» »

registracija tomos atx

registracija tomos atx

batista ::

zdravo, imam nekoga ki bi mi prodal tomos atx, nikoli registriran, ima pa papirje zanj. Torej ali bi v tem primeru bilo kaj komplikacij pri registraciji in pridobivanju prometne (ker pač tako dolgo ni bil registriran)?
in še najbrž ni treba kakega uradnega prepisa delat v tem primeru? lp
  • spremenil: batista ()

rdecaluc ::

Če imaš papirje in se številke šasije ujemajo, ter ima vso opremo. Potem ga lahko registriraš in zavaruješ.

Naredit moraš kupoprodajno pogodbo in samo prideta oba tja kjer bi ga registriral in oni vse uredijo. Neki se mi zdi da mora plačat prodajalec, to je pa to.
Est modus in rebus. ,typos

SkIDiver ::

Ena opcija je takšna kot jo je povedal rdecaluc. V tem primeru si 100% krit.

Lahko pa mu enostavno odšteješ znesek kupnine in greš s papirji opravit registracijo. Od dokumentov boš nedvomno rabil račun. Če računa nimaš boš moral najprej opraviti tehnični pregled. Nato se z eno ali več pričami oglasiš na UE kjer se naredi zapisnik za ugotavljanje lastništva in UE kasneje preverja, če je bil moped ukraden, registriran, ... Priče navedejo, da je motor tvoj, da so te videle, da si ga vozil in da si ga lastiš. Nato na okencu opraviš registracijo (zavarovanje moraš imeti že predhodno sklenjeno).

Če je sedanji lastnik kadarkoli prej že registriral motor boš lahko skupaj s pričami kazensko odgovarjal, ker si enostavno lagal. UE ne bo zanimalo, da si ti motor legalno kupil. No pa še kakšno kazen lahko fašeš, ker nisi naredil prodajne pogodbe in od nje plačal dajatev.

Torej, če nisi 100% prepričan izberi prvo opcijo. Če si prepričan in bi še malce prikrajšal državno blagajno pa izberi drugo opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Hayabusa ::

Če imaš papirje (račun s serijsko številko okvirja/motorja) priče niso več potrebne.
Vozil brez papirjev, ki jih ni v nobeni državni bazi, se ne da več registrirati s pričami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

SkIDiver ::

Ti lahko iz prve roke povem, da se da registrirat, ker sem tako registriral manjši traktor. Vse kar je od traktorja je sam traktor z identifikacijsko tablico. Dokumentov že davno ni nikjer več, traktor pa nikoli ni bil registriran.

Postopek pa je bil takšen kot sem napisal. Najprej sem naredil tehnični pregled. Nato sem imel 30 dni časa, da sem se oglasil ne UE skupaj s pričami, ki so potrdile, da imamo traktor že od novega pri hiši, da smo dejanski lastniki le tega in da so nas videli, ko smo ga skozi leta uporabljali.
Uslužbenec na UE je naredil zapisnik, zabeležil v zapisnik priče in njihove izjave in izdal dokumente o traktorju. Nato sem šel na okence skupaj z zapisnikom in zavarovalno polico. Plačal za reg. tablico in prometno dovoljenje in zadeva je bila zaključena.

PS: Kako je pri mopedu ne vem. Za registracijo traktorja moraš imeti izpit za traktor, da ga lahko registriraš na svoje lastništvo. Opcija pa je tudi, da se registrira na drugo osebo, ki je lastnik in si ti vpisan kot uporabnik kar se zapiše v prometno. Ista zgodba kot pri leasingu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

batista ::

ok, hvala za odgovore.

Hayabusa ::

traktor =! moped.
Par let nazaj se je še dalo tako, sedaj več ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

SkIDiver ::

Res je, traktor != moped. Po vrednosti bi sicer prej rekel, da boš lahko moped tako registriral, ker je manj vreden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

trololo2 ::

Izjemi kjer se da registrirati brez računa so traktorji in starodobniki.

Mopedi niso, ker so si klubi starodobnikov očitno dobro zlobirali in želijo da bi tudi mopede registrirali kot starodobnike, čeprav jih ima večina manjšo vrednost kolikor pride sam postopek.

batista ::

Še nekaj vprašanj:
-hipotetično, če se vozim z neregistriranim mopedom (in s čelado ter izpitom) na kaki lokalni cesti, in v daljavi zagledam kopse (oni mene ne), hitro skočim z mopeda in ko se pripeljejo do mene me vidijo iti peš ob mopedu...sem v tem primeru varen pred kaznijo ali pač?
-ali na cesti z oznako "gozdna cesta, vozi na lastno odgovornost", tudi veljajo cesta pravila? Ker mi je nekdo razlagal da ne...
-In če že nabašem na polcaje z neregistriranim mopedom (z čelado ter izpitom)...koliko me v tem primeru zadeva "udari po žepu"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: batista ()

Hayabusa ::

Če imaš papirje lahko reg., kazni so večje kot je moped vreden.

