» »

Lumia800

Lumia800

«
1
2

sid700 ::

Dober dan....
Zdaj, moja boljša polovica kopuje nov telefon, pa je v dilemi med tem in Samsung s2....
Ni glih najbolj tehnično zahteven tip človeka, vsaj kar se telefonov tiče, kakršno koli rootanje itd odpade...
Pač ne vem, jaz sem skoz na androidih, in ne vem kako je zdaj z Lumio??
Adela to vredu,tekoče, kakšen je OS??
Če ve kdo kaj pametnega za povedat, sploh bi bil vesel če bi kdo kaj napisal, ko je že prej uporabljal androida....
lp

Looooooka ::

TOP SHIT.
Ce hoce vecji ekran se pa splaca pocakat, da zacnejo pri nas HTC Titan 2 prodajat.

Zheegec ::

OS naj bi bil po testih najboljši na trgu trenutno... Sam sem se samo malce igral, deluje izredno tekoče. Brskalnik pa še vedno ni na ravni mobile opere, samo to velja tudi za večino ostalih privzetih brskalnikov v iOS in Android.

darkolord ::

Je že veliko napisano o temu na forumu. Meni je recimo WP7 odličen - deluje res tekoče, vmesnik je intuitiven in pregleden (ko se ga navadiš, kar je kar hitro).

Je pa precej velika razlika v konceptu v primerjavi z Androidom - pri WP7 nimaš kupa majhnih ikonc in screenov, da se potem ukvarjaš s telefonom samim ("the focus on apps instead of phone experience") namesto s tistim, za kar ga potrebuješ. Oziroma, kot lepo povzame tale oglas:

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

Glede na to, da se s samim telefonom in njegovim delovanjem me misli kaj disti ukvarjati, potembkar naj vzame Lumio 800.

Kot so ti povedali že pred mano, WP7 deluje res dobro, hitro, tekoče in brez zatikanj.

Internet Explorer 9 na njem pa sploh ni slab. Ima namreč strojno pospeševanje grafike kot namizna verzija in to mu omogoča hitro odpiranje strani in niti prikaz zahtevnejših strani mu ne povzroča težav.

Zgodovina sprememb…

tado6 ::

Jaz imam Lumio. Zelo zadovoljen.

Ciklamen ::

Tu še en zelo zelo zadovoljen lastnik Lumie, edino kar bi morda lahko popravili je avtonomija baterije, samo to pripombo imam, ostalo je pa top notch.
- End of the Post ->

KoMar- ::

kakršno koli rootanje itd odpade...

Rootanje sploh ni potrebno, še posebej, če ne veš, kaj bi z njim.

Sicer pa... zakaj bi vzel Lumio, ki ima par 10.000 aplikacij in ne S2, ki jih ima 50x več? Sej tehnično gledano je tale Nokia čisto OK, ampak gre za nepopularno platformo, ki ima poleg tega še negotovo prihodnost. Nekaj časa jo Nokia in Microsoft že lahko umetno dvigata z metanjem denarja v marketing in ekskluzive, vprašanje pa je, kako dolgo.

Icematxyz ::

Ko vprašam naključnega uporabnika Android telefona, če je z njim zadovoljen, je odgovor vedno da. Tudi pri cenejših modelih. Zanimivo potem, ko berem razne forume, češ kaj vse bi naj s Android bilo narobe in kako bi naj nekaj drugega bilo nepredstavljivo boljšega. Ne gre skupaj to.

Tilen ::

ki ima par 10.000 aplikacij in ne S2, ki jih ima 50x več?


Se strinjam. 500 fart aplikacij proti 10 je res prednost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ZaLoMaT ::

KoMar- je izjavil:

kakršno koli rootanje itd odpade...

Rootanje sploh ni potrebno, še posebej, če ne veš, kaj bi z njim.

Sicer pa... zakaj bi vzel Lumio, ki ima par 10.000 aplikacij in ne S2, ki jih ima 50x več? Sej tehnično gledano je tale Nokia čisto OK, ampak gre za nepopularno platformo, ki ima poleg tega še negotovo prihodnost. Nekaj časa jo Nokia in Microsoft že lahko umetno dvigata z metanjem denarja v marketing in ekskluzive, vprašanje pa je, kako dolgo.


Nekdo ne spremlja trenutnega stanja: Windows Phone Marketplace passes 80,000 apps

Phantomeye ::

KoMar- je izjavil:

kakršno koli rootanje itd odpade...

Rootanje sploh ni potrebno, še posebej, če ne veš, kaj bi z njim.

Sicer pa... zakaj bi vzel Lumio, ki ima par 10.000 aplikacij in ne S2, ki jih ima 50x več? Sej tehnično gledano je tale Nokia čisto OK, ampak gre za nepopularno platformo, ki ima poleg tega še negotovo prihodnost. Nekaj časa jo Nokia in Microsoft že lahko umetno dvigata z metanjem denarja v marketing in ekskluzive, vprašanje pa je, kako dolgo.


Ja ej, dober argument. Če človek kupi Lumio (WP7) ima na voljo samo 9980 aplikacij, ki jih nikoli ne bo uporabljal.
Valda, da se bolj splača vzet Androida z 499.980 aplikacijami.

