» »

Izpit za voditelja čolna

Izpit za voditelja čolna

Uporabnik ::

Kaj je res da slovenski izpit ne velja v HR vodah?

Kje ste ga pa vi delal? In kolk ste kej plačal?

El Barto ::

Za HR nisem ziher.
Drugač sm ga pa delov u Kopru.
Plačov sm pa prbližn 3k sit.
Pa še dve fure Bled - Koper. :D

LP El Barto

ali3n ::

Velja slovenski izpit, sam more bit "tanov" - pred dvemi al pa tremi leti so se menjale izkaznice...

Da velja, sklepam po tem, da si lahko z njim sposodim 11m jadrnico... direktnega stika s HR policaji pa še nism mel (razen za šankom,....).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

madmitch ::

Vsa dovoljenja za upravljanje s plovili, izdana s strani slovenskih organov veljajo povsod v evropi. Celo na hrvaškem (vsaj po njihovih zakonih).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Tody ::

Fora teh izpitov je da se ga da na hrvaškem kupit za male pare (200-300 kun)zato njihov ne velja pri nas naš pa velja pri njih

Uporabnik ::

nisem prepričan, sam mislm da se je na hrvaškem tud neki spremenil glede izpitov. včasih si samo ke prešu, zdej pa kot da ne, da morš celo neki znat

~Panter~ ::

Hm, jest sm dal 30k sit v B&B u Kranju ene 3 leta nazaj pa vela povsod, se mi zdi.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

St@jler ::

Jst sm ga naredu pred enimi 2 tedni...sm dau 32900 SIT pr spinaker d.o.o.
Velja povsod...tud CRO. Furaš pa lohk čolne do 24 m neglede na moč motorja, sam stem da za večje rabš tud izpit za radijsko postajo.:\

krneki0001 ::

Nej kdo prosim napiše še imena firm, kjer lahko delaš izpit. Mislim okolica LJ in primorje.
LP
Nebivedu

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tody ::

Kar ti jest priporočam je da si zrihtaš od enga tisto skripto oz knjigo in greš v koper delat. Kjer boš za par tisočakov naredu prijavo in če narediš izpit še jurja in to je to.
Jest sem šel in na kateri koli odgovor ki ga nisem vedu sem reku da tega pa ni blo v skripti ki so nam je dal :D In na moje presenečenje naredil :D

krneki0001 ::

Katera firma pa ima to v kopru. Tuki na netu majo vse po par dni tečaja. Samo uni u zagrebu majo 1 dan.

LP
Nebivedu

Tody ::

heheheh firma :D To je državna ustanova to je tista rumena bajta čist ob morju. Ministrstvo za plovbo al kaj jest vem neki tazga.

Reso ::

Pred kakimi štirimi leti ko sem jaz delal izpit je to izgledalo tako da si na hrvaškem prišel do ene "lučke kapetanije" jim plaču neki $ in skori brez učenja pobral izpit. Ta hrvaški izpit ne velja v Sloveniji (sem skori sigurn), ampak sej kdo pa sploh lahk pluje v Slo sej se colna ne mors obrnt:P. Ko sem na Hrvaškem (V Puli) delu izpit sem mogu znat samo tisto radijsko abecedo pa neki osnovnih stvari (2 a4 lista) in to je bo vse. V sloveniji nej bi moral znat veliik stvari kot sm zvedu od ene par kolegov.
Drugač pa itak izkušnje delajo dobrga "skiperja" tko da priporočam hrvaški izpit. Pa men se zdi da je največja dolžina čolna 12m.

Arrivo ::

Glede izpitov za čoln...v največjih pomorskih državah Anglija, Francija, Španija,...za čolne do 12 ton izpita sploh ne potrebuješ....

Blup ::

Arrivo: a si ti zihr za tole... al mogoče mislš, da ti ni treba praktičnga dela izpita opravljat za čoln pod 12 tonami...

p.s. kar se mene tiče je že prou, da je treba narest teoretični del izpita! Je zelo enostavno in se zihr veliko naučiš! :8)

Blup
:\

Azrael ::

Uprava RS za pomorstvo

Tu najdete: predpise, obrazce, kaj je treba vedeti na izpitu, mislim da je nekje tudi vsebina skripte.

Poleg teoretičnih vprašanj je na izpitu treba znati tudi brati pomorsko karto in znati narediti kakšen vozel; gordijski tu ne velja:D .

Izpit se v vsakem primeru dela na Upravi za pomorstvo (večinoma na Luški kapitaniji Koper), tečaji na delavskih univerzah in podobno so samo priprava, tako da če imate skripto se na izpit lahko pripravite tudi doma in prihranie nekaj $$$.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

madmitch ::

Glede izpitov za čoln...v največjih pomorskih državah Anglija, Francija, Španija,...za čolne do 12 ton izpita sploh ne potrebuješ....


Ne bo ravno držalo, ni pa sicer daleč od resnice. Vseeno moraš opraviti preikus znanja pomorskih pravil in veščin.
Nikakor pa ni tako bedasto kot pri nas, kjer moraš s končano Srednjo pomorsko šolo opravljati izpit za voditelja čolna (ali pa imaš sošolca na kapitaniji >:D in "narediš" izpit za krmarja).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čoln za morske užitke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6119160 (8593) Invictus
»

Izpit za voditelja čolna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12630837 (17300) Invictus
»

Morje + čoln

Oddelek: Loža
113963 (3278) SaXsIm
»

Kako do izpita za voditelja čolna?

Oddelek: Loža
177754 (7450) projektor
»

Kazen za neregistriran čoln

Oddelek: Loža
144864 (4344) ;-)

Več podobnih tem