SkIDiver ::

Hipotetično si varen. Vendar moraš vedeti, da hipotetično policist od tebe lahko zahteva prometno za motor. Ker je ne boš imel ti lahko motor zaseže. Se lahko hitro zakomplicira. Hipotetično pa se lahko policist zmisli, da si se peljal z mopedom. Ostala bo samo tvoja beseda proti njegovi.

"Gozdna cesta, vožnja na lastno odgovornost" je samo opozorilo, da v primeru poškodbe vozila ali nezgode zaradi nevzdrževane gozdne ceste ne odgovarja zavod za gozdove, ki je zadolžen za vzdrževanje gozdnih cest. Cestno prometna pravila pa še vedno veljajo. Policija lahko še vedno izvaja nadzor prometa na gozdni cesti.

Hayabusa ::

Kupi krosarja, če misliš se voziti po cigansko.Z atx boš ušel samo invalidom na vozičku.

hojnikb ::

Je že kej sprememb okol tega zakona za registracijo teh mopedov brez papirjev ?
#brezpodpisa

black ice ::

hojnikb je izjavil:

Je že kej sprememb okol tega zakona za registracijo teh mopedov brez papirjev ?

Še en interesent za informacije. Imam eno stvarco iz leta 1983, vmes je bila enkrat registrirana, v obdobju pred 1995, če to kaj pomaga. Pade pa v razred motorjev, ne mopedov.

das auto ::

a mi gdo lahko razloži v kakšni bolani državi živimo da nm nepustijo delat dokumentov za tomose ( mopede) za katere se ve da so tako stari da so se dokumenti izgubili??? bolano......

ToniT ::

das auto je izjavil:

a mi gdo lahko razloži v kakšni bolani državi živimo da nm nepustijo delat dokumentov za tomose ( mopede) za katere se ve da so tako stari da so se dokumenti izgubili??? bolano......

Ta možnost je bila neko določeno obdobje....

Vikking ::

das auto je izjavil:

a mi gdo lahko razloži v kakšni bolani državi živimo da nm nepustijo delat dokumentov za tomose ( mopede) za katere se ve da so tako stari da so se dokumenti izgubili??? bolano......


Koliko mi je znano se da, če moped še ni bil nikoli registriran in imaš zravne še dve priči. Bojda na UE komplicirajo, na privat tehničnih pa bojda ne preveč.

Potem je spet možnost če je dovolj star da se registrira kot oldtimer, pa je treba zadostiti določenim pogojem kot je seveda npr. da je dovolj star.

Drugač pa je tega kolesja cele gore, in dovolj jih je s papirji, le cena je višja. Sploh če ne govorimo o vozilih ki so že pogojno dovolj stara za oldtimer.

das auto ::

ja za oldtimerje vem da se da ampak je temu primerno treba tud plačat + če je oldtimer maš dovoljenje se vozit samo na vsa zborovanja oldtimerjev. kot mi je bilo rečeno na amzs centru pred 3 meseci.

s6c-gEL ::

Koliko mi je znano se da, če moped še ni bil nikoli registriran in imaš zravne še dve priči. Bojda na UE komplicirajo, na privat tehničnih pa bojda ne preveč.

To ni več možno v Slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Vikking ::

s6c-gEL je izjavil:

Koliko mi je znano se da, če moped še ni bil nikoli registriran in imaš zravne še dve priči. Bojda na UE komplicirajo, na privat tehničnih pa bojda ne preveč.

To ni več možno v Slo.


Sem prečekiral starodobnik forum, bojda gre, AvtoKrka Novo mesto (zadnji info je iz julija 2014, da se da). Torej poklicat v avtokrko Novo mesto, pa vprašat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpit in registacija če se ne voziš po cesti?

Oddelek: Na cesti
287636 (5712) krneki0001
»

registracija APN6 brez papirjev?

Oddelek: Loža
2315950 (7407) SambaShare
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932711 (2813) St235
»

14 let- kako starše prepričati da bi si lahko kupil moped (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11521467 (17500) Pyr0Beast
»

Za avtomatika rabimo izpit? (moped mislim)

Oddelek: Loža
228355 (7640) TekO

Več podobnih tem