» »

14 let- kako starše prepričati da bi si lahko kupil moped

14 let- kako starše prepričati da bi si lahko kupil moped

«
1
2 3

tomzy95 ::

Namreč že kar dolgo si želim kupiti 50 kubični moped-tomos avtomatik.Kako na očeta prepričam da sem dovolj star(imam 13 let).Denarja imam dovolj za moped samo oči mi nekaj glumi. prosim pomagajte . lp, tomaž

Pyr0Beast ::

Očeta samo skrbi zate (malce pretirano), da si ne boš kaj naredil. Vse ostale besede so samo 'polnilo' in iskanje pomankljivosti za opravičevanje teh strahov.

Za začetek bi si lahko kupil celotno zaščitno opremo (čelada, ščitniki, obleka..) in nardil izpit za 50 ccm motorje.

Če misliš pa samo divjati po vasi ter strašiti babice s hrupo ti pa ne bom pomagal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

tomzy95> že kar dolgo si želim kupiti 50 kubični moped

Raje si kupi sodoben model jadralnega letala.

Bo bistveno več zabave, pa še naučil se boš precej več o tehniki.

world ::

Kot prvo vedi da motor moraš uporabljat in tud met u glavi zabito /kot/ da je prevozno sredstvo! Ne pa mislit da je to stroj za se zajebavat po cesti.Reči očetu, da si ga želiš predvsem zato da bi jih malo razbremenil.Da jim nebi bilo potrebno te peljati u šolo ali pa na kakšno obšolsko dejavnost (trening etc.).Seveda bojo vedli da samo bluziš, zato da bi jih prepričal da ti dovolijo izpeljat nakup.Pa vendar bo lahko pomagalo.

Poskusi!

lp
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: world ()

ABX ::

Povej da potrebuješ svojo neodvisnost. In da ne slej ali prej boš moral odgovarjat za lastna dejanja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tomzy95 ::

čelado si tako ali tako nameravam kupiti, izpit se mi ne splača it delat ker živim v kraju brez policajev.ščitnike že imam.Zelo čudno se mi zdi vse skupaj saj je on pri teh letih imel moped, čez 3 leta pa tomos elektronik-90

tomzy95 ::

prilagam povezavo do mopeda ki bi ga rad kupil http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=309...

Pyr0Beast ::

Izpit imaš zaradi lastne varnosti, ne zaradi policajev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tomzy95 ::

 moped

moped



saj ne bi tako divjal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzy95 ()

lonz ::

Očeta boš strašno težko prepričal, da si sposoben za vožnjo kolesa z motorjem brez izpita. Tukaj policaji nimajo nobene veze. Z narejenim izpitom pač pokažeš neko stopnjo resnosti in sposobnosti. Po moje je to dober začetek.
...arrrrrr, shiver me timbers...

ABX ::

Danes ti ne bo noben pri zdravi pameti dovolil nakup motorja brez izpita.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

world ::

Če greš delat izpit na lastno pest, da se sam financiraš.Boš pa use prihranke pokuril.Tako da reči očetu, če ti lahko on plača izpit(da bo imel potem manj skrbi), ti pa si boš sam motor kupil.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

BigWhale ::

čelado si tako ali tako nameravam kupiti, izpit se mi ne splača it delat ker živim v kraju brez policajev.


HAHAHAHAHAHA!

ABX ::

čelado si tako ali tako nameravam kupiti, izpit se mi ne splača it delat ker živim v kraju brez policajev.


HAHAHAHAHAHA!


Izjava tedna, če ne celo leta. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tomzy95 ::

Danes ti ne bo noben pri zdravi pameti dovolil nakup motorja brez izpita.

poznam kar nekaj prijateljev ki se vozijo brez izpita in registracije

ABX ::

Danes ti ne bo noben pri zdravi pameti dovolil nakup motorja brez izpita.

poznam kar nekaj prijateljev ki se vozijo brez izpita in registracije


Verjamem, samo dvomim da se kvalificirajo kot "zdrava pamet". :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

izpit se mi ne splača it delat ker živim v kraju brez policajev
A ravno na prvi dan vožnje bo slučajno peljala čez ena patrulja.

Zheegec ::

izpit se mi ne splača it delat ker živim v kraju brez policajev
A ravno na prvi dan vožnje bo slučajno peljala čez ena patrulja.

