» »

Mnogoženstvo

Mnogoženstvo

1
2
3 4 5

Utk ::

Če govoriš o krščanski cerkvi bi bilo to zelo čudno. Zakaj bi se poračal cerkveno z eno, civilno pa z drugo, če je to v nasprotju s cerkveno poroko? Pol se itak ne rabiš, si na istem.

Invictus ::

Krščanska poroka ni zakonsko veljavna ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

Se pravi, se, semanticno gledano, lahko porocis z dvema. :>

m0LN4r ::

Ok vsi govorite o muslimanih pa krščanih blabla...

Kaj pa če enostavno nisi veren? Pa hočeš imet dve, pa oni dve tudi tebe?
Živiš pač na koruzi.

Mogoče pa se preseliš v neko državo, kjer je to mogoče in se tam poročiš?
Je kaka taka država?

Mislim, če se lahko poročajo med sabo pedri pa lezbike pa črnci z belci, zakaj nebi smel imet dve ženi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nejcek74 ::

Ker ti reakcionarna zakonodaja tega ne dovoli. Prav tista, ki poroko omejuje na zvezo moskega in zenske. Zakaj je tako, pa vedo tisti volilci, ki zagotavljajo zmago tovrnstnim zakonodajalcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

RobertDev ::

Noben ne sme imet 2 ker jih lahko zmanjka, eni še 1 težko dobijo. Kaj pa vam daje pravico, da jih bi imeli več?!

PaX_MaN ::

To, da zgledamo kot Adonis.

jype ::

RobertDev> Kaj pa vam daje pravico, da jih bi imeli več?!

Njihovo soglasje.

Aston_11 ::

Posledica cerkvene doktrine, da smeš napičiti le enega partnerja v življenju, obveznosti se pa zlasti člani RKC dosledno držijo, zaradi česar med njimi ni prestopnikov, kršiteljev, kriminalcev, alkoholikov in narkomanov. Imajo sicer spoved, ki pa je nepotrebno, ker itak ničesar nikoli nikakor ne kršijo. Poželenja po nepartnerju ne poznajo, zaradi česar je logično, da KZ prepoveduje dvojno zakonsko zvezo. Ni pa smotrno. Če se folku sprdne živeti v dveh+, pač naj živijo. Smo pa spet pri popolnoma enaki diskriminaciji kot pri gejih. Cerkev kriva FTW.

[D]emon ::

Noben ti zakonsko ne prepoveduje da zivis z vecimi partnerji. Dedno pravo je pa tako kot je ze lep cas. Pa naredte parado, pa zahtevejte pravice, pa tko. :))

Srsly, though. Sej je tumpast. In je tud marsiker konc prava potreben konkretne prevetritve.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

[D]emon> Pa naredte parado, pa zahtevejte pravice, pa tko.

Ja, podpiram. Diskriminacija, ne glede na to kako malo vas je, je prepovedana z ustavo.

[D]emon ::

Zahtevat pravice vsekakor. Kot sem rekel, prenekateri del pravnega sistema potrebuje konkretno prevetritev in posodobitev. :) Solatkota sem hecal predvsem glede semantike. :)) (grdi grdi Demon :P)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Vajenc ::

jype je izjavil:

[D]emon> Pa naredte parado, pa zahtevejte pravice, pa tko.

Ja, podpiram. Diskriminacija, ne glede na to kako malo vas je, je prepovedana z ustavo.

Ljudožersvto?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Glugy ::

Ustava predpisuje enakost med moškim in žensko. Če ima lahko moški več žena bo tudi ženska lahko imela več možev. Sam nekak dvomim da bo kateri moški pristal na to. Ker to je pa kao ful drgač.

Rok Woot ::

Dobesedno isti kurac. Kar se pa ljudužerstva tiče, je pa kot komentar iz vrtca.

Aston_11 ::

Glugy je izjavil:

Ustava predpisuje enakost med moškim in žensko.
Dokler si ne boste posekali korenčkov, ne bomo enaki. Predpisuje pa nekaj drugega.

Rok Woot ::

Sploh ne predpisuje, ampak določa enakopravnost.

Vajenc ::

Rok Woot je izjavil:

Dobesedno isti kurac. Kar se pa ljudužerstva tiče, je pa kot komentar iz vrtca.

