» »

Lažni Android antivirusnik prodan v več deset tisoč izvodih

Lažni Android antivirusnik prodan v več deset tisoč izvodih

Virus shield ob zagonu.

vir: curved.de

Dobra prodaja.

vir: International Business Times

Dobre ocene.

vir: Neowin

Umestitev na zmagovalne stopničke.

vir: International Business Times
Neowin - Konec marca je povsem neznani razvijalec Android aplikacij "Deviant Solutions" uspešno splavil svojo prvo "protivirusno" aplikacijo "Virus Shield 1.0" v Googlovi uradni aplikacijski trgovini Google Play, in to za ceno 3.99 ameriških dolarjev. Aplikacija je v dobrem tednu dni presegla 10.000 nakupov. Razvijalec je nato izdal še popravljeno različico "2.2", ki je spet dosegla čez 10.000 nakupov, ter nabrala povprečno oceno 4.7/5 iz skupaj nekaj več kot 1700 glasov. Uspelo ji je celo priti na vrh spiska top 5 najbolj prodajanih plačljivih aplikacij.

Šele prejšnji vikend so potem nekateri uporabniki ugotovili, da aplikacija pravzaprav ne naredi prav ničesar. Ob zagonu zgolj prikaže slikco ščita z rdečo črko "✗"; ko jo uporabnik klikne, pa se ta "✗" zamenja z kljukico "✔". Kar je tudi vse.

Google jo je bil v ponedeljek primoran umakniti.

Aplikacija je v svojem opisu sicer obljubljala "nizko porabo baterije" in "odsotnost oglasov" - kar je, roko na srce, tudi bilo res. V vseka 859k veliki aplikaciji sta namreč le omenjeni dve ikoni, ter nekje 220 vrstic kode (nekdo jo je dekompiliral in dal kodo na github), ki skrbi za inicializacijo aplikacije in prikaz omenjenih ikon. Nobenih oglasov torej, nobene kraje podatkov, in nič takega, kar bi posebej žrlo baterijo.

Razvijalec sicer po vsej verjetnosti ni bil izplačan. Google namreč izplačuje vsakega 15. v mesecu, za prodajo v mesecu pred tem. Prodaje med 28.3. in današnjim ponedeljkom bi se tako obračunale šele naslednji torek. Če bi proizvajalec aplikacijo splavil malo prej, ter se trudil vsaj malo "prazniti baterijo", da bi zdržal za kakšen mesec, bi lahko bil deležen kar lepega zaslužka.

Applov tabor se seveda že reži.

44 komentarjev

LJ4L ::

Zato ne uporabljam mobilnih antivirusov.
LP from LJ

dice7 ::

ter nabrala povprečno oceno 4.7/5 iz skupaj nekaj več kot 1700 glasov

na podlagi česa so sploh ocenjevali? a ima sploh interface ta program?

mgermo ::

Zgleda, da niso dobili virusa ergo program deluje :)

Chev ::

Kaj ti mora v glavi dogajat, da greš antivirus na android nalagat?!

Nummy ::

Priceless... >:D

Seto ::

Placebo deluje :)
Slovenski Android portal http://slo-android.si

Jupito ::

Vici na račun inteligence Applovih uporabnikov so resnični, ampak veljajo tudi za druge. :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

shadeX ::

Chev je izjavil:

Kaj ti mora v glavi dogajat, da greš antivirus na android nalagat?!


Dejansko se tudi sam vprašam tole.

Proti kraji podatkov ti itak noben AV ne pomaga.

Sicer pa najboljši AV je zdrava pamet oz. common sense.

CyberDuck ::

Chev je izjavil:

Kaj ti mora v glavi dogajat, da greš antivirus na android nalagat?!


Glede na tole zgodbo bo očitno še kako priporočljvo imet kak antivirus :) Nije žvaka za seljaka :)

win64 ::

Čakam, da kdo izda aplikacijo "virus shield remover" po 4,99.

Tody ::

CyberDuck tale app ni delal nič škodljivega. Torej ga noben av na svetu ne zazna. Če bi se malce bolj potrudil in dal dva gifa ki bi kazala skeniranje diska in potem napisala da ni antivirusa oz na random enga da so virusi bili odstranjeni potem ga nebi zaznal vsaj ta en mesec.

technolog ::

Čak, zakaj jim ne bodo plačal?

garamond ::

Nummy je izjavil:

Priceless... >:D
Prosim, da ne trolaš. Lepo piše, da je bila cena 3,99$ :P

smash ::

Chev je izjavil:

Kaj ti mora v glavi dogajat, da greš antivirus na android nalagat?!


ker to ni dobro al kaj?

