» »

Cene rabljenih avtov pred 10 leti in danes

Cene rabljenih avtov pred 10 leti in danes

Temo vidijo: vsi
«
1
2

jalovec09 ::

Pred 10 leti sem dal za Škodo Favorit 750 evrov, bila je stara 10 let in bil je super avto za takratne razmere, praktično zelo malo izbire je bilo, morda še kak golf 2 dizl, škoda felicia je bila tako že 2x dražja

in danes

gledam tole:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=835...

Avto star že 10 let in 2500 evrov.
Saj v teh 10 letih pa tud niso šle plače gor za XXX % takrat je avtoličar dobil 500 evrov, danes vrjetno 700 evrov.

hojnikb ::

si pa najdu res extra primer. Danes so rabljeni avti ceneje, kot še nikdar, če le ne gledaš zadev, po kateri folk slini sem in tja (ala golf in podobno).
#brezpodpisa

jalovec09 ::

Saj cenejših skoraj ni, letnik 2004 so vsi nad 2000 evrov.....avti so najdražji od samostojne države tko dragih že dolgo ne.

hojnikb ::

Morš vedet, da 750€ 10 let nazaj in danes ni več 750€, ampak kr več (inflacija pa to).

sicer pa nwm kaj si ti gledal... 8 let... 1400€
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=835...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=835...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jalovec09 ::

ja pe ne 200% razlika v 10 letih.
Govor je samo 10 let nazaj, cene so šle gor za 50% v tem času, več dvomim.
Plača je šla gor za mogoče 40%
Cena avta pe je 200% višja

hojnikb ::

gledaš napačn segment avtov. Višji rang izgublja precej bolj, kot pa nižji..
#brezpodpisa

Blinder ::

tista škoda favorit je še komunistično jajce. 10 let nazaj, 2004, ni bilo več na našem trgu komunističnih vozil.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

hojnikb ::

Blinder je izjavil:

tista škoda favorit je še komunistično jajce. 10 let nazaj, 2004, ni bilo več na našem trgu komunističnih vozil.

Exactly. In še izovzameš ta robni primer, ugotoviš, da cena rabljenih vozil strmo pada..
#brezpodpisa

jalovec09 ::

Dobro je bila pa ford fiesta za 600 evrov...to sem tud imel.

hojnikb ::

takrat niti everčkov ni blo :)
#brezpodpisa

Blinder ::

mogoče pa recesija in revščina drži cene avtov visoko. če bi bili vsi bogati in želeli nov avto, bi cena rabljenih padla na 0 ker noben nebi hotel več kupovat rabljenega vozila.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dzinks63 ::

Škode favorit niti pod razno ne moreš primerjati z sedanjimi 10 let starimi avtomobili, vozne lastnosti , končna izdelava, varnost, oprema, hrup,... , če bi se še sedaj kaj takšnega prodajalo, sploh nebi nihče kupil, cena nula.

hojnikb ::

pa neki je tudi... včasih so bili avtomobili dosti manj opremljeni (nič abs, stability control, klima, itd), medtem ko je to na novejših že kr standard, kar pa pomeni višjo ceno..
#brezpodpisa

jalovec09 ::

Škodo sem imel samo nekaj mesecev potem kupil golfa 2

hojnikb ::

le zakaj :)
#brezpodpisa

-valvoline- ::

Korejci so zamenjal komunisticnih skatl. Precej precej boljsa kakovost,vzdruljivost in oprema. Evo ti danasnjo favoritko npr:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=835...

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Si pa izbral...nimam komentarja
tud kakšna fiesta, golfa 2, seat ibiza so bili v rangu 600-800 evrov pred 10 leti. Samo Škoda je bila z najmanj kilometri in najbolj vizaulno ohranjena.

hojnikb ::

In kaj hočeš povedat s tem ?
da so gare bile poceni .. ?
#brezpodpisa

Blinder ::

tista favorit leta 2004 je bil 17 let star model. Golf II je bil 20 let star. Mogoče bi moral takrat gledat ceno 14 let starega cliota pa
danes ceno 14 let starega cliota, pa bi mogoče bolj podobne.
leta 2014 če želiš gledat 17 let star model poglej za avti, ki so prišli ven ok. 1997.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Spajky ::

Moj Škodilak (favorit_93) še kar gre in gre in preživel svašta >:D ... je pa že čas, za vzet kaj vsaj 10 let mlajšega ;); boli me k* za vse kao bombončke, glavno da pelje ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jalovec09 ::

Škoda favorit je bila l.90-95.
Avto ni imel elektronike in je delal in delal brez težav dokler ga rja ni požrla. Za dane čase k ma avto klimo,abs pa to ni nič nadpovprečnega, normalnega, saj smo leta 2014 !!!