Lahko le upamo, da bo tako.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bluefish ::

Lahko le upamo, da bo tako.
Pa še res.

tomzy95 ::

ne mislim se voziti čisto na začetku leta

bluefish ::

ne mislim se voziti čisto na začetku leta
Kaj ima to veze, kdaj se misliš ti voziti?

tomzy95 ::

na začetku šolskega leta je poostrena varnost peščcev in merjenje z radarjem prehitrih voznikov, spomladi tega ni več

imagodei ::

tomzy95> "poznam kar nekaj prijateljev ki se vozijo brez izpita in registracije "

Slaba tolažba to... Izpit greš delat zaradi sebe. Pa gotovo koristi, če te policaj ustavi zaradi prekrška - če ne drugega je višina kazni manjša.

Če se odločiš delat izpit, boš staršem pokazal določeno mero zrelosti. Se tudi jaz pridružujem temu, kar je en pred mano rekel: kupi si opremo in naredi izpit, seveda v dogovoru s starši. Sezone za motorje bo itak vsak čas konec, tako da - če se spomladi vpišeš, narediš izpit in seveda ves čas do takrat sveto obljubljaš, da ne boš divjal, se ti lahko želja uresniči.

Je pa tako, da še odrasli sami sebi lažemo, kako bomo pridni za volanom/motorjem, ko pa pride prilika pa po gasu. Kaj šele pubertetniki. Starše je samo strah zate, ker se jih pač na slovenskih cestah dost zlima z motorjem. Tebi gre na živce predvsem posledica - da pač nimaš motorja.

Resno skleni pri sebi, da ne boš divjal in iskreno daj jasen vtis staršem, da tega zares nimaš namena počet.
- Hoc est qui sumus -

kmetek ::

Če se hočeš zabiti ali smrtno ponesrečiti, raje ne.

Ti povem kok ljudi poznam, ki so se mladi zabili in umrli?

ShowDown ::

Nič, ker so vsi umrli?

Furbo ::

ne mislim se voziti čisto na začetku leta


Čakaš na sneg, ti pa brez izkušenj ? Če ma fotr kaj pameti, ti ne bo dovolil nakupa do pomladi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tilen ::

čelado si tako ali tako nameravam kupiti, izpit se mi ne splača it delat ker živim v kraju brez policajev


Potem pa bo :

Problemi človeštva ---> Pri 13 dobil 1000€ kazni

Dober dan oči mi ni pustil kupiti motorja pa sem si ga vseeno. 5m od prve table naselje sem dobil kazen 1000€, krivica!! Prosim za pomoč, oči noče deati denarja in pravi naj grem delat da bom zaslužil za kazen in izpit, jaz pa moram vsak dan v šolo in ne vem kako bom. Prosim za pomoč ker to je res KRIVICA, samo 5m od table! Banda kapitalistična!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Blinder ::

Jebeš izpit, če zivi v takšnem kraju, kjer ni policajev. Sej nekih križišč pa semaforjev niti ni tam.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

world ::

Pa kako lahko rečeš da v nekem kraju ni policajev ?
Mogoče je mislil da v njegovem kraju ni policijske postaje;), skoraj nemogoče pa je da policaje nebi patruljirali tudi po njegovem naselju.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

moj_nick ::

Ne rabiš motorja. Varčuj za avto.
110111001001010001010000

krentam ::

tomzy kje je kraj brez policajev? še nikol slišov? s kje pa prihajaš?

WarpedGone ::

čelado si tako ali tako nameravam kupiti,

Ena plus točka

izpit se mi ne splača it delat ker živim v kraju brez policajev.

Sto minus točk. Prosim za vaš naslov, da očetu pošljem pismo naj ti NIKAR ne dovoli imet motorja.

Zelo čudno se mi zdi vse skupaj saj je on pri teh letih imel moped, čez 3 leta pa tomos elektronik-90

Bi reku, da ga sedaj, ko ga je srečala pamet in kanček življenskih izkušenj in se spomni tistih dni, zmrazi ko pomisli kaj vse je takrat počel in kakšen krompir je mel, da se je izteklo kot se je izteklo. In si ne upa dovolit, da bi svojemu sinu omogočil takšno igro z življenjem. Enostavno te ima rad. Lepo to.

Moj nasvet bi bil, da se vpiši v kak karting klub in se zdivjaj na zaščitenem dirkališču.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

;-) ::

čelado si tako ali tako nameravam kupiti, izpit se mi ne splača it delat ker živim v kraju brez policajev.ščitnike že imam.Zelo čudno se mi zdi vse skupaj saj je on pri teh letih imel moped, čez 3 leta pa tomos elektronik-90


Tvoja "mami" ma prav.