Ti si zgleda preskoču ta del vrtca.
*Diskriminacija je prepoveda z ustavo, ljudožersvto pač ne, kar ne pomeni, da je ljudožerstvo predstavljivo, kaj šele dovoljeno.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

francek1 ::

Sam sem kar dosti študiral v tej smeri in prišel do zaključka, da je to v "razvitih" društvih prepovedano zato, ker ima država od take skupnosti dosti manj; potegne manj davkov. Dejansko je taka skupnost dosti manj obremenjujoča za ženske v njej.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Vajenc> Ljudožersvto?

Creutzfeldt%E2%80%93Jakob disease @ Wikipedia in Kuru %28disease%29 @ Wikipedia sta običajno dovolj, da se ljudje odpovedo človeškemu mesu, so pa tudi drugi sanitarni razlogi, da je uživanje človeškega mesa odsvetovano.

Glugy> Ustava predpisuje enakost med moškim in žensko. Če ima lahko moški več žena bo tudi ženska lahko imela več možev. Sam nekak dvomim da bo kateri moški pristal na to. Ker to je pa kao ful drgač.

Žal mi je, jaz ne vidim bistvene razlike. V resnici se mi zdi verjetneje, da bi spoznal moškega, ki bi zadostil mojim kriterijem, kot še kakšno žensko. Že trenutna partnerka velja za totalno čudno.

Buggy ::

problematika potencialnega mnogozenstva, potesiti svoj custveni oz. sexualni manjko ali pa zgolj praznino v tem, da dozivljas frustracije iz otrostva in potrebujes neko odobravanje in potrditve v intimnem okojlu vec kot ene osebe s tem, da si tako custveno nestabilen, da bi znal emocije ter svoj cas osredotociti zgolj na eno ljubljeno osebo.
Prijetno privzeto in zelo psiholosko dodelano bistvo problematike takega cloveka je bilo se med mnogo drugimi sporocili zelo lepo podano v filmu od Kustorice - Arizona Dream.

...zal ni na YT vec clipov iz filma...tisti, ki je gldal to umetnino mu je jasno o cem govorim.

Rok Woot ::

Vajenc je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Dobesedno isti kurac. Kar se pa ljudužerstva tiče, je pa kot komentar iz vrtca.

Ti si zgleda preskoču ta del vrtca.
*Diskriminacija je prepoveda z ustavo, ljudožersvto pač ne, kar ne pomeni, da je ljudožerstvo predstavljivo, kaj šele dovoljeno.


Iz besedne zveze "Kar se pa" je razvidno, kateri del komentarja se nanaša nate, kateri pa na prispevek pred mano.

jype ::

Buggy> Prijetno privzeto in zelo psiholosko dodelano bistvo problematike takega cloveka je bilo se med mnogo drugimi sporocili zelo lepo podano v filmu od Kustorice - Arizona Dream.

Samo mentalno zaostali v filmu Kusturice vidijo kritiko poligamije.

(To seveda ni nič bolj res, kot je res, da so vsi, ki jim poligamija ustreza, čustveno prazni ali poškodovani.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Buggy ::

si sploh gldal ali samo spremlal film? Ni govora o poligamiji, zgolj pragmaticen teoretum, ki postavlja osrednji lik pred dolocene prakticne odlocitve o katerih tukaj sanjate in debatirate.

jype ::

Buggy> si sploh gldal ali samo spremlal film? Ni govora o poligamiji, zgolj pragmaticen teoretum, ki postavlja osrednji lik pred dolocene prakticne odlocitve o katerih tukaj sanjate in debatirate.

Ja, na podlagi predpostavk, ki v mnogočem niti približno ne držijo.

Trditi, da imaš lahko resnično rad le eno osebo, je že samo po sebi ene vrste duševna bolezen.

Buggy ::

Trditi, da imaš lahko resnično rad le eno osebo, je že samo po sebi ene vrste duševna bolezen.


to si me pa sedaj razocaral...ravno to problematiko obravnava ta film na se posebaj interesanten nacin. WTF jype, od kdaj pa ti govoris na pamet!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

jype ::

Buggy> posebaj

Posebej. Ja, jo, ampak ti vidiš v zgodbi popolnoma drugačne zaključke kot jaz.

