» »

ključavnica za kolo

ključavnica za kolo

tsh2 ::

že nekaj let je na lojtri priklenjena ključavnica za kolo, pa sem pozabil njeno številko. zdaj sem začel malo kolesariti pa bi jo rad uporabil, da si mi ne bo kdo sposodil kolesa, ko ga bom kje odložil. ključavnica ima 4 koleščke z 10 ciframi. torej je vseh možnosti 10 na 4, kar je 10.000. probal sem 100 kombinacij in mi je vzelo 5 minut. torej bi mi 10.000 kombinacij vzelo 5000 minut, kar je 83 ur, kar je tri dni in pol.

zdaj pa me zanima dvoje: 1) sem se kaj zmotil v tem mojem računu? 2) obstja kakšen trik za te ključavnice? spomnim se da je bila 6 ali 7 nekje vmes. pa tudi vidim, da gre pri nekaterih cifrah malo bolj ven. jo lahko razdrem in potem spet sestavim? ker drugače bo za vekomaj priklenjena tam in je čisto neuporabna, jo lahko kar uničim.
  • spremenilo: tsh2 ()

zee ::

Trik obstaja: velike klesce ali zaga za zelezo >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pyr0Beast ::

Dejansko ti bo _povprečno_ vzelo samo polovico časa, kar je pa še vedno preveč.

Načeloma se da, je pa rahlo zamudno. So tudi druge metode, npr. da skozi eno stran rineš eden tanek in gibljiv predmet, npr. žica od zajle in iščeš kombinacijo pri kateri prideš do kraja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ta_ki_tke ::

ad 1) Zmotil, zmotil. Pri tej hitrosti preizkušanja kombinacij bi prišel skozi v 500 (ne 5000) minutah.
ad 2) Če vemo, da je ena od številk 6 ali 7, se število kombinacij, ki jih moramo preizkusiti, drastično zmanjša, v najslabšem primeru jih moramo preizkusiti samo 800 (od prvotnih 10000).
Pa še slaba plat: Pravi tat bo tvojo ključavnico odprl veliko prej.

Pyr0Beast ::

Minilo ga je že po 5h minutah :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tsh2 ::

ja pa je res 500 minut, 8 ur. pri teh matematičnih računih se vedno zmotim, ne vem kaj je to.

sicer pa sem že pogruntal številko. :D pomagalo mi je, da sem vedel, da je 7 ali 6 nekje vmes. pa tudi malo se je razlikovalo pri različnih cifrah. naprimer kar videl sem, da mora biti zadnja 5. no ja, malo bolje bo že, tat ne bo mogel kar vzeti kolesa kot da je njegovo, ampak bo moral vsaj kakih 15 minut čepeti zraven.

ni me minilo po 5 minutah, ampak sem naredil test, koliko časa bi mi vzelo, če bi sprobal vse kombinacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

T0RN4D0 ::

Vleci ključavnico narazen in vrti številčnice, ko boš zadel pravo se večina poceni ključavnic malo zamakne. Ne bi smelo trajati več kot par minut če delaš to prvič.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ravsek ::

tsh2, verjemi, da tat ne bo cepel zraven niti minute, kaj sele 15 min. Dobro, edino ce bi ti ga kaksni vaski mulci probali đapniti.

tsh2 ::

ja to je zaščita za mulce in podobne. no ja lahko bi tudi tak tat obstajal, ki bi hodil po mestu in bi gledal za neodklenjenimi kolesi in bi ga enostavno vzel, kot da je njegovo in se odpeljal z njim. mu sploh ni treba biti preveč previden. če pa nekdo pride s kombijem in kleščami je pa že sumljiv.

Avenger ::

Je blo že par skritih kamer posnetih s krajami kolesa. 95% folka ne naredi NIČ, čeprav je, vsaj na TVju kraja nesramno očitna. Eni so šli še korak naprej in mimoidoče prosili za pomoč pri rezanju ključavnice, etc. Tko da jaz ključavnice za moj bicikel nisem kupil in ga tako puščam le v domači garaži ali pred očmi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

;-) ::

2) obstja kakšen trik za te ključavnice?


