» »

Oppo Find 7 prinaša 1440p

Oppo Find 7 prinaša 1440p

Slo-Tech - Kitajsko podjetje Oppo je predstavilo nov telefon, ki je do roba napolnjen z megapiksli, megaherci in megabajti. Nov telefon z imenom Find 7, prvi s podporo LTE iz Oppa, ima zaslon diagonale 5,5 palca, na katerem se izrisuje slika v ločljivosti 2560 x 1440 točk, kar je največ med vsemi pametnimi telefoni - enako je še z Vivo XPlay 3S. To se preračuna v 538 točk na palec (ppi), kar je več od Galaxyja S5 ali iPhona 5S.

Kamera, ki jo vsebuje, naj bi imela 50 milijonov točk, a gre za marketinško nakladanje. V resnici ima tipalo 13 milijonov uporabnih točk, a kamera posname 10 hitrih zaporednih posnetkov, ki jih potem zloži v sliko s 50 milijoni točk. Procesor Qualcomm Snapdragon 801 tiktaka z 2,5 GHz. Telefon ima funkcijo Gobi True 4G LTE World Mode, kar pomeni, da podpira vsa mogoča omrežja (LTE FDD, LTE TDD, WCDMA, CDMA1x, EV-DO, TD-SCDMA in GSM4) in da bo deloval - povsod na svetu, kjer je signal.

Preostanek je običajen, saj ima 3 GB pomnilnika, 32 GB prostora s podporo za kartice microSD s kapaciteto do 128 GB, dodatno kamero s petimi milijoni točk, Wi-Fi, baterijo s 3000 mAh. Ta se napolni v pol ure na 75 odstotkov, mogoče pa jo je odstraniti. Vse skupaj poganja Android 4.3 (v resnici Oppo Color OS 1.2, ki temelji na njem). MaxxAudio in Dirac HD omogočata dober zvok. Telefon pride aprila, pogledali pa so si ga na Cnetu.

Vse skupaj stane 600 dolarjev. Poleg te verzije (Premium) obstaja še standardna verzija za 500 dolarjev, ki ima ločljivost 1080p, procesor Snapdragon 800, 2 GB pomnilnika in 16 GB prostora. Ni jasno, kdo bi želel kupiti cenejšo verzijo, ki je toliko slabša.

32 komentarjev

FlyingBee ::

a se ve čigav panel ima?

edit: najdel:

The Quad HD screen comes from JDI (not LG, which announced that it was making one available for manufacturers as of last year). There appear to be some color issues for now (a greenish tint), but the company is adjusting the firmware to calibrate the screen.

Zgodovina sprememb…

simnov ::

Jaz sem pa mislil , da bom morda lahko zamenjal Nokio 808.

LJ4L ::

Zakaj pa ne? Saj pride ven že aprila. Mogoče si ga še jst umislim.
LP from LJ

Klemzz ::

Zgleda obetavno, sam še 4.4.2 rom gor pa bo.

gost987 ::

telefon brez duše

simnov ::

Ja brez duše in nategunsko kamero.

LJ4L ::

Kaj pa je telefon z dušo poleg iPhona? :D
LP from LJ

simnov ::

Nokia tako kot naprimer Alfa Romeo.

hojnikb ::

po drugi strani pa prenosniki še vedno gnijejo z 720p paneli... kam gre ta industrija ;((

LJ4L je izjavil:

Kaj pa je telefon z dušo poleg iPhona? :D

A iPhone je telefon z dušo ?
Thats new.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mrTwelveTrees ::

bomo videli kaj lahko Samsung ponudi na NOTE 4 ...

MrNighthawk ::

hojnikb je izjavil:

po drugi strani pa prenosniki še vedno gnijejo z 720p paneli... kam gre ta industrija ;((

LJ4L je izjavil:

Kaj pa je telefon z dušo poleg iPhona? :D

A iPhone je telefon z dušo ?
Thats new.


Od 5. oktobra 2011

Naj ima iPhone "dušo" (karkoli pač naj bi to blo :) Ampak dosti ostalih pa ima specs ;) in tale Oppo kaže kar dobre :)

mrTwelveTrees je izjavil:

bomo videli kaj lahko Samsung ponudi na NOTE 4 ...


Samsung bi lahko ponudil boljši ekran s S5ko :)

RC14 ::

zanimiva zadeva. Note 4 pride šele jeseni, tk da ne bo lih pametna primerjava, pa tudi note 4 zna bit večji od tega, že sedaj ima 5.7" ekran.

