» »

Zunanji trdi disk problem!!

Zunanji trdi disk problem!!

syler123 ::

Imam WD 2TB trdi disk, problem je pa v tem ko prenašam večjo datoteko od 1GB se mi na sredi ali na koncu prenosa datoteke disk zamrzne (ko se datoteka prenaša lučka na disku utripa ko pa zamrzne pa samo sveti. Tega problema ni bilo na začetku. Star je dobre pol leta. Če prenašam iz prenosnega diska na računalnik te napake ni. Povsod sm gledu kak bi ga popravu sam nevem res, po moje je nekaj narobe z ohišjem pač z elektoniko k priključena na disk sam to pa nevem kak se popravi. Je pa res da sm že ga dal garancijo pa sm dobil čist novga prešni je mel polno bad sektorjev ta pa nima nobenga.

MIHAc27 ::

Ok, če je FAT32 potem je omejen disk na max 2GB datoteko. Če je NTFS sistem potem ni omejitev...

Če vseeno ne dela... je lahko spet z diskom težava. Zaženi kak CHKDSK (Ali Seatools)

Duhec ::

fat32 = 4Gb za max. dolžino ene datoteke.

Povej kaj več...
Je zunanji disk v WD kompletu ali imaš WD disk v nekem zunanjem usb/sata ohišju?
USB2 ali 3 ?
Kateri oper. sistem in SP?
Daj sliko s smart podatki tega ext. diska !
Ali ext. disk izklapljaš preko varnega odstranjevanja ali kar ugasneš, ko ga ne rabiš?

syler123 ::

NTFS sistem je
WD Elements 2 TB 16MB prenosn disk v orginal škatlci nism ga nč razdiru
usb 2.0. ,
OS window 7 sp1,
ja izklopim ga prek varnega odstranjevanja(ko mi je delal normalno). Sam zdei k mi zamrzne disk mi tud računalnik zamrzne ko ga izklopm iz računalnik pa takoj odmrzne računalnik.
nevem točn ka to mislš "sliko s smart podatki tega ext. diska"

Duhec ::

Poženi nek program (hddscan, CrystalDiskInfo,,,), ki zna detektirat s.m.a.r.t. podatke tudi na zunanjem disku. Če se z diskom kaj dogaja, so sumljive vrednosti navadno označene rdeče.

Če si že poizkusil disk v nekem drugem usb portu, menjal usb kabel in preveril, če ni slučajno slab stik na ohišju ti ne ostane veliko več kot, da narediš še chkdsk tega zunanjega diska tako, da v CommandPromptu odtipkaš:
chkdsk /F x:
x=črka zunanjega diska/particije

Če ti je smart že prej pokazal kake napake pa najboljše kar:
chkdsk /R x:
to traja kar nekaj časa...

Prav veliko možnosti ni, razen potem celoten format in diagnostika s tovarniškimi orodji itd.
Nenazadnje se razdre ohišje, vzame ven disk in se ga priklopi direktno v komp., da se izloči napaka na usb/sata vmesnem črevesju.
Ampak to se dela, ko disk ni več v garanciji in je amortiziran. :)
Poročaj.

solatko ::

Verjetno ti USB kontroler v ohišju diska odpoveduje. Če se da razmontirat, brez da se bo poznalo, razdri in disk priključi na SATA vhod v računalniku ali pa kupi SATA-USB adapter in delaj preko tega. Diski v ohišju namreč nimajo dobrega hlajenja in posledično trpi kontroler. Ker to niso neke kvalitetne komponente, hitro crknejo. Diski so po navadi enaki, kot tisti za vgradnjo, če niso brez SATA konektorja.
Delo krepa človeka

syler123 ::

Sej bom bom probu z chkdsk sam prvo moram par stvari z diska nekam shrant pa pol use formatirat. To pa itak razdiru ga nebom dokler garancija ne poteče. Če ga nebom zrihtu ga bom pa dau še enkrat v garancijo.

mitkos ::

Da ne odpiram nove teme. Moj problem z zunanjim diskom je sledeč.