KoMar- ::

Št. aplikacij je dober indikator popularnosti platforme ;) Tisti moment, ko bo kupec želel še kaj več od surfanja in poslušanja muzke (navsezadnje telefon ni bil poceni in zmore še kaj več, ne?), bo razočaran, ker ga noben od velikih razvijalcev ne šljivi pet posto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Cooper ::

Komar, WP marketplace ima po letu in pol obstoja več aplikacij, kot pa jih je imel Android po nekaj letih obstoja. Gledano v odstotkih, se število aplikacij na WP povečuje hitreje, kot pa se je povečevalo pri Androidu ob podobni prisotnosti na trgu. Sicer pa ima vse aplikacije, ki jih uporabnik potrebuje. Jaz ne pogrešam niti ene, pa nisem nezahteven uporabnik.

gruntfürmich ::

lumia je edini pametni telefoni ki bi ga jst imel, ker se mi dopadejo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Icematxyz je izjavil:

Ko vprašam naključnega uporabnika Android telefona, če je z njim zadovoljen, je odgovor vedno da. Tudi pri cenejših modelih. Zanimivo potem, ko berem razne forume, češ kaj vse bi naj s Android bilo narobe in kako bi naj nekaj drugega bilo nepredstavljivo boljšega. Ne gre skupaj to.

No tukaj je eden nezadovoljen ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Icematxyz ::

Saj sem napisal, ko pa berem razne forume... Pa čuda stvari preberem.

kuglvinkl ::

Pa dejmo rečt kakšno o teh appih. Sam si tko predstavljam, če je popularna, se jo spiše za vse trio platforme. Al so recimo userji android platforme znatno prikaršani za kakšen ap, ki teče samo na iOS?

Tut sam bom verjetno nabavu lumio, navigacija na e52 je super, telefon za kej drucga kot klicat + SMS pa ne uporabljam.

martincek1 ::

Trenutno je bila stvar taka, da so se aplikacije večinoma delale za Android in iOS. Od WP8 naprej bo vsako podjetje primorano izdelati tudi aplikacijo za WP, ker bo v obtoku že toliko aparatov in posledično kupcev/uporabnikov. Torej od jeseni naprej lahko pričakuješ vsaj enako dobro podporo kot jo imajo drugi.

KoMar- ::

Si pa optimist :D

martincek1 ::

Realist. Ti pa pesimist. In trol od:

ampak gre za nepopularno platformo, ki ima poleg tega še negotovo prihodnost

kuglvinkl ::

@skika, na ST se argumentira. Če tega ne boš naredil, ti bom pobrisal prispevek. So pa manj zahtevni forumi, npr. med.over.net, al pa zadovoljna.si....

kuglvinkl ::

Še zdej ne vem, katere uporabne (in visoko uspešne) aplikacije W7 nima, jo pa imata iOS in Android?

In še, kako je z brezplačnimi _off-line_ mapami za GPS navigacijo na iOS in Androidu?

darkolord ::

Meni na WP7 trenutno manjka samo še SIP client.

s51as ::

Jaz sem z WP7 zelo zadovoljen, nisem pa nikoli uporabljal androida ali drugih pametnih telefonov. Imam pa Lumio 710.
It's just me myself and I

Zheegec ::

In še, kako je z brezplačnimi _off-line_ mapami za GPS navigacijo na iOS in Androidu?

Bolj slabo :) Andorid ima nekaj, samo ni ravno dobra pokritost. Najbolje izkašljati tistih cca 15€... Nokia maps so pa zakon itak :)

kuglvinkl ::

in za 15 evrov dobim kaj? To kar ima Nokia maps? In free update?

Tilen ::

Jaz uporabljam Navigon in je odličen. Je pa res, da ni free. Vse mape (NAVTEQ) se prenesejo preko wifi ali kabla in delujejo lokalno, brez data prenosa. Edino kar trenutno pogrešam na WP je VPN klient. Nekako jim ne uspe naredit aplikacije. Predvidevam, da do WP8 ne bo nič, ker je najbrž težava v OS. Glede omrežnih nastavitev se grejo zelo restriktivno politiko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ciklamen ::

Uporabljam Nokia Drive in služi svojemu namenu, ne vem zakaj bi potrebovali še katero drugo navigacijo :)
- End of the Post ->

ZaLoMaT ::

V primeru, da je kdo prezrl/pozabil, tudi HTC omogoča vsem svojim WP7 mobilnikom _brezplačno offline navigacijo_! update: 1mesec?

[HTC Locations] update ! Now with maps all the world and navigation offline !!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaLoMaT ()

Tilen ::

Ciklamen je izjavil:

Uporabljam Nokia Drive in služi svojemu namenu, ne vem zakaj bi potrebovali še katero drugo navigacijo :)


Žal tega pred letom dni še ni bilo na voljo. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Limit-sky ::

kuglvinkl je izjavil:

@skika, na ST se argumentira. Če tega ne boš naredil, ti bom pobrisal prispevek. So pa manj zahtevni forumi, npr. med.over.net, al pa zadovoljna.si....