Suzuki swift l. 93 je bil tudi tak avto, ugoden in dela in delal je.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Spajky je izjavil:

Moj Škodilak (favorit_93) še kar gre in gre in preživel svašta >:D ... je pa že čas, za vzet kaj vsaj 10 let mlajšega ;); boli me k* za vse kao bombončke, glavno da pelje ...


Glavno je da vedno vžge in te vedno pripelje na cilj. Zato imam jaz avto iz časov, ki so jih še delal za vozit, ne današnjih, ki jih delajo zato da servisi služijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

hojnikb ::

jej, in potem ti tak avto pije benza in olja, da glava peče...:)
#brezpodpisa

krneki0001 ::

hojnikb je izjavil:

jej, in potem ti tak avto pije benza in olja, da glava peče...:)


Nekateri imate napačne predstave o 15 in več let starih avtomobilih. Če misliš da vsi ti avtomobili pijejo ko žolne, se zelo motiš. Poraba je okoli 8 litrov, to je nekje pol litra več od današnjega srednjega razreda, ob tem da je avto 4WD. Olja pa na 15.000 kot delam servise ne popije nič. Če gremo pa opremo gledat je pa nima nič manj kot današnji avtomobili. Mogoče kak airbag manj (ima jih samo 4), ostale opreme je pa kar veliko (od ogrevanega prednjega stekla dalje,...)

Tako da če misliš, da avto pije veliko, se motiš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

no, ampak favorit ni ravno 15 let star avto :)
#brezpodpisa

krneki0001 ::

No ja, favorit se res ne more primerjat z mojim avtom, ki pa je vseeno star 16 let. Še kar nekaj mlajših avtov mu ne seže do kolen po vzdržljivosti, zanesljivosti in kvaliteti izdelave. Ima pa bulletproof motor in menjalnik - ob rednem servisiranju zdržita preko miljon kilometrov (že večkrat videno), edino servisni intervali so malo čudni 15k olje v motorju, 60k olje v menjalniku, ker ima prednji diferencial v istem olju - vsak četrti servis je u bistvu še 4 litre olja v menjalniku (cena je pa nekje 24 evrov za 4 litre).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

;-) ::

1x honda-vedno honda-vedno mir.

Klemzz ::

krneki0001 je izjavil:

No ja, favorit se res ne more primerjat z mojim avtom, ki pa je vseeno star 16 let. Še kar nekaj mlajših avtov mu ne seže do kolen po vzdržljivosti, zanesljivosti in kvaliteti izdelave. Ima pa bulletproof motor in menjalnik - ob rednem servisiranju zdržita preko miljon kilometrov (že večkrat videno), edino servisni intervali so malo čudni 15k olje v motorju, 60k olje v menjalniku, ker ima prednji diferencial v istem olju - vsak četrti servis je u bistvu še 4 litre olja v menjalniku (cena je pa nekje 24 evrov za 4 litre).


tvoj fori ma ze kr lepo cifro na stevcu ce se ne motm ;)

krneki0001 ::

Sedanji šele 218.000km, kar za 16 let star avto niti ni veliko (slabih 14k na leto), prejšnji je pa imel preko 370.000, ko sem ga prodajal (oba sta isti letnik).

