» »

tcp/ip nastavitve

tcp/ip nastavitve

yapka ::

Imam problem pri nastavljanju IP-ja. Ko ročno nastavim IP, hočejo windowsi (xp) da po potrditvi sprememb ponovno zaženem sistem - ponavadi si samo potrdil in je zadeva delovala brez ponovnega zagona. In če izberem, da se ne ponovno zažene, stvar čisto lepo deluje. Problem nastane, ko računalnik ugasnem in ga naslednjič ponovno zaženem. V tcp/ip nastavitvah ni nikjer mojih nastavitev, ampak se nastavi na DHCP.

ABX ::

imaš nek bug ali virus.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

yapka ::

Saj men se tud zdi da je tako,...sem že nekajkrat preskeniral, pa nič našel! ;(

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

amigo_no1 ::

Reset tcp/ip mu nebo pomagal.
Prvo naj raje počisti sistem.

yapka ::

Tud probal reset, ampak brez efekta! Nekaj se mi je najbrž res ''prismodilo'' v sistem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yapka ()

dkulcar ::

Imam problem na starejšem računalniku pri internetni povezavi. Noče se povezati na splet. Če na omrežni kartici izberem popravi dobim spodnje opozorilo. Poskusil sem ročno vpisati DNS strežnike ampak ni nič pomagalo. Prosim, če lahko kdo pomaga.

s6c-gEL ::

Kateri os ?
Je pc v domeni ali workgroup ?

http://support.microsoft.com/kb/299357

dkulcar ::

OS je xp. PC je vezan preko routerja, sem pa poskusil, direktno v modem in z mrežno kartico na PCI vodilu in prav tako ni delalo.

Goran's Blog ::

Poskusi it v Services (start, zaženi, services.msc) in dobi ven DNS client kjer more bit status (started) ter startup type (avtomatic).
Poskusi še desni klik, lastnosti in v startup type daj avtomatic če to ni.

harmony ::

Pa mogoce se DHCP client na disabled, pa spremljaj zadevo.

dkulcar ::

DNS client je started in avtomatic. DNS sem že tudi poskusil avtomatično in ročno.

Po MS navodilih, katere je podal "s6c-gEL" sem ponastavil TCP/IP in ni nič boljše.

PS. Rračunalnik ni moj, je od kolega in pravi, da kar naenkrat ni več delal internet.

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

harmony ::

Ma jaz bi dal obnovitev sistema na tist cas, ko je delal vse. Ponavad resi problematiko.

dkulcar ::

Sem mislil, mogoče pa se lahko reši brez obnovitve. Sedaj sem vseeno dal obnovitev sistema in zadeva deluje.
Hvala vsem za pomoč!

lp.

harmony ::

Hvala harmoniju za pomoc :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosniku ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
131624 (1196) crniangeo
»

Internetne težave

Oddelek: Programska oprema
102253 (2075) mihagr
»

NetBIOS over TCPIP

Oddelek: Omrežja in internet
151798 (1548) Chessman
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607331 (5887) krneki0001
»

Računalnik ne registrira DNS-a?

Oddelek: Omrežja in internet
101730 (1500) Hojne

Več podobnih tem