Pyr0Beast ::

Pravzaprav motorja sploh ne potrebuješ v resnici. Če ni registriran ga tako ne moreš peljati po cesti, ker pa še nimaš izpita pa z njim tudi ne smeš nikamor iti.

Lahko bi sicer peljal tisti 20 ali 50 kubični motor, ki gre vsega 20km/h in ne rabiš izpita, ne vem, kako je s starostjo, lahko ti pa povem, da je navadno kolo hitrejše.

Ko boš delal izpit, boš šele videl, kako težko je dejansko res pravilno voziti. Za za*ebancijo imaš še veliko let na voljo, na traktor, ki se vključuje v promet pa lahko priletiš samo enkrat.

...

Pravzaprav, si kdaj motor sploh že peljal ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Yaqwsx ::

izpit pa registracijo(Zavarovanje) rabis obvezno. kaj ce se zaletis v kaki avto ga pocohas itd.. bos odplaceval naslednih 20 let z zepnino?

sicer pa obvezno celado.. ker padec je samo vprasanje casa. vsakega motorista prej ali slej vrze, ker s casom si vedno vec upa in enkrat preseze mejo.
clovek, ki misl vozit pocasi nekupi motorja, tisti se vozi s kolesom :P

flipflop ::

tomzy kje je kraj brez policajev? še nikol slišov? s kje pa prihajaš?


Somalija?

forplan ::

Zgleda da imajo tvoji starši o tem, da nisi sposoben varno voziti motorja ZELO PRAV, ker te pač dodobra poznajo.

S tem na forumu in z svojim mišljenjem pa si še nam pokazal da 100% nisi zrel za motor.




p.s. zaenkrat le glej motor :) kajti ostali vozniki te ne želimo srečati na cesti!!!
da se strinjam

Blinder ::

izpit pa registracijo(Zavarovanje) rabis obvezno. kaj ce se zaletis v kaki avto ga pocohas itd.. bos odplaceval naslednih 20 let z zepnino?


Pred 10 leti ni noben mel registriranega mopeda
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Daedalus ::

Pred 10 leti ni noben mel registriranega mopeda


Ja, ker registracija ni bla sploh za mopede z 49ccm do 45 km/h. Izpit pa itak moraš naredit, policaji gor al dol.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Vikking ::

Povsem je dokazal svojo zrelost z izjavo leto, in s takšnim razmišljanjem lahko prepriča vsakega normalnega fotra, da mu dovoli kupiti moped.

Naredi izpit, kupi si čelado. Dokaži da si vsaj malo odgovoren. Na takšen način ne boš nobenega prepričal.

RunoTheDog ::

Avtomatik res ni nek dirkalni stroj, zato si lohko omisliš tudi nakup tomos flexerja, za katerega ne potrebuješ izpita. Razlika v hitrosti je, vendar ni tako velika. Nošenje čelade bi ti pa kljub temu svetoval.

;-) ::

samo flexer pride malo več kot tale avtomatik ki je dal link

ravsek ::

Sicer bo off, samo vseeno, ker preprosto ne morem mimo nekaterih komentarjev. Vsi ki ste komentirali ala "motorja sploh ne rabis" in podobno, prosim pojdite iz te teme in se ne vracajte vec nazaj. Vi pa nujno rabite najnovejsi hardware in ostale hi-tech gadgete? Motorja ne kupis ker ga rabis, ampak v vecini primerov zgolj zaradi lastnega uzitka (dobr, pri 13 mogoce tudi zato da pred sosolci izpades car). Tako da ne rabimo vasih veleumnih postov o tem kako so motorji nekaj najbolj nadleznega kar lahko srecas na cesti (ta sovraznost se kaze tudi na cesti, ko te noben ne jebe 5%, ko so gospodje lepo na varnem v svojih skatlah se jim jebe za motoriste, itak so sami krivi, kaj so pa sploh kupili motor).