Nekak se držim da avto kupim za tak denar, kot imam veliko plačo. Torej, če mi danes dokončno umre avto, bom z naslednjo plačo kupil drugega, tega pa porabil za dele (vse kar je novega na tem se prestavi na nov avto). Najbolj neumno se mi pa zdi, da kupiš avto za 20k evrov, potem pa kaj crkne pa nimaš za servis, da bi avto popravil in ti stoji nepremičnina doma in ji vrednost iz dneva v dan strmo pada. Ta denar raje v kaj drugega vložim (pa magari v lego kocke, da si otrok razvija spretnosti in domišljijo, ko jih sestavlja)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Pa da ne bo kdo rekel, da kaj nakladam
Bencin
datum: 01.04.2014
polna cena: 1,45400
prodajna cena bencina brez dajatev: 0,63908
prispevek: 0,00400
trošarina: 0,51416
okoljska dajatev: 0,03456
ddv: 0,26220

dizel
datum: 01.04.2014
polna cena dizla: 1,34500
prodajna cena dizla brez dajatev: 0,65790
prispevek: 0,00200
trošarina: 0,40512
okoljska dajatev: 0,03744
ddv: 0,24254


Je pa smešno, ko govorijo o dvigu trošarin, pa se trošarina na bencin ni spremenila že od septembra lansko leto. Vse kar se spremnija, je da jo za dizelsko gorivo višajo in nižajo, za bencin je od 3.9.2013 enaka in je 0,51416 evra.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Matjazy ::

Kolega je kupil dobro ohranjeno lybro, letnik 2005, za 500€. Diesel, oprema ni da ni.

Tako da je težko reči, da so rabljeni avtomobili dražji, kot so kadarkoli bili...

Blinder ::

jalovec09 je izjavil:

Škoda favorit je bila l.90-95.
Avto ni imel elektronike in je delal in delal brez težav dokler ga rja ni požrla. Za dane čase k ma avto klimo,abs pa to ni nič nadpovprečnega, normalnega, saj smo leta 2014 !!!

Suzuki swift l. 93 je bil tudi tak avto, ugoden in dela in delal je.


1987 %C5%A0koda Favorit @ Wikipedia
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Blazz ::

evo primer, jeseni leta 2001 sem kupil fiat bravo 1.6. letnik 96 za točno 1 mio tolarjev (torej cca 5,5 let star). Če to preračunaš na danes(3% letna inflacija) je to cca 6000 eur. Poglej si sedaj cene fiat bravotov letnik 2008 in 2009... a je kakšna razlika? ni ane....

Brias ::

Blinder je izjavil:

mogoče pa recesija in revščina drži cene avtov visoko. če bi bili vsi bogati in želeli nov avto, bi cena rabljenih padla na 0 ker noben nebi hotel več kupovat rabljenega vozila.


to kar pravis je brez dvoma zal resnica ...

srednji sloj je v nemciji do 2003/2004 gagal, ker so nemci se "postavljali" vzhodno nemcijo ... zato so vecino 2-3 leta starih avtomobilov pokupili oni ...

od 2005 / 2007 so bili zlati casi za uvoz avtomobilov ( ne kot prodajalec, ampak kot uvozis avto zase ... )

avto a la BMW 530D, A6 3.0 TDI, res full option ( webasto, sibedah ... ) si 3 leta star z dajatvami uvozil za 13-15k ...

od 2008 naprej ... je hell ...

- srednji sloj v DE pokupi vecino 2-3 leta starih
- odprla se je HRVASKA
- vmes je srbija uzakonila cuden max. letnik, ki ga lahko uvozijo ( vecji pritisk na 3-4 leta stare )
- nasi so ze drugic pritisnili z DMVjem ...

tako da ce gledas do 2000cm3, 100kw, euro5, izpust do 150g/km,... recimo ta avto ... 15000 eur .de
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/au...

placas samo 6 posto dajatev ( 900 eur ) in nic pribitka ...


ce pa gledas tega, enaka cena, 2967cm3, 171kw, euro4, 224g/km, recimo ta avto

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/au...

placas 29% dajatev ( 4350 eur ) in 8% pribitka ( 1200 eur ) =

skupaj 5550 eur


kaj je pa ta davek na izpust naredil v korist nam ...

malo je ..

npr ta avto...
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/au...

za tega je recimo 1% davka ( 90 eur ) in 0% pribitka ...

avto kupis, na racun export preiss, kein garantie .... za 8k eur ...

vsi stroski z prevozom, AU vinjetami, tuneli, nafto, malico, preizkusnja tablica, homologacija, meritve izpusta, davek na izrabljena vozila ...

to ti nabije ceno nazaj na 9000 eur ...