CyberDuck ::

Tody je izjavil:

CyberDuck tale app ni delal nič škodljivega. Torej ga noben av na svetu ne zazna. Če bi se malce bolj potrudil in dal dva gifa ki bi kazala skeniranje diska in potem napisala da ni antivirusa oz na random enga da so virusi bili odstranjeni potem ga nebi zaznal vsaj ta en mesec.


To je vsem jasno, da ni naredil nič. Hotel sem povedat, da je velika verjetnost, da pa bo veliko aplikacij, ki pa bodo škodljive glede na to, da nimajo pregleda aplikacij. Vsaj ne tako podrobneg pregleda kot ga ima recimo Apple. Škoda, glede na to, da veliko skopirajo od njih....

RejZoR ::

LJ4L je izjavil:

Zato ne uporabljam mobilnih antivirusov.


To je nekako tko kot bi šel kupit avto znamke TurdWheel Turbo 1.6 FZI in se nato kurčil kako cela avtomobilska industrija nateguje. Če si tolk butast, da greš kupovat antivirusnik od popolnoma neznane firme, pol pa kar. Ker je seveda tolk težko zgrešit vse od AVAST Software, AVG Technologies/AVG Mobile, Trend Micro, Kaspersky, Symantec, DrWeb, AVIRA, McAfee, ESET, 360Safe (Qihoo), Comodo, Bitdefender, Panda Security, G-Data, SOPHOS, Lookout itd. Ker vsa ta imena ne pomenijo popolnoma nič v svetu varnosti. Ne, namesto vseh teh priznanih si bom šel raje naložit antivirus "Virus Shield 1.0" od firme za katero še nikoli v življenju nisem slišal. Odlični način za nominacijo za Darwin Awards...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Chev ::

smash je izjavil:

ker to ni dobro al kaj?

Ni ne dobro, ne slabo. V bistvu ne narediš nič.

MrStein ::

dice7 je izjavil:

ter nabrala povprečno oceno 4.7/5 iz skupaj nekaj več kot 1700 glasov

na podlagi česa so sploh ocenjevali?

Ja ful se mi zdi, da je OK, pa oglas je ful profesionalen, pa v redu ceno ima, mislim ne vem no zakaj nebi...

shadeX je izjavil:

Chev je izjavil:

Kaj ti mora v glavi dogajat, da greš antivirus na android nalagat?!


Dejansko se tudi sam vprašam tole.

Proti kraji podatkov ti itak noben AV ne pomaga.

Sicer pa najboljši AV je zdrava pamet oz. common sense.

Common sense is not that common.

Razen tega, resno: Kako pa bi naj vedeli? A ti veš kaj se sadi zraven jagod? Jaz ne. Niti približno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Nummy ::

garamond je izjavil:

Nummy je izjavil:

Priceless... >:D
Prosim, da ne trolaš. Lepo piše, da je bila cena 3,99$ :P

Ne ne.. nisem mislil glede cene, pač pa glede uporabnikov... >:D

jlpktnst ::

Ne vidim kaj je na Applovih rečeh boljše. Recimo to da ti update na IOs7 skuri wifi? Tu imaš vsaj malo svobode (bore malo sicer), tam si pa prepuščen na nemilost kravatarjem.

Zanima me pa ali bodo dobili kupci denar nazaj?

Furbo ::

Saj so dobili kar je program obljubljal, pa še poceni je bilo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LightBit ::

To najboljši AV. Vsaj upočasnjuje ne.

frke ::

Furbo je izjavil:

Saj so dobili kar je program obljubljal, pa še poceni je bilo.


Sploh ni tako slaba ideja. V naslednjih popravkih bi lahko počasi začel dodajati resničen antivirus...
To je najboljša varianta "croud fundinga"

LJ4L ::

Ja. Ampak v originalu še vedno ne bi bil AV.
LP from LJ

francek1 ::

Jupito je izjavil:

Vici na račun inteligence Applovih uporabnikov so resnični, ampak veljajo tudi za druge. :))

Glede na število uporabnikov Androida je številka 20.000 zanemarljiva. Jaz temu pravim naravna selekcija....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

CyberDuck ::

francek1 je izjavil:

Jupito je izjavil:

Vici na račun inteligence Applovih uporabnikov so resnični, ampak veljajo tudi za druge. :))

Glede na število uporabnikov Androida je številka 20.000 zanemarljiva. Jaz temu pravim naravna selekcija....


