» »

Čoln za morske užitke

Čoln za morske užitke

1
2
»

strup121 ::

že eno leto imam doma vso gradivo da bi šel delat ta izpit pa se še vedno nisem spravil k temu. verjetno bom vse spet delal zadnji moment.

Netrunner ::

Jaz tudi razmišljam o čolnu pa enkrat sem opazil eno dokaj majhno napihljivo tadevo katero lahko daš na prtljažnik avtomobila. Samo verjetno je tisto le malo premalo oz. je samo za dva brez prtljage :)

strup121 ::

kak 3m gumenjak lahko daš v prtljažnik ali pa trugo na strehi. je pa od tebe odvisno kakšne imaš potrebe.

janezekk ::

Te res majhne gumice raje ne kupuj, kot je že bilo omenjeno-raje rentaš in je to to. Ker če se misliš zapeljat malo dlje in ne samo par 100 metrov sem in tja, so že najmanjši valovi lahko resen problem.

strup121 ::

če človek pozna omejitve gumice lahko z njo daleč prideš. nebi pa z njo plul z otoka na otok to je pa res. za skakat iz ene plaže na drugo oz. da si najdeš kako privat plažico pa je tut 3m gumenjak s 5km motorčkom čisto vredu. samo mudit se ti ne sme, sicer pa sej si na morju :)

janezekk ::

No točno tako ja. Za na kakšno plažico v bližnji okolici več niti ne rabiš, se strinjam. Samo za kakšno konkretnejšo turo na okoliške otoke pa pač ni. Čist odvisno od želj in potreb posameznika.
Pravim samo zato, ker se najdejo junaki, ki se na daljšo turo odpravijo s takšno zadevo, potem so pa presenečeni, ko se ne premaknejo in jih meče okoli na odprtem.

Unknown_001 ::

By the way... pod kategorijo užitkov sodi tudi grill



Za tiste ki še ne veste. Gre za BBQ donut. Zadevo sem prvič videl cca 7 let nazaj v Splitu na navtiki.8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

janezekk je izjavil:

No točno tako ja. Za na kakšno plažico v bližnji okolici več niti ne rabiš, se strinjam. Samo za kakšno konkretnejšo turo na okoliške otoke pa pač ni. Čist odvisno od želj in potreb posameznika.
Pravim samo zato, ker se najdejo junaki, ki se na daljšo turo odpravijo s takšno zadevo, potem so pa presenečeni, ko se ne premaknejo in jih meče okoli na odprtem.

En moj kolega se že hodi tako potepat.

3m gumenjak, Tomos 4KM, šotor in za en teden hrane. Plus vsa potrebna oprema. Zaenkrat je imel srečo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

janezekk ::

Sej z malo sreče se da. Ampak je pa to daleč od "morskega užitka", vsaj zame. Stvar okusa, I guess.

Anney ::

Jao narode, kako nakladate tja v tri dni. Vse kar me je zanimalo je tole:

-Članak 7.

(1) Motornim čamcima koji imaju snagu porivnog stroja jednaku ili manju od 5 kW, a koji se ne upisuju u upisnik čamaca, može upravljati osoba koja je osposobljena najmanje kao voditelj čamca kategorije A.

Članak 43.

(1) Osoba koja upravlja čamcem mora biti stručno osposobljena kao:

- Voditelj čamca kategorije A;
- Voditelj čamca kategorije B.

Članak 44.

(1) Čamcem za negospodarske namjene dužine do 7 metara i snage porivnog stroja do 15 kW na unutarnjim vodama može upravljati osoba koja je osposobljena za voditelja čamca kategorije A.

Hvala msjr. Uživaj na morju.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

sarma832 ::

Mislim da do 3metre ne rabis registracije, do 5KM pa rabis nek tecaj podobno kot izpit mislim da.

Ce pa to kaj kontrolirajo pa nebi vedel

Invictus ::

Takoj, ko ima plovilo motor, rabiš izpit za voditelja čolna.

Registracija čolna je druga zadeva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čoln, gumenjak - stroški (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511911 (9959) perci
»

Izpit za voditelja čolna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12630646 (17109) Invictus
»

Morje + čoln

Oddelek: Loža
113936 (3251) SaXsIm
»

Kazen za neregistriran čoln

Oddelek: Loža
144841 (4321) ;-)
»

vožnja z motornim čolnom po Savi

Oddelek: Loža
122892 (2242) Azrael

Več podobnih tem