» »

škatla ne dela??

škatla ne dela??

aaads ::

Pozdravljeni, imam sledeč problem. Ne prižge se mi škatla od računalnika in ne vem zakaj? Namreč, imam jo v študentskem domu, zdaj sem bil dva mesca doma, grem na izpit, pridem v dom, hočem prižgat računalnik in ne dela?? Jaz sem najprej pomislil, če bi kaka strela bila kriva, ker sem pustil vse v elektriki, ampak monitor mi dela samo škatla se noče prižgat. Tako da mislim da ni to. Kaj bi lahko bilo? (pogledal sem tudi kable pri stikalu za vklop, in so vredu, lahko bi bilo kaj z napajalnikom...?)

p.s.: računalnik je zelo star, kakih 12 ali več let.

mtosev ::

p.s.: računalnik je zelo star, kakih 12 ali več let.


to je samo za kontejner za smeti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Najbrž bi bilo treba samo napajalnik zameanjat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

lahko je res kaj narobe z napajalnikom, lahko je baterija na matični plošči iztrošena,...
Je pa odpravljanje napak na tako starem računalniku praktično brezplodno, saj gre lahko narobe tisoč in ena stvar.
Če je okvarjen napajalnik, potem boš težko našel nadomestnega. Baterija a matični pa je bila pri starih compih prilotana na matično. Če ni, potem jo lahko enostavno zamenjaš.

Pyr0Beast ::

kako boš težko našel nadomestni napajalnik ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

hja, za 12 let star računalnik...

solatko ::

Navaden ATX napajalnik za 15 - 20€, na bolhi pa od 5€ naprej - tam od 200-300W

aaads ::

aha saj pomoje je tudi nekaj takega, ali napajalnik ali baterija, baterijo sem tudi pogledal, ni prilotana, tak da se lahko zamenja. Glede tega, kako ugotovit da je baterija šla, a se da kako ugotovit (da ne bom kupoval nove, če je vredu)?

bluefish ::

Multimeter si nekje sposodi.

solatko ::

Če je šla baterija, boš videl, ker ti ura ne bo več tekla v redu, zaradi tega računalnik vseeno dela.

aaads ::

Potem takem je meni šla baterija in napajalnik, kajti opazil sem že prej (ko mi je še škatla delala)da mi ura ne dela prav, pa sem jo nastavil na pravi cajt in drugič je zopet zamujala. Se opravičujem, pri prvem postu sem pozabil napisati, da ko računalnik izklopim z elektrike za par sekund in ponovno vklopim, se takrat zasvetijo lučke na tipkovnici (in takoj zatem ugasnejo), in ko pritisnem na stikalo za vklop računalnika se zažene in takoj ugasne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923724 (6481) hojnikb
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
182267 (2022) zinedine
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317269 (13392) G_mAn
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232674 (2202) Seljak
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156095 (5445) Uporabnik-6

Več podobnih tem