Buggy ::

Posebej. Ja, jo, ampak ti vidiš v zgodbi popolnoma drugačne zaključke kot jaz.


sej ves da me s tem ne prepricas....se pa strinjam da je film vecplasten. Picsso!

jype ::

S čim te ne prepričam? Da nadrealizem drugače interpretiram kot ti? Kdo bi si mislil, ane. Jaz sem v AD videl predvsem letenje, smrt in šibkost in kratkotrajnost medčloveških vezi.

Česar ne sprejmem je kritike poligamije na podlagi osebnih izkušenj in nazorov. Vsak se mora sam odločiti, kakšno življenje mu ustreza in trditi, da je drugačna odločitev od tvoje napačna, ali pa da je z njo kaj narobe, je absurdno.

Poligamija preprosto ni stvar tistih, ki niso v poligamnih zvezah, tako kot se nas nič ne tiče, da si ti doma sredi gozda - pa bi lahko bili zateženi in rekli, da kdor ne živi v mestu, mora na zdravljenje.

Buggy ::

no vidis..jaz sem pa videl moc osebnosti v protagonistu, ki je nacelno navkljub zanimivi situaciji (imeti rad dve "odpiljeni" zenski, ki sta se celo v sorodu in se naceloma strinjajo z odnosom), iskal tisti svoj jaz..skratka odlocitev, ki tudi na koncu ni dala jasno vedeti ali je junak pri tem trpel ali bil samo odresen.
Zakaj mislis da se nekdo (oz vse vpletene osebe) v resnicnem zivljenju ne srecujejo s podobnim custvenim vprasanjem v taki navezi?

Jaz nikogar ne obsojam, ce sem posten sem bil v mladosti ze pred par takimi odocitvami, kjer sem "konvertiral" bivso zensko v prijateljico pa novi zenski to ni cisto ugajalo. Niso to zgolj tvoja custva, igras se se z drugimi...ce pa se s tem strinjajo pa jaz tudi nimam problemov....fuck, celo zelim si, da bi se preselil na ta planet :P

jype ::

Buggy> Niso to zgolj tvoja custva, igras se se z drugimi...

Vsi se vedno igramo z vsemi.

Če imaš dekle, ki ne prenese misli na to, da se imaš fino še s kom drugim, potem se moraš odločiti, kaj ti več pomeni. Za nekatere je odločitev trivialna, za druge pa težka.

Meni je k sreči prihranjena.

Buggy ::

zena mi je rodila dva otroka...seveda je njeno telo napram neki naivni in voljni 20 letnici drugacno...da bi rabil se nek nadomestek poleg zene nakazuje zgolj na moje psihicne motnje, glede sexualnosti, samospostovanja ali pa custvene deformacije. Trenutno smo na vseh podrocjih z otroci vred popolnoma izpoplnjeni!

Igati se s custvi ni ravno nekaj, na kar bi bil ponosen...spet pa ni nekaj kar ne znam biti v dolocenih situcaijah v preepu kot vsak drugi. Ja, ko bos ustvaril #NOV# svet pridem zivet k tebi.

jype ::

Buggy> zena mi je rodila dva otroka...seveda je njeno telo napram neki naivni in voljni 20 letnici drugacno...da bi rabil se nek nadomestek poleg zene nakazuje zgolj na moje psihicne motnje, glede sexualnosti, samospostovanja ali pa custvene deformacije. Trenutno smo na vseh podrocjih z otroci vred popolnoma izpoplnjeni!

Če tvoja žena ne prenese, da uživaš spolnost z 20 letnicami, si boš moral žal prej ali slej priznati, da je to _njena_ psihična motnja.

Buggy> Igati se s custvi ni ravno nekaj, na kar bi bil ponosen...spet pa ni nekaj kar ne znam biti v dolocenih situcaijah v preepu kot vsak drugi. Ja, ko bos ustvaril #NOV# svet pridem zivet k tebi.

Jaz ne ponujam ničesar drugega, kot zgolj hladna dejstva. Jaz lahko spoštujem tvojo odločitev, da sprejmeš ženino ljubosumnost in ji s tem omogočaš, da poteši svoje komplekse, dejstvo pa je, da so še vedno njeni, ne pa tvoji, ali celo kompleksi tistih, ki si dvajsetletnice z veseljem privoščijo, ko je to v očitnem interesu vseh vpletenih.

