» »

Rabim "napravo", katere svetlobo zaznamo le prek očal

Rabim "napravo", katere svetlobo zaznamo le prek očal

DaDeDi ::

Dober dan, jaz bi pa rabil napravo, ki proizvaja tako svetlobo, ki je s prostim očesom ne moremo videti. Dodaten pogoj bi bil, da se da videti to svetlobo s posebnimi očali, ki bi jih kupil zraven. Ta svetloba je lahko tudi laser.
Ali veste vsaj približno, kaj iščem? Kje bi lahko dobil kaj takega, in če se sploh da to dobiti? Ali pa vsaj katere besede uporabiti v googlu, da bi si o tem sam prebral več? Vsaka informacija je dobrodošla...
LP

hojnikb ::

infrardeče ledice; gledaš jih pa lahko z vsakim fotoaparatom ali kamero..
#brezpodpisa

DaDeDi ::

Ali obstaja kaj takega, kar bi videli le s posebnimi očali? Da niti kakšna profesionalna kamera ne bi zaznala svetlobe? Rabim za "komunikacijo na daljavo", katere ne bi bilo možno zaznati

nejcek74 ::

Pri zelo ozkem snopu je verjetnost prestrezanja precej manjsa.

npr

hojnikb ::

če rabiš za komunikacijo na daljavo, bo vsak kriptiran radijski protokol ok..
No odvisno, kaj točno hočeš dosežit...
#brezpodpisa

DaDeDi ::

hojnikb je izjavil:

če rabiš za komunikacijo na daljavo, bo vsak kriptiran radijski protokol ok..
No odvisno, kaj točno hočeš dosežit...


Potrebujem napravo, s katero lahko prijatelju, ki je recimo 100-200 metrov stran od mene (še boljše bi bilo, če se da dobiti napravo za velikanske razdalje), v točno določenemu trenutku sekunde dam nek opozorilni znak. Ta znak mora on sprejeti brez časovnega zamika. In tega razne varnostne naprave ne smejo zaznati. Zaradi tega recimo odpade navaden telefon.

Opozorilni znak je lahko bilokakšen, od svetlobe, zvoka, fizične bolečine,... Pomembno je le, da je brez časovnega zamika in da ga razne napredne naprave ne zaznajo.

Tarzan ::

DaDeDi je izjavil:



Opozorilni znak je lahko bilokakšen, od svetlobe, zvoka, fizične bolečine,... Pomembno je le, da je brez časovnega zamika in da ga razne napredne naprave ne zaznajo.


 vudu

vudu

ge ::

Tarzan je izjavil:

DaDeDi je izjavil:



Opozorilni znak je lahko bilokakšen, od svetlobe, zvoka, fizične bolečine,... Pomembno je le, da je brez časovnega zamika in da ga razne napredne naprave ne zaznajo.


 vudu

vudu




:)):)):))
Ge

LJ4L ::

Tarzan je izjavil:

DaDeDi je izjavil:



Opozorilni znak je lahko bilokakšen, od svetlobe, zvoka, fizične bolečine,... Pomembno je le, da je brez časovnega zamika in da ga razne napredne naprave ne zaznajo.


 vudu

vudu


:)) hehehe. Bi moralo delovati :))
LP from LJ

xxxul ::

DaDeDi je izjavil:

Potrebujem napravo, s katero lahko prijatelju, ki je recimo 100-200 metrov stran od mene (še boljše bi bilo, če se da dobiti napravo za velikanske razdalje), v točno določenemu trenutku sekunde dam nek opozorilni znak. Ta znak mora on sprejeti brez časovnega zamika. In tega razne varnostne naprave ne smejo zaznati. Zaradi tega recimo odpade navaden telefon.

Opozorilni znak je lahko bilokakšen, od svetlobe, zvoka, fizične bolečine,... Pomembno je le, da je brez časovnega zamika in da ga razne napredne naprave ne zaznajo.



you are welcome >:D

Furbo ::

Potegni kabel do njega in mu prižgi luč/radio pač. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Duhec ::

Prenos signala preko optičnega kabla (v zemlji). :)

Mare3 ::

Kakšno prevaro pa načrtujeta s prijateljem? :O :)

hojnikb ::

DaDeDi je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če rabiš za komunikacijo na daljavo, bo vsak kriptiran radijski protokol ok..
No odvisno, kaj točno hočeš dosežit...