Imam zunanji WD 3TB disk priklopljen na USB3. Ko je računalnik, prenosnik (WIN 8.1 x64) prižgan in ko delam na njemu vse deluje kakor bi moralo. Če me pa dalj časa ni in ko želim dostopati do diska, moram čakati, da se disk zbudi. To traja cca 10s in ko želim prenesti datoteke nanj s bittorentom, se mi le ta sesuje. Če nekaj seedam ali DL tega problema mislim da ni. Pod power mamagment imam nastavljeno, da dokler je računalnik na napajanju se mi ne izklapljajo diski, toda mislim da to velja le za diske v prenosniku, ker na zunanjega nima vpliva. Kje bi lahko še našel kako nastavitev, ki bi mi omogočila da upravljam z zunanjim diskom. Prej ko sem imel WD 1TB na USB2, mislim da nisem imel teh težav.

Hvala in LP

SimplTech ::

Mogoče lahko pogledaš na stran od WDja in za svoj disk preveriš, če si lahko preneseš kakšen dodaten program, ki bi ti omogočal izklop sleep oz. spindown funkcije.

Večkrat se omenja program WD SmartWare, ki bi naj omogočal takšne nastavite. Malo poglej v tej smeri.

Mendos ::

Pozdravljeni,
imam en problemček, pa ne vem točno v katero temo naj pišem...
Na Windows 8.1 računalnik imam priključen Seagate Expansion drive 2TB zunanji disk. Ob zagonu računalnika mi sprva zunanjega diska ne prepozna oz. ga za kratek čas prepozna, nato ga izgubi, spet prepozna, izgubi ... vsaj 20-krat ga vrže ven in po približno desetih minutah se stvar umiri in disk lahko od takrat naprej nemoteno uporabljam. Med tem, ko disk "ven meče" in ga želim odstranit iz sistema, mi napiše, da je disk v uporabi in se ga ne da varno odstranit. Lahko še dodam, da WD zunanji disk 1TB deluje brez problemov. V čem bi bila težava pri Seagate 2TB disku?

Najlepša hvala za odgovor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mendos ()

solatko ::

Problem je verjetno na tiskanem vezju med konektorjem USB in SATA. Če ne boš menjal ohišja, bo disk kmalu samo še za v smeti. Prihaja do prekinitev signala in povezave med diskom in USB vhodom na računalniku.

Če gre za desktop, ti predlagam, da disk vzameš iz ohišja in ga daš v računalnik, kot dodatno notranjo enoto. Tudi hlajenje in s tem življenska doba diska, bo boljša.
Delo krepa človeka

Mendos ::

Hvala za pomoč! :) O tem sem že razmišljal ja, da bi vzel disk iz ohišja in ga priklopil direkt na matično prek SATA. Potem je to res najboljša rešitev... Je kakšna razlika pri hitrosti prenosa med USB 3.0 in SATA2 (SATA3 imam že zaseden za sistemski SSD disk) oz. se sploh kaj opazi glede na hitrost vrtenja 5900 RPM?

gddr85 ::

hdd hitrost je samo do cca 150mb/s, tud če imaš sata3

solatko ::

Če gre za prenosnik, lahko z njim nadomestiš DVD, če je namiznik pa ga instaliraš, kot vsak drugi disk.
Delo krepa človeka

Mendos ::

Sem prestavil disk v kišto in sedaj dela brez problema.:) Hvala za pomoč!

komrko ::

Imam eno kratko vprašanje kar zadeva uporabo zunanjih USB diskov, me muči že nekaj časa in bi vprašal kar tule!
Torej..imam zunanji disk WD MyBook 3T USB 3.0, vse kar se delovanja tiče dela vse kot je treba. Disk imam stalno priklopljen na domači računalnik, PC pa je večji del vklopljen 24/7, disk pa uporabljam samo za občasno kopiranje zato ga normalno izklapljam z Win funkcijo 'varno odstranjevanje strojne opreme', kar pomeni da ga pod strojno opremo ne vidim več!..in sedaj ko ga zopet želim imeti aktivnega za uporabo ne vidim opcije v Win7 da ga zopet aktiviram...razen da telovadim pod mizo in vtikam in iztikam USB kabel! Je disk možno naredit ponovno aktivnega iz samih Windowsov brez iztikanja kablov!?..ali je bolje za disk da je stalno v uporabi? oz. ali bolje da se ga fizično izklaplja v času daljše neuporabe!