To je pravilo na celem forumu?
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Ciklamen ::

Tilen je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Uporabljam Nokia Drive in služi svojemu namenu, ne vem zakaj bi potrebovali še katero drugo navigacijo :)


Žal tega pred letom dni še ni bilo na voljo. 8-)


Tudi res, ampak ker je govora o Lumii ki ima privzet Nokia Drive, sem to izpostavil :)
- End of the Post ->

sid700 ::

Hvala vsem za izčrpne odgovore....
Bo kar Nokio vzela....
Zanimame edino, če ima slo menije?

SLO_Matej ::

Ne, zaenkrat v WP7 še ni slovenskega jezika. Verjetno pa kdaj v prihodnosti.

win64 ::

Tilen je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Uporabljam Nokia Drive in služi svojemu namenu, ne vem zakaj bi potrebovali še katero drugo navigacijo :)


Žal tega pred letom dni še ni bilo na voljo. 8-)

Ni bilo nokia drive, je pa ovi maps(nokia maps ) že kar nekaj časa na voljo za večino s60 telefonov brezplačno.

Edit: najbrž sem precej OT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

Tilen ::

win64 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Uporabljam Nokia Drive in služi svojemu namenu, ne vem zakaj bi potrebovali še katero drugo navigacijo :)


Žal tega pred letom dni še ni bilo na voljo. 8-)

Ni bilo nokia drive, je pa ovi maps(nokia maps ) že kar nekaj časa na voljo za večino s60 telefonov brezplačno.

Edit: najbrž sem precej OT


Si, ker govorimo o Windows Phone platformi. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SkIDiver ::

Še kakšna izkušnja z Nokia Drive na Lumia 800 ali 710? Deluje zadeva v offline načinu, da predhodno preneseš mape posameznih držav za katere želiš navigacijo ali je online in cel čas potrebuje podatkovno povezavo? Kako je s posodabljanjem zemljevidov in natančnostjo le teh ter navigiranja? Kakšne so izkušnje po Sloveniji?

Ciklamen ::

SkIDiver tako je, mape si lahko preneseš prek WiFija, in uporabljaš v offline načinu.

Ne vem pa kako bi naštelal zadevo, da bi mi hitreje našlo GPS (oziroma, da bi mene prej našlo). Opažam, da ko vklopim prenos podatkov, da me najde v momentu, medtem ko imam izklopljenega pa me nikakor ne najde (vsaj ne tako hitro)

EDIT: Drugače pa deluje zadeva super hitro, tekoče in brez zatikanja (kot vse na WP-u)
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

Mavrik ::

Ne vem pa kako bi naštelal zadevo, da bi mi hitreje našlo GPS (oziroma, da bi mene prej našlo). Opažam, da ko vklopim prenos podatkov, da me najde v momentu, medtem ko imam izklopljenega pa me nikakor ne najde (vsaj ne tako hitro)


Saj to je čisto normalno - ko imaš podatke se uporablja AGPS za pridobitev podatkov za "lock" satelitov, če jih pa ugasneš pa mora GPS sistem čakati na te podatke s satelitov. Okoli tega ne moreš nič kaj dosti razen tega da stojiš na odprtem :)
The truth is rarely pure and never simple.

Ciklamen ::

Jap, res je, moram pa rečt da sem zadnjič probaval in je trajalo, ko sem bil za zidovi v mestu, če bi čakal na satelite bi še verjetno zdaj tam bil :P
- End of the Post ->

SkIDiver ::

Najlepša hvala za odgovor.

Lonsarg ::

Omg kaka Lumia 800 z malin 3.7" ekranom. Počakajte na Lumio 900, saj ne bo kaj dosti dražja...

cekr ::

Je že kaj informacij, kdaj pride Lumia 900?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

SkIDiver ::

Mislim, da so včeraj na NT konferenci omenjali avgust. Nisem pa 100% prepričan.

cekr ::

To je pa še daleč.
Upam, da bodo šli pri Mobitelu z normalno ceno.
Za L800 z vezavo 2 leti hočejo 350€, kar je malo smešno. V prosti prodaji ga pa dobim za 380.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

SkIDiver ::

Cenovno menda ne bo bistveno dražja od 800. Ima pa za razliko od 800 zaslon velik 4.3" in posledično zaradi večjega zaslona močnejšo baterijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

_Dormage_ ::

SkIDiver je izjavil:

Mislim, da so včeraj na NT konferenci omenjali avgust. Nisem pa 100% prepričan.

A je potemtakem realno pričakovati, da bo naložen že WP8.
Naj bi takrat tudi izšel al sem pomešal mesece?

darkolord ::

A je potemtakem realno pričakovati, da bo naložen že WP8.
Ne.

Ciklamen ::

WP8 nekje proti koncu leta?

Drgač pa, informacije so bile, da pride L 900 okrog Julija/Avgusta, kako pa bo pa bomo videli
- End of the Post ->
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681684 (48104) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499463 (8162) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028296 (22459) leiito
»

Uporabniki Windows Phone 7 s svojimi telefoni najbolj zadovoljni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5515340 (12168) Tilen

Več podobnih tem