» »

osebni računalnik ne prizge

osebni računalnik ne prizge

roccat ::

imam osebni racunalnik ki se noce prizgati- Vceraj se mi prizgal danes se vec noce spet noce. Zamenjal sem kabl za napajalnik ma je se je za 3s zagnal in takoj ugasnil,



kaj bi bilo narobe??

Han ::

Najbolj verjetno crknjen napajalnik. Lahko da je tudi kaj z osnovno ploščo narobe...

MIHAc27 ::

Han je izjavil:

Najbolj verjetno crknjen napajalnik. Lahko da je tudi kaj z osnovno ploščo narobe...


Daj električni kabel izklopi za vsaj 5 minut. Vmes pritisni gumb za vklop 2x, 3x (brez kabla!) ... če potem shodi je napajalnik slab.

menjalnik ::

Napajalnik ziher

SLOarmy12 ::

Lahko da se ti kej pregreje in se zato izklopi...

roccat ::

ja vcasih gre vcasih ne


npr da prizgem ali pa ne

SLOarmy12 ::

ko prižgeš se ti npr. čez 5sec. ugasne?

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Sej je tako napisal.

A se zalaufa ventilator, potem pa ugasne in konec?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

roccat ::

Ja ...in ugasne.... Vcasih niti to ne ko dam iz elktrike in par krat pritisnem gumb.potem se zazene!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roccat ()

Duhec ::

Če so kondenzatorji na osn. plati ok, potem menjaj napajalnik.
http://blackbird.si/

Ozric ::

Da ne odpiram nove teme; pc se ne prižge, oz. se prižge lučka na matični plošči, tudi cd rom se inicializira, ventilatorji se začnejo vrteti pa nato ponehajo, kondenzatorji na matični so ok, ko pa sem odstranil baterijo z matične se je računalnik normalno zagnal, brez baterije. Ob naslednejm zagonu z baterijo notri pa spet ne. Ali gre za okvaro napajalnika? Bi z menjavo baterije na matični odparavil težavo? Hvala za kakršenkoli nasvet.

Machete ::

zakaj pač ne provaš :)

Ozric ::

Nekje sem prebral da "švohcana" baterija nima nikakršne veze z napajanjem in zagonom, to drži ali ne?

crniangeo ::

baterija je poceni , poskusi z novo baterijo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

solatko ::

Baterija vpliva na zagon samo v primeru, da je v kratkem stiku, kar kaže da se dogaja tebi. Menjaj baterijo in preizkusi. Pazi, da boš nabavil pravo, najbolje pa je, da greš k lokalnemu serviserju in ti bo dal kakšno, s plošče, ki je v okvari.

Da ne boš dal slučajno not alkalno, ki ni za polnjenje, moraš povedat, da je za MB.
Delo krepa človeka

Han ::

Zelo redke plošče imajo polnilne baterije. V glavnem se uporabljajo navadni gumbki CR2032. Mimovrste ima odlične Hitachi/Maxell made in Japan za pol evra.

Ozric ::

Še eno podvprašanje; ali slaba baterija vpliva na grafiko? občasno se mi ( ko mašina "zalaufa") pojavi splash screen in možnost logina, spet drugič pa ne.

Vsekakor preverim z novo baterijo, morda kak nasvet kam po njo v btc, kjer se trenutno nahajam?

jonystar ::

V Bigbangu majo vrjetno take baterije.

Han ::

Tudi v Sparu, Mercatorju, Tušu... dobiš te baterije, a za skoraj 2 eur.

Ozric ::

Po menjavi baterije mi je s pritiskanjem Del tipke uspelo. Hvala za pomoč.

Wolfman ::

Tudi jaz bi si sposodil temo, čeprav ni čisto enak problem.
Ob pritisku na gumb za vklop, se LED zasveti, ventilator zavrti, skoraj takoj nato pa vse ugasne za kakšno sekundo in se potem normalno vžge. Na zaslonu potem ne vidim nič (probano z različnimi monitorji, kabli...). Nobenih piskov. Poskusil sem z menjavo ram reže (ram bom poskusil nekoliko kasneje zamenjati, ker ga še čakam), ven sem pobral baterijo. To je zaenkrat vse, kar sem poskusil. V tem času sem zamenjal z novim napajalnikom (ampak ista težava je s prejšnjim). Grafična lepo "sedi", tako da ne izgleda problematična. Vse je novo, staro nekaj mesecev (MB, grafična, napajalnik...).

Spajky ::

je bla strela na obisku ?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Wolfman ::

Ne, nič takega. Imam tudi prenapetostno zaščito, vse ostale naprave so ok. Poskusil sem še menjavo RAM-a, in isti problem.

Wolfman ::

Sorry za DP:
Danes mi je uspelo zadevo zagnati (ne vem kako), vendar ko priklopim 3/3 diskov, se slika spet ne pokaže. Pri 2/3 (bilokaterih) je OK. Naj domnevam, da je prešvoh napajanje? Napajalnik je star nekaj dni, poleg tega bi moral biti dovolj za moje potrebe. Seasonic S12II-520
AMD Athlon(tm) X4 740 Quad Core Processor
ASRock FMZA78M-HD+
Radeon HD5450
4GB DDR3 RAM
3x HDD, 1x DVD-RW

s6c-gEL ::

Prej bi rekel da nek trik z os. ploščo.
Ta psu zmore 480W (40A) in tvoja sestava tega nebi smela dosegati.

btw, google tvoje plošče ne najde.

Daj bios nastavitve na default.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Wolfman ::

Možno. Bios sem že poskušal resetirati, pa tudi flashal sem ga.
Ja, sem se zatipkal: http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A78M-HD...

Wolfman ::

Nikoli si ne bi mislil. Sem že skoraj napisal mail v Nemčijo, za garancijo, ko sem na Tom's hardware našel še nasvet, naj poskusim zamenjati baterijo.
Sedaj dela brez problema.
Hvala vsem za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317290 (13413) G_mAn
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276659 (6091) lucky13
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495414 (4875) CyberAD
»

Problem pri zaustavitvi sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
211750 (1382) energetik

Več podobnih tem