» »

Nakup PIAGGIO CIAO - pomoč

Nakup PIAGGIO CIAO - pomoč

LJ4L ::

Pozdravljeni!

Kot že naslov pove se zanimam za nakup piaggio ciaota. Na kaj moram pri nakupu paziti? Malo sem gledal na avto.net in poklical naokoli. Menim se z lastnikom tega: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=763... Mi lahko prosim poveste svoja mnenja? Vem da se ˝na uč˝ bolj težko pove kakšen je ampak me vseeno zanima. Hvala za odgovore in lep pozdrav.

LJ4L ::

Če vprašanje ne spada med teme Na cesti temo prosim premaknite ali pa me opozorite. Hvala.

;-) ::

Na uc je to se en precenjen ciao, jas sem ga kupo za 70eur podobnega, na fb imas skupino slovenski tuning koticek pa ga bos dobo za okol 100€ komot.

Brez variomata dvomim da gre toliko kot pise razen po klancu navzdol. Vsak tud najmanjsinklanec lahko odmislis, pa da ne kupujes ciaota ker nerabis celade in izpita-rabis pa se kako ;)

LJ4L ::

Lastnik mi je povedal, da ima športni auspuh in da ga je kupu za 400€ tako da ne vem. Bom pa preveril na fb strani. Hvala in LP.
P.S Kako to misliš da rabim čelado in izpit??? Meni so vsi povedali da ne rabim.

MilanP ::

400 ni noben ciao vredn za to ti more dt vespo

LJ4L ::

Hehe vespe glih nebi kupvou, ampak vseeno hvala :D Menda so se novi prodajal za 1000€ ne vem no men se 300€ zdi še zmer zdi "jeftino" za takole stvar. Sem pogledal na tisto fb stran in nič samo gume in skuterji. LP.

;-) ::

No tak izpuh lahko kupi lastnik od mene za 40 pa ga proda takim trotlom kot je on ce je dal res 400 pa mu jih rihtam do penzije pa ma oba bogata.

Napisi tam da kupis caota, jas sem ze dvakrat in obakrat dobo delujocega enkrat za 70eur in enkrat za 90eur. Mores vedet da to so 20let stari mopedi za katere nima nobeden papirjev in jih ne mores registrirat...po tovarniskih podatkih pa grejo preko 45 in ne samo 25 kot pravijo prodajalci.

LJ4L ::

OJLA!
Sem zdele napisou na njihovo stran pa da vidimo :D Menda ima papirje in ga ni treba registrirat. Na avto.net so z litkami samo od 300 EUR naprej tako da res ne vem. Glede na to da je barvan letos se mi zdi cena OK ampak upoštevam tudi vaše mnenje in bom še malo iskal naprej, če pa ne najdem "ponudbe ki bi me pritegnila" bom pa uzel tega. Sej danes mi ga pripelje pokazat pa ga še ne bom kupil. O stanju v živo vam pa še napišem. Res hvala za odgovore in LP.

heero ::

jaz imam doma bravo je ista masina kot ciao pazi ce nima variomata ne bos mogu potegnit v klanec.izpita pa nerabis so me policaji ze enkrat ustavli so samo papirje rabli.na motorju pazi da drzi na minimumu vsaj 1 minuto(hladen in vroc)ce crkne je nekaj narobe,ce je kaj mastno okoli masine daj roko ko deluje tam kjer se avspuh da natakne na cilinder da ce pusca zrak(malo je vredu),odvij svecko in poglej kaksne je barve mora biti svetlo rjava lahko je tudi cista (bela) nesme pa biti crna,preglej bremze prednje zadnje ce dobro primejo in ce ima luft gume.in to ki pise da pride do 55-60(40 do 45 je original) pazi da ni predelan vprasaj ga ce ni kasen kit dal gor ali kaj brusil ce je bos imel non stop probleme z njim

mislim da 319 evrov ni neka pretirana cena probaj znizat do 290.

upam da je kaj pomagalo to moje nakladanje

in ce bos imel moznost izmerit premer cilindra je 38,2 mm (izmeris z kjunastim merilom (šubler))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

LJ4L ::