Potrebujem napravo, s katero lahko prijatelju, ki je recimo 100-200 metrov stran od mene (še boljše bi bilo, če se da dobiti napravo za velikanske razdalje), v točno določenemu trenutku sekunde dam nek opozorilni znak. Ta znak mora on sprejeti brez časovnega zamika. In tega razne varnostne naprave ne smejo zaznati. Zaradi tega recimo odpade navaden telefon.

Opozorilni znak je lahko bilokakšen, od svetlobe, zvoka, fizične bolečine,... Pomembno je le, da je brez časovnega zamika in da ga razne napredne naprave ne zaznajo.

to je nemogoče, če upoštevamo osnovno fiziko...
#brezpodpisa

first_line ::

Laser in laser senzor? Kot majo bombniki za vodenje 'raket'.

Roadkill ::

dadedi... Preveč risanke gledaš. Kar ti potrebuješ ne obstaja, tako da nabavita walkie-talkije pejta na eno malo manj zasedeno frekvenco in čvekajta v latovščini.
Ü

hojnikb ::

Mam filing, da bodo dečkoti delali nekaj ilegalnega ali polilegalnega in rabijo nek protokol za opozarjanje >:D
#brezpodpisa

Mipe ::

Mogoče vonj? Dokler ni čebula, ne moti vida. :D

Oberyn ::

DaDeDi je izjavil:

Rabim za "komunikacijo na daljavo", katere ne bi bilo možno zaznati

Jaz ti lahko tako stvar izdelam za neko normalno ceno, recimo 1 mesec inženirskega dela. Če si zainteresiran, me kontaktiraj na ZS. Samo pazi, v skladu s tvojimi zahtevami te komunikacije ne bo možno zaznati...

shubell ::

DaDeDi ::

hojnikb je izjavil:

DaDeDi je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če rabiš za komunikacijo na daljavo, bo vsak kriptiran radijski protokol ok..
No odvisno, kaj točno hočeš dosežit...


Potrebujem napravo, s katero lahko prijatelju, ki je recimo 100-200 metrov stran od mene (še boljše bi bilo, če se da dobiti napravo za velikanske razdalje), v točno določenemu trenutku sekunde dam nek opozorilni znak. Ta znak mora on sprejeti brez časovnega zamika. In tega razne varnostne naprave ne smejo zaznati. Zaradi tega recimo odpade navaden telefon.

Opozorilni znak je lahko bilokakšen, od svetlobe, zvoka, fizične bolečine,... Pomembno je le, da je brez časovnega zamika in da ga razne napredne naprave ne zaznajo.

to je nemogoče, če upoštevamo osnovno fiziko...


Natančneje: Pomembno je, da je naprava z minimalnim časovnim zamikom, in da varnostni sistemi, namenjeni iskanju takih naprav ki jo hočem jaz, ne morejo določiti natančne lokacije, od kod in kam pošiljaš signal. Še boljše pa bi bilo, da naprave ne bi bilo mogoče zaznati

Arctander ::

Rok Woot ::

blackbfm ::

Natančneje: Pomembno je, da je naprava z minimalnim časovnim zamikom, in da varnostni sistemi, namenjeni iskanju takih naprav ki jo hočem jaz, ne morejo določiti natančne lokacije, od kod in kam pošiljaš signal. Še boljše pa bi bilo, da naprave ne bi bilo mogoče zaznati


Ja a misliš da kdo prodaja take naprave tko kot kruh v trgovini:)) Za začetek nehaj gledat glupe filme, kot drugo, če rabiš tako napravo si jo boš pač moral sestavit iz recimo arduina. Če se ti ne da, ti je pa najlažja varjanta improvizacija z walkie-talkie.

