» »

Zunanji disk...WD MyBook

Zunanji disk...WD MyBook

simplem ::

Odlocil sem se za nakup zunanjega diska in imam par vprasanj...kot prvo me zanima, bolj iz radovednosti - se bolj "splaca" kupiti zunanji disk ali ohisje + "navaden" disk? Rad bi imel 500GB, prostora, hitrost prenosa mi niti ni toliko pomembna (kaksno minuto vec bi ze pocakal ;)), disk bi bil vecino casa priklopjen na racunalnik, najbolj pomembna pa mi je kvaliteta, zanesljivost. No v "oci mi je padla" MyBook serija - na splosno me zanima kako je s kvaliteto teh diskov? Gledal sem essential ali pa premium izvedbo. Kaksna je razlika med prenosom preko USB in FW v praksi? Ve kdo, ce je to premium: WD MyBook 500GB (enaa), ker ni nikjer omenjeno - glede na druge vire sem sklepal da je. Mogoce tudi kaksen predlog glede alternativ? Hvala za vse informacije!
  • spremenil: simplem ()

mte ::

Jaz imam Premium 320GB... No, zadeva deluje ok (hitrostnih testov pač nisem delal), po eni strani me moti ker ni ravno tih (pri prenosniku brez glasnega ventilatorja se pozna, drugače verjetno ni problem), po drugi strani pa gre itak po 10min v standby.
Malo velik je, tako da ni ravno za ga kaj preveč nosit s sabo okoli (ampak za to imam raje 2.5" disk). Drugače jaz bi naslednjič probal še kakšno ohišje+notranji disk, ker prideš malo ceneje skozi, vendar je spet vprašanje kaj dobiš - problem je ventilator (večinoma ga ni, ampak pozoren moraš bit) in firewire čip, niso vsi čipi enako hitri. Ampak nimam izkušenj z njimi.
Tisto na sliki ni premium. Za vsak slučaj ti raje njih pokliči, čeprav so slike ponavadi provizorične in gre kljub sliki verjetno za premium model.
lp

simplem ::

Pri tistemu na enaa sem sklepal glede na lastnosti da je premium - je pa pod komentarji uporabnikov zapisano da je napacna slika (da bi moral biti moder krogec). Ti potem uporabljas FW ali USB priklop? No sej nekak sem se ze odlocil, sam ne vem ali essential ali premium (essential + FW 400, indikator zasedenosti in backup software)... :\

mte ::

Indikator zasedenosti je brez veze, backup software imam drugi. Uporabljam FW priklop, ampak razlik v hitrosti nisem meril. Lahko samo povem kar sem drugje prebral - USB je na začetku prenosa hitrejši od FW, ampak potem hitrost upade, medtem ko pri FW ostane konstantna (to lahko potrdim kolikor pač občutek dopušča).
Bi ti lahko naredil kak test, ampak ker je disk precej zafilan, dvomim da bi bili rezultati relevantni.
lp

MadMax ::

HDTach-u je vseeno, ali je disk skoraj poln ali pa čisto prazen, kolikor sem opazil.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mte ::

ok, tukaj imaš hd tach teste, oboje na quick, ker je na long približno isto. Očitno se kar pozna na hitrosti v prid FW...


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

borchi ::

jaz sem enkrat v eni podobni temi postal real-life test WD MyBook 250 Pro in sem (iz glave, slo-tech search dela ne) prišu do podobnih ugotovitev kot mte.

boot OS:
FW400: ca. 25 sec.
USB 2.0: ca. 35 sec.

copy internal HD to WD MyBook (žal se ne spomnem kolk je bila velika datoteka):
FW400: ca. 3 min
USB 2.0: ca. 4 min
l'jga

simplem ::

O super, hvala za teste in informacije...no sem se odlocil in bom vzel kar premium.

Hair_Y ::

Ko je ravno odprta ta tema o MyBook-ih bi še sam nekaj vprašal.
Sam sem kupil 320GB Premium in ker nimam rad tako velike particije,
sem ga sformatiral na 2 dela in z neta namestil nove programčke
za ta disk. Priklopil sem ga na USB kot je opisano in namestil
FW gonilnike, potem pa še preko FW.
Sedaj pa mi včasih preko FW diska ne zazna in ga moram priklopiti
preko USB-ja.

