» »

Spletna stran z nagradami

Spletna stran z nagradami

kanida ::

Zanima me če je to protizakonito da jaz naredim spletno stran na katerim bodo nagradne igre in ljudje bodo lahko sodelovali z sporočili sms.
Poslali sporočilo ki bo stalo 1€ in bodo sodelovali v nagradni igri.

Zanima me pa kateri operater ponuja takšno storitev?

LJ4L ::

Konkurenco bos mel hudo... Pa tko al tko noben več ne naseda.
LP from LJ

MIHAc27 ::

Tega je že bilo kar nekaj, tako da nezakonito ni....

kanida ::

LJ4L je izjavil:

Konkurenco bos mel hudo... Pa tko al tko noben več ne naseda.


Vem da je konkurenca huda ampak to nebo nobena prevara..
Nagrade bodo npr Ipad,Ipad Mini,iphone,macbook,iMac in podobne zadeve.
Ko se bo zbral denar za nakup opreme bom naročil in poslal pošiljatelju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanida ()

Vzdevek ::

LJ4L je izjavil:

Ko se bo zbral denar za nakup opreme bom naročil in poslal pošiljatelju.

Kaj? 8-O
Če že hočeš delati nagradno igro, se morajo napisati pogoji za sodelovanje v nagradni igri, kjer mora biti jasno napisano kdaj ti to dobiš, kako, na kakšen način, skratka vse. Ne moreš pa si predstavljat, da ti bo to delovalo tako, ko ti zbereš denar boš poslal. Če zbereš sploh.

Prvo moraš imeti še SMS številko, ki je v Slo sorazmerno draga, če greš v tujino pa so velike obresti in ti od 1eur ostane 60 centov. Torej skoraj 2000 SMS sporočil, da boš kupil neko "vredu" nagrado. Plus vsi ostali stroški, ker v Sloveniji, kar tako ne smeš prirejati nagradnih iger in služiti. Boš moral razmisliti še tu o kakšni poslovni plati, ki pa spet stane.
In ja kot so ti že povedali, konkurenca je prehuda folk pa ne pada več na take finte. Rajši se drži vstran od tega.

Master_X ::

Mja, plus to da se ti zna zgodit, da boš z neposrednim vplačilom (prek SMSa) za "nagradno igro" zapadel pod igre na srečo, kjer se stvari znatno zakomplicirajo.

Kratek odgovor... če bi blo tako simpl, bi vsak mel "on the side" eno tako spletno stran/nagradno igro, pa malo služil. Treba zakonodajo prebrat, preden se spuščaš v kaj takega.

kanida ::

Kako to mislite zapadel pod igre na srečo?

blackbfm ::

Praksa je takšna da ti bo operater vzel nek delež od vsakega smsa. Poleg tega moraš sklenit pogodbo z vsakim operaterjem posebej, in vsakemu plačat priključnino in neko najemnino. No pri moneti se da nekaj prišparat (začetne + tekoče stroške) ampak na ta način izgubiš veliko potencialnih strank. Predpogoj da sklepaš te pogodbe je da imaš podjetje. Potem je še strošek razvoja programa. Na koncu boš dal 3/4 "profita" (če boš mel ful srečo) za oglaševanje in prodal par smsov, karkoli že pač prodajaš:D Precej verjetno pa je da boš delal izgubo.

Tu je profit samo če je masa ljudi, je pa slovenija malo premejhna za take neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

kanida ::

Kaj pa če naredim angleško stran in omogočim da ljudje sodelujejo iz vseh držav

bluefish ::

Že za eno državo je komplicirano, kaj šele pri večih.

blackbfm ::

Ma bistvo je to, če uporabiš smse kot alternativno plačilno pot za nek legitimen izdelek je ok. Prodajanje megle pa je faljeno že v osnovi in pričakovat da bodo ljudje kar sami od sebe navalili je mal preveč optimistično..tak pristop bi mogoče šel skozi 10-15 let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

GGGGG ::

Mja, plus to da se ti zna zgodit, da boš z neposrednim vplačilom (prek SMSa) za "nagradno igro" zapadel pod igre na srečo, kjer se stvari znatno zakomplicirajo.


Tole.

To ni nagradna igra ampak igra na srečo. Igre na srečo pa lahko prirejaš le pod precej strogimi pogoji, z žegnom države.

MasterKiD ::

Če nimaš vsaj 5.000EUR kapitala (to je nekako minimum od minimuma) je to brezveze. PREDLOG: Morda kako nategantsko SMS vedeževanje, če ga dobro oglašuješ :)

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Mogoče kakšne babice in dedki, ampak povprečen uporabnik že takoj ve koliko je ura ko se mu prikaže reklama tipa:

"ZADELI STE IPHONE 5S. KLIKNITE TUKAJ ZA PREVZEM NAGRADE!"

Jaz še nikoli v življenju nisem kliknil na tako reklamo.

MIHAc27 ::

Jaz pa že, in imam sedajle 3 nove iphone 5S*, pa ne vem kaj z njimi.

*nalepke

Pa odgovor je OP dobil. Nezakonito to ni. So pa strogi pogoji in vprašanje, če se mu bo splačalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

AndrejS ::

Jaz vendno kliknem "ZADELI STE IPHONE 5S. KLIKNITE TUKAJ ZA PREVZEM NAGRADE!" in podobne zadeve in nato vpišem neko random številko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813171844 (56094) PINki
»

Viber "scam"?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2014489 (3956) mat xxl
»

nagrada - plačilo dohodnine

Oddelek: Loža
3412447 (7707) St235
»

Verodostojnost nagradne igre "Mi smo družina" na Radio Center ?

Oddelek: Omrežja in internet
112719 (2231) space_monkey
»

Mobitelova nagradna akcija

Oddelek: Loža
91774 (1477) whatson

Več podobnih tem