Živjo!
RES hvala za odgovor ker mi ful pomaga. Pa gremo od spodaj navzgor:D: to merjenje ne vem kako izgleda ampak OK, res si mi pomagal, cena je 310EUR (zame :)), gor ni dajal kitov le športni auspuh, kaj piše 55-60??? lufta v gumah nima, zavore so OK, svečko pa bom preveril, lahko ponoviš ta stavek:ce je kaj mastno okoli masine daj roko ko deluje tam kjer se avspuh da natakne na cilinder da ce pusca zrak(malo je vredu) ker ga ne razumem, je bil prižgan nekaj minutk in je lepo delou bom pa probal še min. hitrost, papirje ima (menda), variomata nima AMPAK vseeno lepo gre v klanec??? (WEIRD). Kako se ti obnese bravo (za kaj ga uporabljaš)? Mimogrede pa na FB strani nič :( Še enkrat hvala za odgovore in LP.

heero ::



-tako..mastno nesme biti na teh mestih kjer je oznaceno z rdeco in tisti kazalec kaze proti svecki
-to kar je z modro pa je.tam se natakne avspuh zatisne se z objemko in tam zna pihat zrak vn ne mislit da je nekaj narobe z njim samo ti nebo sel kot mora(lahko piha malo)

-55-60 km/h samo z avspuhom nevrjemem jaz imam na svojem avspuh sito plus in mi gre skoraj isto kot original samo zvok je drugacen

- ce nima variomata je pa drag za 310EUR ce bi imel variomat bi bila ta cena primerna variomat ti dosti pomeni v klancih(pocakaj se nekaj casa mogoce pride kasen boljsi za ta denar)

-jaz imam bravo samo za na delo in za se vozit po mestu nic posebnega. masina je ista samo meni je lepsi

LP.

ce imas se kaksno vprasanje vprasaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

Hayabusa ::

Če se misliš z njim voziti nad 25 kmh pričakuj težave s strani modrijanov.

heero ::

Hayabusa : ma ne ze spet zaceti prepir okoli registracije ki sploh ni potrebna jaz ze vozim ze nekaj casa z motorjem ki ni registriran niti nimam celade enkrat so me ustavili in so od mene iskali samo papirje da ni ukraden in to je to drugace skoraj vsak daj jih videvam pes ali avtom pa mi nobeden nic ne rece.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

Hayabusa ::

Ko te bodo dohiteli z avtom pri 50 kmh boš drugače govoril.

heero ::

jaz niti ne vozim toliko ker po mestu na vsake par metrov moram bremzat baba pride z enega ovinka pa drzga z drugega jaz vozim okoli 30-40 km/h nimam stevca tako da govorim po obcutku

LJ4L ::

KUPIL SEM GA!
Ja točno to! Sedaj je lepo v kleti, v njem pa že moj bencin. Kdo od Modrijanov mi bo pa težil? Rok Švab, Blaž Švab, Franjo Oset ali Peter Oset? Nisem vedel da so proti kolesom s pomožnim motorjem :D. Jutri pa PRVA vožnja na mojem prvem Ciaotu. Hehe komaj čakam. Lep pozdrav vsem (tudi Modrijanom)!

mihec87 ::

Ne bit preglasn okol modrijanov da nebo iz :D->:'(

heero ::

cestitam.je pa res kaj je rekel mihec87 lahko te dobi kaksen policaj ki ima slab dan in ti vzame motor(ne skrbet sanse da ti vzamejo so majhne).pazi pa po mokrem asfaltu je mocen motor zna gdaj v ovinkih zadriftat.

lp. srecno

LJ4L ::

Pozdravljeni!
Bom poskrbel da bo še zmer :D hehe
@heero Po mokrem asfaltu ne bom divjal (ker itak neki ne bom vozu 40-45 ampak 10-30). Počasi se daleč pride! Res hvala vsem za odgovore in LP.