Sem ga kiksnil ker sem ga sformatiral ali je problem kje drugje?

borchi ::

jaz sem bral o izkušnjah uporabnikov preden sem kupil WD MyBook 250 Pro, tist priložen FW kabel ni najboljši. baje ga WD zamenja za boljšega, če poveš, da imaš težave, ampak originalno pa še vedno prilagajo sub-standard FW kable.

jaz sem takoj zamenjal (kupil sam novega, ki je precej daljši in debelejši) FW kabel, imam disk formatiran na 4 particije 2xHFS+, 1xHFS, 1xFAT32 in disk dela povsem normalno.
l'jga

Pat_MaGroin ::

Ola!

Morda kdo ve, kateri disk je v MyBook ohisju 500 gb? Popularna AAKS serija?

Sam razmisljam, da bi vzel Seagate 500 SATA II 16 mb in kupil zunanje sata ohisje (predlagate katerega?)

LP,
PIC

Ryker ::

mte, to ti gre avtomatsko v stand-by mode ali si moraš kak narihtati? Ker meni ostane prižgan normalno tudi, če me dalj časa ni na računalniku. Aja, pa še to, se ti vedno prižge, ko prižgeš računalnik, ker meni se ponavadi ne, ga moram ročno prižgati, pa še to mi ga ponavadi komaj v 2. poskusu zazna.

mte ::

Ryker: Mislim, da sem inštaliral driverje, zna biti da to oni delajo. Mislim, da tudi ob priklopu dela sam od sebe, ampak zelo redko izklapljam macbooka, pa še takrat večinoma nimam diska priklopljenega, tako da sem lahko zabluzil. Imam pa v spominu da dela samo od sebe. Ročno ga vglavnem nisem še vklopil (razen če priklop kabla šteje)
lp

mmmato ::

A je imel kdo probleme z my book premium serijo v visti?
Meni vista zazna disk, nanj pa ne morem pisati niti formatirati.
USB priklop

mmmato ::

OK, zdej sem ga formatiral v ntfs. Hd Tach kaže average read 12MB/s. Zakaj tako malo?

kernowsky ::

Pozdravljeni, tudi sam se odločam o nakupu zunanjenga diska. Vendar me zanima, kako je z napajanjem. Kateri so lahko priklopljeni le preko USB oz. FW, kateri pa rabijo še samostonjno napajanje? Kašne so razlike v ceni?
Npr. ta dva sta mi padla v oči
teac 320gb
WD 320gb

Lp

PARTyZAN ::

Oba diska, ki te "zanimata" potrebujeta zunanje napajanje. Z USBja se lahko napajajo samo 2,5" diski, ki so ponavadi vgrajeni v laptope. Njihova kapaciteta je manjsa, obrati so nizji, cena pa je visja. Prednost je velikost in pa napajanje z USBja :).

Zheegec ::

Tyaz: Pač USB, probaj preko FireWire.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mmmato ::

Po testih sodeč bi morala bit hitrost prek usbja vsaj 2x večja

mmmato ::

V tem članku (glej zadnji odstavek) je v hd tachu avg speed 30 MBps, pri meni hd tach izmeri 12MBps

EDIT:
Fire wire kabel bom kupil jutri, ker imam na pcju 4 pinski konektor, priložen pa je bil 6 pinski. Poročam jutri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmmato ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314124 (3064) Revenant
»

Kateri zunanji trdi disk ?

Oddelek: Kaj kupiti
275033 (4322) -ziga-
»

WD MyBook Essential brez gumba za vklop in izklop?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61187 (1050) ripmork
»

Prenosni disk

Oddelek: Kaj kupiti
151653 (1166) jerry_p
»

Problematika varnostne kopije dokumentov, veliko dokumentov

Oddelek: Strojna oprema
191584 (1317) Revenant

Več podobnih tem