» »

Plačilo za dežurstvo

Plačilo za dežurstvo

st0jko ::

Malo me zanima, kako imate v službah urejena dežurstva in plačila za ta dežurstva. Namreč pri podjetju, kjer sem zaposlen, do sedaj niso plačevali dežurstva/pripravljenosti, niti intervencije, pa tudi če je bila v nedeljo ali pa za silvestrovo. Imeli smo samo ure "v dobrem". No.. zdaj sem se malo "zbunil" in šefi so prišli do številke 15€ neto za vikend (oziroma dela prost dan) dežuranja. V primeru intervencije pa še vedno samo ure v dobrem. Kako je pri vas to urejeno, ter morda za kakšno delo gre, in pogostost intervencij?

LP
keks?
  • spremenil: Mavrik ()

Smurf ::

To dobis dodatnih 15€/h ali fiksnih 15€/h? Ce je to dobro ali ne je verjetno odvisno od tvoje osnovne place.

Jaz se v trenutni sluzbi ne stempljam (pa bi se lahko) tako, da ne dobim nic ne za nadure, ne za "intervencije" (ceprav med vikendom resujem samo res samo zelo nujne primere, recimo, 1x-2x na leto), je pa res, da je ze osnovna placa precej lepa.

st0jko ::

Nič na uro. fiksnih 15€ za cel vikend pripravljenosti. 2 sma zaposlena, in če vsak dežura po dva vikenda na mesec, znese to dodatnih 30€ neto pri plači, ki pa je komaj za mišjo dlako višja od minimalne. :(
keks?

kixs ::

V X firmi je bilo placilo za pripravljenost cca 120 evrov neto za priblizno 80 ur. Intervencije so bile placane posebej. To je bilo dezurstvo za stranke. Interno dezurstvo pa, kakor opazam, le redko kje izplacujejo. Dobis ure za koristit kot v tvojem primeru.

red_baron ::

Pri nas dobiš 20% od redne ure za dežurstvo in nadure, ko si v firmi....

klemenSLO ::

Pri nas je bilo to dolga leta neurejeno področje. Ni bilo uradnega dežurstva v IT in ljudje so pač klicali razne številke dokler niso nekoga dobili.
Sedaj smo to uredili tako, da imamo za za čas od 16h do 8h zjutraj za čas 'v pripravljenosti' dežurstva plačano 10% od tvoje redne urne postavke.
Takrat MORAŠ biti na voljo. In toliko dobiš če se nič ne zgodi.
Ko pa pride do konkretne intervencije se pa obračuna dejanska ura + zakonski dodatki za popoldansko/nedeljsko/nočno/praznično delo.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

SkIDiver ::

Pri nas je striktno urejeno kdaj je kdo dežuren, koliko mu pripada, itd... V času dežurstva moraš biti vedno dosegljiv in ready za delo na daljavo ali odhod na lokacijo.
Pripravljenost/dežurstvo imam plačano na uro ne glede ali gre za delavnik ali vikend. Če imam intervencijo je plačana dodatno po urah. Če je intervencija za praznik, nedeljo, nočna, ... pa je še na to dodatek.

Pa še primer v konkretnih bruto številkah za en mesec. 110 ur dežurstva je zneslo 90€, plus 5 ur intervencije 60€.
Dežurstva imam v popvrečju 130ur na mesec, intervencije pa se zgodijo parkrat letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

klemenSLO ::

Da dopolnem dosatno še tako kot SKiDiver:
Dežuramo po cel teden skupaj. Povprečno prideš 1x na mesec na vrsto za dežurstvo. 128ur maš fix ur v tem tednu, ko moraš biti razpoložljiv. to pride cca 13 ur torej *cca 150EUR bruto.
V praski mamo popvprečno 2 uri nočnega dežurstva tedensko, kar je cca 30EUR bruto tako da smo skupaj na mesec tam na 180EUR bruto dodatka za dežurstvo.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

st0jko ::

Hvala vsem za informacije.. Dosegel sem torej majhen korak, ampak je vsaj v pravo smer.
keks?

YaN-cH ::

Bom spet malo obudil to temo

Sedaj smo to uredili tako, da imamo za za čas od 16h do 8h zjutraj za čas 'v pripravljenosti' dežurstva plačano 10% od tvoje redne urne postavke.
Takrat MORAŠ biti na voljo. In toliko dobiš če se nič ne zgodi.
Ko pa pride do konkretne intervencije se pa obračuna dejanska ura + zakonski dodatki za popoldansko/nedeljsko/nočno/praznično delo.

Mi imamo pripravljenost na domu organizirano točno na taki način, kot ga je klemenSLO napisal.
Pripravljenost se plačuje 10% tvoje redne ure. Seštevamo pa tako, čez teden je 16h pripravljenosti, čez viken in praznike pa 24h. V kolikor se v času pripravljenosti izvaja support stranki, se to beleži kot nadura (lahko jo koristiš ali ti jo izplačajo).
Osebno se mi zdi taki način izvajanja pripravljenosti najbolj korekten, tako do delavca, kot do podjetja.

Zanima me kateri zakon določa to pripravljenost/dežurstva, ker imam za napisat pravilnik evidentiranja te pripravljenosti in bi rad vedel če obstaja kakšna zakonska podlaga za to. Vem da Elektro primorska ima enak pravilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutna plača v Revozu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8829418 (10582) PunkDude
»

Prekomerno delo?

Oddelek: Loža
409160 (4470) gendale2018
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624959 (13251) Steinkauz
»

Ali dobiš 2x malico za 16ur dela?

Oddelek: Loža
339019 (7769) bozicek

Več podobnih tem