Aja še to. Pozabil sem napisat, da razmišljam o nakupu ogledala in me zanima a to sploh rabim. Na bolhi sem gledal pa tudi košare - kaj priporočate? Naj dam gor števec? LP

LJ4L ::

Prva vožnja je billa odlična! Lepo potegne, udobna vožnja in skratka UŽITEK. Je pa edina stvar, ki mi ni všeč tačka - s prijateljem sva očitno pregrobo potegnila Ciaota nazaj in se je to zgodilo. Bom poklical prodajalca. LP vsem!

heero ::

hahah ogledalo ogledala ne rabis razen ce ne bos gledal zenske od odzadaj
stevec tako al tako ne kaze tocno ti bo kazalec skakal ali pa kazal napacno (ti ne rabi)
namesto kosare si kupi kovcek

tacko pa zamenjaj ti ne preostane nic drugega ali pa zamenjaj vzmet ce ti je pocila

LJ4L ::

Živjo!
Ogledala nisem imel namen uporabljat za to, ampak dober predlog :D. Kupil pa bi ta števec: http://www.conrad.si/Stevec-za-kolo-Sig... Kaj mislite? kovčki mi neki niso všeč sej je to kolo ampak bom pogledal. Tačko oz. centralno stojalo bom pa zamenjal z novim. Še eno vprašanje - katero ključavnico priporočate? http://www.conrad.si/Kljucavnica-za-kol... (2 cm debela, klasična) ali pa http://www.conrad.si/Kljucavnica-z-alar... (1 cm debela, z alarmom)?
Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Hayabusa ::

Oba sta šrot, v kmetijski trgovini kupi pol metra debele verige (masa par kg) + neka spodobna žabica ključavnica oz glej verige od podjetja "Kryptonite".Oni načeloma vedo, kaj prodajajo in zakaj (da ni popoln šrot).

kar ima mv je bolj ena srednja žalost:
http://www.mimovrste.com/katalog/2891/m...

malo bolj resne:
http://www.amazon.com/gp/top-rated/spor...

taboljš' roba:
http://www.kryptonitelock.com/Pages/Pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

LJ4L ::

Živjo!
Če prav razumem šrot pomeni sranje??? OK mi lahko bolj natančno poveš zakaj te ključavnice niso dobre? Ker se mi zdi da za 25EUR = 2cm fajn. Nisem sigurn. So ključavnice z alarmom učinkovite? Hvala za odgovore in LP.

einstein :P ::

"oz glej verige od podjetja "Kryptonite".Oni načeloma vedo, kaj prodajajo in zakaj (da ni popoln šrot)."

:))









S fleksarco prideš čez zajlo v delčku sekunde (lastne izkušnje, vendar ne nelegalne, seveda ;)), za u-lock bi največ par sekund rabil.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

heero ::

ma kupi navadno zajlo za kolesa (5€) in privezi motor za kaksno ograjo (zadnje kolo + ogrodje in ograja).kdo bi se ukradel ciaota nobeden ne bo trgal tiste zajlice 5 min z navadnimi klesci
stevec ti nerabi razen ce ga prav hoces nevrjamem da ti bo kazal tocno


lp.

einstein :P ::

"5 min z navadnimi klesci"

pol minute največ za zajlo za 5EUR. (ne kupujte zajle, ker se lahko z navadnimi kleščami postopoma precvikajo žičke iz katerih je zajla in tako lahko hitro prerežeš celo zajlo).
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

LJ4L ::

Živjo!
Hayabusa je dobro mislil, saj veliko ljudi govori o kvliteti teh ključavnic v pozitivnem smislu. Einstein hvala ti za videe! heero: kako zajlo za kolesa? Lahko daš slikico? Če je res močna bom verjetno dal tisto na zadnje kolo, tisto z alarmom pa na sprednje (samo za zvok). :) LP vsem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LJ4L ()

heero ::

imas v merkatorju imas merkur http://www.mimovrste.com/artikel/382072... nekaj podobnega temu le da je bolj poceni.tiste kjucavnice po 50€ je brezveze kupovat ker je ta kjucavnica vredna eno tretjino mopeda

Hayabusa ::

Koliko ljudi hodi okoli s kantico tekočega dušika&kladivom in 0.5 m dolgimi kleščami ?
V zadnjem videu si je avtov izdatno pomagal s tlemi, kamor je uprl en del škarij (poglej si, kako jih je ukrivil).

Modela Evolution 2000 U- Lock ni več v prodaji (od 2004 dalje), vsem kupcem so ponudili free zamenjavo ključavnice.
http://citybikes.com/articles/kryptonit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

LJ4L ::

1. Predvidevam da je take ki niso obdane s plastiko res lahko precvikat - žička na žičko :)
2. Verjetno ne veliko, ampak se najdejo taki ki lepo pridejo s kleščami pa ..... crack

Torej kaj naj izberem? Očitno mora met uno plastiko okol??? Bom pogledal v šparu danes :)

Hvala vam za odgovore in lep pozdrav.

