» »

Win 98 se, win xp

Win 98 se, win xp

Speedster ::

Situacija je taka: na c:win 98se, na d:xp
Win 98 so se mi sesuli in bi rad dal na ta disk C dal tudi win xp, da bi sistem naložu in si naredil image z ghostom. Rad bi pa tudi obdržel ta prve xp na D. Ali bom imel izbiro (dual boot) med obema xp na C in D?
C disk je master d pa slave.

lp,

andrej ::

brez problema - dobis boot menu na katerem izberes v katere XP-je zelis it.

samo ce imas win9x and XP na isti particiji lahko mas dolocene probleme...

Klemenn ::

niti nimaš problemov, ker v bistvu ne moreš met obeh na isti articiji ; preverjeno!

Speedster ::

Vsak sistem je na svojem fizičnem disku.
pa še to bi vprašal, če zamenjam diske slave- master. če bi mi delal kakšne probleme.
To mislim v smislu, da recimo, če rač. ugasnem in zamenjam jumperje na disku master-slave in obratno, če lahko pride do kakih problemov v bootanju v win.?

lp

sash ::

njet :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Moonfire ::

...imam podobno vprašanje...40GB disk imam razdeljen na 3 particije...na part. C je XP pro...bi lahko na katerokoli drugo particijo naložil, recimo Windows 98SE?:\

Lp,

Moonfire:D

matter ::

Lahko imaš winse na različnih particijah, ali pa vse na isto. Jest mam winXP pa Win98SE na c:. Dela pa ko urca. Ampak moraš najprej gor dat win98 nato pa winxp. Lahko je tudi obratno, ampak je treba nekaj ročnih posegov vmes.

Moonfire ::

...ročnih posegov? Poznam nalaganje Win98...kaj pa, če namesto pogona C izbereš npr. H? Setup zazna particije C; D oziroma H;:\ ali samo C, kot 40GB?:\

Lp,

Moonfire

Aspirinix ::

Kot je matter rekel, je potrebnih nekaj ročnih posegov. Kar predvsem pomeni rihtanje boot sektorja na disku in izbire bootnja.
Drgač pa mislim, da ni nobene omejitve kam nameščaš operacijski sistem, saj on vii zase kot primarno tisto particijo na kateri je pač nameščen.
Problem pri poznejši namestitvi Win98 je v tem, ker ne znajo sami porihtati boot recorda in ga moraš iti z Xpji še enkrat nastavljat. Peš ga nisem rihral še nikoli, zato je to vprašanje za koga drugega, kar bi tudi sam rad izvedel. Če pa greš v vrstnem redu Win98 in nato WinXP ti Xpji sami porihtajo vrstni red in izbiro, ki je najprej po defaultu 30s, ko lahko izbiraš sistem. Se pa stvar porihta v boot.ini datoteki. Če si pa v Xpjih maš izbiro v Moj računalnik-LAstnosti-Dodatno-Zagon in...- Nastavitve.

duh ::

Zdej jst mam nek podobn problem tle.

Inštalirane mam win98 na c: in xp na d: Vse skupi je blo dano gor po priporocljivem nacinu, pac, najprej 98, nato XP.

Zdej so se mi pa 98tke neki nabasale s 100 različicami driverjev in nasploh je tam ena marmelada, pa nobena igrca ne dela |O

Zato me zanima, če lahko mirne duše formatiram c:\, pri tem shranim boot.ini, znova namestim 98, kopiram boot.ini na c:\? a lahko tko naredim al je situacija slightly more complicated? :( 0:)

LP duh

ToniT ::

Situacija je slightly more complicated.
Če boš formatiral c: in na novo namestil win98, moraš potem zagnati računalnik z winXP in popraviti boot sektor oz. še lažje: zaženeš setup za XP in izbereš repair instalation in boš dobil nazaj isto kot prej.
XP-ji pa rabijo poleg boot.ini še ntldr in ntdetect.com.

duh ::

No, bomo poizkušali. :)

Hvala!

LP duh


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako instalirati dva operacijska sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
132047 (1825) Ziga Dolhar
»

Boot.ini

Oddelek: Operacijski sistemi
81008 (819) CaqKa
»

Reinstall

Oddelek: Operacijski sistemi
8749 (652) CaqKa
»

kako formatirat C: in f:

Oddelek: Pomoč in nasveti
171590 (1358) DrSergioDJ
»

Help 2x

Oddelek: Operacijski sistemi
91165 (1057) Ikarus

Več podobnih tem