Najboljša primerjava bo z LG G3, ki naj bi prišel 17. maja, ki bo tudi imel 5.5" ekran in ločljivost 2560 x 1440.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

jlpktnst ::

Ja, ker kos plastike narejen v miljonskih nakladah serijsko ima res dušo.

Matev ::

50m slika

ja pred leti je bilo standard da je čimveč pik
sedaj je pa samo to pomembno da je za na fejsbuk dost dobra slika

razvijat itak nihče več ne daje

3p ::

A lupa je že vključena v ceno?

Hayabusa ::

Dobiš zraven Kitajski mikroskop za $3.

Matev ::

pol si pa glavni na vasi

eee ::

Raje to, kot karkoli od američanov. Fuck NSA!

Bambolo ::

eee je izjavil:

Raje to, kot karkoli od američanov. Fuck NSA!


Prav zate imajo verzijo brez ameriškega androida, al kaj? Kolikor vem je njihov OS še vedno preoblečen android.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bambolo ()

Lion29 ::

lol@dusa... jap... telefon kupujem zato, da ima duso in da se z njim kurcim okoli :facepalm:
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ivanuscha ::

Samsung je že zasral z S5, ostali so ga že prehiteli.

techfreak :) ::

Kaj tocno je telefon z/brez duse? Ni mi najbolj jasno kaj s tem mislite ...

hojnikb ::

Ta, ki je 2x dražji od primerljive konkurence. Pač, duša stane :)
#brezpodpisa

nsignific ::

Edino, kar me v zvezi s tem briga, je da bodo s tem znizali cene 1440p ekranom in jih bodo lahko ponucali pri Oculus Rift in Project Morpheus.

3p ::

Telefon z dušo? A to pomeni, da je oni model s Scarlett OS že v prodaji ali kaj?

LJ4L ::

Alfa Romeo ni avto z dušo. Le voznik ima lahko dirkaško dušo 8-) Tako, kot telefon noma duše. To je moja osebna subjektivna razlaga. Imate moje dovoljenje, da se z mano strinjate ali ne in me ne kritizirate ali pa ja. :D
LP from LJ

PrihajaNodi ::

Kaj ti bodo tako nabite specifikacije hardwara? Nokia oziroma WP. lahko z veliko švohnejšim hw. sproducira izdelek, ki je dejansko najboljši na tržišču, res pa ima WP manj aplicij, čeprav mi dol visi ali imam angry birds ali pa ne, ampak imaš pa top navigacijo.

Vse skupaj je posmeha vredno.

Sony Xperia Z, z1, z2, compact ima tudi super duper hardware, ampak odkar sem imel z in p model se jih ne dotaknem več, pa še trapast vmesnik skupaj z aplikacijami, ki jih ni moč zbrisati.

Se pa recimo Lumije prodajajo odlično vsaj v Sloveniji je povpraševanje ogromna.

Bambolo ::

PrihajaNodi je izjavil:



Se pa recimo Lumije prodajajo odlično vsaj v Sloveniji je povpraševanje ogromna.



Povsem normalno. Že cena osnovnih topshit Samsungovih, Applovih telefonov je pri naših operaterjih kljub vezavi dobesedno bolana.

techfreak :) ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj ti bodo tako nabite specifikacije hardwara? Nokia oziroma WP. lahko z veliko švohnejšim hw. sproducira izdelek, ki je dejansko najboljši na tržišču, res pa ima WP manj aplicij, čeprav mi dol visi ali imam angry birds ali pa ne, ampak imaš pa top navigacijo.

Tudi jaz lahko recem da je iPhone & iOS najboljsi na svetu, ali pa da je Find 7+Android najboljsi, vendar to nic ne pomeni.

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

Kaj tocno je telefon z/brez duse? Ni mi najbolj jasno kaj s tem mislite ...

Verjetno misli orgonsko dušo, uvoženo od reptilov.
(kaj počno moderatorji?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gogibogi ::

Če nevem kaj vam ni jasno. Samo 2 telefona sta primerljiva s tem( še vedno slabša): Samsung galaxy note 3 in LG G3. Ne pa nek apple ki se lahko kosa samo z mojo Nokio 3310

HeMan ::

Po specifikacijah delno res.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorola predstavila nove Moto G, Moto X Style in Moto X Play

Oddelek: Novice / Android
2011373 (8927) blackbfm
»

MWC: Samsung Galaxy S6 in S6 Edge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14444986 (37418) nekikr
»

Učenec Xiaomi prehitel učitelja z novimi tablicami

Oddelek: Novice / Android
3617012 (12932) cegu
»

Oppo predstavlja N1, tudi s CyanogenModom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5820381 (17460) PrimozR

Več podobnih tem