» »

Nakup na dx.com

Nakup na dx.com

solatjek ::

Zanima me, za kakšno robo gre na tej strani. Večino izdelkov, katerih sem pregledal, pri komentarjih piše, da niso original, ampak kopije originala. Gre to za enako funkcionalne izdelke, ali je kvaliteta bolj dvomljiva? Ima kdo kakšne izkušnje? Kot drugo se mi pa poraja vprašanje, če kje pri nas kupim kakšen izdelek, kako naj vem, da nisem za veliko denarja kupil ceneni ponaredek, ki ga je nekdo nabavil na DX?

Hvala vnaprej za vse nasvete in oizkušnje.

LP
Matjaž

shadeX ::

Večino izdelkov, katerih sem pregledal, pri komentarjih piše, da niso original,


Res je. To je fake kitajska roba.


Gre to za enako funkcionalne izdelke, ali je kvaliteta bolj dvomljiva?


Po mojih izkušnjah (dobljene stvari od kitajcev nasplošno) so te zadeve funkcionalne. Sicer pa je tudi tvoj GSM ki ga trenutno imaš narejen na kitajskem pa najbrž še vedno dela ? :)

Kot drugo se mi pa poraja vprašanje, če kje pri nas kupim kakšen izdelek, kako naj vem, da nisem za veliko denarja kupil ceneni ponaredek, ki ga je nekdo nabavil na DX?


Ga pač preveriš na omenjeni strani. Druga stvar je poznavanje izdelka ki ga kupiš. Za primer: Če bo nekdo prodajal fake Samsung bom takoj vedel ali je ponaredek ali ne. Če bo pa nekdo prodajal fake hlače od dolce gabanna pa tega ne bom vedel ker nisem poznavalec. (razen če ne bojo hlače absurdno poceni).

Sicer pa sem preko DX končal kupovati 2 leti nazaj. Podražali so se ogromno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mihor ::

shadeX je izjavil:

Sicer pa sem preko DX končal kupovati 2 leti nazaj. Podražali so se ogromno.


Niso več najbolj poceni, drži, vendar za razne malenkosti so čisto OK. Tudi pošiljke hodijo dlje časa - tudi mesec in pol jih čakaš. Imajo pa dober customer support, zadnjič so mi dokaj hitro poslali zamenjavo za DVI kabel, ki je bil skvarjen.

Noddy ::

shadeX je izjavil:

Sicer pa sem preko DX končal kupovati 2 leti nazaj. Podražali so se ogromno.



Čist tko za info kaj je potem dobra alternativa?

Sam imam čist ok izkušnje pri njih.
Če gre za dražjo stvar potem poiščem tudi ocene izdelka, še posebej preberem tiste kritične.
Dostava te zna včasih presenetit. Odvisno od tega kaj in kdaj (novo leto,...) kupuješ.
Recimo zadnjo pošiljko sem dobil v dveh tednih, ena starejša je pa hodila 2 meseca.

shadeX ::

Dostava pošiljk je s kitajske odvisna. Ene res hodijo 14dni, druge pa po 2 ali več mesecev. Se mi je enkrat že zgodilo da je zadeva prišla po pol leta ( pozabil na njo ). To sploh nima veze od katerga kitajca naročuješ. Ko on pošlje , je vse v rokah poštnih uslužbencev.

Alternative? Hmm, ja ti najbrž iščeš prav trgovine? Poglej FocalPrice sam dvomim da so kaj bolj cenejši. Ker jaz recimo kupujem preko ebay..itd.

mihor ::

Noddy je izjavil:

Čist tko za info kaj je potem dobra alternativa?


Mislim, da je to ebay.

ismon1 ::

Imam dobre izkušnje z dx le kakor že napisano, pošiljanje traja dolgo. Sedaj sem prešel na Aliexpress-je v bistvu kitajski ebay, kjer so različni trgovci gor in imam super izkušnje z njimi. Dobil sem isto stvar kot na ebayu, samo 30% ceneje. Seveda sta bili obe stvari kitajski.
Glede kitajski strani: prav na Aliexpresu je žena gledala iste cunje kot jih majo v HM-ju, naročila je torbico za 6,57€, ki je prišla z etiketo MANGO gor in ceno 29,99€...
Kupujem tudi na ebayu, je tudi super. Dobil sem daljinsko zaklepanje za avto za 10€ in dela kot urca. Pri nas so na bolhi 30€, drugače pa več (itak kitajsko vse).

Noddy ::

Thx za odgovore.
Saj ebay je bil že sedaj tudi pri meni v igri, so pa cene včasih tam tam glede na DX.

solatjek ::

Imam težavo s plačilom na dx.com. Odprl sem PayPal račun, preko UPN nakazal znesek na račun tako da imam stanje 28,88 dolarjev. Sedaj sem želel plačati nakup in mi pri potrditvi izpiše

We're sorry, but we can't send your payment right now


Return to merchant and try a different payment method
We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available).

Znesek, ki bi ga naj plačal je 28,01 dolarja. Kje je finta, da ne morem plačati? Vise trenutno še nimam povezane s paypalom, ker kartice fizično še nisem dobil.

Prosim pomoč.

Hvala in lp
Matjaž

solatjek ::

Sedaj sem ugotovil, da verjetno ne gre, ker nisem verificiran, kako se pa verificiram, brez da vnesem VISA kartico?

LP
Matjaž

MIHAc27 ::

Verificiran nima veze. Jaz zelo dolgo nisem bil, pa sem vse normalno plačeval.

Čudno, ker denarja imaš dovolj. Mogoče probaš ponovno danes, ali pa iz drugega brskalnika.
Če gre za več kot 1 izdelek...probaj naročilo razbiti, da bo manjši znesek.

solatjek ::

Evo, danes je pa šlo skozi, tako da ne vem kaj je bilo narobe, naredil sem pa popolnoma enako kot včeraj.

Hvala in lp
Matjaž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay prevara?

Oddelek: Informacijska varnost
294485 (1879) SmeskoSnezak
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052318031 (63116) Karen
»

Strgan kabel????

Oddelek: Pomoč in nasveti
203825 (3071) sosed
»

Deal Extreme - zamuja

Oddelek: Loža
273916 (2918) borisk
»

Ko nekaj kupiš preko pay pal in zadeve ne dobiš!!!!???

Oddelek: Loža
282953 (2271) Dragi

Več podobnih tem