Tudi jaz bi imel težave s tako obliko odnosov, ker sem tudi jaz odrastel (krščanski) v družbi, ki na te reči gleda popolnoma nenaravno, skozi obscene vzorce pretvarjanja, da spolnost ni nekaj pozitivnega in prijetnega, temveč nujno zlo, potrebno za reprodukcijo - pa to nikakor ne pomeni, da bi ljudi, ki nimajo takšnih težav, označil za psihično motene. Ravno obratno: Promiskuitetna spolnost je tista, ki je naravna.

Buggy ::

jype, kot ponovno prerojen po tvojem pisanju si te res zelim. Menda me ne bos zavrnil?

Vajenc ::

jype, tebe torej ne bi nič motilo, če bi tvojo ob petkih obdeloval 20letnik? Ali bi jo "le" razumel oz. bi ji privoščil in jo gentlemansko zapustil. Če je prvo imaš psihične motje ti ne žena Buggija, če je drugo pa nisi nič posebnega.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> jype, tebe torej ne bi nič motilo, če bi tvojo ob petkih obdeloval 20letnik?

Seveda ne. S kom se ona druži je predvsem njena odločitev, meni je pa skozi leta že dokazala, da so njeni kriteriji na nivoju, ki ga moram spoštovati, ker ji še noben najstnik (razen mene) ni prišel blizu.

Vajenc> Če je prvo imaš psihične motje ti ne žena Buggija

Posesivnost in ljubosumnost vsekakor nista lastnosti zdrave psihe, ne glede na to kako pogosti sta.

Buggy> jype, kot ponovno prerojen po tvojem pisanju si te res zelim. Menda me ne bos zavrnil?

Žal nisi moj tip. Oddaj mali oglas, ziher je kje kdo.

BigWhale ::

Buggy je izjavil:

zena mi je rodila dva otroka...seveda je njeno telo napram neki naivni in voljni 20 letnici drugacno...da bi rabil se nek nadomestek poleg zene nakazuje zgolj na moje psihicne motnje, glede sexualnosti, samospostovanja ali pa custvene deformacije. Trenutno smo na vseh podrocjih z otroci vred popolnoma izpoplnjeni!


Sexualne potrebe ljudi so razlicne in raznolike. Tako kot vsi ne uzivamo v enaki hrani, tako vsi ne uzivamo v enakih oblikah sexa in spolnih praksah.

To, da ti smatras, kot psihicno motnjo, ce bi si zelel se eno drugo zensko, poleg svoje zene, pa precej pove o druzbi. O tem, kaj druzba smatra za moralno sprejemljivo in 'dovoljeno'. Pred iznajdo moderne kontracepcije so bile te norme, vsaj v smislu preprecevanja nezeljenih nosecnosti, se nekako smiselne. Dandanes je pa stvar drugacna.

Veliko ljudi je, ki uziva v sexu z vecimi partnerji, nekateri celo z vecimi hkrati, pa se s svojimi stalnimi partnerji se vedno razumejo in spostujejo. Ni potrebe po tem, da bi se nad taksnim pocetjem zgrazal ali celo obsojal ljudi in jih imel za psihicne bolnike zaradi tega.

m0LN4r ::

In če par čuti nekaj do tretje osebe? To pomeni, da si ženska in moški OBA v zvezi želita osebo "X", ki jima je zelo blizu, da bi imeli kaj več, kot le hoditi na kavo po službi?

Življenje v tri: kosila, park, doživetja, dogodivščine, veselje, žalost, če rabiš pomoč imaš dva ki ti pomagata. Imaš več mnenj o neki stvari itd.

Pač omenjam zato, ker vsi mislite, da trozvezo hoče moški. NI RES. Lahko si želita oba in imata poleg tega, da imata sebe rada mogoče še eno drugo skupno osebo. Ovira jih pa družba, pritistki in pravno sranje.

Ženske si tudi, kr pogosto želijo še kako žensko v zvezi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

noraguta ::

Buggy je izjavil:

zena mi je rodila dva otroka...seveda je njeno telo napram neki naivni in voljni 20 letnici drugacno...da bi rabil se nek nadomestek poleg zene nakazuje zgolj na moje psihicne motnje, glede sexualnosti, samospostovanja ali pa custvene deformacije. Trenutno smo na vseh podrocjih z otroci vred popolnoma izpoplnjeni!