Na originalno vprasanje je odgovor z eno besedo: tezko. Sam sem itak mnenja, da otrocad pri 14 nima kaj delati na kakrsnem koli motorju, ker se preprosto se ne zaveda v kaksno nevarnost se spusca in niti pod razno nima toliko postimano v glavi, da bi bilo vse skupaj priblizno varno. To se lepo vidi pri avtorju, on bi se lepo vozil okoli brez izpita, itak je zanga to samo en papir, ki ga pokazes policaju, ce te slucajno dobi. In dokler ti je edina bojazen na motorju to, da te ne dobi policaj, ker se vozis okoli brez izpita, se raje ne vsedi na noben motor. (dobro, ker gre v tem primeru za bogega avtomatika, itak cela zadeva ni tako kriticna, to je isto kot da bi se okoli vozil s kolesom)

Tako, zdaj grem pa en krog z mojo "lubico" ;)

TekO ::

Ja fnt, ti ga pa strelaš s svojimi izjavami. Izpit delat _nujno_.
In tu se ne gre za policaje, tu se gre, da te že v avtošoli naučijo nekih osnov vožnje..pa s tem ne mislim samo na semaforje in križišča.. ampak bolj na ostale nevarnosti, ki jih kot bodoči motorist najverjetneje še ne poznaš (pesek na cesti, nevarno drseče talne označbe, bremzanje...). Seveda se vseh ne boš naučil v avtošoli, neke osnove boš pa že dobil. Mogoče se za nekega avtomatika to zdi pretirano, samo ni malo primerov, ko ljudje utrpijo hude poškodbe (ali pa še kaj hujšega) na "samo" 50ccm motorjih..sploh tako mladi.
In ko narediš izpit, nujno nositi vsaj čelado.
...če boš s takima predlogoma prišel pred očeta, si po mojem mnenju največ povečaš možnosti, da dobiš avtomatika, saj izkažeš neko stopnjo zrelosti.
Moram pa te razočarati, da je po novem letošnjem zakonu minimalna starostna omejitev za 50ccm, 15 let, in ne več 14 kot je bilo do sedaj.

Dosedanja nacionalna kategorija H za vožnjo koles z motorjem je spremenjena v kategorijo AM (A - moped), ki s tem postane tudi »evropska« kategorija in je medsebojno priznana med državami članicami Skupnosti. Starostni pogoj za pridobitev te kategorije je 15 let, namesto dosedanje predpisane starosti 14 let. Zvišanje starosti za eno leto je utemeljeno z dejstvom, da prometne nesreče najbolj prizadenejo najmlajše voznike.



Druga možnost pa je, kot jo je že nekdo omenil, da si kupiš flexerja, ali pa kakšnega ciaota, za katerega ne rabiš izpita ter registracije. Čelada pa mislim, da je za tvoja leta obvezna tudi tu.
Ideas are bulletproof.

Thomas ::

Dej mi mail od fotra in matke. Da ju utrdim v prepričanju, da ti mopeda NE kupita.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

biokill ::

Velik folka brez izpita se zna bolje peljat kot tisti z izpitom.....

Thomas ::

Ma ja!

Tako kot Lojze Slak ni nikoli študiral harmonike in je zato tako "dober". Bull. Obstajajo nekatere "finte", ki jih "uradna stroka" ve.

Spomnim se, ko še nisem imel šoferskega izpita in sem mislil da lahko vozim. Bullshit.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Blinder ::

Na vasi ni talnih označb :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

;-) ::

Thomas kdo frajtonarico "študira" =)

Jaz priznam sem se vozil brez izpita, samo bolj malo po cesti (z motorjem), sem se vozil brez izpita pa malo več z avtomobilom ampak po pohorju ob taki uri in takih (srežnih) razmerah da nisem srečal nobenega.

Nič manj me potem ni bilo ko sem šel delat izpit, samo bolj sem bil navajen razmer kot če bi bil v avtošoli prvič v avtomobilu.

Če ti stara 2 ne pustita kupit mopeda ga puščaj pr kolegu. Ko pa se boš ubil pa te itak nebo glava bolela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

atubbuta ::

Ne vem, če ti je že kdo svetoval, ampak moj nasvet je: Kupi si kolo. :) Z njim dl prideš, ni hrupen pa še skoraj nič počasnej ne greš. Poleg vsega pa narediš nekaj za svojo kondicijo. Amak res, no. Kaj češ počet s 50ccm mopedom? Samo ropota in nič od njega. Jaz bi raje imel tišjo in udobnejšo vespo, vsaj ene 80 ccm, tako da je razlika v hitrosti od bicikla očitna.
:)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016555 (4314) woroh4
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512738 (4137) Gapi
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932727 (2829) St235
»

50 ccm

Oddelek: Loža
458807 (6460) Formula 1
»

Mladoletnega dobila policija prez vozniške in registracije!! POMOČ

Oddelek: Loža
246427 (5590) steev

Več podobnih tem