zelo lepo zapela. Ali pa še boljše, tale: http://www.mimovrste.com/artikel/288001...

Janac ::

sound core 3D

Mitch ::

Jst bi se odločil za katero od Asus Xonar zvočnih kartic. Imajo odličen DAC in kvalitetne in stabilne drajverje, kar se za Creative ne bi moglo reči. Sam uporabljam Asus Xonar D1 in sem z kvaliteto zvoka zelo zadovoljen. In kot nekateri pravijo da je Creative mnogo boljši za igre. Temu ni več tako ker se je Microsoft v Visti in Sedmici odrekel strojnemu pospeševanju DirectSounda in zvok se obdeluje softwersko. Prav tako novejše igre uporabljajo svoje interne softwerske zvočne pogone tako da Creative crap deluje enako dobro kot onboard crap. Vsaj kar se tiče DSP dela na zvočni kartici.

Tako da kot pravim z Asus Xonarjem ne moreš zgrešit...

Janac ::

Mitch je izjavil:

Jst bi se odločil za katero od Asus Xonar zvočnih kartic. Imajo odličen DAC in kvalitetne in stabilne drajverje, kar se za Creative ne bi moglo reči. Sam uporabljam Asus Xonar D1 in sem z kvaliteto zvoka zelo zadovoljen. In kot nekateri pravijo da je Creative mnogo boljši za igre. Temu ni več tako ker se je Microsoft v Visti in Sedmici odrekel strojnemu pospeševanju DirectSounda in zvok se obdeluje softwersko. Prav tako novejše igre uporabljajo svoje interne softwerske zvočne pogone tako da Creative crap deluje enako dobro kot onboard crap. Vsaj kar se tiče DSP dela na zvočni kartici.

Tako da kot pravim z Asus Xonarjem ne moreš zgrešit...


asus ze dolgo ni izdal kakih novejsih zvocn :)

bluefish ::

So what?

Janac ::

tako da lahko pricakujem da ne bo gonilnikov za windows 8, windows 9 itd.

Creative je pa potrdil da bodo.

bluefish ::

Zakaj bi morali izdajati posebne gonilnike, če pa so dobri tisti iz W7?

Janac ::

omg?

verjetno tudi gonilniki za windows 95 ne delujejo na windows 7?

bluefish ::

OMG ti primerjaš krompir in breskve.

Janac ::

OMG ti sploh neves kaj sem hotel povedati. Stupid?

bluefish ::

Daj, razloži. Pa uporabi ločila, da bo vsaj približno razumljivo in na nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mitch ::

Asus že dolgo ni izdal nobene zvočne kartice? Asus ROG Xonar Phoebus je izšel pred kratkim. Prav tako dvomim, da Asus ne bi posodobil svoje drajverje z prihodom Windows 8. Itak skoraj vse njihove zvočne uporabljajo C-media Oxygen 8788 čip.

Janac ::

rekel sem da glede na to da ima asus v ponudi ze kar stare zvocne verjetno ne bo izdajal gonilnike za novejse operacijske sisteme?

bluefish ::

Jaz pa sem ti rekel, da posodabljanje nima veze, ker bo lahko W8 uporabljal gonilnike namenjene W7.

Kakorkoli, beri kar je napisal Mitch.

Janac ::

kaj pa potem windows 9?

bluefish ::

O W9 bomo gučali, ko bo le ta na vidiku.

hojnikb ::

Janac je izjavil:

omg?

verjetno tudi gonilniki za windows 95 ne delujejo na windows 7?

očitno še nisi ugotovil, da driverji pašejo iz viste na win7 in tudi driverji za win7 pašejo večinoma na win8, ker se driver model ni veliko spremenil..
Druga stavar je win95 in ostali dos based sistemi, od tistih pa itk da ne pašejo driverji na novejših sistemih..
#brezpodpisa

Janac ::

hahah.

Kolikokrat nisem mogel uporabiti gonilnikov za windows visto na windows 7 ? Nestetokrat!

hojnikb ::

Janac je izjavil:

hahah.

Kolikokrat nisem mogel uporabiti gonilnikov za windows visto na windows 7 ? Nestetokrat!

Name one example ..
#brezpodpisa

Robi :P ::

Janac je izjavil:

hahah.

Kolikokrat nisem mogel uporabiti gonilnikov za windows visto na windows 7 ? Nestetokrat!

pr men za use USE drajverje ko sm dol potengo pise lepo in locjivo win_7_vista_x64 (name drajevra npr . AMD Catlyst...)
tk da ja w7 in w vista mata naceloma ista drajverje

Janac ::

recimo za hp printer
za zvocno
za igrce
za spletno kamero
za graficno
itd itd

hojnikb ::

Meni še za nekatere starejše naprave (na misel mi pride ir sprejemnik/oddajnik) delajo driverji od WinXP na win7. Seveda morejo bit driverji 64bit, če maš 64bit sistem, ne glede na to za kir sistem je pisan driver.

