» »

Ocena strani

Ocena strani

1
2
»

urosz ::

GALINTECH je izjavil:

shadeX je izjavil:

če že za sebe naredim takšno potem to avtomatsko pomeni da za ostale tudi delam enako?


No ja. Stranke moraš ponavadi impresionirat kar se da. To pa narediš tako da svojo stran narediš ubijalsko dobro. Da bo stranka samo gledala in hotela takoj imeti tako dobro spletno stran..

Kakorkoli že ... obstajajo še slabše strani od moje tak da se ne pritožujem, če pa ne bom zadovoljen jo bom pa zamenjal.
zaenkrat mi ugovarja


spletna stran ti ugovarja? me ne čudi :D

Jackass ::

Dr.S, prvo kot prvo se tega ne sprašuje NIKOLI na S-T forumu, ker je med uporabniki tega foruma zavist med visoko opredeljenimi vrednotami.

Preprosto oceni koliko dela si vložil od začetka do konca projekta in imej v mislih, da je tvoja ura vredna približno 20 €. Potemtakem boš hitro prišel do izračuna koliko je vredna taka spletna stran.

Ne vem koliko si imel ti dela s predelavo teme, ampak pri meni je to že nekajkrat zahtevalo zamenjavo Cufon pisave, ker obstoječa ni vsebovala šumnikov in podobno, od česar se nič ne vidi, vendar moja ura teče tudi ko iščem čim bolj podobno zastonj pisavo in jo nato uporabim.

- Verjetno ti je že samo dopisovanje in pogovor z osebo vzelo določen čas. To mora biti všteto v ceno izdelkov, ki jih prodaš. Več kot prodaš, lažje se ti stroški porazdelijo (ekonomija obsega pač).
- Nato si verjetno porabil vsaj nekaj ur za pripravo vsebine, slik (obrezovanje, manjšanje itd), vnos v WP.
- Nato si moral vse skupaj prenesti na produkcijski strežnik
- Če imaš SP k ceni spada še sorazmeren del stroškov, ki jih imaš z SP-jem (recimo kolikor to znese za npr. 1 dan dela)

Sklepam, da si porabil več kot 4 ure, zato je ocena 80 EUR naravnost žaljiva za vsakogar v tem poslu. Jaz bi rekel, da je poštena cena nekje med 250 in 300 EUR.

In pa imejte v mislih naslednje. Ljudje pri spletni strani ne kupijo kodiranja, skript in podobno. Ljudje kupijo dizajn in funkcionalnosti. Ali zadeva teče na WP ali pa si sam pol leta pisal backend nikogar ne zanima. Razen kadar je to izrecno zahtevano.

Pa še to, stvar je vredna toliko, za kolikor jo uspeš prodati na trgu. Nič več in nič manj! Ostalo so zgolj špekulacije.

Tudi zasebni zobozdravnik, ki mi naredi plombo v 15 min, lahko računa 70 EUR. Zakaj za vraga bi morala biti ura programerja ali oblikovalca vredna zgolj 5 EUR? Pri meni ne, ostali pa si ceno določite sami! :)
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

eric_cartman ::

Pri meni ne, ostali pa si ceno določite sami! :)


Ravno to je problem, ker taki zbijajo ceno na trgu. Potem pa je vsak, ki želi met spletno stran šokiran, ko mu rečeš 100€+, kar je ubistvu še vedno žalitev za nas grafike/programerje! Sicer pa OP, se strinjam z vsem kar je napisal Jackass.

Pa še to..Resno popravi font, ker so šumniki grozni.

Sicer pa če se spustimo še v logotip. Saj je lep, samo v logotipih je ravno to fora, da so čim bolj enostavni. Za mene je ta logo čist preveč kompliciran. Pravilo manj je več pri logotipih drži kot pribito! Vendar pa ne vem, če je tudi logo bil sploh v tvoji domeni.

Dr.S ::

HVALA.

terezijslo ::

Eh, kar naj dela WP, sej pol stranka pride do optimizerjev, ker je itak nikjer ni, pa te nočjo sprejet v optimizacijo, al pa rečejo, da je treba spremenit to in ono, na koncu pa te, k za 80 € postavljajo WP računajo tok mastno vsak popravek, da stranke vrže na rit, ali pa ugotovijo, da kakšne stvari na WP ne morš narest in zato bo vedno štala s stranjo, največkrat pa itak ne znajo. Kaj se zgodi na koncu? Plačajo za spletno stran z lastnim CMS-jem, kjer se popravki, če so manjši ne zaračunajo sploh, stran je SEO ready, ampak lahko plačajo kakega jurija dva, kar pa je še vedno cenej kokr te WP variante, kjer samo za vzdrževanje in popravke hitro plačaš več stotakov kot je stran vredna.