Aja, pa nikar ne sveti z laserjem komu v glavo.

echo ::

Tista pasja ovratnica na najnižji vrednosti impulza bi tudi morala učinkovito delovati.

Killermode ::

Pa vsaka stena razpolovi domet.

xxxul ::

Glede na to da je omenju laser in ocala predvidevam da se oba modela vidita, se pravi verjetno ni sten...
Ampak itaq je troll tema

mojca ::

Tvoje vprašanje je tipa "Ali lahko bog ustvari tako težko skalo, da je niti sam ne more premakniti?"

Če želiš ti zaznati signal, ga lahko zazna tudi kdorkoli drug. Signal, ki bi ga ti lahko zaznal, ostali pa ne, je skoraj nemogoče pripraviti. Gre zgolj zato, kako obskurna je implementacija, da se nihče drug ne bo niti spravil meriti iste stvari. No, lahko sicer meriš kvantno sklopitev in vsakič, ko moraš kaj poslati, elektronu nekajkrat zamenjaš spin. Pri tem te definitivno ne morejo ujeti.

Če poveš, kaj merijo "varnostni sistemi, namenjeni iskanju takih naprav", ti bo lažje pomagati.

Ampak za začetek lahko implementiraš signalizacijo z nevtrini, če nisi strogo omejen s "form faktorjem" očal. Smeri, od koder prihajajo, še ne znamo dobro določati, tako da ni bojazni, da bi s prstom pokazali nate, če bi že kaj zaznali.

Če si ultra paranoičen, pa lahko signaliziraš s Higgsovimi bozoni ali še raje s photinoti (fotonov superpartner) ali Higgsinoti. Upala bi si trditi, da boš kar nekaj časa varen, preden si policija oz. kdorkoli že upravlja z varnostnim sistemom nabavi detektor.

V primeru težav z dobavitelji opreme sicer lahko poskusiš še pri alternativcih. Kolikor vem, imajo topove za tahioniziranje vode. Pri pošiljanju tahionov te 100% ne bodo ujeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

BigWhale ::

DaDeDi je izjavil:

Rabim za "komunikacijo na daljavo", katere ne bi bilo možno zaznati


V paradoks si se zapletel. :>

mojca ::

Evo, morda bi kakšne naprave za generiranje tahionov lahko dobil tule: http://www.planet-tachyon.com/en-us/att.... Pri nas inštitut Bion verjetno samo testira.

ZaphodBB ::

OPju sporočam, da mu ne bo uspelo še vsaj pet let. Razlog je v tem, da nima pojma in nasvete išče na Slo-Techu.

Edina možnost je, da se začne s preučevanjem in proizvodnjo varnostnih sistemov. Vkolikor mu uspe izdelat tovrstno komunikacijsko napravo, bo z njo zaslužil veliko več z legalno prodajo osebam, ki "potrebujejo" tovrstne naprave, kot bo zaslužil z igralniškimi goljufijami.

Lahko pa zasluži tudi s proizvodnjo detektorjev za tovrstne naprave.

V vsakem primeru se da s temi zadevami več zaslužit legalno kot nelegalno, boš pa nekaj časa švical in študiral. Ker moraš taprvo doumeti trenutno stanje telekomunikacij in njihove varnosti (za kar moraš preučiti celotno zgodovino) potem, pa odkriti in implementirati še nekaj kar še nihče do sedaj ni.

Srečno v zaporu ali na podjetniški poti ti želim.

brodul ::

DaDeDi je izjavil:

Ali obstaja kaj takega, kar bi videli le s posebnimi očali? Da niti kakšna profesionalna kamera ne bi zaznala svetlobe? Rabim za "komunikacijo na daljavo", katere ne bi bilo možno zaznati


DaDeDi je izjavil:



...

Opozorilni znak je lahko bilokakšen, od svetlobe, zvoka, fizične bolečine,... Pomembno je le, da je brez časovnega zamika in da ga razne napredne naprave ne zaznajo.


Kaj hoces tukaj napisat je: "Potrebujem komunikacijsko napravo, ki modulira signal v medij, tako da jo nobena druga komunikacijska naprava ne zazna."
To je malo cudno in ne obstaja.