Janac je izjavil:

recimo za hp printer
za zvocno
za igrce
za spletno kamero
za graficno
itd itd

Potem si pa smotan al maš pa neke eksotične naprave, ko še za target sistem niso driverji, taki kot bi mogl bit..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Robi :P ::

za tovjo grafo janac ni res ( sj mas 560? ) je tut za visto evo iz nvidine starni: 301.42-desktop-win7-winvista-64bit-english-whql.exe

še link : http://www.nvidia.com/content/DriverDow...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Janac ::

ni za mojo grafo to.

hojnikb ::

verjetno ni mislu tete grafe ... ;)
#brezpodpisa

Robi :P ::

torej nimaš gtx 560 ????

hojnikb je izjavil:

verjetno ni mislu tete grafe ... ;)

no bom še za radeon 5770 posikal

evo za 5770 isti drek : 12-4_vista_win7_64_dd_ccc.exe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Janac ::

tudi za 5770 ne

Robi :P ::

http://support.amd.com/us/gpudownload/w... evo tut ta link dokazuje : http://support.amd.com/us/gpudownload/w... lepo piše Windows 7/Vista

Janac je izjavil:

tudi za 5770 ne

no za kero pa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

DragonHeart ::

janac je le še 1 dokaz več, da je na tem forumu preveč nesposobne mularije ki izključno samo znižujejo nivo debate na forumu.

Z gonilniki pri OS windows 8 ne bi smelo biti nobenih težav, saj naj bi delovali gonilniki za win7.

V kolikor temu ne bo tako, pa se zvočno kartico takrat brez najmanjšega problema proda na bolhi, ali pa se še naprej uporablja windows 7. Nikjer ne piše da moraš takoj iz partisa potegniti najnovejši OS in se hvaliti kako si moderen.

Dokaz: pri debati o ZVOČNI KARTICI tip nabija o tem kako 3 leta stara grafična kartica nima gonilnikov za operacijski sistem, ki niti še ni na trgu. wtf?!?

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

+1 res smo offtopic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Janac ::

DragonHeart je izjavil:

janac je le še 1 dokaz več, da je na tem forumu preveč nesposobne mularije ki izključno samo znižujejo nivo debate na forumu.

Z gonilniki pri OS windows 8 ne bi smelo biti nobenih težav, saj naj bi delovali gonilniki za win7.

V kolikor temu ne bo tako, pa se zvočno kartico takrat brez najmanjšega problema proda na bolhi, ali pa se še naprej uporablja windows 7. Nikjer ne piše da moraš takoj iz partisa potegniti najnovejši OS in se hvaliti kako si moderen.

Dokaz: pri debati o ZVOČNI KARTICI tip nabija o tem kako 3 leta stara grafična kartica nima gonilnikov za operacijski sistem, ki niti še ni na trgu. wtf?!?


ok najdi mi gonilnike za windows 8 za ausove zvocne

IvoJan ::

dej janac utihni ze enkrat, celotnemu forumu si dokazala da nisi nic drugega kot 14 letni froc ki ne dojame da driverji od viste delujejo na win 7 in 8. moj prenosnik HP NX9420 sploh nima HPjeve podpore za win7 pa vsi driverji iz viste delujejo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Janac ::

ja pa ce to ni res!

lahko ti dokazem da ne delujejo VSI driverji od windows viste na windows sedemki!
Pa nauci se steti.

Mitch ::

Dejte no nehat! Tle gre za debato o tem, katero zvočno kartico naj kupi OP, ne pa o tem, če Windows 8 uporablja drajverje od Sedmice. Naredite novo temo in smetite tam...

Janac ::



mam jst in je zakon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

kratos ::

Kaj pa glede slušalk ? Mimovrste imajo zlo bogo izbiro slušalk kvalitetnih firm... najraje bi kupil Sennheiser ali pa kaki bose. Aja mogoče kdo ve če se splača skullcandy ? že od vedno se mi zdi da je to neka firma katero preplačaš zaradi unikatnih dizajnov vendar nemorem trdit ker jih še nisem slišal.

kratos ::

Skullcandy Hash 2.0 izgleda da so prve skullcandieve slušalke (srednjega razreda) pri katerih je bil zvok prioriteta. Prebral sem kar precej reviewou in so me kar prepričali tako da si bom po vsej verjetnosti jutri jih kar nabavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

cen1 ::

Skullcandy je sam swag.. dvomim da boš dobil kvaliteto zvoka tam.

IvoJan ::

pri hesh je kvaliteta zvoka kar dobra, ne more pa se primerjati z sennheiser, bose in denon. priporocam ti da si pogledas tudi denon slusalke ;)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

kratos ::

Hash je po mnenjih imel že lep zvok, pri hash 2.0 so ga pa še izboljšali vsaj po reviewih sodeč. Drugače pa tudi meni ni na kraj pameti padlo da bi si naročil skullcandy slušalke vendar zgleda da se stvar obrača. Edina stvar pri hash 2.0 je da nepašejo na glavo in niso ravno za nošenje ko si odzunaj (preveliki zvočniki te naredijo ko enga telebajska) zato sem si naročil še ene mixr slušalke za k ipodu.

IvoJan ::

če slučajno kdo potrebuje hesh mu jih prodam za 20€ :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510541 (2666) Machete
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712097 (7956) Janac
»

Težave z zvočno kartico

Oddelek: Zvok in slika
192591 (2342) MaticKregar
»

SB X-Fi test predvajanja specifičnega zvoka

Oddelek: Zvok in slika
272603 (1933) KTr1sk
»

Katero zvočno kartico za 5.1 sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
231732 (1350) Nevihta

Več podobnih tem