» »

Problem: NAS + DLNA + velike datoteke = zaostajanje slike za zvokom.

Problem: NAS + DLNA + velike datoteke = zaostajanje slike za zvokom.

blindb ::

Pozdravljeni,

imam malo tezavo, ki upam a jo je imel se kdo in je nasel resitev... gre pa takole:

Imam NAS (Buffalo LinkStation Pro 420) z dvema diskoma (2x WD Red 2 TB, 64MB, SATAIII), tv SAMSUNG UE40F6670 3D SMART LED. Oboje je priklopljeno na 1Gb switch, tako da problem glede hitrosti mreze nebi smel biti problem.

Problem imam pri gledanju filmov, ki so na NASu (preko DLNA prikazani na tv-ju) in so vecji kot 12Gb (velikost datoteke filma). Po nekaj minutah (lahko tudi po 1 uri) se dogaja, da slika zaostaja za zvokom. Enak problem imam, ce na tv-ju "vrtim" film naprej ali nazaj.

Vprasanje je, ali DLNA deluje le kot prenos datoteke na tv in potem tv dela graficno kodiranje (in je potemtakem procesor v tv-ju prepocasen - ali kaj drugega, v primeru velikih datotek), ali DLNA dejansko posilja sliko&zvok na tv, tako kot npr. deluje HDMI prikljucek?

Drugo vprasanje, kako resiti ta problem? Ali ps4 lahko bere datoteke iz NASSa preko DLNA in potem posilja sliko na tv prek hdmi-ja? Je to dovolj hitro za taksne datoteke? Obstajajo kaksni drugi playerji, ki to omogocajo?

Tretje vprasanje, ce bi imel npr. receiver Onkyo TX-SR608 (ali kaj podobnega, ki bi lahko bralo datoteke iz NASa) in procesiralo v receiverju in prek hdmi-ja prikazovalo na tv-ju, hkrati pa poganjalo 5.1 zvocnike, bi lahko to resilo problem?

Ima kdo kaksno taksno konfiguracijo doma? Kaj se najbolje splaca?

Ce predvajam film iz pc-ja prek hdmi-ja, ni nobenih tezav, tako pri blu-ray diskih kot tudi pri 13+ Gb mkv datotekah (najbrz zato, ker se grafika procesira na pc-ju).


Lp, b.
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

pierch ::

Tudi sam uporabljam podobno konfiguracijo SamsungTV in 1GB switch, ampak nimam pa Buffalo NAS, ampak svoj home made NAS. Na njem pa imam miniDLNA server, kateri mi do sedaj se ni povzrocal tezav.

Mogoce ves kateri DLNA server laufa na tvojem NAS-u? Jaz bi preveril ali DLNA servis na NAS-u ne opravlja se kaksno transkodiranje videa/zvoka, ker tega ne rabis, ce imas samsung smart TV.

Lahko pa mi poves en primer filma (tocen release, da bom testiral isto mkv datoteko) pa bom sprobal na svojem NAS-u.
Pierch

blindb ::

Uf, nimam pojma, kateri DLNA server je na NASu. Na njihovi spletni strani nisem nasel nobene podrobne informacije o tem (http://www.buffalotech.com/products/net...

Dodatnih nastavitev na NASu za DLNA servis nimam (je samo opcija on/off tega servisa).

Ma do sedaj sem imel tezave pri VSEH mkv datotekah, ki so bile > 13Gb. Ko utegnem bom sprobal se miniDLNA na pc-ju (to si mislil tega: http://sourceforge.net/projects/minidln... ?) pa da vidim, v cem je problem, ali v NASu ali v TVju.
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

blindb ::

LS421DE (LS421DEB56) Version 1.30-0.85

Ko grem gledat za update-i dobim:
This LinkStation is using the latest firmware.

