» »

Pes izbruha vse

Pes izbruha vse

1
2
»

WarpedGone ::

Namenoma pretiravam: psa zamenjaj z otrokom.

Še vedno zagovarjaš enako odločitev (injekcijo usmiljenja)?
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

harmony je izjavil:

[
A to velja tudi za otroka? Ce ja zakaj toliko revscine med otroci.

Delati primerjavo med psom in otrokom je malo mimo.

Psa daš lahko vedno uspavati, in dobiš novega. Z otroci je malo težje ... No, vsaj uspavati jih je skoraj nemogoče ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:

[
A to velja tudi za otroka? Ce ja zakaj toliko revscine med otroci.

Delati primerjavo med psom in otrokom je malo mimo.

Psa daš lahko vedno uspavati, in dobiš novega. Z otroci je malo težje ... No, vsaj uspavati jih je skoraj nemogoče ...

Ni mimo. Kaksna je potem razlika v splavu 6 mesecnega otroka in umoru 2 letnega otroka - pazi to folk dela dejansko.

jype ::

Invictus> Delati primerjavo med psom in otrokom je malo mimo.

V resnici ni, ker sta oba družinska člana.

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Delati primerjavo med psom in otrokom je malo mimo.

Mja no. Naša psička je del družine. Kar pomeni da bom zanjo storila vse kar je v moji moči. Če to pomeni da se bom sredi noči peljala 150km stran na urgenco, se pač bom (za razliko od OP).

Če mi bo veterinar rekel da nima smisla... bom poiskala drugo mnenje. Pa verjetno še tretje.

Invictus je izjavil:

No, vsaj uspavati jih je skoraj nemogoče ...

Odvisno od otroka. Z našo nikoli ni bilo problema...
Life is as complicated as we make it...

WarpedGone ::

Delati primerjavo med psom in otrokom je malo mimo.

Simptom eksistenčne groze ko so ogroženi lastni pogledi na svet.

"Družinski član", "del družine", ... so le opisi, ki pomenijo isto: konkretno življenje je del mojega/tvojega 'pozitivnega emocionalnega življenja', po domače: konkretno žvauco mam rad. V polnem pomenu besede.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Pithlit> Odvisno od otroka. Z našo nikoli ni bilo problema...

Verjetno je mislil na evtanazijo.

WarpedOne> "Družinski član", "del družine", ... so le opisi, ki pomenijo isto: konkretno življenje je del mojega/tvojega 'pozitivnega emocionalnega življenja', po domače: konkretno žvauco mam rad. V polnem pomenu besede.

Ja, drži. Stres, ki ga doživiš ob izgubi domače živali, je primerljiv s stresom ob izgubi bližnje osebe (in s seboj prinaša podobne nevarnosti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Cervantes ::

Konkretno. V tistem trenutku, ko se odločiš, da boš imel ženo, psa, otroka... (ne nujno v tem vrsttnem redu), si nase prevzel odgovornost, da boš storil vse, kar je v tvoji moči za njihovo dobrobit.
Če žena (pes, otrok...) tri dni kozla in vidno propada, pa jih ne odvlečeš na urgenco, k vetu... si kriv enega najbolj zavrženih dejanj, to je zanemarjanja živega bitja, za katerega si se sam odločil, da boš zanj skrbel.
Glede na to, da se OP ne oglaša več, lahko samo sklepam, kaj se je zgodilo.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

jype je izjavil:

Verjetno je mislil na evtanazijo.

Ziher je to mislil. Ampak zakaj moramo non stop bit tko zelo resni? Če se ponudi prilika se bom takoj klovna delala. Obljubim tudi da ne bom nikomur pildkov talala.

Cervantes je izjavil:

lahko samo sklepam

Jaz srčno upam da sklepaš narobe.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

koyotee ::

Upam da sta pes in op dočakala enako usodo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Vajenc ::

K en kup najstnikov pod vtisom Lesija...

Že ok, če si navezan na domačo žival, da jo enačiš z otrokom je pa psihotično.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

WarpedGone ::

Psihotična je nezmožnost dojemanja različnih in enakih/pododbnih komponent v odnosu do otroka/živali.
Sej je samo črnc/žid/žival ... isto sranje, drugo pakovanje.

Konkretno. V tistem trenutku, ko se odločiš, da boš imel ženo, psa, otroka... (ne nujno v tem vrsttnem redu), si nase prevzel odgovornost, da boš storil vse, kar je v tvoji moči za njihovo dobrobit. Če žena (pes, otrok...) tri dni kozla in vidno propada, pa jih ne odvlečeš na urgenco, k vetu... si kriv enega najbolj zavrženih dejanj, to je zanemarjanja živega bitja, za katerega si se sam odločil, da boš zanj skrbel.