To bo to ja :) Kar tolaži se :D Krivda je v veliki meri na strani googla, ki je tako dobrosrčno odprt v vseh stvareh :)

francek1 ::

CyberDuck je izjavil:

francek1 je izjavil:

Jupito je izjavil:

Vici na račun inteligence Applovih uporabnikov so resnični, ampak veljajo tudi za druge. :))

Glede na število uporabnikov Androida je številka 20.000 zanemarljiva. Jaz temu pravim naravna selekcija....


To bo to ja :) Kar tolaži se :D Krivda je v veliki meri na strani googla, ki je tako dobrosrčno odprt v vseh stvareh :)

Če že hočeš slišat moje mnenje; verjetno so aplikacijo kupili bivši uporabniki Applovih jajčk, ki uporabnike držijo v vati, ko pa jih vržeš v real word, pa hitro postanejo žrtve predatorjev. Torej spet naravna selekcija...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

filip007 ::

Smešno je to da večina AV ne naredi ničesar, dokler ni kaka bremza gor potem se šele začne zadeva pregledovati, samo tako pač je.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Don Kihot ::

Jaz sem si naložil Lookout, ki napravi fotografijo tistega, ki poskuša več kot 5x odkleniti zaslon, pa še lokacijo na zemljevidu pokaže. Vse to pošlje na mail od lastnika telefona. Deluje seveda kot protivirusni program...

CyberDuck ::

francek1 je izjavil:

CyberDuck je izjavil:

francek1 je izjavil:

Jupito je izjavil:

Vici na račun inteligence Applovih uporabnikov so resnični, ampak veljajo tudi za druge. :))

Glede na število uporabnikov Androida je številka 20.000 zanemarljiva. Jaz temu pravim naravna selekcija....


To bo to ja :) Kar tolaži se :D Krivda je v veliki meri na strani googla, ki je tako dobrosrčno odprt v vseh stvareh :)

Če že hočeš slišat moje mnenje; verjetno so aplikacijo kupili bivši uporabniki Applovih jajčk, ki uporabnike držijo v vati, ko pa jih vržeš v real word, pa hitro postanejo žrtve predatorjev. Torej spet naravna selekcija...


Tisti verjetno, ki si ga napisal, je tko tko :) Zgolj tvoje mišlenje, da se potolažiš :) No, saj nima veze, google bi lahko take stvari preprečil...

Don Kihot je izjavil:

Jaz sem si naložil Lookout, ki napravi fotografijo tistega, ki poskuša več kot 5x odkleniti zaslon, pa še lokacijo na zemljevidu pokaže. Vse to pošlje na mail od lastnika telefona. Deluje seveda kot protivirusni program...


Zadnji stavek je hec, ane?

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Skopirano iz opisa Lookouta iz Google Play:
SECURITY & ANTIVIRUS
o App Scanning: Continuous, over-the-air protection from viruses, malware, adware and spyware

Don Kihot ::

re: CyberDuck "Zadnji stavek je hec, ane? "

Da Lookout deluje protivirusno, sem se prepričal, ko sem (za test) naložil eno krekano aplikacijo. Lookout seveda vsako na novo naloženo aplikacijo pregleda in mi javi, da se program (ali datoteka) ne sklada z originalno, ali naj jo umaknem ali ignoriram. Če hočeš programček obdržati, pač daš ignore (ali allow). Torej po moje program protivirusno funkcionira, kot je treba :).
Potrebna je seveda registracija na lookout.com, kjer lahko potem vidimo (pc), kaj se dogaja z našim telefonom in kje se nahaja.

zeleni ::

Chev je izjavil:

smash je izjavil:

ker to ni dobro al kaj?

Ni ne dobro, ne slabo. V bistvu ne narediš nič.


Zakaj ne? Tale tu ocitno res ni naredil nic, drugi pa.

Chev ::

zeleni je izjavil:

Zakaj ne? Tale tu ocitno res ni naredil nic, drugi pa.

Drugi pa, kaj? Kompilajo kodo (mogoče celo spišejo?) na android platformo, da omogočijo stvari, katere android že po defaultu omogoča? No ja, tudi antivirus providerji morajo živet od nečesa, a ne?

Antivirus na telefonu je nesmisel. Pika.

Oberyn ::

technolog je izjavil:

Čak, zakaj jim ne bodo plačal?

