» »

Usb disk ni "na voljo"

Usb disk ni "na voljo"

killa bee ::

Pozdraljeni,

Imam usb disk in ga praktično ne uporabljam. Včeraj sem pa nekaj kopiral na njega(prav tako sem naredil container s pomočjo TrueCrypt) in napisalo mi je med drugimi "windows delayed write failed".
Zanima me če je možno da sem pokvaril disk(sepravi ga lahko samo še stran vržem), danes mi namreč napiše, ko kliknem nanj "G:/ is not accessible, The file or Directory is corrupted or unreadable" ?
  • spremenilo: killa bee ()

Duhec ::

Po vsej verjetnosti si ga kar potegnil ven iz usb vtičnice/ali ugasnil brez postopka varnega odstranjevanja strojne opreme. Del podatkov je bil še vedno v spominu pcja, ki (še) niso bili zapisani na usb disk.
Usb zunanji disk še 1x formatiraj in ponovno backapiraj/kopiraj željene stvari. Ko konča, izvedi postopek varnega odstranjevanja usb podatkovne naprave.

Čitaj:
Varno odstranjevanje strojne opreme

killa bee ::

aha, a pa ni možnosti da bi lahko dobil kake podatke z diska še predno ga formatiram?

Duhec ::

Če so zakriptirani bo težka.
Za začetek naredi klasičen Chkdsk /R. Če usb zunanji disk zaseda npr. črko E: potem v Command Promptu odtipkaj:
chkdsk E:/R
in počakaj vse faze do konca, zna trajat kar nekaj časa, odvisno od kapacitete tudi do urco. Ko konča ponovno preveri dosegljivost diska.
Poročaj.

killa bee ::

Po dolgem casu je pri 41% nehalo zaradi neke napake. Zdj sm pa hotel še 1x uporabiti ukaz chkdsk G:/R pa mi napiše:"The type of file is RAW, CHKDSK is not available for RAW files"

Duhec ::

Lahko je z diskom dejansko kaj narobe.
Kateri disk je to ? WD MyBook?
Daj kako sliko s.m.a.r.t podatkov tega diska ? (npr. CrystalDiskInfo)

killa bee ::

Uštimal sem da mi je chkdsk do konca pregledal disk. Na koncu mi je izpisalo koliko zasedenega in prostega prostora imam itd.
Samo še vedno mi piše "G is not acsesible..." ko kliknem na ta disk.
A se da še kej narest da bi lahko dostopal do podatkov na disku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

ST-777 ::

@killa bee, Paragon Hard Disk Manager omogoča marsikaj v zvezi z diskom. Morda boš z njegovo pomočjo lahko dostopal do podatkov na disku.

killa bee ::

aha, škoda nis prej napisu sm ga že sformatiru :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

D particija ni na voljo

Oddelek: Programska oprema
131091 (623) RC37
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111186 (10156) Jerry000
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245473 (4344) Bye
»

Zunanji trdi disk - O:\is not accessible. The parameter is incorect

Oddelek: Pomoč in nasveti
132860 (2682) solatko
»

problem z nezaznavanjem diska (NUJNA POMOC)

Oddelek: Strojna oprema
271857 (1353) LeXani

Več podobnih tem