Pogledaš nekak kje je tist "žlebek" kjer cifre not sedejo da se odklene (ponavadi je tam ko je označeno da moraš cifro nastavit ali na nasprotni strani) pol pa sukaš cifre mirno, in ko zadaneš malo "not pade", tako delaš eno za drugo pa si 10 min max konec.

CitroX ::

Ne vem kako staro ključavnico imaš, vendar tiste prastare s tremi koleščki se je dalo odpreti v približno 30 sekundah - sem videl na lastni ključavnici ob demonstraciji človeka, ki se stem niti ne ukvarja. Nekako si moral ključavnico z rokami napeti in preiskušati obročke. Velikokrat se opazi, ko se obroček razremeni, ko se nastavi na "luknjo".
Upam, da so novejše nekoliko bolje narejene, sicer je pa ključavnica za odganjanje norih idej, če pa ima kdo namen kolo odpeljati, pa verjetno to tudi bo.
Za v trgovino je treba imeti kolo, ki ni vredno kraje, vse ostalo pa je treba imeti na očeh.

T0RN4D0 ::

Več ali manj vse ključavnice so namenjene poštenim ljudem, ker jih je tako lahko obiti, da v bistvu niti nima veze za vsakdanje reči. Pa naj bo to ključavnica na kolesu, avtomobilu, ali pa od stanovanja, vse se da odpret v minuti če veš kaj delaš. Če je ključavnica predobra pa okna trpijo =)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

amigo_no1 ::

Greš v kmetijsko trgovino, kupiš pol metra verige (masa cca 3 kg) + eno titan žabico na ključ.
Tako kombinacijo sem učinkovito več let uporabljal za zaklepanje mopeda in čelade (predvsem čelade :D, ki so mi jo pred tem 2x spizdli, obakrat priklenjeno z razlićno ključavnico kupljeno v trgovini za kolesa).

Če si paranoik lahko uporabljaš tudi Kryptonite ključavnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pyr0Beast ::

žabice se da odpreti v parih sekundah brez napora.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Hja, fino da pol na kolesu voziš en par kil železa s seboj, žabica je pa res tud en simbol varnosti ja... Je pa res, da se bojo ljudje najprej spravl na manj zavarovane premičnine. Sicer pa v enem civiliziranem okolju mora kolo ali moped zdržat tudi brez kakšnega zaklepanja... okol naših krajev to ni ravno problem, med tem ko so cimroma v centru v roku enga tedna ukradl 3 kolesa ponoč, direkt izpred cankarjevga... (zaklenjena)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

;-) ::

Jaz še v življenju nism prkleno kolesa, tud avta ne zaklepan nikoli ko grem v trgovino pa še ključe pustim ponavadi.

amigo_no1 ::

žabice se da odpreti v parih sekundah brez napora.


Ko sem mislil "žabica" sem mislil nekaj takega:
http://www.titan.si/kljuc/index.html

Jo je res tako lahko odpreti brez ključa ?? Ker če to drži potem bom asap kupil tole:
https://www.kryptonitelock.com/products...

Aja, moped s čelado je bil parkiran v civiliziranem okolju (brez trenirkarjev), zraven ene javne ustanove, manjše slo mesto, od 7 am do 14 pm med tednom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pyr0Beast ::

Misliš obešanke ? Ja tiste se da odkleniti brez problemov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Ugibam: univerzalni ključi ?

Pyr0Beast ::

Nope. Z vstavljanjem tankega kosa pleha med ključavnico in 'obročkom' s čimer se razmakne zatič ki drži vse skupaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tony1 ::

:8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927212 (5604) GupeM
»

Najboljš zaščita prot kraji pecikla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13945505 (33248) Daliborg
»

Iskanje ukradenega kolesa po malih oglasih

Oddelek: Na cesti
3610526 (6630) Kaj
»

Nakup PIAGGIO CIAO - pomoč

Oddelek: Na cesti
449379 (7128) PoStrah
»

KAKO vam je bilo ukradeno kolo?

Oddelek: Loža
254891 (4103) SmoKey

Več podobnih tem