Mene tudi to zanima. A Google ima zdaj tudi vlogo inšpekcijskih služb in sodišč, al kako? Kam pa bodo dali ta denar, v žep lastnikov? Komur se zdi, da je bil ogoljufan, mora to prijaviti instancam, tak je red in končno gre za manjšo premoženjsko škodo, vsega 4 dolarje po kupcu. Navsezadnje je svet poln čajev za hujšanje, kapljic za izboljšanje potence in cenenih odej, prešitih s cenenimi pohištvenimi magnetki (30 centov kos), ki se potem prodajajo po 800 €. Pa tega nihče ne preganja. A se bo jutri pa mogoče banka spomnila, da mi ne da denarja z mojega računa, ker se ji bo zdelo, da sem nekemu naročniku zaračunal preveliko urno postavko?

klinker ::

francek1 je izjavil:

CyberDuck je izjavil:

francek1 je izjavil:

Jupito je izjavil:

Vici na račun inteligence Applovih uporabnikov so resnični, ampak veljajo tudi za druge. :))

Glede na število uporabnikov Androida je številka 20.000 zanemarljiva. Jaz temu pravim naravna selekcija....


To bo to ja :) Kar tolaži se :D Krivda je v veliki meri na strani googla, ki je tako dobrosrčno odprt v vseh stvareh :)

Če že hočeš slišat moje mnenje; verjetno so aplikacijo kupili bivši uporabniki Applovih jajčk, ki uporabnike držijo v vati, ko pa jih vržeš v real word, pa hitro postanejo žrtve predatorjev. Torej spet naravna selekcija...


Se en hatercek z IQjem na ravni sobne temperature ;)
By Nexus user :)

Prav zaradi tega sem kot svez android user leta nazaj imel kar nekaj problemov z fonom. Sedaj prekleto pazim kaj instaliravam, ceprav ze kar nekaj casa nisem nic kupu, ker kar rabim za uporabo sem si ze zdavnaj castu in se pred tem dodobra pozanimal kaj je vredu in kaj ni. Play store je pac eno leglo dreka in je prav zalostno da nimajo prav nobene kontrole nad tem kar majo v lastni trgovini, saj s tem dajejo slab vtis na celotno platformo, katera ze tako ne slovi po neki varnosti in stabilnosti.
Se dobro da je comunity na odlicnem nivoju ce ne bi android ze zdavnaj teral nekam.

francek1 ::

Oberyn je izjavil:

technolog je izjavil:

Čak, zakaj jim ne bodo plačal?

Mene tudi to zanima. A Google ima zdaj tudi vlogo inšpekcijskih služb in sodišč, al kako? Kam pa bodo dali ta denar, v žep lastnikov? Komur se zdi, da je bil ogoljufan, mora to prijaviti instancam, tak je red in končno gre za manjšo premoženjsko škodo, vsega 4 dolarje po kupcu. Navsezadnje je svet poln čajev za hujšanje, kapljic za izboljšanje potence in cenenih odej, prešitih s cenenimi pohištvenimi magnetki (30 centov kos), ki se potem prodajajo po 800 €. Pa tega nihče ne preganja. A se bo jutri pa mogoče banka spomnila, da mi ne da denarja z mojega računa, ker se ji bo zdelo, da sem nekemu naročniku zaračunal preveliko urno postavko?

Mogoče je pa treba nekje začet....

klinker je izjavil:

francek1 je izjavil:

CyberDuck je izjavil:

francek1 je izjavil:

Jupito je izjavil:

Vici na račun inteligence Applovih uporabnikov so resnični, ampak veljajo tudi za druge. :))

Glede na število uporabnikov Androida je številka 20.000 zanemarljiva. Jaz temu pravim naravna selekcija....


To bo to ja :) Kar tolaži se :D Krivda je v veliki meri na strani googla, ki je tako dobrosrčno odprt v vseh stvareh :)

Če že hočeš slišat moje mnenje; verjetno so aplikacijo kupili bivši uporabniki Applovih jajčk, ki uporabnike držijo v vati, ko pa jih vržeš v real word, pa hitro postanejo žrtve predatorjev. Torej spet naravna selekcija...


Se en hatercek z IQjem na ravni sobne temperature ;)
By Nexus user :)

Prav zaradi tega sem kot svez android user leta nazaj imel kar nekaj problemov z fonom. Sedaj prekleto pazim kaj instaliravam, ceprav ze kar nekaj casa nisem nic kupu, ker kar rabim za uporabo sem si ze zdavnaj castu in se pred tem dodobra pozanimal kaj je vredu in kaj ni. Play store je pac eno leglo dreka in je prav zalostno da nimajo prav nobene kontrole nad tem kar majo v lastni trgovini, saj s tem dajejo slab vtis na celotno platformo, katera ze tako ne slovi po neki varnosti in stabilnosti.
Se dobro da je comunity na odlicnem nivoju ce ne bi android ze zdavnaj teral nekam.