Hvala za odgovore in LP!

solatko ::

komrko - Sistem pač izklopi disk in ga moraš odstranit ali pa ponovni zagon. Ni pa opcije, da bi dal na USB napravo v spanje in tudi ni izvedljiva. Na eSata lahko napravo vklapljaš in izklapljaš v upravitelju naprav, na USB to ne gre. Imaš pa drugo možnost, kupiš ohišje s stikalom, kjer fizično izklopiš funkcije diska, USB pa je še vedno vklopljen. Ko vklopiš stikalo na ON, ti USB zazna ponovni vklop naprave.
Delo krepa človeka

Duhec ::

komrko je izjavil:

Imam eno kratko vprašanje kar zadeva uporabo zunanjih USB diskov, me muči že nekaj časa in bi vprašal kar tule!
Torej..imam zunanji disk WD MyBook 3T USB 3.0, vse kar se delovanja tiče dela vse kot je treba. Disk imam stalno priklopljen na domači računalnik, PC pa je večji del vklopljen 24/7, disk pa uporabljam samo za občasno kopiranje zato ga normalno izklapljam z Win funkcijo 'varno odstranjevanje strojne opreme', kar pomeni da ga pod strojno opremo ne vidim več!..in sedaj ko ga zopet želim imeti aktivnega za uporabo ne vidim opcije v Win7 da ga zopet aktiviram...razen da telovadim pod mizo in vtikam in iztikam USB kabel! Je disk možno naredit ponovno aktivnega iz samih Windowsov brez iztikanja kablov!?..ali je bolje za disk da je stalno v uporabi? oz. ali bolje da se ga fizično izklaplja v času daljše neuporabe!
Hvala za odgovore in LP!

V času XPjev sem se igral z ukazom Devcon, če bo to dovolj. Po vsej verjetnosti mora biti na tej usb napravi pod PowerManagement omogočeno Allow the computer to turn off this device to save power.
Bližniva za aktiviranje/disable USB naprave
Poizkusi in poročaj.
http://blackbird.si/

Duhec ::

Zgornji link je star dobrih 6 let. Sem ponovno preizkusil ukaz devcon na kompu z XP-ji in usb ključku.
Video:
http://www.mojvideo.com/video-usb-off-o...

Mi pa mašina iz neznanega razloga samo pri kliku na OFF proceduro 1x na 10 poizkusov nadaljuje lepo v ponovni zagon. Sumim na težavo z usb3 gonilniki, ki sem jih imel na dodatni pcie kartici z Nec/Renesas čipovjem.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

komrko ::

Hvala za vso dosedanjo pomoč..imam pa se en problem z diski! Dva diska se mi vedno obesita na isti pogon (WD MyBook 3TB in WD Elements 3TB). Vedno tisti ki je priključen prvi zasede črko pogona, ko priključim drugega pa zahteva isti pogon in pride do spora. Tudi če spremenim črko v disk manegmentu vedno drugi zahtevata isto. Tako lahko hkrati uporabljam samo enega, kar sicer ni moteče pa vseeno..!. Ne pomaga tudi mesto priklopa na USB (single port,.hub, 2.0, 3.0..) V disk manegmentu mi objavi sporočilo: 'Disk je brez povezave, ker je prišlo do spora med njegovim podpisom in podpisom drugega diska z vspostavljeno povezavo'. Isto je na prenosniku kot stacionarcu, OS je win7. Obstaja kje kakšna nastavitev da ne pride do sporov obeh diskov ali je problem v diskih?
Hvala za odgovore in LP!

 slika

slika

Duhec ::

Mogoče moraš zgolj desno kliknit na disk, ki je "brez povezave" in izbrat OnLine.
Drugače si poglej spodnji video z razlago in rešitvijo tega problema:
http://blackbird.si/

komrko ::

Res je @Duhec..res je bil potreben samo 'en simple click' in priključit disk. Pa tudi video je poučen in bo še prišel praw! Najlepša ti hvala za čas in trud. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: komrko ()

Bye ::

Si bom kar sposodil temo. Ali je škodljivo za zunanji trdi disk, če je na računalnik priključen 24/7? Oziroma če takšen priklop vpliva na njegovo življenjsko dobo?

solatko ::

Če se ti opazno greje, da, sicer pa nima veze, ker ga računalnik spravi v mirovanje.
Delo krepa človeka

Bye ::

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215243 (4889) Karen
»

WD My Book reševanje podatkov/enkripcija

Oddelek: Strojna oprema
81092 (856) tomaz88
»

Usb disk ni "na voljo"

Oddelek: Pomoč in nasveti
81023 (854) killa bee
»

3.0 USB

Oddelek: Pomoč in nasveti
223201 (2770) kixs
»

Zunanji disk...WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
192858 (2260) mmmato

Več podobnih tem