» »

Kateri boot manager?

Kateri boot manager?

meszaj ::

Pozdrav!

Prosil bi za nasvet kateri boot manager priporocate. Rad bi imel win xp in linux, vasko na svoji particiji in da se mi ob morebitnem formatiranju ene ali druge particije ne pokvari nic glede izbire bootanja...

moj_nick ::

grub

MasterMind ::

Kot je moj_nick rekel. Grub
Gentoo, KDE uporabnik.

Poldi112 ::

Kot je MasterMind rekel. Kot je moj_nick rekel. Grub.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gandalfar ::

grub

meszaj ::

Verjetno nisem bil dovolj natancen. Windowsi bodo na prvi particiji, linux na drugi. Rad bi tako naredil, da se ob formatiranju winsev ne pokvari boot sector. Enkrat je bilo govora na tem forumu o tem. pa se vec ne spomnim.
Mensezdi da je nekdo predlagal naj se ustvari se ena particija cisto majhna in se tja nalozi boot manager.
mene pa zanima kateri boot manager in kako naj to naredim?

poweroff ::

So ti že ostali povedali - grub. Je pa ta zadeva sicer del Linuxa.
sudo poweroff

Brane2 ::

Nerabiš komplicirat. Inštaliraj grub in če se ti boot sektorj pokvari ob inštalaciji winsev, ga pač še enkrat zapišeš.

Če ne drugače, zbootaš sistem z Linux CDja, štartaš grub, nato pa sledi:

root(hd0,1) ---> pokažeš na disk in particijo, kjer imaš /boot mapo. Če imaš najperj XPje, so verjetno na particiji 0, /boot pa na 1ki.

setup (hd0)

quit

In to je to. Prosto ko pasulj. Glupo ko boza.
On the journey of life, I chose the psycho path.

SodVina ::

Meni je enkrat (ampak res samo enkrat) uspelo, da se mi je grub med samo instalacijo suse-ja 9.0 cisto sesul. Problemi so sledili. Pri LILO se mi to se ni zgodilo.

MasterMind ::

Frendu se je pa lilo sesul, zdej pa snema Grub :D. (Pa lilo se mi zdi zelo grd)
Gentoo, KDE uporabnik.

ql000 ::

Grub !

BigWhale ::

*mystical music* Ce se zazrem v kristalno kroglo, potem notri vidim napis GRand Unified Bootloader... GRUB*/mystical music*

Ce komu lahko zaupas, potem je to kristalna krogla... ;)

borchi ::

sem parkrat vidu že ful lepo uštiman lilo (mislim vizualno). drugače pa , seveda, grub all the way!
l'jga

moj_nick ::

Pri grub-u imaš vsaj konzolo med bootom, če zajeb* config file.

sidney ::

hmmm men je med konfiguriranjem lilota zmrznu comp (mandrake 10) .... pol sem pa se gruba hotu cez nalozit .... jaooo sm zjebou* use ...

no se eno vprasanje: zdej mam pa 2 diska in jih fizicno preklaplam .... oba sta master in bootable .... kako zrihtat boot manager ???? kva dat pod c in kaj d (hda0 in hdb=) ????

sta pa vsak zase nalozena 1. winsux xp in 2. fedora core 2 ???
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

MasterMind ::

Grub daš na tist disk, kateri se prvi boota. (Bios) Men se zdi, d je to hda0
Gentoo, KDE uporabnik.

BigWhale ::

grub das na /dev/hda

ce se prvi boota master disk na prvem ide kanalu...

sidney ::

hm kwa pa winsi ??? a se bojo zbutal iz hdb ??? sp prau iz slejva ???
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

MasterMind ::

Naj bi. Ker bo grub zagnal windowski bootloader. (kukr jaz vem kako to poteka)
Gentoo, KDE uporabnik.

Phoebus ::

I prefer lilo :-p Stara šola >:D

Nene, sej grub je lep, ja :)

Poldi112 ::

Grub zna prepricati win, ki so na slave, da so na master.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

]Fusion[ ::

Alternativa bi bila lahko Acronis OS loader. Sem ga mel nekaj časa in nimam pripomb.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

CaqKa ::

ali pa XOSL - extended OS loader

Beernarrd ::

Na prvem disku imej xpje in jih ne pipaj.
Na drugi disk dej grub in linux.
V biosu potem lahko izbereš al boš lavfal xpje s prvega diska, kot da drugega ni blo. to je npr. takrat, ko formatiraš particioniraš ipd z winsi.
Kadar pa hočeš imet možnost izbora (vedno), pa v biosu izber boot iz druzga diska.
V grubu naštimej z ukazom map, da bodo winsi tudi v tem primeru mislili (vedeli) da so na prvem disku.
Če se ti pokvari prvi disk potem normalno lahko štartaš z drugega in obratno.
Prej sem tudijaz imel grub na prbem mbrju, pa so mi ga winsi vedno povozil, če sem jih inštaliral in mi je dojadilo. Potem sem naredil kot sem opisal in imam mir. (teoretično :D , v praksi sem spet povozil grub, ker sem šel z vinsi delat še eno ntfs particijo na drugem disku :\ in je seveda spet vse zašuštrala. Ampak na to sem že malo vnaprej računal tako da ni bilo panike.:P )

sidney ::

Na prvem disku imej xpje in jih ne pipaj.


no tole se men ni obneslo, ja baje ma mandrake en bug, no sej ni pomembno .... fedora po defaultu nuca grub ... pa zadeva spila ... sem dal kot master lx in winse na slave .... pa dela ... no grub mi ni ratal na pes skonfigurirat, ker je javljal napako, da ne najde te particije (hd1.0) ... no sem nekej na njihov stran prebiral .... za zakljucek sem pa nalozu se enkrat lx in je zlaufal ..... hmmmmm no malce experimentiram z diski ... mam ene 4 diske in 2 cd pogona .... pa prema ide kanalov ... no raid, al pa IDE kontroler bom nucou ... no na enmu disku mam fedoro, drugi xp in tretje mandrake .... en je za rezervo (za usak slucaj ma fajmustr kuharco) ..... pa se mi ne da podirat ohisja ves cajt, pa preklaplat .....

btw: ca mas samo 1 disk na slave pa xp-je gor se normalno sistem zalaufa ..... mal sem se bau, da mi bo drive leterz zmedl ... pa ni ....
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot particija

Oddelek: Operacijski sistemi
202300 (725) MrStein
»

[ Linux ] Tezave z bootloaderjem

Oddelek: Operacijski sistemi
332015 (1743) Volk|
»

Dva diska, dva OS, en GRUB -> kako izklopit grub in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131758 (1596) zee
»

Noob wants to install Linux :)

Oddelek: Operacijski sistemi
211722 (1334) CCfly
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331788 (1241) moj_nick

Več podobnih tem