» »

Airport Express WiFi Extender Pomoč

Airport Express WiFi Extender Pomoč

Oktan ::

Pozdravljeni,
pri Telemachu imamo nov paket gold extra - linija 80/4, in ker je modem/ruter (Cisco epc3925) v dnevni sobi tam dejansko hitrost interneta res deluje tako kot mora. Težava je v tem ker imam sobo odaljeno 2 steni stran, hitrost pa z oddaljenostijo od ruterja zelo hitro pada. Že če samo stopim iz dnevne sobe pa vmes ni nobene stene (3,5m od ruterja), pade download na 65. V moji sobi dela 15-25.

Imam na voljo Airport Express (1. generacija), ki bi ga rad uporabil na hodniku do moje sobe kot WiFi extender. V samih nastvitvah od Airporta sem nastavil pač da extenda, potem mi je omrežje našlo samo, vpisal sem geslo ruterja, vendar stvar ne deluje.

Potem sem gledal še v nastavitvah Cisca epc3925 kjer sem pod WDC settings našel za odkljukat "Allow wireless signal to be repeated by a repeater" vendar nisem mogel izbrati saj piše: Note: Only WEP encryption mode or encryption disabled can be used with WDS. Before enabling WDS, please set the "Wireless Configuration" to "Manual" and the "Wireless Security Mode" to "WEP" on the Wireless Security page.

Pod "Wireless Security Mode" načina WEP sploh nimam (imam samo WPA, WPA2, disable).

PS: Pri WDC nastavitvah je spodaj še za vpisat Remote Access Point's MAC Address: MAC 1: kar pa tudi nevem kaj točno moram vpisati.

Na tem področju res nimam veliko pojma, tako da bi bil zelo hvaležen pomoči. LP

PS: Ali bi izgubil veliko na hitrosti če bi si omislil 3m USB podaljšek za anteno, da bi jo postavil bližje vratom?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach + Cisco EPC 3925

Oddelek: Omrežja in internet
318615 (2999) Vanadium
»

Router Security

Oddelek: Pomoč in nasveti
368894 (8300) Route66
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315287 (3968) Mikec17
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418601 (11538) Hayabusa
»

priklop na net(adsl) za 7 oseb

Oddelek: Omrežja in internet
161466 (1120) micvak8

Več podobnih tem