» »

Ura na računalniku

Ura na računalniku

Gregex ::

Lep pozdrav.

Pred kakšnim tednom dni mi je ura na računalniku začela zaostajat, in sicer vsako jutro, ko prižgem računalnik zaostane za par urc in jo moram vsako jutro ponovno nastavit. Sicer mi tole vzame samo par sekund in mi ni neki velik problem, pa vendarle bi prosil za kakšno pomoč oz. nasvet, kaj bi lahko bilo narobe. Naložen je windows 7 ultimate 32-bit, računalnik je star 5 let in pol, sistem deluje brezhibno in še vedno odlično služi svojemu namenu. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe?

Lonsarg ::

Zna biti da baterija v računalniku crkava, če crkne se namreč ura več ne ohranja v biosu iz tam pa Windows bere, tak da lahko probaš baterijo zamenat.

Se pa da naštimat v Windowsu, da preko interneta sihronizira čas, klikneš z desno na uro/adjust clock time/Internet time/change settings.

SimplTech ::

Kot ti je svetoval že Azgard: potrebno je zamenjati baterijo na osnovni plošči.

Verjetno gre za namizni PC (in ne prenosnik), zato odpri stranico in na plošči zamenjaj baterijo (tip CR2032). Pomagaš si lahko s tem: video

Takšne baterije dobiš zelo poceni v trgovini KIK (okoli 2 EUR za 4 komade).

Gregex ::

Naštimano že imam, da se sinhronizira čas preko interneta, tako da tole odpade. Najbrž je res potem šla baterija na matični, bo treba zamenjat. Najlepša hvala vama za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregex ()

crniangeo ::

maš slučajno dualboot s kakšnim linuxom ali kaj podobnega? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

shadeX ::

Bo kar držalo da je šla baterija na matični.. Sem imel isti problem na 10let starem PC-ju. Enim zdrži več časa drugim ne.

Mitch ::

Baterija se troši le tedaj, ko je kabel izključen iz električnega omrežja oziroma če je gumb na napajalniku na "off"...

Gregex ::

Zamenjal baterijo in problem je rešen. Hvala vsem za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osebni računalnik ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
261884 (1194) Wolfman
»

Problem z baterijo na matični plošči in ubuntu

Oddelek: Pomoč in nasveti
9817 (731) Pyr0Beast
»

Kako čimbolje ravnati z baterijo od prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
153208 (2786) Pyr0Beast
»

škatla ne dela??

Oddelek: Pomoč in nasveti
10973 (853) aaads
»

Sistemska ura močno prehiteva

Oddelek: Pomoč in nasveti
63494 (3319) Azrael

Več podobnih tem