Podpis.
Zbogom in hvala za vse ribe

gddr85 ::

Glede na to, da je sam odprl temo in prosil za pomoč, nasvete, bi blo mogoče lepo, da bi sporočil kakšno je stanje oz. kako je s psom.

Vajenc ::

WarpedGone je izjavil:

Psihotična je nezmožnost dojemanja različnih in enakih/pododbnih komponent v odnosu do otroka/živali.
Sej je samo črnc/žid/žival ... isto sranje, drugo pakovanje.

Ne to ni isto, da tega ne ločite je problem. Črnc v nobenem primeru in kulturi ni za pojest. Pri nas imamo pse in mačke v naročju, konje in pujse pa na krožniku. Na Kitajskem so psi na krožniku, v ZDA konji nikakor, pujse imajo nekateri za domače ljubljenčke, v naročju itd.

Zdej je narobe že, če pes opravlja zgolj njegovo izvorno funkcijo čuvaja ali lovca oz. pozimi ni zavit v brezrokavnik in poleti z lastnikom pod klimo. Narobe svet.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

WarpedGone ::

Ne to ni isto, da tega ne ločite je problem

Problem je, da nisi sposoben dojet, da tle ne vidim(o) črte ampak gradient.

Pri nas imamo pse in mačke v naročju, konje in pujse pa na krožniku.

Jaz že 20 let ne več, tko da to mogoče lahko očitaš sebi?
In ja, to je moj glavni argument zakaj ne - ker sem kategorično proti ločevanju na več in manj vredna življenja.

Zdej je narobe že, če pes opravlja zgolj njegovo izvorno funkcijo čuvaja ali lovca oz. pozimi ni zavit v brezrokavnik in poleti z lastnikom pod klimo. Narobe svet.

Narobe svet je, da se psa najprej skozi selektivno parjenje oropa naravne zaščite, nato pa ga porine v 'naravno okolje'.
V pravem svetu se zadevo razume dlje od kategorične besede Pes in temu ustrezno tudi ravna.

Sploh ti pa lahk samo še enkrat citiram cervantesa. To je primer zdravega pogleda na stvari.
Zbogom in hvala za vse ribe

Sarkozy ::

se vsi strinjate, da je
pujsek = kuža ?

kako potem lahko ljubitelji psov lahko mirne vesti jedo čevape ? :(
Ils sont fous ces Slovenes!

gddr85 ::

Sarkozy je izjavil:

se vsi strinjate, da je
pujsek = kuža ?

kako potem lahko ljubitelji psov lahko mirne vesti jedo čevape ? :(


Kaj pa kokoške, fazani, ribe, krave, itd. Potem pridemo lahko vse do mravelj. Ko greš čez vrt in po gozdu jih pohodiš na stotine.

WarpedGone ::

se vsi strinjate, da je pujsek = kuža ?

Najprej se mormo strinjat kaj sploh tiste dve črtice vmes pomenita.

Kar je bistveno je Človek/pujesk : Človek / kuža : Človek / Človek
Men zadeve zgledajo prekleto podobne, zato iz previdnosti pujskov in kužekov ne mečem v talar. Predvsem zato, da me nebi kdaj prijelo not vrečt tut človeka.

Razlika je le v latinskem imenu vrste.
Zbogom in hvala za vse ribe

Sarkozy ::

The behaviour of domestic pigs is more like that of dogs and humans

vir: Wiki

 piglet

piglet

Ils sont fous ces Slovenes!

harmony ::

http://www.zurnal24.si/pes-ugriznil-13-...

Referendum bi moral biti, da se zakonsko predpise obvezna uporaba nagobcnika za vse pse pri katerih obstaja moznost, da napadejo ljudi. Torej razni cucki odpadejo.

Seveda uvest stroge kazni. Vem, da boste eni popljuvali, ampak dokler se to ne zgodi vasim bliznjim bo tako.

WarpedGone ::

Hmnja, utrgal se je z verige... nagobčnika se pa nikakor nebi mogu znebit knede?

Zakon že pravi vse kar je potrebno:
Za prekršek se z globo od 200 do 400 evrov kaznuje posameznik, ki ne zagotovi fizičnega varstva psa, če pa je pes nevaren (nevaren pes je pes, ki ogroža okolico zaradi svoje neobvladljivosti oziroma kaže napadalno vedenje do človeka ali pes, ki je ugriznil človeka ali žival), se posameznik kaznuje z
globo od 800 do 1.200 evrov.