Igati se s custvi ni ravno nekaj, na kar bi bil ponosen...spet pa ni nekaj kar ne znam biti v dolocenih situcaijah v preepu kot vsak drugi. Ja, ko bos ustvaril #NOV# svet pridem zivet k tebi.

saj je super da imaš ženo in te ne rajca nič drugega, po mojem mnenju nisi moten. nevem pa zakaj. bi se tebe tikalo, da sem jaz moten. pač nisem podlegel privzgojenim "čustvom". Ki bazirajo v svoji romantičnosti nekje pri mladem Woerterju. Nevem zakaj bi bil ravno ta zmedenec merilo dojemanja sveta.

Debata o muslimanih, mormonih, etc.. je pa mimo. to smo sedaj smo. nobena ni bila kupljena za kamelo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

vostok_1 ::

Koliko odraslih otrok v tej temi.

Ne, dejansko me ne bi motlo, če bi punco obdelovala dva črnca...pod pogojem, da je cool about it. Motilo bi me takoj tisti trenutek, ko bi me zaradi njenih fantazij/potreb/whatever zanemarila ali se ne držala dogovora zveze (takšne ali drugačne) ali me s svojim neodgovornim obnašanjem spravla v težave.

Sicer pa je jype že nekaj časa to razlagal. Sam poštekat ni enostavno...smo tako kondicionirani iz otroštva, da sploh ne vidimo čez svoj prag. Z izkušnjami in pravilno mentaliteto se da to spremenit. Je pa težko ja.

Nedavno, sem ponovno poskusil najti FF. Bil sem ji všeč, ampak me je zavrnila, ker se ji je zdelo nespodobno, kljub temu da sem na zelo spodoben način vprašal, no vsaj tak občutek sem imel. Tko je če živiš v državi s sami kmetavzarji. Pa ne da je ona bila ena od teh, zgoj pritisk je prevelik...da bi si to privoščila.

Glugy ::

Veš kaj sam zato ker ima folk neki samospoštovanja pr seb še ne pomen da živimo v državi "kmetavzarjev" kot ti temu praviš. Pač ji je pod častjo da bi šla v to. Če hočš države kjer ma folk manj samospoštovanja potem pa kar v ZDA ipd države.
Pa še nekaj, tud če si ji bil všeč to še ne pomen da si ji bil všeč kot potencialni FF ampak simpatičen kot potencialni fant ki bi ji bil zvest. Je vlka razlika to. Men je pa všeč da ma punca samospoštovanje. To ma veliko vrednost. Nizkotne dekline me pač odbijajo. Ker če je teb FF bo kamot še komu drugmu. A ni lih fora seksa da se počutš da si neki posebnga osebi? Nevem no men je lih to cel point tega. Če se pa seksata zarad seksa ne zarad tega k sta si neki posebnga pol pa res brezveze. Ti ne morš bit enmu neki posebnga če te on lahko z tako lahkoto nadomesti. Ti ji moraš bit en in edini da si neki posebnga ...in to je tist kar je sexy.

[D]emon ::

Glugy je izjavil:

Veš kaj sam zato ker ima folk neki samospoštovanja pr seb še ne pomen da živimo v državi "kmetavzarjev" kot ti temu praviš.


Glugy je izjavil:

Če hočš države kjer ma folk manj samospoštovanja potem pa kar v ZDA ipd države.


Zaplankanost much ? :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

vostok_1 ::




Kmetavzar je pogosto tisti, ki počne nekaj, čeprav ne ve čemu. Spoštovanje sploh ni relevantno tu. Saj razumem punco, če je bila iskrena. Ampak po povedanem, se mi je zdelo da so razlogi drugje. Ja, morda da sem napačno interpretiral.

BigWhale ::

Glugy je izjavil:

Nizkotne dekline me pač odbijajo. Ker če je teb FF bo kamot še komu drugmu. A ni lih fora seksa da se počutš da si neki posebnga osebi? Nevem no men je lih to cel point tega. Če se pa seksata zarad seksa ne zarad tega k sta si neki posebnga pol pa res brezveze. Ti ne morš bit enmu neki posebnga če te on lahko z tako lahkoto nadomesti. Ti ji moraš bit en in edini da si neki posebnga ...in to je tist kar je sexy.


