» »

Overburning?????

Overburning?????

YiMMi ::

Zanima me ce je res ...To sem slisal da
ce overburnas cd...da se ti lahko pokvari pecka...Je to res ?Se je komu ze to zgodilo?
Mam TEACA 4x4x32
Do zdaj sem najvec overburnal cd do 659MB !!!!
Zdaj pa sploh vec ne upam ....:O:O

Predator ::

ja lahko se ti premakne snemalna glava, pri čemer za to poškodbo menda garancija ne velja; aja s ricohom sem na cd spravil 660mb/705mb samo se mi zdej neumno zdi tvegat pečko za 5mb oz 30sit kot je tak cd ponavadi dražji; ne splača se overburnat

Horhe ::

Ma valda se splaca overburnat...jz mam plextorja pa sm jih ze tok prepeku pa vse normalno dela, pa se nism slisu da bi se kaksen cdr unico...no ja...vsak nej po svoje dela....
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

Kekec ::

Na netu je dost strani z informaciji koliko lahko določen medij overburnas, jst sem se veckrat pretiraval pa se nisem unicil pekaca, razn cd ni bil cist tak kot bi moral bit!

Senitel ::

Pa pismo no a bi lahko dajal teme tja kot spadajo?

YiMMi ::

Ja kateri cd-ji pa so najboljsi za overburning....Al je to predvsem odvisno od pekaca....Nekje sem prebral da lahko najvec overburnas do 40MB....To je pomoje ze tvegano?
Zakaj to sploh dopuscajo ce ti pol pecka crkne....;((;((

JLP ::

Ene par MB ni problem overburnat. Je zlo koristno na primer pr DivX ;) filmih.
Če pa ornk preveč pretiravaš pol pa lohka pokvariš pkač.
Live long and prosper!

smuk ::

Jaz mam tudi tega pekaca kot jim, pa sem ze velikokrat overburnal, pa stranskih ucinkov se nisem zasledil. Pomoje pa ti tudi pekac ne more kar tako crknik, ker si pac zapeko 10 mega vec. :))

Mate ::

A je ze komu kdaj kasen pekac resno crknu? V nerotu je sicer obvestilo.. samo sm ze overburnal z vec cdri pa se vsi delajo..

krneki ::

Na 650 CD (traxdata gold) mi zmeri uspešno rata spravt gor 670MB. Na Traxdata 80min mi je pa enkrat tud 714MB uspel. Sicer mi je pa parkrat uspel uničt CD, ker sm ga preveč nateru ampak, da mi bi CD-RW odpovedu....pa ne >:D

||_^_|| ::

kako pa to overburnas?

krneki ::

Recimo z Nero-tom (zveza peqov priporoča:D). CD mora biti posnet v enem sessionu in Disc-at-once načinu. V preferences morš naštimat, pri expert features, opcijo overburnanja in to je to. Aja, nekateri pekači tega ne podpirajo.

YiMMi ::

:D:D:D
Naj zivi overburning!!!!!
Em se dans glih enega speko 667MB...
To resnicno prav pride 17MB....Jaz bom kar overburnal sam nebom pretiraval ....
Tolk kolk je priporoceno v Nerotu...in nic vec!!!!:):)
ce bo pa crknu bo pac crkno ..Sam problem je da ti pol ne priznajo garancije ce ugotovijo da si overburno....;(EEEmmmmmm!!!!!

miranpozar ::

Naj mi kateri od "majstrov" prosim lepo razloži, kako bodo na skurjenem rekorderju ugotovili, da si overburnal? Lepo vas prosim! Haha!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

YiMMi ::

Pozar vsi na forumu nismo tako pametni kot ti!!!:|:|

Em tipicno po primorsko....Mone!!!!!!:'(:'(:'(

Poleg tega ce se ti zdi tema butasta jo pac preskoci
ne pa da prides noter z takim(ces kao da si Mr IQ)
in se delas norca....Raspizdo si me ze takrat ko smo
debatirali o Klemnu....Aja pa se tvoj page :::SUX:::
:(:(
Raje tisti link skrij ..al pa daj gor kaj pametnega,Ce si ze tako pameten...ko sem ga gledal sem dobo obcutek kot da bi bral kake penzionisticne cajtnge...E..pa brez zamere!!!

kockish ::

Koliko lahko cd overburnas je odvisno od vrste cdja... Z nekaterimi programi lahko ugotovis tocno mejo, npr. Feurio!

YiMMi ::

mas link do strani kjer bi ga lahko dobil????:D:D

miranpozar ::

jim, calm down! Kar sem hotel povedat je očitno (tako kot v primeru Klemna) za nekatere "beyond their IQ" kot si tudi sam ugotovil! :D

Tema se mi sploh ne zdi butasta, hotel sem samo folk razsvetliti, da gre za to, da če prineseš na servis pokvarjeno CDRW enoto, tam ne morejo ugotoviti, da si jo skuril zaradi overburnanja! Zato je strah, da garancija ne bo uveljavljena - odveč!

Kar se pa moje strani tiče, je v pripravi... že dolgo časa... ker sem pač preveč len. In jebiga, link imaš tukaj spodaj zopet, če pa ti ni všeč, naredi kot si meni sam svetoval... preskoči ga, pametnjakovič!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Han ::

Feurio! dobiš tu, InstantCD pa tu. Slednji ima, če se prav spomnim, tudi možnost ugotavljanja kapacitete plošče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD overburning

Oddelek: Programska oprema
71458 (1286) Quikee
»

Over-Burn

Oddelek: Pomoč in nasveti
81088 (967) BaRtMaN
»

OVerburn

Oddelek: Strojna oprema
121467 (1131) piek
»

AUDIO CD "praska"

Oddelek: Pomoč in nasveti
8933 (764) Jaxx
»

Katere CD-RW ploščke?

Oddelek: Kaj kupiti
161465 (1247) Red_Mamba

Več podobnih tem