LJ4L ::

Pozdravljeni!
Tačko bom naročil (http://www.frcomoto.si/index.php?route=.... Včeraj pa sam opazil, da ko ciao stoji na mestu po pribl. 10 sekundah ugasne??? Ali kdo ve zakaj? Lastnik pravi da je treba štandgas naštelat - ne vem kako. Ciao super teče in lepo potegne edino to. Mi lahko prosim pomagate? LP

MatVZ ::

Ne kupuj v frcomoto trgovini. majo slabe dele vecinoma iz srbije

heero ::

nastelas z tistim vijakom ki je na sredini karburatorja z vzmetjo (drugega ni) premikas za pol obrata levo ali desno dokler ni vredu ce se ugasne obrni v nasprotno smer (malo) prizges in naprej stelas in se to (ce odvijas povecujes pretok in gre gas navzgor)

jaz imam dobre izkusnje pri frcomoto.jaz sem narocu L-bat in sem zadovoljen.

štelas seveda z prizganim motorjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

LJ4L ::

MatVZ je izjavil:

Ne kupuj v frcomoto trgovini. majo slabe dele vecinoma iz srbije

Vse je možno. Vem samo, da ni na zalogi. Lahko kje drugje naročim?

@heero kje pa pridem do tega? Če odstranim zgornjo plastiko ali kako drugače?

heero ::

ce si kje na primorski je v trstu trgovina motocarlie,ali pa poglej na bolhi

ostranis zgornjo in tiste z strani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

LJ4L ::

Jst sem malo višje - v Ljubljani :D Tako da bom še malo pogledal na bolhi ampak ne najdem novih :| samo rabljene. Hvala za odgovor in LP. Poročam o uspehu :)

heero ::

lahko izumis kaj doma popravi to ki imas gor ker to ni tako lahko zamenjat so tiste varovalke ki drzijo vse skupaj jih je tezko pobrat dol

Lp

LJ4L ::

Bom vprašal od mojega sošolca fotra ker je mehanik BMW. Vam poročam. V ponedeljek verjetno pridejo ključavnice. Lep pozdrav!

LJ4L ::

Ključavnici sta prišli danes - 1. z alarmom je super, saj je alarm RES glasen in 2. je pa tako debela da se vsak ki nima PRO klešč userje :) Vam priložim slike, ko bom lahko. LP

LJ4L ::

Leto in pol z mojim Ciaotom :) in sem začel razmišlat, ker mi je pred kratkim en ponudil prenovlen Sito auspuh za 15EUR.. a bi blo fajn dat nov izpuh gor.. no in malo gledam (tistega ne bi ravno vzel ker je 1rabljen 2ni sito+) tole zadevo Kaj pravite? Kaj ubistvu se sploh pridobi s tole zadevo?
LP from LJ

hojnikb ::

Zakaj bi kej pridobival ?
čez 25KM/h si takoj v prekršku.
#brezpodpisa

heero ::

z tem pridobis le pozornost in vecjo sanso da te policaji ustavljajo in zasezejo motor

da bi pridobil kaj vec od zvoka na tem avspuhu bi moral predelat motor kit gor + karburator in potem avspuh

LJ4L ::

Ok hvala vama. Bo ostal kr originaln gor.
LP from LJ

PoStrah ::

glede na to da imaš leto in pol ciao-ta in to v ljubljani me zanima kakšno ključavnico uporabljaš in kakšne so tvoje navade, ga kdaj prikleneš ponoči zunaj, ga prikleneš na stojala za kolesa ali stebre od luči itd.

me zanima ker me folk ful straši. sem nabavil ciaota pred tednom in sem šel kupovat verigo k specializiranemu prodajalcu in mi je reku da nobena veriga ki jo on prodaja ni dovolj močna za ciao-ta, ker jih kradejo ko srake.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljš zaščita prot kraji pecikla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13945439 (33182) Daliborg
»

PIaggio ciao in ustreznost za vožnjo brez vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
3920201 (9379) konspirator
»

Piaggio Ciao

Oddelek: Na cesti
182742 (2273) melvooss
»

piaggio ciao (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12812389 (9932) nej kralj
»

Piaggio bravo

Oddelek: Na cesti
73991 (3853) terumo12

Več podobnih tem