Saj mkv-je bere, manjse kot cca 13Gb brez tezav, pri vecjih pa zacne slika zaostajati. Zgleda kot da bi bil graficni proc prepocasen ali pa premalo rama... ne vem. :/
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

Hayabusa ::

Potem imaš LinkStation421 in ne 420
http://www.buffalo-technology.com/en/pr...

cpu notri je Marvell Armada 370 SoC @ 1.2 GHz, rama je 512 mb
http://www.smallnetbuilder.com/nas/nas-...
http://www.marvell.com/embedded-process...


Si na gbit lanu ? Koliko mb/s imaš prenosa ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

blindb ::

Mam 1Gb switch in NAS ter TV skonektan na njega (+ 2 ostala PCja).

Bom poskusil s DLNA serverjem na PCju, tako bom videl, ce bodo isti problemi. Kako lahko izmerim mb/s med NASom in TVjem? Najbrz je to mozno izmeriti le pri prenosu iz PCja na NAS.

edit: Mogoce je pa res LS421 :) na mimovrste pise da je LS420 :)
edit2: jup, LS421DE je napisano zraven serijske :)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blindb ()

Hayabusa ::

Bom poskusil s DLNA serverjem na PCju, tako bom videl, ce bodo isti problemi. Kako lahko izmerim mb/s med NASom in TVjem? Najbrz je to mozno izmeriti le pri prenosu iz PCja na NAS.

Imho lahko samo drugo (pc -nas), če nima tv kakega diagnostičnega orodja.

Tv imaš na kablu ali wifi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

blindb ::

Vse na kablu. Wifi je prek siolovega box-a, ki je cisto prepocasen za te zadeve.
(tv ma dostop le preko kabla, da ne bo pomote)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blindb ()

pierch ::

blindb je izjavil:

Dodatnih nastavitev na NASu za DLNA servis nimam (je samo opcija on/off tega servisa).


Kot nakazuje zadnji post na tem forumu, je na NASu twonky server, ki deluje na portu 9050. Poskusi ali lahko dostopas do vmesnika tega twonky serverja, pa malo poglej nastavitve, kjer lahko ocitno nastavis tip TV-ja.

BTW, kot kaze pa je default port za twonky 9000.
Pierch

blindb ::

ok... poskusil sem update firmware-a (prek NAS web vmesnika) -> mi je javilo, da je zadnji firmware instaliran. Na webpageu sem nasel program za update NASa in mi je napisalo, da imam 1.30 in da je nova 1.31 na voljo. Updateal sem firmware in sprobal s 27Gb x-mkv-jem in je zadeva delovala veliko lepse (ni bilo nobenih zamikov med sliko in zvokom). Sodec po change log-u, so dodelali kar nekaj zadev. Upam da bo sedaj delovalo brez tezav. Sporocim cez kak teden, ce je sedaj res ok.

Uspel sem se skonektat direktno na Twonky prek 9050 porta. Verzija je TwonkyServer Premium 7.1.1-dsd. V nastavitvah imam za TV izbran Media Receiver Type: Samsung Smart TV.

Se eno vprasanje, obstaja v Androidu opcija, da streamas videe iz DLNA serverja na gsm?
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

pierch ::

Ja, rabis en player ali namesnko aplikacijo ki podpira DLNA/UPnp povezavo. Jaz uporabljam tole aplikacijo, ki mi potem servira filme na moj priljubljen DICE player.
Pierch

blindb ::

Super, hvala. Bom sprobal!
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

refosk ::

Imam na synology nameščen serviio DLNA server in nimam nobenih težav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol Box-a Media Center

Oddelek: Omrežja in internet
206495 (3389) moat
»

SiolTV/T2 internet - Siol Box TV + DLNA - je možno?

Oddelek: Omrežja in internet
112662 (2261) levaky
»

DLNA software

Oddelek: Zvok in slika
317311 (4560) mk818764
»

Domača multimedijska in mrežna oprema

Oddelek: Pomoč in nasveti
141372 (1198) Dami
»

DLNA in LG 42LE5500

Oddelek: Omrežja in internet
235066 (4286) mcesarec

Več podobnih tem