Obstajajo pa metode kako skrivati informacijo:
Poglej si steganografijo kot vedo. Ali pa Direct-sequence spread spectrum @ Wikipedia naprimer pri radio komunikacijah. Samo to tudi niso carobne stvari, ki bi bile zadovoljive tvoji definiciji.

Mogoce pa isces samo kriptografijo ali pa omejitev medija (kot predlagano zgoraj z ozko usmerjenim virom ali svetlobno vlakno)
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

ZaphodBB ::

Problem pri njem je, da recimo v igralnici je povsem dovolj da vzpostavijo korelacijo med nekimi "signali" in dobitki igralca, pa te bodo varnostniki odnesli ven.

mojca ::

Mene vseeno zanima, kje bi OP to uporabljal. Ni očitno, da gre za igralnico.

Poleg tega ni informacije, ali je znak zgolj on/off ali bi si rad tudi prenašal podatke in kakšna mora biti frekvenca pošiljanja.

Če bi šlo za to, da se na določeni lokaciji ukvarjaš z neko problematično dejavnostjo, zunaj pa nekdo opazuje in signalizira, ko pride kdorkoli v bližino, itak pošlješ signal samo takrat, ko nevarnost prične in ko je mimo. Laserja ne morejo detektirati, če ga ne prečkajo natanko v trenutku, ko ti signaliziraš.

Kakorkoli, pisec se zdi dovolj zelen, da se mu tudi sanja ne, kaj išče.

darkolord ::

Laserja ne morejo detektirati, če ga ne prečkajo natanko v trenutku, ko ti signaliziraš.
Ja, čeprav v praksi sicer perfektno kolimiranega laserja ne moreš narest, tako da ga ni nemogoče zaznati.

BigWhale ::

Se vedno ne vemo kaj je "na daljavo". 20cm? 5m? 50km?

garamond ::

Mislim, da je že napisal, da gre za 100-200 m.

So bili pa že odlični predlogi v tej temi, le praktična izdelava nekaterih je problematična.

Recimo, sploh ne moreš kupiti škatle nevtrinov na ebayu, zadetki so samo knjige :(
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=...

BigWhale ::

Subspace channel bi lahko odprl!

nejcek74 ::

Kupovanje nevtrinov na ebayu se mi skoraj zdi overkill, ce gre samo za skrivanje kajenja pred starsi. Predlagam odprt pogovor z mamo in atom, da si pri 15 zacel kaditi. Bos pa zato s seksom pocakal se 13 let, kar je pa tudi hvalevredno.

ZaphodBB ::

Jaz pa mislim, da imet nevtrine na zalogi ni nikdar odveč. Nikdar ne veš kdaj boš rabil poslati nevidno sporočilo nekomu, ki ga ne bo sposoben zaznati...

BigWhale ::

"A si dobil moje sporocilo?"
"Ne."
"Awesome!"

Duncaneo ::

Glede na to da nisi bolj podrobno opisal namen uporabe, lahko v tem primeru to tako razumem, se pravi nekaj se "muti" in ti bi v primeru nevarnosti za prijatelja, mu poslal opozorilo katerega nebi zaznale "napredne naprave".
"Awesome!"

Mipe ::

Samo pri testih hočeta goljufat...

Cervantes ::

Dvesto metrov motvoza, lahko tudi štukaš. Na vsakem koncu prazna piksna od paste za čevlje. Za razliko od laserja deluje tudi v megli. Ne zazna nobena napredna napava.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lastni tv komunikator

Oddelek: Zvok in slika
215288 (3602) Mikrohard
»

Kitajska pokazala prenos s kvantno prepletenostjo na razdalji 1200 kilometrov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18137522 (30929) FrRoSt
»

Kraja podatkov prek diskovne LED

Oddelek: Novice / Varnost
226000 (4262) crystal
»

Na Usb ključ ne naloži datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6215487 (14826) s6c-gEL
»

Nedelovanja avtomobila

Oddelek: Na cesti
133487 (3074) Daren

Več podobnih tem