Cemu se ti pa taksna dejanja zdijo nizkotna? Ce si zenska ali pa moski zazeli se kaksnega drugega spolnega partnerja in se oba s tem strinjata. Ali pa ce trije zivijo v neki zvezi. Saj so vsi odrasli in vedo kaj bi radi, se bodo ze dogovorili tako, da jim bo prav.

Nekaj kar se tebi zdi sexy, ni nujno sexy tudi sosedu in sosedi. Zakaj se ti pa zdi, da je tvoj sexy bolj pravilen od mojega sexy?

[D]emon ::

Moj sexy je najbolj pravilen! *trololo*


Od kod vsa ta zaplankanost, folk ? Tega res ne razumem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

vostok_1 ::

Pač, deviška kožica mora biti cela na prvo noč.

[D]emon ::

Not sure if being sarcastic or just stupid.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dzinks63 ::

Zvišajte nivo debate, drugače se bo le ta končala.

jype ::

vostok_1> Pač, deviška kožica mora biti cela na prvo noč.

To danes, ko se menstruacijo maši s tamponi in samozadovoljevanje (znanstveno dokazano) ne posuši rok, praktično že implicira pedofilijo. Morda ni nenavadno, da je ta zahteva združena z dušebrižništvom.

vostok_1> Ne, dejansko me ne bi motlo, če bi punco obdelovala dva črnca...

Večini žensk to v resnici ne predstavlja vrhunca spolnih fantazij, vsaj v anonimnih raziskavah ne (čeprav drži, da o majhnih penisih fantazirajo še bistveno redkeje), je pa vzorec presenetljivo pogosto del moških fantazij.

Glugy> To ma veliko vrednost. Nizkotne dekline me pač odbijajo. Ker če je teb FF bo kamot še komu drugmu.

Čemu? A ker si ti tak, da bi rad imel več žensk na voljo kot prijateljice za občasne spolne odnose se ti zdi, da so tudi ženske takšne? Ni nujno - poleg tega brez težav lahko gojiš intimno prijateljstvo, ki nima zveze s spolnostjo, pa po sili razmer privede do občasne spolne zadovoljitve kot pomoči pri obvladovanju stresa. Ne, jaz tega ne delam, me pa ne moti (ravno nasprotno, pametno se mi zdi, da ljudje končno sprejemajo spolnost kot nekaj popolnoma vsakdanjega, a intimnega, tako kot katerikoli drug šport v dvoje, recimo ples, ali pa šah), da to počno nekateri moji prijatelji.

Glugy> Ti ji moraš bit en in edini da si neki posebnga ...in to je tist kar je sexy.

_Moram_ biti en in edini? V resnici mene nič ne zanima, če se _tebi_ zdim seksi ali ne - zanima me samo pogled tistih, ki so meni blizu. Moji partnerki je vsekakor všeč, da dobi velik del moje pozornosti - je pa hkrati ne moti, da imam dobre prijatelje in prijateljice, ki včasih bolj kot ona potrebujejo moj čas in pozornost in jaz nisem imel težav prespat kje drugje, če je bila huda sila. Seveda se ne bi odločil kolegu pomagat vaditi nastop za predavanje na noč, ko ona rojeva, ali pa če je bolna, ali pa si samo želi, da sem tisti dan doma, ampak hkrati tudi ona ni nerazumna in sprejema, da se razumen človek ravna glede na vse dejavnike trenutne situacije in se ne omejuje z absurdnimi vzorci iz preteklosti, ki jih niti sam ne zna pojasniti.

Žal zakonodaja še ne vključuje filozofskih in praktičnih nazorov, ki niso podrejeni krščanski morali, se bo pa to zagotovo v prihodnosti moralo spremeniti.

T-h-o-r ::

jaz bi raje vprašal, zakaj je splho treba imeti civilno poroko? kolikor mi je znano itak se zveza po dveh letih skupnega življenja tretira povsem enako, kot se zakonska zveza? why do we need marriage?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komponente uspešnosti moškega dandanes (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15027216 (23208) first_line
»

Je monogamija del naše kulture, zgodovinske in cerkvene pogojenosti ali jo res hočemo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15821710 (18530) vostok_1
»

How much is too much? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11816724 (13581) figula

Več podobnih tem