» »

Trije OS-i

Trije OS-i

Tero ::

)Torej na komp bi si rad instaliral WIndows 98, Windows 2000 in Mandrake linux 9.1
Torej kako to skup naret? Kaksen je vrstni red instaliranja? Kako razdelit particije? Kolko jaz vem imata win2000 in linux vsak svojega "boot loaderja". Torej kak bi narejo da bi lahko ker na zacetku izbiral med temi tremi OS-i.

Pa če koga zanima zakaj rabim to..
Win98 bi rad mel zaradi mojega mlajsega brudera ko hoce met gor puno demo igerc in podobnega sranja...
Win2000 Bi rad imel za "resno" delo. (igrce, divx,...:8) )
Mandrake pa tako... ker tak ker bi rad sprobal linux (sem zacetnik)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

borchi ::

OSe instaliraš povrsti od najbolj neumnega do najbol pametnega. mislim, da mi ni treba poimensko naštevat vrstnega reda, ne ;-)
l'jga

Nerdor ::

Ni nujno, če nočeš met originalne loaderje, si lahko omisliš XOSL

S tem freeware orodjem, je neki kratkohlačnik na svojem 80GB disku spravil, če se ne motim 36 OS sistemov (od linuxov, windowsov, bsd-jev, plan9 in podobno..):D

Tako, da boš tudi, te 3 in še kakšen oper. sistem, spravil v XOSL meni za zagon :D

Tero ::

Nerdor:
Thanx ej.
Točno to sem rabo..
;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Brane2 ::

Skor ziher sem, da bi šlo tudi z GRUBom (LInux)... Jaz mam zdaj dual-boot mashino na ta način, vendar je trenutno vsak OS na svojem disku.

Domnevam da bi enako delalo tudi če je vse skupaj na enem disku ( ali celo še bolje, ker moram zdaj s pomočjo GRUBa remapirat diske, ko bootam Winse 2000)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tripple boot

Oddelek: Operacijski sistemi
61129 (966) Icematxyz
»

Kateri boot manager?

Oddelek: Operacijski sistemi
241681 (1407) sidney
»

LILO bootloader ter windows se ne zazene vec.

Oddelek: Operacijski sistemi
151462 (1329) Hux
»

linux, WIN XP ali 2000, WIN98

Oddelek: Operacijski sistemi
131248 (1020) Gh0st
»

2 op. sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
131446 (1312) Milko

Več podobnih tem