» »

Katera ključavnica za kolo?

Katera ključavnica za kolo?

Temo vidijo: vsi

pijavka ::

Zdravo!

Pred kratkim so mi ukradli kolo. Da bo malo težje, kupujem novo ključavnico. Sedaj moje "novo" kolo nima velike tržne vrednosti (cca. 80 €), ni pa veliko pomeni.
Imam ogledane tri ključavnice:
1. Hervis. Debela čelnkasta nekaj podobnega tej. 15 €
2. Spar 10 €. Klik.
3. Spar 17 €. slika1, slika2.

Kupim jutri. Prosim za mnenje, nasvet. Nagibam se k tisti za 10 €. Hvala.

s6c-gEL ::

Je bil zaklenjen ?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Matevz96 ::

Če bo nekdo imel namen ukrasti kolo, ga nobena od teh ne bo ustavila. Osebno mi sparova za 10€ ne deluje ravno prepričljivo...

heero ::

2 ali 3
jaz bi izbral 3
ker 2. je sestavljeni iz tankih zic ki so prepletene in ji cez cas (pol ure) rezanja z navadnimi klesci preseka ko pa je 3. iz celega kovinskega dela(obrocki) in jo je tezje prerezat

Arctander ::

4. varianta: Greš v navtično trgovino, vzameš meter najtrše jeklene verige (rostfraj) in eno kvalitetno ključavnico obešanko.

pijavka ::

Ja, zaklenjen. S ključavnico podobno tej.
Ni bila preščipnjena, ampak razbita v delu kjer je plastika.

gddr85 ::

Kaj pa kakšen U-lock mogoče...

Matevz96 ::

Zato pa sem rekel, da ne kupuj sparove za 10 €. Plastika je prešibek člen, kot je že nekdo rekel kupi verigo (ni potrebe po ravno najmočnejši, sam bi priporočal kakšno gozdarsko - glede na moč so zelo ugodne) in ključavnico.

...:TOMI:... ::

U lock se da zelo enostavno odpreti, potrebuješ samo avto dvigalko.

Ostale se pa zamrzne in udari s topim predmetom pa padejo narazen. Ukrasti kolo je mala malica, jaz bi imel kako motoristično, vendar so to zelo težke zadeve za na kolo. Majbolje je imeti neko verigo ter obešanko, mora biti debelejša, kot na sosednjem kolesu, da gre tat raje po kolo, kjer je treba manj truda za krajo.
Tomi

gddr85 ::

Jah potem takem lahko pride tud z bolt cutterjem pa ti vsako verigo odščipne :))

...:TOMI:... ::

Jaz bi kupil tisto za 17€. Členkasta je čudna, ker ima noter zajlo, okoli pa neke členke.

Ne rabiš agregata, zadostujejo klešče za armirano brtonsko železo.
Tomi

gddr85 ::

Sej to hočem povedat...za U lock mora potem pridt z avto dvigalko, za ostale s tekočim dušikom, za členkaste pa s kleščami. V takem primeru se mu ne splača kupit nobene. :|

Boskox ::

Mislim da večja bo boljša bo.
Probaj ketno pa račko.

 http://shrani.si/f/3s/Fn/1xGBAo00/wp20140329132.jpg

http://shrani.si/f/3s/Fn/1xGBAo00/wp20140329132.jpg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boskox ()

toloplus ::

Od teh treh navedenih ključavnic je uporabna zgolj št. 3, pa še v tem primeru bi bilo precej bolje, če bi bila veriga malce debelejša.

Ključavnice z zajlo (št. 1 in 2) so ponavadi enostaven zalogaj za tatove koles, ker jih je z malce večjimi škarjami precej enostavno precvikat. Tisti členki pri št. 1 so pa itak bolj za okras kot pa da bi predstavljali kakšno resno oviro.

Najboljši nasvet, ki ti ga lahko damo na forumu, je ta, da si omisliš dve ključavnici. Z eno ponavadi zablokiraš zadnje kolo (dejansko je najbolje kupiti "ring lock", npr. Axa Defender, ki ga tat ne more uničit drugače kot z električnim brusilnikom), z drugo (ponavadi 100+cm verigo) pa pritrdiš okvir kolesa k nečemu, česar tat ne more premaknit.
Večina tatov si bo ob tako zavarovanem kolesu premislila, in se raje ozrla za kakšnim "lažje" dosegljivim plenom (ker na žalost večina študentov pač uporablja zgolj enojne, in povrhu še nekvalitetne, ključavnice na zajlo).

fosil ::

V hoferju so imeli zadnič eno zložljivo ključavnico, sestavljeno iz nekakšnih kovinskih palic - tole
Kdo pozna to? Je taka ključavnica za kaj?
Tako je!

korenje3 ::

Arctander je izjavil:

4. varianta: Greš v navtično trgovino, vzameš meter najtrše jeklene verige (rostfraj) in eno kvalitetno ključavnico obešanko.


verige iz nerjavečega jekla so manj trde oz iz običajnega jekla.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

stb ::

Tega pristopa pa še nisem zasledili pri nas:

Arctander ::

Zanimivo, ampak IMO brezveze, ker tatovi koles ne uporabljajo lockpickinga, temveč izvedejo brute force nad najšibkejšim členom ključavnice. V tem primeru bodo prežagali U profil ali uporabili avtomobilsko dvigalko in zlomili zaklep.

Matija82 ::

fosil je izjavil:

V hoferju so imeli zadnič eno zložljivo ključavnico, sestavljeno iz nekakšnih kovinskih palic - tole
Kdo pozna to? Je taka ključavnica za kaj?


Imajo jo spet tako, da zanima tudi mene, če lahko kdo od kolesarjev pokomentira o kakovosti.

MasterTade ::

jz mam uno za motor :D
Mors omnia aequat

DOOM_er ::

Arctander je izjavil:

4. varianta: Greš v navtično trgovino, vzameš meter najtrše jeklene verige (rostfraj) in eno kvalitetno ključavnico obešanko.


tole, kdor je kdaj rezal rosfraj ve da ne gre kar tako narazen. Sicer pa ko smo mi si sposojali bicikle je bil najtežji oreh zarjavela stara ključavnica na kodo :D, vse ostalo gre z lockpickom ali navreš ključavnico ter vrtiš številke ter ko "pade" v pravo čutiš.
Da me nebi preveč obsojali, kolesa so šla naprej po nabavni ceni ko smo si jih sposojali smo si pa sposodili najbol krš kolesa.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927253 (5645) GupeM
»

Najboljš zaščita prot kraji pecikla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13945563 (33306) Daliborg
»

Nakup PIAGGIO CIAO - pomoč

Oddelek: Na cesti
449384 (7133) PoStrah
»

Parkiranje kolesa - Lj Center (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6511717 (10460) ---
»

ključavnica za kolo

Oddelek: Loža
217981 (7244) tony1

Več podobnih tem