Ampak za varnost ni dovolj da na nekem papirju nekaj piše ampak se mora tisto tudi izvajat. Zakoni te ne bodo obvarovali pred psi, nagobčniki in povodci tudi ne. Tvoja usoda je v rokah odgovornih skrbnikov psov. Nesreča se pa lahko zgodi vedno in povsod.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vajenc ::

WarpedGone je izjavil:

sem kategorično proti ločevanju na več in manj vredna življenja.

Tvoj gradient je hinavski. Zagotovo ubijaš bakterije, zapečeš, skuhaš in zgrizeš rastline.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Invictus ::

Sarkozy je izjavil:

se vsi strinjate, da je
pujsek = kuža ?

kako potem lahko ljubitelji psov lahko mirne vesti jedo čevape ? :(

Saj bi jedel tudi pasje čevape, pa jih nihče nima.

BTW, pravi bosanski čevapi so brez svinjine ...

harmony je izjavil:


Referendum bi moral biti, da se zakonsko predpise obvezna uporaba nagobcnika za vse pse pri katerih obstaja moznost, da napadejo ljudi. Torej razni cucki odpadejo.

Seveda uvest stroge kazni. Vem, da boste eni popljuvali, ampak dokler se to ne zgodi vasim bliznjim bo tako.

Nič ne odpadejo mali cucki. Te male pošasti ti prav lepo ugriznejo v kako Ahilovo tetivo in naredijo cel kup sranja ...

Na srečo imam še nekaj fusbalskih sposobnosti ... Ampak lahko te pa presenetijo.

Nagobčnike za vse pse, brez izjem ... Pa še za gospodarje, ki ne zmorejo obvladovat svojega psa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

WarpedGone ::

Tvoj gradient je hinavski. Zagotovo ubijaš bakterije, zapečeš, skuhaš in zgrizeš rastline.

Ja.
Maš sedaj občutek zmagoslavja?

Zavedam se, da sem v ta gradient prisiljen in hkrati 'obdarjen' s sposobnostjo opažanja.
Ko bo očitno da imajo rastline "subjektivni svet", bom premislu in prilagodil svoje prehranjevalne navade na bol sinstetične zadeve in uživanje plodov, ki tega nimajo.
Do takrat pa privzemam, da obstaja subjektivni svet psa, mačke, prašiča krave in da ne obstaja subjektivni svet solate ali korenja.

In ker obstaja subjektivi svet mačke/psa/prašiča/krave, katero sm sprejel v svoje živlenje, zanje skrbim po svojih močeh brez pametovanja, kaj je brezveze.

Svojemu mačku želim omogočit čimlepše in čimdaljše živlenje. Ne delam iz njega to kar ni (človek/otrok/..) a hkrati se ne delam, da mu ne bom škodoval s tem ko ga naprimer spustim na cesto.

Odgovornost je lepljiva zadeva.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vajenc ::

WarpedGone je izjavil:

Tvoj gradient je hinavski. Zagotovo ubijaš bakterije, zapečeš, skuhaš in zgrizeš rastline.

Ja.
Maš sedaj občutek zmagoslavja?

En mal. Še boljši občutek bi bil, če bi priznali, da morda vaš pogled na odnos do nam domačih ljubljenčkov ni edini pravilni.

WarpedGone je izjavil:

Svojemu mačku želim omogočit čimlepše in čimdaljše živlenje. Ne delam iz njega to kar ni (človek/otrok/..) a hkrati se ne delam, da mu ne bom škodoval s tem ko ga naprimer spustim na cesto.

Odgovornost je lepljiva zadeva.

V tem delu te podpiram in zastopim, kar pa ne pomeni, da je OP neodgovoren retard, ker ni psa peljal v "KC" oz. je poklical "samo" enega živinozdravnika.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> En mal. Še boljši občutek bi bil, če bi priznali, da morda vaš pogled na odnos do nam domačih ljubljenčkov ni edini pravilni.

Jaz jem pse, pa mi _moj_ pes vseeno pomeni več kot _tvoj_ otrok. Če bo _tvoj_ otrok umrl, mi sploh ne bo hudo, ker pojma nimam ne kdo si ti, ne kdo je tvoj otrok. Razumeš? Prepričan sem, da če imaš mačka, zanj velja isto v odnosu do mojih otrok - pa če si pripravljen to sprejeti, ali pa ne.