No vidiš, iz lastne izkušnje si pogruntal, da je treba pri Androidu možgane vklopit...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

shadeX ::

Imamo android userji vsaj večji IQ kakor tisti ki si lastijo iPhone 8-)

Zakon :D

klinker ::

Treba je mozgane povsod vklopit, tudi pri Apple-u brez skrbi. Pri njih je samo se ta prednost da so stvari malo bolj logicne in vmesniki naprav, aplikacij, itd poenoteni. Pri Androidu ima vsak app nek svoj UI, oz ze vsaka znamka telefona ima svoj UI.
Dej povprecnemu android userju Nexusa za 1 teden, nato pa mu dej npr. Sammy-ja v roke. Se bo hitro zacel zgubljat. Se hujse bo da mu das HTC-ja, pol pa Sammy-ja. Vidu na lastne oci hudo zmedo :D
Pac, ne odobravam ocenjevanja ljudi glede na to kaj uporabljajo ker to ni nobeno merilo za ocenjevat cloveka in s tem dokazujes samo kako si omejen ti, ne pa drugi. Ce pa nekdo ni tech frik in se na fone ne spozna najboljse se ne pomeni da je neumen, prav nasprotno. Uporabljajo mozgane za bolj pomembne zivljenske stvari, ne pa bullshit obvladanje nekega sistema od katerega nima po vecini nic. To seveda ne velja za te, kateri si s tem sluzijo kruh.

dice7 ::

Kostumizacija je slaba stvar, da morjo imeti vsi isti UI?

zeleni ::

Chev je izjavil:

zeleni je izjavil:

Zakaj ne? Tale tu ocitno res ni naredil nic, drugi pa.

Drugi pa, kaj? Kompilajo kodo (mogoče celo spišejo?) na android platformo, da omogočijo stvari, katere android že po defaultu omogoča? No ja, tudi antivirus providerji morajo živet od nečesa, a ne?

Antivirus na telefonu je nesmisel. Pika.


Se vedno te ne zastopim. Za android je pisanih veliko virusov. Antivirusni program ti jih polovi vsaj nekaj. Ne zastopim kaj android ze po defaultu omogoca? Ce omogoce po defaultu, zakaj je tako poln virusov?

Zakaj nesmisel? Ker virus na telefonu ni problem? A na pcju pa je? Zakaj na telefonu ni problem, na pcju pa bi bil? Ali menis, da virus sploh ni problem pa kjerkoli je?

Chev ::

Ne.

Po defaultu omogoča lociranje naprave.

Tudi na PC-ju ne potrebuješ antivirusa.

techfreak :) ::

dice7 je izjavil:

Kostumizacija je slaba stvar, da morjo imeti vsi isti UI?

Ni nujno slaba stvar, se vseeno pa je za uporabnike boljse da se UI ne spreminja kar naprej ter da so si aplikacije vsaj priblizno podobne.

iOS naceloma nimam kaksnih opaznih sprememb, razen prehod iOS6 na iOS7. Prav tako ima vecina aplikacij podoben UI.

Chev je izjavil:

Ne.

Po defaultu omogoča lociranje naprave.

Tudi na PC-ju ne potrebuješ antivirusa.

Po defaultu tudi primerja tvoje aplikacije s seznamom malware ter nezazelenih aplikacij. Premium verzija pa zna tudi blokirati dostop do dolocenih strani.

Na PCju pa ga se bolj potrebujes, saj aplikacije ne tecejo v sandboxu, poleg tega pa je malware veliko bolj razsirjen.

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

Prilagodljivost androida je po eni strani najboljša zadeva ever po drugi strani pa največja slabost.

To, da lahko prilagajaš aplikacije kakor ti paše je odlično, da si lahko nastaviš vse po želji, po drugi strani pa je problem obilica izbire in velikokrat so aplikacije nedodelane ter posledično izpade celoten android nekonsistenten in sam izgled amaterski.

Tudi za uporabnika je po eni strani težje, da se mora vsakič na novo učiti kako se uporablja nov app.

Glede prevelike izbire lahko preberete naslednjo knjigo: The Paradox of Choice - Why more is less.

Tudi naslednji primer govori o problemu izbire: Why choice is demotivating


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

aplikacija Malcajt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10015457 (10829) Manu
»

Mešetar.com [razvojno-beta testiranje] (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24737987 (23770) opeter
»

Lumia800 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
567520 (5817) Juice
»

Bliža se desetmilijardti nakup na App Storu in nagrada

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
105128 (3551) technolog
»

Danes Apple-ove tiskovne konference, domnevno predstavljen tablični Mac (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22319734 (14382) Lion29

Več podobnih tem