bolha pravi ... da so taksni avti od 12.500 eur napraj .. :)


slabsa je situacija v drzavi, visje so cene ...

kolega je lansko leto v srbiji kupil 1999 letnik peugeota 106, 1.0 bencin, brez klime, brez levega ogledala, vedel je da bo moral zamenjati levo roko, in ob nakupu je tudi vedel se za par malenkosti ...

cena ... 1150 eur ... vesel je bil ko radio ...

jalovec09 ::

...to je res, ker večina starih avtov je šlo na jug, tud polo pred 3 leti je šel v Makedonijo, kr direkt še isti dan, tu je bil prodan za 600 evrov, dol bi iztržu 2000 evrov.

s6c-gEL ::

Matjazy je izjavil:

Kolega je kupil dobro ohranjeno lybro, letnik 2005, za 500€. Diesel, oprema ni da ni.

Tako da je težko reči, da so rabljeni avtomobili dražji, kot so kadarkoli bili...

Lancia je avto, ki ga nihče noče.Zato taka cena.
Kako je z deli ?

Matjazy ::

s6c-gEL je izjavil:

Matjazy je izjavil:

Kolega je kupil dobro ohranjeno lybro, letnik 2005, za 500€. Diesel, oprema ni da ni.

Tako da je težko reči, da so rabljeni avtomobili dražji, kot so kadarkoli bili...

Lancia je avto, ki ga nihče noče.Zato taka cena.
Kako je z deli ?


No, tiste omenjene škode 10 let nazaj tudi nihče ni hotel, zato je bila poceni.

Sicer sem s svojo lybro naredil cca 160k km (na števcu jih ima čez 300k, bog ve če so realni), brez kakršnihkoli glavobolov. Zelo zanesljiv avto, motor je od fiata JTD tako da deli so zelo poceni.

stara mama ::

OP, inflacija.... doooh...
Sicer pa kaki SDIji tud znajo držat ceno...

s6c-gEL ::

Matjazy
Primerjati favoritko in lybro je kot bi primerjal Slo bojno ladjo Triglav in USS Nimitz.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

jalovec09 ::

20 let nazaj samo, da si imel tako favorit si bil car na vasi, pa glede na takratno ponudbo so bili avti še finančno dostopni, danes pa ena starina izpred 15 let stane 800 evrov brez klime, abs, za airbag pa vprašanje, če dela.

hojnikb ::

800€ danes =/= 800€ 20 let nazaj.
#brezpodpisa

Matjazy ::

jalovec09 je izjavil:

20 let nazaj samo, da si imel tako favorit si bil car na vasi, pa glede na takratno ponudbo so bili avti še finančno dostopni, danes pa ena starina izpred 15 let stane 800 evrov brez klime, abs, za airbag pa vprašanje, če dela.


Nikoli nisi bil s favoritko car.

Res ne vem kako lahko trdiš, da so avtomobili sedaj manj dostopni?? Za 1000€ dobiš 10 let starega karavana, dizla, z zanesljivim motorjem, klimo in še marsičim. Tako poceni kot so dobri avtomobili trenutno, mislim, da še niso bili. Sem mislil svojega menjat, pa ga še ne bom ravno zato, ker za svoj avto, ki ima dvojno avtomatsko klimo, več airbagov kot imaš prstov na roki ter seveda abs, vse el šipe, daljinsko CZ in vse podobne zadeve, ne dobim niti jurja! Pa ni star več kot 10 let, pije manj kot 6l in je dovolj zanesljiv, da se bom čez en mesec z njim podal na več kot 3000km dolg izlet do Baltika.

Če daš 800€ za 15 let stara jajca brez klime, pa kar daj.

jalovec09 ::

1000 evrov, dizl, klima, .... in letnik 2004, kakšen primer z delujeočim motorjem, ker šobe, pumpa in še kaj crkuje strošek jurja in več.

PrihajaNodi ::

dzinks63 je izjavil:

Škode favorit niti pod razno ne moreš primerjati z sedanjimi 10 let starimi avtomobili, vozne lastnosti , končna izdelava, varnost, oprema, hrup,... , če bi se še sedaj kaj takšnega prodajalo, sploh nebi nihče kupil, cena nula.