Zdaj razumeš?

Vajenc> V tem delu te podpiram in zastopim, kar pa ne pomeni, da je OP neodgovoren retard, ker ni psa peljal v "KC" oz. je poklical "samo" enega živinozdravnika.

S tem se strinjam. Tudi za otroka narediš le vse tisto, kar je v tvoji moči, več pač ne moreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

WarpedGone ::

bingo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vajenc ::

jype je izjavil:

Jaz jem pse, pa mi _moj_ pes vseeno pomeni več kot _tvoj_ otrok. Če bo _tvoj_ otrok umrl, mi sploh ne bo hudo, ker pojma nimam ne kdo si ti, ne kdo je tvoj otrok. Razumeš?

Razumem (tudi tvoj provokativen zven). Ti, ki imaš svoje otroke pa verjetno tudi razumeš, koga izmed psa in otroka bi najprej rešil iz goreče hiše.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jype ::

Vajenc> Ti, ki imaš svoje otroke pa verjetno tudi razumeš, koga izmed psa in otroka bi najprej rešil iz goreče hiše.

To ne pomeni, da ne bom imel podobnih čustvenih odzivov pri smrti enega ali drugega.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Ti, ki imaš svoje otroke pa verjetno tudi razumeš, koga izmed psa in otroka bi najprej rešil iz goreče hiše.

To ne pomeni, da ne bom imel podobnih čustvenih odzivov pri smrti enega ali drugega.

Podobne ja, ampak samo to, intenziteta in čas prebolevanja se razlikuje. Pri smrti hrčka so čustveni odzivi manjši kot pri smrti psu, pri smrti sosedovega pujsa še manjši, za psa mojega soseda ti je pa že popolnoma vseeno. Sej se razumemo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Podobne ja, ampak samo to, intenziteta in čas prebolevanja se razlikuje.

Ja, ampak ne vedno v prid otroku.

Vajenc> Pri smrti hrčka so čustveni odzivi manjši kot pri smrti psu, pri smrti sosedovega pujsa še manjši, za psa mojega soseda ti je pa že popolnoma vseeno. Sej se razumemo.

Ne, se ne. Nevrološke študije žalovanja so pripeljale do tega, da danes lahko v nekaterih državah dopust za žalovanje dobiš tudi za hišnega ljubljenčka, ker je to nujno za obvladovanje stresa, ki ga takšna izguba prinese.

Ale3š ::

BorutO je izjavil:

Bom počakal do jutri, ampak sem tako nestrpen. Včeraj skoraj celo noč nisem mogel spati, danes pa tak verjetno ne bom nič.

Tudi drugi so mi rekli, da se bi lahko zastrupil s čim. Soseda sta lovca, ampak mislim, da bi doma nastavljala stupe, pa tudi ne, pa še psa mata rada, niti pes nikomur nič ni nikoli naredil. Ni nobenega ugriznil, pa še napadalen ni. Rad laja in tuli, ampak mislim, da vgrizniti niti ne zna.

To je on na sliki.
 :(

:(



Zelo lep upam ,da bo okreval k veterinarju ga peljite pa bo je bilo enako z našim mačkom pa se je pozdravil.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Vajenc ::

jype je izjavil:

Nevrološke študije žalovanja so pripeljale do tega, da danes lahko v nekaterih državah dopust za žalovanje dobiš tudi za hišnega ljubljenčka, ker je to nujno za obvladovanje stresa, ki ga takšna izguba prinese.

Enako kot pri psu tudi pri smrti paličnjaka? Resne študije bi morale pokazati, da bi za izgubo iphona ljudje potrebovali več dopusta za obvladovanje stresa kot v primeru smrti paličnjaka.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

spajdrmen ::

dej mu svečko, kakor se daje malim otrokom

jype ::

Vajenc> Enako kot pri psu tudi pri smrti paličnjaka?

V ekstremnih primerih morda res. Bistvo odnosa do domače živali je sposobnost empatije, ki je utežena z recipročnimi sposobnostmi, ki so pri psih milo rečeno ogromne.

Vajenc> Resne študije bi morale pokazati, da bi za izgubo iphona ljudje potrebovali več dopusta za obvladovanje stresa kot v primeru smrti paličnjaka.

Odvisno od tega, ali je bila naprava kriptirana in ali je bila njena vsebina varno shranjena še kje drugje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779913 (7212) jype
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829152 (24748) Mare2
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922265 (20514) krneki0001

Več podobnih tem