Jackass ::

No ja, WP je sam po sebi kar precej SEO friendly. Poleg tega za 90 % potreb spletnih strani WP povsem zadostuje. Nadgradnje pa nikoli niso zastonj.

Če pa potrebuješ spletno trgovino ali kaj zahtevnejšega pa obstajajo drugi, namenski CMS-ji.

Ampak na tem mestu niti ni govora o storitvi, kjer ponujajo spletno stran za 300 EUR, ki je narejena na WP z neko kupljeno oblikovno predlogo, ampak o vrednosti določene spletne strani. Se pa strinjam, da pogosto ponudniki tovrstnih storitev svoj poslovni model gradijo na nadgradnjah in dopolnilnih storitvah, ki gredo nato lahko v nebo. Ampak, to je stvar poslovnega modela posameznega podjetja, ki je nekomu všeč in nekomu ne, vendar to ni tema te debate.
jAcKaSS

hellboy123 ::

Vem da ni ravno ontopic na vprašanje OPa, ampak mislim da spada ravno v tole temo:
Mladi podjetnik si je z referencami kupil avto VW Golf!

Torej za vse tiste, ki delajo zastonj (oz. za drobiž) zaradi referenc :)

Goran's Blog ::

hellboy123 je izjavil:

Vem da ni ravno ontopic na vprašanje OPa, ampak mislim da spada ravno v tole temo:
Mladi podjetnik si je z referencami kupil avto VW Golf!

Torej za vse tiste, ki delajo zastonj (oz. za drobiž) zaradi referenc :)


A tako pridobivate promet na spletni strani?

hellboy123 ::

Goran's Blog je izjavil:

hellboy123 je izjavil:

Vem da ni ravno ontopic na vprašanje OPa, ampak mislim da spada ravno v tole temo:
Mladi podjetnik si je z referencami kupil avto VW Golf!

Torej za vse tiste, ki delajo zastonj (oz. za drobiž) zaradi referenc :)


A tako pridobivate promet na spletni strani?


Ha?

To ni moja stran ali kajkoli.. sem zasledil na FB Feed-u, ker je pač nekdo od znancev lajkal...

Zgodovina sprememb…

Goran's Blog ::

hellboy123 je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

hellboy123 je izjavil:

Vem da ni ravno ontopic na vprašanje OPa, ampak mislim da spada ravno v tole temo:
Mladi podjetnik si je z referencami kupil avto VW Golf!

Torej za vse tiste, ki delajo zastonj (oz. za drobiž) zaradi referenc :)


A tako pridobivate promet na spletni strani?


Ha?

To ni moja stran ali kajkoli.. sem zasledil na FB Feed-u, ker je pač nekdo od znancev lajkal...


Sem mislil, ker je bila ista povezava nekaj ur prej objavljena na še drugem forumu!

amacar ::

hellboy123 je izjavil:

Vem da ni ravno ontopic na vprašanje OPa, ampak mislim da spada ravno v tole temo:
Mladi podjetnik si je z referencami kupil avto VW Golf!

Torej za vse tiste, ki delajo zastonj (oz. za drobiž) zaradi referenc :)


OMG to se z letala vidi, da je en sam point strani zajebancija, torej novica ni niti malo resnična in je izmišljena.

technolog ::

amacar. Tvoj sarkazen detektor rabi letni servis.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

He he... Navice.si je slovenski The Onion ;)

technolog ::

Ja, s tem da je naš celo smešen, včasih :)

http://www.navice.si/alenka-bratusek-is...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi stala taksna sletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
508771 (6063) TheBlueOne
»

Spletna stran - cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
597378 (5231) GrX
»

Wordpress in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
337958 (3775) BigWhale
»

Opcije izdelave spletne strani za podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9915718 (12195) BigWhale
»

Kako izboljšati mesto v iskalnikih?

Oddelek: Izdelava spletišč
83044 (2720) Matek

Več podobnih tem