Tale je najbolj bosa. To je približno tako kot iphoni. Vsaka nova "tehnologija" poveča ceno predmetu. U bistvu gre pa samo za serijsko proizvodnjo česarkoli že pač vgrajujejo, bodisi senzorje ali super duper brisalce. Če bi tvojo izjavo poslušali 10 let nazaj bi lahko izjavil sledeče:
"veš avtomobili imajo sedeže, boljše gume, radio s cdjem, anteno, ABS, servo in je zato cena visoka"...

Manjši avtomobili dosegaja kar visoke cene aka Toyota Yaris, Suzuki Swift...Tiste skrete od Audijev, ki so veliki in pijejo kot tank pa lahko dobiš za zelo dober denar, samo kaj ko je potem registracija, servisi in vse ostalo dražje.

hojnikb je izjavil:

800€ danes =/= 800€ 20 let nazaj.


Kava danes =/= kava 20 let nazaj?

So se plače tudi tako dvignile kot se je znesek za kavo?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Kava danes =/= kava 20 let nazaj?

So se plače tudi tako dvignile kot se je znesek za kavo?

sploh nima veze.Inflacija se je dvignala, to je moj point.
#brezpodpisa

Spajky ::

hojnikb je izjavil:

800€ danes =/= 800€ 20 let nazaj.
ni res, cifra je prava (800) valuta pa ne: namreč moralo bi bit € in DEM. Ker je bilo razmerje med njima 1 : 2 pri konverziji, pomeni, da je bilo vmes min.100% inflacije. Večina ljudi je imela plačo 800 neto kot danes ali takrat.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

marvin42 ::

Spajky je izjavil:

hojnikb je izjavil:

800€ danes =/= 800€ 20 let nazaj.
ni res, cifra je prava (800) valuta pa ne: namreč moralo bi bit € in DEM. Ker je bilo razmerje med njima 1 : 2 pri konverziji, pomeni, da je bilo vmes min.100% inflacije. Večina ljudi je imela plačo 800 neto kot danes ali takrat.


Mogoče bo koga šokiralo, ampak leta 94 je bila povprečna plača v Sloveniji cca 250 EUR-ov.
Mostly Harmless

st0jko ::

Zanimiva bi bila primerjava, koliko je lahko povpečni slovenec kupil leta 94 s svojo plačo... Kilogramov kruha, moke, litrov mleka, bencina...
keks?

francek1 ::

krneki0001 je izjavil:

Sedanji šele 218.000km, kar za 16 let star avto niti ni veliko (slabih 14k na leto), prejšnji je pa imel preko 370.000, ko sem ga prodajal (oba sta isti letnik).

Nekak se držim da avto kupim za tak denar, kot imam veliko plačo. Torej, če mi danes dokončno umre avto, bom z naslednjo plačo kupil drugega, tega pa porabil za dele (vse kar je novega na tem se prestavi na nov avto). Najbolj neumno se mi pa zdi, da kupiš avto za 20k evrov, potem pa kaj crkne pa nimaš za servis, da bi avto popravil in ti stoji nepremičnina doma in ji vrednost iz dneva v dan strmo pada. Ta denar raje v kaj drugega vložim (pa magari v lego kocke, da si otrok razvija spretnosti in domišljijo, ko jih sestavlja)

Takih, ki tako zdravo razmišljajo kot ti je danes žal malo, zato pa večino avtomobilska industrija guli, kolikor se le da. Tudi sam vedno vozim podobne avte; kupim visoko klaso okoli 12 let stare z malo kilometri, jih gonim do kraja in nato jovo na novo. Vedno se vozim v bolj varnih avtih kot moji prijatelji in znanci s tem, da za avto še nikoli nisem imel kredita. Ko bi si ti zračunali, koliko dejansko dajo za nov pleh, bi se ustrelili (leasing stroški, posledično kasko itd...)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

hojnikb ::

Samo v vednost
Povprečna plača za januar
bruto: 1.534,54 EUR
neto: 1.005,75 EUR
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14823243 (19276) Buggy
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048879 (39130) MKC00
»

Audi Q7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8618983 (16456) sandmat
»

Pomoč pri nakupu avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
509231 (7933) c00L3r

Več podobnih tem